Lietuvos vaikų-jaunučių klasikinių šachmatų pirmenybėse

Lietuvos vaikų-jaunučių klasikinių šachmatų pirmenybėse

Šių metų balandžio 11–15dienomis Vilniuje vykusiose Lietuvos vaikų-jaunučių klasikinių šachmatų pirmenybėse kovojo septyni Gargždų sporto mokyklos auklėtiniai.

Pačiai vyriausiajai grupei (B12 ir M12 arba 2003–2004 metų gimimo) atstovavo Tautvydas Azlauskas, Ernestas Smilginis ir Martyna Jucytė (visi Gargždų „Minijos“ progimnazijos penktokai). Visi trys stengėsi, kovojo, tačiau ne viskas, kas sumanyta, pavykdavo. Galiausiai Tautvydas aštuoniose partijose surinko 3 taškus ir tarp 40 dalyvių liko 33 vietoje. Ernestui šios pirmenybės buvo pačios pirmos tokio tipo varžybos, tad atimtas iš vieno varžovo pustaškis – buvo jau pasiekimas. Martyna su 2,5 taško iš 7 galimų liko dvylikta tarp 15 savo amžiaus mergaičių.

B10 ir M10 arba 2005–2006 metų gimimo grupėje buvo 2 mūsų mokyklos auklėtiniai: Nedas Kymantas ir Jorė Balčiūnaitė. Abu jie kovojo gerai, nors nebuvo tarp lyderių, bet nebuvo ir paskutiniai. Galutiniai jų rezultatai: N. Kymantas (3,5 taško iš 8 galimų, 30 vieta tarp 47 dalyvių), J. Balčiūnaitė (3 taškai iš 7 galimų, 14 vieta tarp 17 dalyvių).

Du mūsų mokyklos atstovai buvo tarp B8 arba 2007 metų gimimo ir jaunesnių šachmatininkų: Kernius Balčiūnas ir Sebastianas Stankus. Daug vilčių buvo siejama su Kerniaus geru pasirodymu. Starte trys pergalės iš eilės, ir K. Balčiūnas yra tarp pirmenybių lyderių. Nedaug trūko iki ketvirtos pergalės iš eilės, deja, apmaudi klaida partijos pabaigoje… ir pralaimėjimas. Tai Kernių išmušė iš vėžių, ir po to sekė dar du pralaimėjimai, kurie galutinai sužlugdė viltis iškovoti bent vietą geriausiųjų dešimtuke. Galutinėje įskaitoje Kernius liko 19-tas tarp 38 dalyvių (4 taškai iš 8 galimų). Nedaug čempionate buvo tikėtasi iš pirmą kartą į Lietuvos pirmenybes atvykusio pačio jauniausio mūsų dalyvio šešiamečio Sebastiano Stankaus. Tačiau jis neapvylė, kovojo pagirtinai, surinko 2,5 taško ir mažiausiųjų grupėje liko 34-oje vietoje.

Vaikai ne tik žaidė, bet ir susipažino su Vilniaus miestu, jo įžymybėmis. Buvo naudinga visiems: ir patiems ugdytiniams, ir juos lydėjusiems tėveliams.

Komentarai

Skip to content