STARTAVO 2013–2014 MOKSLO METŲ LIETUVOS MOKSLEIVIŲ OLIMPINIS FESTIVALIS

STARTAVO 2013–2014 MOKSLO METŲ LIETUVOS MOKSLEIVIŲ OLIMPINIS FESTIVALIS

Lapkričio 21 dieną rajono bendrojo ugdymo mokyklų pradinių klasių kvadrato varžybomis startavo IX Lietuvos moksleivių Olimpinis festivalis. Iki gruodžio 10 dienos vyko net šešios kvadrato varžybos – 3 miesto, 3 kaimo mokyklų. Kaip ir praeitame sezone, siekiant populiarinti rajono kaimo mokyklų sportą, joms leista dalyvauti ir miesto mokyklų varžybose. Tuo pasinaudojo pačios aktyviausios Dovilų ir Vėžaičių pagrindinės mokyklos, kurios dalyvavo visose šešiose varžybose. Doviliškiai net 5 kartus nugalėjo, pralaimėdami „Kranto“ pagrindinei mokyklai. Gruodžio 7–8 dienomis jau įvykusiose miesto mokyklų kvadrato zoninėse varžybose mūsiškiai iškovojo antrąsias-trečiąsias vietas ir iš tolimesnių varžybų iškrito.
Sėkmingiau klostėsi miesto mokyklų futbolo 5×5 varžybų rajono nugalėtojams – „Minijos“ progimnazijos vaikinams ir „Kranto“ pagrindinės mokyklos merginoms. Jie gruodžio 7 dieną vykusiose zoninėse varžybose iškovojo pirmąsias vietas ir sausio viduryje kovos dėl patekimo į Lietuvos finalines varžybas. Jei „Minijos“ vaikinai sieks pakartoti pernykščią sėkmę (iškovoti ne žemesnę kaip antrąją vietą Lietuvoje), tai „Kranto“ merginoms vien patekimas į tarpzonines varžybas – jau pasiekimas. Linkime mūsiškiams sėkmės.
Be jau minėtų varžybų, gruodžio mėnesį dar įvyko rajono kaimo vietovių futbolo 5×5 varžybos ir miesto mokyklų svarsčių kilnojimo varžybos. Futbole dominavo Dovilų pagrindinės mokyklos atstovai, o svarsčių kilnojime – Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos stipruoliai. Sausio mėnesį jie išbandys jėgas zoninėse varžybose.
Mokyklų sportininkų laukia ypatingai sunkus sausio mėnuo. Vyks kaimo vietovių tinklinio, krepšinio 3×3, svarsčių kilnojimo, stalo teniso varžybos, miesto mokyklų krepšinio 5×5, stalo teniso varžybos. O kur dar dalyvavimas zoninėse ir tarpzoninėse kitų sporto šakų varžybose.
Jau išaiškėjo 2013–2014 mokslo metų Olimpinio festivalio lyderiai tarp rajono mokyklų. Tarp miesto mokyklų ir rajono vidurinių mokyklų, gimnazijų pirmauja Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos sportininkai – 261 taškas. Nuo jų truputėlį atsilieka Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazija – 240,5 taško. Treti kol kas Gargždų „Minijos“ progimnazijos moksleiviai – 186,5 taško. Tarp kaimo vietovių pagrindinių mokyklų Dovilų pagrindinės mokyklos moksleiviai ženkliai pirmauja – 259 taškai. Antri – Vėžaičių pagrindinės mokyklos sportininkai – 137 taškai, treti – Judrėnų Stepono Dariaus pagrindinės mokyklos atstovai – 64 taškai. Varžybos dar tik įsibėgėja, taigi daug dar kas gali keistis.

Baigėsi 2012–2013 mokslo metų Lietuvos mokyklų Olimpinio
festivalio varžybos

Visą gegužės mėnesį toliau vyko bendrojo ugdymo mokyklų Olimpinio festivalio varžybos. Dėl įskaitinių taškų rajone kovojo lengvosios atletikos (tiek keturkovės, tiek įvairių rungčių), turizmo atstovai, o virvės traukimo, šaškių, lengvosios atletikos keturkovės, kroso estafečių ir įvairių rungčių atstovai kovėsi respublikinėse varžybose.
Gegužės 7 dieną VJSM stadione vyko rajono mokyklų keturkovės varžybos. Dėl pajėgiausiųjų titulo kovojo 6 merginų ir 7 vaikinų komandos. Tarp merginų nugalėjo Dovilų pagrindinės mokyklos atstovės, antros – „Minijos“ progimnazijos, o trečios – Priekulės I. Simonaitytės gimnazijos moksleivės. Asmeninėje įskaitoje pajėgiausia buvo Gabrielė Zvankauskaitė iš „Minijos“ progimnazijos. Tarp vaikinų nepralenkiami buvo minijiečiai, aplenkdami Veiviržėnų ir Priekulės I. Simonaitytės gimnazijos keturkovininkus. Asmeninėje įskaitoje didele persvara prieš kitus varžovus nugalėjo veiviržėniškis Laurynas Toleikis. O keturkovės zoninėse varžybose rajonui atstovavę „Minijos“ progimnazijos lengvaatlečiai iš tolimesnių varžybų iškrito (merginos liko antros, vaikinai treti, kada tik nugalėtojai galėjo dalyvauti toliau). Nudžiugino tik mūsiškė G. Zvankauskaitė, surinkusi net 274 taško ir asmeninėje įskaitoje iškovojusi aukštą trečiąją vietą.
Gegužės 14 dieną VJSM stadione vyko rajono bendrojo ugdymo mokyklų lengvosios atletikos rungčių varžybos. Į jas susirinko gausus būrys moksleivių net iš dešimties rajono ugdymo įstaigų. Atkakli kova virė kiekviename stadijono kampelyje.Vienur bėgo, kitur metė, šoko, stūmė. Galop, nurimus aistroms ir suvedus rezultatus, paaiškėjo, kad pajėgiausi tarp gimnazijų buvo Veiviržėnų gimnazijos sportininkai, po atkaklios kovos aplenkę Gargždų „Vaivorykštės“ ir Priekulės I. Simonaitytės gimnazijos moksleivius. Tarp pagrindinių mokyklų ir progimnazijų pranašesni už kitus buvo „Minijos“ progimnazijos sportininkai. Antri doviliškiai, treti Plikių I.Labutytės pagrindinės mokyklos atstovai. Po to vykusiose respublikinėse lengvosios atletikos varžybose Šiauliuose tarp kaimo vietovių mokyklų Dovilų vaikinai liko 21-oje vietoje, o merginos iškovojo aukštą dešimtąją vietą, tarp miestų mokyklų ir gimnazijų Veiviržėnų merginos liko 23-čioje, o vaikinai 25-toje vietose.
Gegužės mėnesio pradžioje Veiviržėnų gimnazijos lengvaatlečiai dar dalyvavo Lietuvos finalinėse kroso estafečių varžybose Kėdainiuose (iškovota aukšta vienuolikta vieta tarp 27 komandų).
Olimpinio festivalio finiše dar vyko finalinės virvės traukimo ir šaškių varžybos. Jose aktyvūs buvo ir mūsų rajono sportininkai, ypač moksleiviai iš Priekulės I. Simonaitytės gimnazijos, taip pat iš Dovilų ir Drevernos pagrindinių mokyklų. Gegužės 17 d. Meškuičiuose Priekulės virvės traukikai liko 17-toje vietoje, o Dovilų stipruoliai dalijosi 9-16 vietas. Tą pačią dieną Kuršėnuose kovojo pradinių klasių šaškių atstovai, kur Drevernos šaškininkai iškovojo 22-trą vietą. Gegužės 26-ąją dieną Marijampolėje Priekulės I. Simonaitytės gimnazijos šaškininkai pakilo dar aukščiau, net į dvyliktą vietą.
Na o rajono sportinių kovų ciklas buvo baigtas gegužės 29-30 dienomis Karklėje turizmo varžybomis.Čia nugalėtojais tapo Priekulės I. Simonaitytės gimnazijos jaunieji turistai. Po jų liko Pašlūžmio ir „Kranto“ pagrindinių mokyklų moksleiviai.
Paskelbus Lietuvos mokyklų Olimpinio festivalio galutinius rezultatus, tarp 71 klasifikuotos kaimo vietovių bendrojo ugdymo pagrindinės mokyklos ir progimnazijos aukštą trečiąją vietą iškovojo Dovilų pagrindinės mokyklos moksleiviai. Jie bus pagerbti rugsėjo mėnesį per Olimpinio festivalio nugalėtojų apdovanojimų ceremoniją. Toje pačioje grupėje Judrėnų Stepono Dariaus pagrindinė mokykla užėmė 29-tą vietą. Tarp 45 rajonų, turinčių kaimo mokyklų įskaitinius taškus, mūsų rajonas liko devynioliktoje vietoje. Ganėtinai aukštą (dvyliktą) vietą tarp 161 miesto bendrojo ugdymo pagrindinės mokyklos ir progimnazijos iškovojo Gargždų „Minijos“ progimnazija. Tarp 93 Lietuvos kaimo vietovių gimnazijų (vidurinių mokyklų) Veiviržėnų gimnazija liko 35-toje vietoje.
Pasibaigus 2012–2013 mokslo metų kovoms, tarp miesto ir vidurinių mokyklų bei gimnazijų Gargždų „Minijos“ progimnazija surinko 934 taškus ir tapo šios grupės sportiškiausia ugdymo įstaiga rajone. Ji nedidele taškų persvara aplenkė Veiviržėnų gimnazijos sportininkus (892,5 taško). Treti Priekulės I. Simonaitytės gimnazija – 758,5 taško, ketvirti Gargždų „Kranto“ pagrindinė mokykla – 664 tšk., penkti „Vaivorykštės gimnazija – 224 tšk., šešti Endriejavo vidurinės mokyklos moksleiviai – 10 taškų. Kaimo vietovių tarpe aiškia persvara nugalėjo Dovilų pagrindinės mokyklos moksleiviai, surinkę didmeistrišką 1156 taškų sumą. Jie ženkliai aplenkė tik varžybų finiše į antrąją vietą pakilusius Drevernos pagrindinės mokyklos moksleivius (585 tšk.). Treti Vėžaičių pagrindinės mokyklos moksleiviai (558,5 taško). Judrėnų Stepono Dariaus pagrindinė mokykla su 419 taško liko ketvirtoje vietoje. Po jų mokyklos rikiuojasi taip: 5. Pašlūžmio p. m. (315 tšk.), 6. Plikių I. Labutytės p. m. (247,5 tšk.), 7. Lapių p. m.(173,5 tšk.), 8. Agluonėnų p. m. (162 tšk.), 9. Kretingalės p. m. (159 tšk.), 10. Šiūparių p. m. (156,5 tšk.), 11. Dituvos p. m. (97,5 tšk.), 12. Priekulės SUS (57 tšk.), 13. Ketvergių p. m. (51 taškas).
Sportiškiausios mokyklos bus apdovanotos metų gale per ataskaitinį sporto mokyklos susirinkimą, kuriame bus aptartos aktualijos bei pagerbti metų geriausieji.

Komentarai

Skip to content