Žaidžia jaunieji šachmatininkai

Žaidžia jaunieji šachmatininkai

Lapkričio 14–15 dienomis Kaune vyko BM14 (2001 m. gimimo ir jaunesnių vaikų) komandinės greitųjų šachmatų pirmenybės. B14 grupėje šiose pirmenybėse dalyvavo ir Gargždų sporto mokyklos jaunieji šachmatininkai. Komandą sudarė: Mantas Pilipuitis (kapitonas), Danielius Raudys, Titas Jonauskis, Jokūbas Strauka ir Žygimantas Staponas.

Daug skirtingų emocijų (daugiau teigiamų) teko patirti stebint žaidimą. Vaikai kovėsi pagirtinai, kartais įveikinėdami pajėgesnius, aukšesnį reitingą turinčius žaidėjus. Nors ir buvo viena kita nusivylimo akimirka, galutinis rezultatas, aštunta vieta tarp dvidešimties komandų, vertinamas teigiamai.

Pagrindiniai pergalių kalviai buvo du „Minijos“ progimnazijos 8 d klasės moksleiviai Mantas Pilipuitis ir Danielius Raudys. Abu jie į komandos taupyklę įnešė net 10,5 taško iš 19 visų surinktų. Mantas prie pirmos lentos pelnė 5,5 taško iš 7 galimų, tarp šimto dalyvių parodė aštuntą rezultatą, o prie pirmos lentos buvo trečias tarp 20 dalyvių. Jis savo reitingą šiose pirmenybėse pakėlė per 32 punktus. Dar daugiau, net 47 punktais, reitingą pakėlė Danielius Raudys, žaisdamas prie antros lentos ir su dauguma žaidėjų, turinčių aukštesnius reitingus pelnydamas 5 taškus.

Kiti komandos nariai taip pat rinko taškus, nors kiek mažesnius. Bet to pakako septyniuose mačuose iškovoti 3 komandines pergales ir vienąkart sužaisti lygiomis. Titas Jonauskis prie trečios lentos pelnė 3 taškus, Jokūbas Strauka prie ketvirtos – 2,5, o pats jauniausias komandos narys dešimtmetis Žygimantas Staponas prie penktos lentos pridėjo komandai dar 3 taškus.

Komentarai

Skip to content