Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos krepšininkų triumfas

Lietuvos mokyklų žaidynėse Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos krepšininkų triumfas

Ne taip dažnai mūsų rajono moksleiviai tampa Lietuvos mokyklų žaidynių nugalėtojais, tuo labiau – populiarių komandinių sporto šakų. Jau vien patekimas į finalinį varžybų etapą, pakeliui įveikiant zonines ir tarpzonines varžybas, daug ką reiškia.

Visą tą sunkų kelią šių metų sausio-vasario mėnesiais įveikė Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos krepšininkai, kovoję dėl pajėgiausios Lietuvos mokyklų žaidynių krepšinio 3×3 komandos vardo tarp kaimo vietovių mokyklų.

Kovo 4 dienos ankstų rytą pakilę ir įveikę kelią per visą Lietuvą nuo Veiviržėnų iki Rokiškio, mūsų vaikinai iš karto išbėgo į aikštę kovoti su Kauno rajono Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos krepšininkais. Gerai, kad užteko nusiteikimo ir koncentracijos: nelengvoje kovoje krepšinio sostinės atstovus pavyko palaužti rezultatu 11:5. Po sunkaus starto kiek atsikvėpę, mūsiškiai antram mačui su Rokiškio rajono Juodupės gimnazijos krepšininkais išbėgo jau geriau nusiteikę ir kiek atsigavę po startinio jaudulio. Antras varžovas buvo įveiktas ne ką lengviau, rezultatu 9:7. Mus sunkiausiais momentais gelbėjo varžybinė patirtis, ūgis ir „ilgesnis atsarginių žaidėjų suolelis“ – visi keturi žaidėjai buvo lygiaverčiai, galintys vienas kitą pakeisti.

Finaliniame mūšyje su Vilniaus rajono Pagirių gimnazijos krepšininkais į aikštę išbėgo abi pralaimėjimų nepatyrusios komandos. Mūšis dėl aukso buvo labai atkaklus. Komandos kovojo taškas į tašką. Vis tik rungtynių pabaigoje mūsiškiai įgijo nedidelį pranašumą ir jį išsaugojo iki finalinės sirenos. Galutinis rezultatas – 14:11 veiviržėniškių naudai. Jie tapo čempionais.

Antri liko Vilniaus rajono atstovai, o kovoje dėl trečios vietos aikštės šeimininkai sugebėjo palaužti kauniečius, vietinių džiaugsmui, iškovodami trečiąją vietą.

Vienu metu vyko ir analogiškos merginų krepšinio varžybos. Deja, savo atstovių mes čia neturėjome. Mūsų krepšininkės (taip pat Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos moksleivės) iškrito iš kovos dar vasario mėnesio pradžioje vykusiose zoninėse varžybose. Tačiau Žemaitijos regionui čia atstovavo Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos merginos, kurios trijų komandų medalių dalybose pagal blogesnius papildomus rodiklius liko trečios.

Paįvairinant šventę, dar vyko vaikinams tritaškių metimo varžybos, o merginoms – baudų metimo varžybos. Tarp tritaškininkų dominavo veiviržėniškis – Arvydas Toliušis, įmetęs 14 tritaškių. Naudingiausiu viso turnyro žaidėju buvo pripažintas Dominykas Greivys.

Po to vyko apdovanojimų ceremonija, kur be kitų atsakingų Rokiškio rajono savivaldybės ir Lietuvos mokyklų neformalaus švietimo centro atstovų dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo narys Vytautas Saulis.

Visiems buvo smagu, ypač Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos krepšininkams: komandos kapitonui Kristupui Pozingiui, Arvydui Toliušiui, Jokūbui Greviui, Dominykui Greiviui, ir komandos vadovams Ingai Januševičienei bei Edmundui Norvilui. Juk įdėtas triūsas nenuėjo veltui.

Komentarai

Skip to content