VJSM šachmatininkai skina pergales įvairiose respublikinėse varžybose

2013 m. gegužės 10-11 dienomis Dubingiuose (Molėtų r.) vyko visų amžiaus grupių Lietuvos greitųjų šachmatų ir „Žaibo“ pirmenybės. Klaipėdos r. VJSM į šią tolimąją kelionę delegavo 12 pajėgiausių savo grupių atstovų.
Pirmąją dieną vyko BM10, BM14 ir BM18 amžių grupių Lietuvos „Žaibo“ pirmenybės. Pačių mažiausiųjų (BM10) grupėje (berniukai ir mergaitės, gimę 2003 metais ir jaunesni) mūsų sporto mokyklai atstovavo Žygimantas Staponas (2005 m. gim.). Tarp 50 šios grupės dalyvių Žygimantas iškovojo aukštą 20-ąją vietą. Jo rezultatas – 5 taškai iš 9 galimų. BM14 grupėje startavo 5 mūsų rajono atstovai: Rokas Liutvinas, Antanas Žvinklys, Mantas Pilipuitis, Titas Jonauskis ir Danielius Raudys. Šioje amžiaus grupėje kovėsi 48 dalyviai. Geriausiai iš mūsiškių čia pasirodė R. Liutvinas (4,5 taško, 25 vieta) ir M. Pilipuitis (4 taškai, 27 vieta). Kitiems trims sekėsi kiek sunkiau, taigi jie liko turnyrinės lentelės apatinėje dalyje. BM18 grupėje turėjome net 6 dalyvius: Lauryną Liutviną, Lauryną Alekną, Marių Maksvytį, Paulių Gelžinį, Simoną Lučinską ir Audrių Bakutį. Tarp 36 dalyvių iš mūsiškių geriausiai pasirodęs L. Alekna iškovojo 12 vietą (5 taškai).
Antrąją dieną vyko greitųjų šachmatų pirmenybės. Čia visi kovojo savo amžiaus grupėse ir dviejose iš jų (BM8 bei BM16) buvome visai arti medalių. Tiek B16 grupėje L. Alekna, pagal koeficientą dalijant 3-6 vietas, galutinai liko šeštas, tiek B8 grupėje Ž. Staponas analogiškai liko ketvirtas. Beje, ir tų dalybų pas Ž. Staponą būtų nebuvę, jei Žygimantas paskutinėje partijoje, kur prieš varžovą turėjo milžinišką persvarą, būtų jį nugalėjęs, o ne „užpatavęs“ ir tenkinęsis lygiosiomis. Iš kitų rezultatų dar reikia pažymėti M. Pilipuičio iškovotą aukštą dešimtą vietą BM12 grupėje. Neblogai kovojo ir kiti ugdytiniai, kurių užimtos vietos buvo apie turnyrinių lentelių vidurį arba šiek tiek žemiau. Malonu tai, kad tarp autsaiderių šį kartą mūsiškių nebuvo.
Birželio 8 dieną Klaipėdos r. VJSM šachmatininkai Tauragėje dalyvavo „Tauragės žinių“ komandinėse šachmatų varžybose, kur sugebėjo nurungti septynias pajėgias komandas iš įvairių Žemaitijos vietovių bei iškovoti gražuolę taurę. Pergalė buvo pasiekta nelengvai, prireikė skaičiuoti net papildomus rodiklius, kurie šį kartą mūsiškiams buvo palankūs. Ir prie lentų rezultatai buvo geri (L. Alekna – 5,5 iš 7 galimų, M. Maksvytis ir P. Gelžinis – po 4,5 taško), ir žaidimas buvo lygus bei užtikrintas. O tai džiugina.
Birželio 9 dieną dvylika mūsų mokyklos ugdytinių Klaipėdoje dalyvavo tarptautinėse šachmatų varžybose „Tas nuostabusis šachmatų pasaulis“. Iš mūsiškių geriausiai čia pasirodė BM12-BM14 grupėje kovojęs Antanas Žvinklys, tarp 41 dalyvio iškovojęs dešimtą vietą. Rokas Liutvinas toje pačioje grupėje septynioliktas. Tarp BM8-BM10 vėl kovingas buvo Ž. Staponas. Jis ilgai laikėsi lyderių grupėje, deja, blogai finišavo ir galop liko tryliktas tarp 47 dalyvių. BM16-BM18 tarpe Simonas Lučinskas devintoje vietoje (tarp 26 dalyvių), Marius Maksvytis vienuoliktas, Audrius Bakutis dvyliktas.
Birželio 17-22 dienomis septyni mūsų mokyklos ugdytiniai dar dalyvaus tarptautinėse „Baltijos taurės“ varžybose Palangoje ir po to išsvajotos atostogos.

Komentarai

Skip to content