Lietuvos vaikų šachmatų pirmenybėse

Lietuvos vaikų šachmatų pirmenybėse

Balandžio 15–17 dienomis Šiauliuose vyko BM08 (2008 m. gimimo ir jaunesnių vaikų) klasikinių šachmatų Lietuvos pirmenybės. Jose dalyvavo trys Gargždų sporto mokyklos ugdytiniai: Domas Andrijauskas, Edvinas Andriušis ir Paulius Rusteika.

„Daug skirtingų emocijų teko patirti stebint mažųjų vaikų žaidimą. Šie kovėsi dažnai nukrypdami nuo teorinių tęsinių, savarankiškai interpretuodami. Todėl jų partijos iš vienos pusės buvo labai painios, neprognozuojamos, o iš kitos –  įdomios ir vertingos patirties kaupimo prasme. Savaime suprantama, tai buvo mažųjų šachmatininkų pačios pirmos atsakingos varžybos, ir jiems viskas atleistina“ – po varžybų sakė treneris Zigmas Bitinas.

Mūsiškiai tarp 52 dalyvių lyg susitarę išsidalijo vietas šiek tiek aukščiau turnyrinės lentelės vidurio. Domas iškovojo 22-trą vietą (5 taškai iš 9 galimų), Paulius – 23-čią (taip pat 5 taškai), Edvinas – 26-tą (4,5 taško). Tai geri rezultatai ir iškovotos puikios pozicijos. Visi vaikai išankstinį planą įvykdė pilnai.

Panašiai pasirodė ir dar vienas mūsų rajono atstovas Sebastianas Stankus iš Radailių. Jis surinko 4,5 taško ir galutinėje įskaitoje buvo 25-toje vietoje.

Šiauliuose vaikai ne tik žaidė šachmatais, bet ir susipažino su miestu, aplankė Dviračių muziejų, pabuvojo Kryžių kalne. Viskas jiems buvo vertinga.

Dėkojame Domo, Edvino ir Pauliaus tėveliams, išvykoje lydėjusiems savo vaikus ir padėjusiems spręsti visus kylančius klausimus.

Komentarai

Skip to content