LMKL 2018/2019 sezonui besibaigiant

Finišuoja įvairaus amžiaus grupių Lietuvos moksleivių krepšinio lygos (LMKL) B diviziono čempionatas. Startavo 6 Gargždų sporto mokyklos komandos: U12 berniukai, gim. 2007–2008 m. (treneris V. Čekanauskas), U13, gim. 2006 m. (treneris R. Mikalauskas), U14, gim. 2005 m. (treneris R. Mikalauskas), U16, gim. 2003–2004 m. (treneris V. Marcinkevičius), U18, gim. 2001–2002 m. (treneris K. Mačijauskas), U19, gim. 2000 m. (treneris S. Staponas). Čempionatas vyksta 6 mėnesius: prasideda spalio mėn. ir baigiasi balandžio-gegužės mėn.

2001–2002 m. gim. A pogrupyje startavo 7 komandos. Trenerio K. Mačijausko auklėtiniai, iškovoję 5 pergales, pateko į kitą etapą, kuriame startavo 6 komandos. Laimėję dvi pergales jie į kitą etapą nebepateko.

Gargždų sporto mokyklos vaikinai, gim. 2000 m., dalyvavo U19 vaikinų čempionate „Airbaltic taurė“. Pirmame etape Gargždų SM auklėtiniai, vadovaujami trenerio Silvestro Stapono, iškovoję dvi pergales ir patyrę keturis pralaimėjimais, užėmė 3-ią vietą. Antras čempionato etapas vyko tarp šešių komandų. Šiame ture Gargždų SM krepšininkai pasiekė septynias pergalės, patyrė 3 pralaimėjimus ir grupėje užėmė 3-ią vietą. Į ketvirtfinalį mūsų krepšininkai nepateko, pritrūko sėkmės. Pagrindiniams konkurentams dėl antrosios vietos grupėje Jonavos „KKSC“ bendraamžiams namuose buvo pralaimėta rezultatu 79:81.

2003–2004 m. gim. krepšininkai (treneris V. Marcinkevičius) dalyvavo jaunučių U16 vaikinų krepšinio čempionate, B divizione. Pogrupyje buvo 10 komandų, sužaistos devynios rungtynės namuose ir devynios išvykose. Iškovotos trys pergalės. Iš pralaimėtų susitikimų arčiausiai pergalės būta prieš Klaipėdos V. Knašiaus krepšinio komandą, prieš Mažeikių ekipą, kur išvykose rungtynių baigtis buvo sprendžiama paskutinę minutę. Vaikinai pajėgūs nugalėti keturias penkias pogrupio komandas. Pergalės buvo pasiektos namuose žaidžiat prieš Mažeikių komandą ir abu kartus prieš Plungės komandą. Šios ekipos užėmė šeštą ir septintą vietas. Mūsų ir Skuodo komandos iškovojo po tris pergales ir pasidalino 9–10 vietas. Komandoje gan nebloga gynėjų grandis. Labai trūksta vidurio puolėjo, kuris galėtų tinkamai atstovauti komandai tiek gynybiniuose, tiek puolamuosiuose veiksmuose. Daugelyje komandų vidurio puolėjų ūgis yra netoli 200 cm.

2007–2008 m. gim. berniukai (treneris V. Čekanauskas) pirmą kartą startavo MKL U12 vaikų čempionate „Pirmasis iššūkis“. Pogrupyje dalyvavo 8 komandos iš Palangos, Klaipėdos, Plungės, Raseinių ir kt. miestų. Nors mūsų komandos pagrindą sudarė metais ar net dviem jaunesni krepšininkai, bet jie dvi pergales iškovojo.

Geriausiai iš Gargždų SM komandų 2018–2019 m. LMKL varžybose pasirodė 2005 m. gim. ir 2006 m. gim. komandos (treneris R. Mikalauskas). 2005 m. gim. krepšininkai savo grupėje iškovojo 13 pergalių, patyrė 1 pralaimėjimą ir iškovojo 2-ąją vietą. Antrame etape atkrintamosiose varžybose nugalėjo Vilniaus „Sostinės“ komandą. Trečiame etape trečiose lemiamose rungtynėse pralaimėjo Lazdijų SC komandai ir per plauką nepateko į ketvertą (iš viso 16 pergalių, 3 pralaimėjimai).

2006 m. gim. krepšininkai savo grupėje iškovojo 12 pergalių, patyrė 4 pralaimėjimus ir užėmė 3-iąją vietą. Antrame etape jie nugalėjo Vilniaus „Sostinės“ komandą, trečiame etape – Jonavos SC, ir pagal LMKL nuostatus pateko į finalinį ketvertą, kur pirmosiose varžybose susitiko su Druskininkų SC ir iškovojo pergalę rezultatu 74:73, taip įgydami teisę dalyvauti finale su šeimininkų komanda – Plungės SC. Plungiečiai buvo stipresni, pasiektas puikus rezultatas – LMKL U13 B divizione iškovota II-oji vieta (iš viso 17 pergalių, 6 pralaimėjimai). 2006 m. gim. komandai varžybos dar nesibaigė. Ji gegužės mėnesį dar kovos dėl patekimo į A divizioną.

Komentarai

Skip to content