Pagerbti geriausi šimtmečio sportininkai moksleiviai

2018 m. gruodžio 14 d. Gargždų muzikos mokykloje tradiciškai, jau 19-tą kartą, buvo apdovanoti ir pagerbti geriausi Gargždų sporto mokyklos auklėtiniai, jų treneriai. Apdovanojimus atsiėmė ir sportiškiausių mokyklų vadovai, kūno kultūros mokytojai.

Paskelbtas šimtmečio dešimtukas

Iškilmingas renginys prasidėjo Gargždų muzikos mokyklos ugdytinių nuotaikingais šokiais. Vėliau pereita prie oficialiosios dalies – susirinkusiuosius sveikino Sporto mokyklos vadovas, rajono valdžios atstovai.

„Gargždų sporto mokykla skaičiuoja jau 48 savo gyvavimo metus. 2000 metais mokyklos pedagogų taryba nusprendė kiekvienais metais paskelbti pačius gabiausius ugdytinius, pasiekusius aukščiausius rezultatus. Tad štai, prieš jus stos, šių metų, devynioliktasis, geriausias dešimtukas, – istoriją trumpai prisiminė Gargždų sporto mokyklos direktorius Antanas Blinstrubas. – Pastarasis įdomus ir tuo, jog tai – šimtmečio dešimtukas.“

Vadovas taip pat akcentavo ir Sporto mokyklos svarbią funkciją rengiant bendrojo lavinimo mokyklų sporto varžybas. Pažymėta, jog sportiškiausios mokyklos apdovanojamos jau 8-ąjį kartą.

Pasak A. Blinstrubo, šie metai dar įdomūs tuo, kad šiuo metu yra 13 sporto šakų, sukomplektuotos 34 mokomosios grupės, kurias lanko 458 moksleiviai.

„Yra moksleivių, kurie lanko kelias sporto šakas. Tačiau iš viso Sporto mokyklą lanko 477 moksleiviai. Su jais dirba 25 mokytojai. Džiaugiamės, kad sportuojančiųjų nemažėja, o priešingai, palyginus su praėjusiai metais, skaičius padidėjo vienu vaiku“, – kalbėjo A. Blinstrubas.

Vadovas pažymėjo, jog šiais metais Sporto mokyklos ugdytiniai dalyvavo daugybėje čempionatų, pirmenybių ir kitose varžybose – visų išvardinti net nepavyktų.

Padėkota sportininkams ir jų treneriams

Talentingus sportininkus sveikino Seimo narys Bronius Markauskas, prisipažindamas, jog ir dabar mėgstantis pažaisti krepšinį: „Džiugu, jog šiandien yra jaunų žmonių, kurie sportuoja ir siekia rezultatų. Žinoma, ne visi taps profesionaliais sportininkais, tačiau, kad bus sveiki ir ištvermingi žmonės – tai tikrai. O gyvenime šios ištvermės tikrai reikia“.

Klaipėdos rajono meras Vaclovas Dačkauskas pasidžiaugė sportininkų rezultatais ir linkėjo dar didesnės sėkmės. Anot jo, prie jos netrukus prisidės ir sportininkų sąlygas turėsiantis pagerinti Gargždų daugiafunkcis centras, kurio techninis projektas jau yra baigtas, išduotas ir statybų leidimas.

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Karbauskas visus salėje buvusius sportininkus įvardijo kaip nugalėtojus, „judesio ambasadorius“ bei ragino būti pavyzdžiu kitiems, aktyviau į savo gretas įtraukti draugus, kitus jaunus žmones.

Vėliau buvo pereita prie apdovanojimų ceremonijos.Pagerbtas buvo šis geriausių 2018 m. Gargždų sporto mokyklos ugdytinių dešimtukas:

Nojus Brazdeikis – Lietuvos jaunių iki 15 m. sunkiosios atletikos vicečempionas, Lietuvos jaunučių sporto žaidynių sunkiosios atletikos varžybų II vietos laimėtojas. „Minijos“ progimnazija. Mokytojas E. Šauklys.

Lukas Dvarionas – Lietuvos jaunių graikų-romėnų imtynių vicečempionas, Lietuvos jaunučių sporto žaidynių imtynių II v. laimėtojas. Klaipėdos Ievos Simonaitytės mokykla. Mokytojas E. Gikaras.

Erlandas Eglynas – Lietuvos jaunių iki 15 m. sunkiosios atletikos vicečempionas, Lietuvos jaunučių sporto žaidynių sunkiosios atletikos varžybų I vietos laimėtojas. Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazija. Mokytojas E. Šauklys.

Deira Gruzdytė – Lietuvos vaikų lengvosios atletikos pirmenybių čempionė, Lietuvos vaikų daugiakovės čempionė (du kartus). „Minijos“ progimnazija. Mokytoja L. Gruzdienė.

Mantas Kerpė – Lietuvos jaunimo klasikinių šachmatų 7 vietos laimėtojas. Lietuvos „Žaibo“ U18 – 5 vietos laimėtojas, rajono moksleivių pirmenybių nugalėtojas. „Vaivorykštės“ gimnazija. Mokytojas Z. Bitinas.

Marija Mikalauskytė – Lietuvos stalo teniso „Olimpinių vilčių“ pirmenybių finalo (dvejeto rungtyje) III v. laimėtoja, Lietuvos jaunučių stalo teniso finale asmeninėje įskaitoje 4 vieta, Žemaitijos regiono pirmenybėse iškovotas čempionės titulas. „Kranto“ pagrindinė m-kla. Mokytojas F. Žemgulys.

Ignas Puškorius – Lietuvos jaunių sambo čempionato III v. laimėtojas. Lietuvos jaunimo sambo vicečempionas. Lietuvos sambo rinktinės narys. Klaipėdos paslaugų ir verslo mokykla. Mokytojas J. Tilvikas.

Edgaras Riauka – ŽMKL čempionato vicečempionas, vienas geriausių krepšinio komandos žaidėjų. „Vaivorykštės“ gimnazija. Mokytojas K. Mačijauskas.

Kornelija Staponaitė – Lietuvos jaunučių lengvosios atletikos trikovės čempionė, Lietuvos vaikų pirmenybių čempionė, Tarptautinių vaikų lengvosios atletikos varžybų Lovičyje (Lenkija) II vietos laimėtoja. „Minijos“ progimnazija. Mokytoja L. Gruzdienė.

Karolis Stonkus – Lietuvos jaunių iki 17 m. sunkiosios atletikos čempionas, suaugusiųjų čempionate III vietos laimėtojas, Europos jaunių (iki 17 m.) sunkiosios atletikos čempionate Milane 8 vieta. „Vaivorykštės“ gimnazija. Mokytojas E. Šauklys.

Pagerbti ir apdovanoti ir juos rengę treneriai: Zigmas Bitinas, Egidijus Gikaras, Linara Gruzdienė, Kęstutis Mačijauskas, Edvardas Šauklys, Jonas Tilvikas, Feliksas Žemgulys.

Apdovanojimai – ir sportiškiausioms mokykloms

Renginio metu Gargždų sporto mokyklos direktoriaus pavaduotojas Z. Bitinas paskelbė ir sportiškiausias mokyklas. Gimnazijų, progimnazijų ir pagrindinių mokyklų grupėje savo jėgas išbandė penkios bendro lavinimo mokyklos. Geriausiai sekėsi Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijai (I vieta), Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijai (II vieta), Gargždų „Minijos“ progimnazijai (III vieta).

Tarp kaimo vietovių pagrindinių mokyklų grupėje varžėsi net 15 mokyklų. Sportiškiausia 2017–2018 mokslo metais pripažinta Dovilų pagrindinė mokykla (I vieta). Taip pat apdovanotos Ketvergių pagrindinė mokykla (II vieta) bei Vėžaičių pagrindinė mokykla (II vieta).

Apdovanojimas atiteko ir Dovilų pagrindinės mokyklos moksleiviui Airidui Skirsgilui, kuris tapo 2017–2018 metų sezono Lietuvos mokyklų žaidynių čempionu.

Pagerbti ir rajono visų bendro lavinimo mokyklų pradinių klasių grupės nugalėtojai. Jais tapo: Gargždų „Minijos“ progimnazijos (I vieta), Dovilų pagrindinės mokyklos (II vieta), Ketvergių pagrindinės mokyklos (III vieta) moksleiviai.

Ceremonijos metu padėkos raštus ir dovanas atsiėmė mokyklų direktoriai, kūno kultūros bei pradinių klasių mokytojai, negailėję savo laiko ir jėgų ruošiant pajėgiausius sportininkus.

Komentarai

Skip to content