„Meškiuko Rudnosiuko“ varžybose gerai kovojo Klaipėdos r. VJSM jaunieji šachmatininkai

„Meškiuko Rudnosiuko“ varžybose gerai kovojo Klaipėdos r. VJSM jaunieji šachmatininkai

233 jaunieji šachmatininkai iš visos Lietuvos bei Latvijos Kuldigos miesto gruodžio 8 dieną susirinko Šiauliuose į tarptautinį vaikų šachmatų turnyrą „Meškiukas Rudnosiukas – 2013“. Vyko penki atskiri turnyrai pagal skirtingas amžių grupes.
Pačių mažiausiųjų grupėje BM6 (2007 m. gim. ir jaunesni berniukai ir mergaitės) tarp 41 dalyvio buvo ir du mūsų rajono sporto mokyklos auklėtiniai: Kernius Balčiūnas bei Natanas Anužis. Kernius surinko 5 taškus iš 6 galimų ir iškovojo antrąją vietą, o Natanas, apmaudžiai pralaimėjęs paskutinę partiją, su 4 taškais liko septintas. Nepaisant to, tai labai aukšti mūsų mokyklos mažiausiųjų vaikų pasiekimai.
B8 grupėje (2005–2006 m. gim. berniukai) susirinko gausiausias būrys šachmatininkų – net 78. Mūsų mokyklai čia atstovavo Žygimantas Staponas, Ąžuolas Birgiola ir Domas Petrusevičius. Ypač pakiliai kovojo Žygimantas, kuris tik vienoje partijoje sužaidė lygiomis, o kitose pasiekė penkias pergales bei galutinėje įskaitoje iškovojo sidabro medalį. Ąžuolas ir Domas surinko po 3 taškus, turėjo vienodus turnyro koeficientus bei solidariai pasidalino 34-35 vietas. Abu jie kovojo pagirtinai, ypač Ąžuolas, kuris šioje amžiaus grupėje buvo pats jauniausias dalyvis.
M8 (2005–2006 m. gim. mergaitės) grupėje kovojusi Jorė Balčiūnaitė su 3 taškais tarp 22 bendraamžių liko 9 vietoje, o M10 (2003–2004 m. gim. mergaitės) grupėje – Martyna Jucytė šeštoje vietoje tarp 25 dalyvių. Abi mūsų mergaitės pakliuvo į apdovanotųjų meškiukais sąrašus (įvairaus dydžio meškiukus gavo po 10 kiekvienos grupės žaidėjų).
Tarp 67 vyriausiųjų berniukų B10 grupėje (2003–2004 m. gim.) buvo 4 mūsų mokyklos auklėtiniai. Geriausiai iš jų sekėsi Justui Kerpei (30 vieta, 3 taškai) ir Tautvydui Azlauskui (31 vieta, 3 taškai). Vytautas Kerpė liko 53-čioje vietoje (2 taškai), Gvidas Bočkus – 62-troje vietoje (1 taškas).
„Buvo visko – ir džiaugsmo, ir nusivylimo ašarų. Nieko nepadarysi – juk laimėti norėjo visi, o prizinių vietų kiekvienoj grupėj tik trys. Taigi kai kuriuos liko paguosti ir susitaikyti su mintimis, kad kitąmet seksis geriau. To ir linkiu visiems savo ugdytiniams“ – po varžybų sakė VJSM šachmatų treneris Zigmas Bitinas.

Komentarai

Skip to content