Šachmatų varžybose Gargždų jaunieji šachmatininkai pasirodė puikiai

Šachmatų varžybose Gargždų jaunieji šachmatininkai pasirodė puikiai

Gruodžio 6 dieną Ryškėnuose vyko Nemuno sporto draugijos remiamas šaškių-šachmatų festivalis „Ryškėnų Kalėdos – 2014“. Į renginį susirinko apie 150 šaškių-šachmatų mėgėjų iš 18 Lietuvos rajonų, miestų, miestelių. Buvo atskirai varžomasi tiek miestų, tiek rajonų, tiek mažesnių miestelių. Tarp 9 miestų šachmatų komandų puikiai kovojo Gargždų sporto mokyklos jaunieji šachmatininkai, vadovaujami trenerio Zigmo Bitino. Komandą sudarė Rokas Liutvinas, Antanas Žvinklys ir Mantas Kerpė. Jie pasiekė 4 komandines pergales, 3 mačus baigė lygiosiomis, kartą pralaimėjo savo vyresniesiems draugams iš Gargždų šachmatų klubo „Mintis“ ir galutinėje įskaitoje iškovojo aukštą trečiąją vietą. Komandos lyderio našta tą dieną teko Antanui Žvinkliui, kuris nė karto nepralaimėjo ir pelnė net 6,5 taško iš 8 galimų.

Gruodžio 7 dieną Šiaulių sporto arenoje vyko tarptautinis vaikų iki 10 metų šachmatų turnyras „Meškiukas Rudnosiukas“. Į jį susirinko 248 jaunieji šachmatininkai iš įvairių Lietuvos kampelių, taip pat iš Liepojos bei Kuldigos miestų. Buvo varžomasi skirtinguose penkiuose turnyruose. Tarp 28 pačių mažiausių (2008–2009 metų gimimo) tiek berniukų, tiek mergaičių kovojo du Gargždų sporto mokyklos auklėtiniai – Paulius Rusteika ir Sebastijanas Stankus. Paulius su 3,5 taško iškovojo garbingą 10-tą vietą, o Sebastijanas – su 3 taškais 12-tą vietą. M8 grupėje žaidusi Gabija Cemnolonskytė su 2 taškais tarp 28 mergaičių liko 22-oje vietoje. M10 grupėje žaidė Jorė Balčiūnaitė. Jos sąskaitoje 3 taškai (12 vieta tarp 20 šachmatininkių). Patys masiškiausi buvo B8 ir B10 turnyrai. Tarp aštuonmečių berniukų susirungti norą pareiškė net 90 šachmatininkų. Čia puikiai kovojo mūsų Sporto mokyklos atstovai: Kernius Balčiūnas, Nedas Kymantas ir Ąžuolas Birgiola. Tiesa, pastariesiems dviems nepavyko gerai finišuoti, todėl jie užėmė tokias vietas: Nedas 39-tąją (3 taškai), Ąžuolas – 56-tąją (3 taškai). O štai Kernius surinko 5 taškus iš 6 galimų ir pasidalijo 3-10 vietas. Deja, skaičiuojant papildomus rodiklius, Kerniui atiteko pati žemiausia vieta iš visų dalijamų. Nelabai sekėsi mūsų dešimtmečiams berniukams, nors jie ir stengėsi išnaudoti visas galimybes. Tarp 82 šios grupės atstovų visi mūsiškiai liko greta: Vytautas Kerpė – 58-toje, Žygimantas Staponas – 59-toje, Eimantas Sabutis – 62-oje vietose.

Komentarai

Skip to content