Mokyklų šachmatų varžybos

Sausio 24 dieną Klaipėdos rajono savivaldybės sporto centro šachmatų-šaškių patalpose įvyko Lietuvos mokyklų žaidynių Klaipėdos rajono bendrojo ugdymo mokyklų šachmatų varžybos.

Į jas atvyko moksleiviai iš Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos, Gargždų „Minijos“ progimnazijos ir Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos.

Nors pagal žaidėjų turimus reitingus „Vaivorykštės“ moksleiviai šiek tiek lenkė kitų mokyklų šachmatininkus, jiems pranašumą prie lentos reikėjo įrodyti atskirai. Jie tą ir padarė, vienodais rezultatais 3:1 įveikdami „Miniją“ ir „Krantą“ bei tapdami varžybų nugalėtojais. Kovoje dėl antros ir trečios vietų „Krantas“ rezultatu 3:1 įveikė „Miniją“.
Prie pirmos lentos geriausiai pasirodė Laurynas Liutvinas („Vaivorykštė“), prie antros – Rokas Liutvinas („Vaivorykštė“), prie trečios – Danielius Raudys („Vaivorykštė“), prie ketvirtos – Jorė Balčiūnaitė („Krantas“).
Nugalėtojams atstovavo jau minėti L. Liutvinas, R. Liutvinas, D. Raudys ir Akvilė Daugintytė. Komandos vadovas – mokytojas Valentas Marcinkevičius.
Tuo pačiu metu vyko ir pradinių klasių (2006 metų gimimo ir jaunesnių) šachmatų varžybos. Čia taip pat susirinko trijų mokyklų komandos – Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos, Gargždų „Minijos“ progimnazijos ir Dovilų pagrindinės mokyklos.
Jeigu mažiau patyrusiems doviliškiams sunkiau buvo kovoti su krantiečiais ir minijiečiais, tai tarp pastarųjų komandų vyko tikras mūšis. Čia visi žaidėjai buvo verti vienas kito.
Prie pirmos lentos N. Kymantas įveikė K. Balčiūną, prie antros – D. Andrijauskas – E. Andriušį, prie trečios – P. Rusteika – A. Žiūrą, prie ketvirtos – G. Apanavičiūtė – K. Jonelytę. Tad lygu – 2:2.
Tačiau aukštesnės lentos pranašumą turėjo „Minija“. Beliko tik sausai įveikti Dovilus, ir užimti pirmą vietą. Deja, viena pralaimėta partija, ir triumfavo Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos mažieji šachmatininkai, mat jie sugebėjo doviliškius įveikti rezultatu 4:0.
Nugalėtojų komandoje žaidė Kernius Balčiūnas, Domas Andrijauskas, Arvydas Žiūra ir Gabija Apanavičiūtė. Komandos vadovas – mokytojas Giedrius Ratkus.
Prie lentų geriausiais buvo pripažinti: prie pirmos Nedas Kymantas („Minija“), prie antros – Domas Andrijauskas („Krantas“), prie trečios – Paulius Rusteika („Minija“), prie ketvirtos – Gabija Apanavičiūtė („Krantas“).
Nugalėtojai vasario 4 dieną atstovaus Klaipėdos rajonui finalinėse varžybose Druskininkuose.

Komentarai

Skip to content