Lietuvos vaikų šachmatų pirmenybėse

Lietuvos vaikų šachmatų pirmenybėse

Šių metų spalio 17-tą dieną Šiauliuose vyko Lietuvos vaikų iki 11 metų komandinės šachmatų pirmenybės. Jose dalyvavo ir Gargždų sporto mokyklos jaunieji šachmatininkai. Nors tarp 14 komandų mūsiškiai buvo registruoti paskutiniu reitingu ir pagal amžių buvo bemaž patys jauniausi tarp visų dalyvių, jie kovojo pagirtinai ir galutinėje įskaitoje sugebėjo iškovoti dešimtą vietą. Buvo pasiektos dvi pergalės, du mačai sužaisti lygiomis ir trys pralaimėti. Prie lentų buvo surinkta 16 taškų iš 35 galimų.

Komandos kapitonas dešimtmetis Žygimantas Staponas prie pirmos lentos pelnė 3 taškus iš 7 galimų. Aštuonmetis Kernius Balčiūnas kovojo antroje lentoje ir komandai pelnė 2,5 taško. Tik metais už Kernių vyresnis Nedas Kymantas trečioje lentoje pelnė 3,5 taško. Vyriausias komandos narys Povilas Jankauskas ketvirtoje lentoje surinko 4 taškus, o prie paskutinės lentos kovojęs vėžaitiškis Ugnius Adomaitis į komandos taupyklę pridėjo dar 3 taškus.

Prie pirmos lentos dauguma dalyvių buvo su FIDE reitingais, tad Ž. Staponui buvo puiki galimybė pagaliau įsivykdyti normą greitųjų šachmatų FIDE reitingui gauti. Žygimantas tuo pasinaudojo. Jis iki šiol turėjęs 6 reitinginius balus, lygiai tiek pat surinko šiose pirmenybėse. Koks bus jo greitųjų šachmatų reitingas, sužinosime lapkričio pradžioje, kai patvirtins FIDE. Džiugu, kad ir Povilas Jankauskas surinko pradinius 4 FIDE reitingo balus. Kitiems mūsų dalyviams šiuo klausimu nepasisekė.

Mokytojas Z. Bitinas gyrė vaikų kovingumą ir džiaugėsi jų geru pasirodymu pirmenybėse.

Komentarai

Skip to content