Lietuvos mokyklų žaidynėse

Lietuvos mokyklų žaidynėse

Pasibaigė 2015–2016 m. m. Lietuvos mokyklų žaidynės. Rugsėjo 9 dieną Vilniuje, Prezidentūros kiemelyje vienu metu vyko 2015–2016 m. m. žaidynių uždarymo ir 2016–2017 m. m. žaidynių atidarymo ceremonijos. Į jas buvo pakviesti visų pasibaigusių žaidynių mokyklų-nugalėtojų bei prizininkių atstovai. Mūsų rajonui atstovauti teisę įgijo Dovilų pagrindinės mokyklos moksleiviai, kurie tarp visų Lietuvos kaimo vietovių pagrindinių mokyklų iškovojo trečiąją vietą. Į Lietuvos sostinę vyko mokyklos direktorius Arūnas Grimalis, kūno kultūros mokytojas Arūnas Šimkevičius ir aštuoni labiausiai žaidynėse nusipelnę moksleiviai. Taip buvo lemta, kad pagrindinės 2015–2016 m. m. žaidynių trečios vietos „kalvės“ buvo Dovilų pagrindinės mokyklos merginos. Joms ir patikėta teisė atstovauti mokyklai. Be komandos kapitonės Deimantės Jakaitytės, į Vilnių vyko Deimantė Naujokaitė, Viltė Jurgaitytė, Vitalija Žatkina, Danielė Norvaišaitė, Julija Skiotytė, Olivija Kažukauskaitė ir Simona Krakytė. Kartu su doviliškiais į renginį važiavo ir Klaipėdos rajono savivaldybės atstovas, atsakingas už žaidynių organizacinius klausimus rajone, Gargždų sporto mokyklos direktoriaus pavaduotojas Zigmas Bitinas.
„Lietuvos mokyklų žaidynės – tai didžiausias sporto renginys Lietuvoje. Jose dalyvauja daugiau negu 200 tūkst. mokinių iš 60 Lietuvos savivaldybių. Į žaidynių programą įtraukta net 24 sporto šakos, taip kiekvienas mokinys paskatinamas atrasti sau pačią tinkamiausią. Prie žaidynių prisijungė daugiau nei 1000 Lietuvos mokyklų, per sportą sudarydamos sąlygas mokiniams ugdyti save, susirasti naujų draugų, išmokti siekti užsibrėžtų tikslų ir kartu su bendraamžiais pasinerti į sporto teikiamus džiaugsmus“, – pradėdamas iškilmingą ceremoniją sakė renginio vedėjas žurnalistas Saulenis Pociūnas.
Mokyklas apdovanojo bei sveikinimo kalbas sakė Lietuvos mokyklų žaidynių globėja –Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė bei Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė, olimpinė čempionė Daina Gudzinevičiūtė.
Viso renginio metu tvyrojo olimpinė dvasia, mat šie metai – olimpiniai, ką tik pasibaigė olimpinės žaidynės Rio de Žaneire. Šiuo metu tenai tebevyksta parolimpinės žaidynės. Tad ir čia buvo atliekami kai kurie olimpiniai ritualai – buvo sakomos mokinių, mokytojų, teisėjų priesaikos, žaidynių pereinamoji lazdelė buvo perduota 2016–2017 m. m. baigiamojo renginio organizatoriams Alytaus rajono atstovams.
Po to Lietuvos moksleivių neformaliojo švietimo centre vyko antroji renginio dalis, kur Lietuvos kūno kultūros ir sporto departamento atsakingi pareigūnai mokykloms-prizininkėms išdalijo piniginius prizus sporto inventoriui įsigyti. Doviliškiams atiteko 400 eurų čekis.
Apie Dovilų pagrindinės mokyklos sportinius pasiekimus galima kalbėti ilgai. Atrodo, sportas tenai visiems įaugęs į kraują. Keičiasi mokinių kartos, o rezultatai išlieka stabilūs. Doviliškiai per pastaruosius ketverius metus net tris kartus lipo ant nugalėtojų pakylos Lietuvos moksleivių olimpinio festivalio (nuo 2015 metų Lietuvos mokyklų žaidynių) kaimo vietovių progimnazijų, pagrindinių mokyklų tarpe. Ir tik 2015 metais apmaudžiai liko ketvirtoje vietoje. Tai didžiulis pasiekimas, žinant, kad nuolat susirenka kovoti apie 100 tokio tipo mokyklų. Tarp rajono mokyklų Dovilų pagrindinės mokyklos moksleiviai savo grupėje dominuoja jau eilę metų (pastaraisiais metais triuškinančiais skirtumais). Kur tokio fenomeno paslaptis? Tikriausiai žmonėse ir požiūryje į jų atliekamą darbą…
Suvedus pasibaigusių žaidynių rezultatus rajone, paaiškėjo, kad doviliškiai neturėjo ir čia sau lygių tarp kaimo vietovių pagrindinių mokyklų. Jie pagal galiojusią taškų skaičiavimo tvarką (kūno kultūros mokytojų ratelyje 2016 metų rugsėjo mėnesį patvirtintus nuostatus) surinko 772,5 taško ir daugiau negu dvigubai aplenkė antroje vietoje likusius Endriejavo pagrindinės mokyklos moksleivius. Endriejaviškių sąskaitoje 314 taškų. Trečioje vietoje Judrėnų Stepono Dariaus pagrindinė mokykla – 259 taškai. Kovoje dėl trečios vietos judrėniškiai tik paskutiniu momentu aplenkė juos įnirtingai persekiojusius Vėžaičių pagrindinės mokyklos moksleivius. Vėžaitiškiai surinko 242 taškus. Į geriausiųjų šešetuką dar pateko Plikių Ievos Labutytės pagrindinė mokykla (184 taškai) ir Pašlūžmio mokykla-daugiafunkcis centras (178,5 taško).
Tarp miesto vidurinių mokyklų, gimnazijų, progimnazijų ir kaimo vietovių gimnazijų geriausiai 2015–2016 m. m. žaidynių cikle pasirodė Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos moksleiviai. Jie surinko 855 taškus ir nugalėjo. Antrąją vietą su 676,5 taško iškovojo Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazija. Dėl trečios vietos iki pat paskutinės rungties vyko žūtbūtinė kova tarp visų Gargždų miesto mokyklų. Sezono eigoje čia pirmavo tai viena, tai kita mokykla. Ir tik prieš pat varžybų finišą į trečiąją vietą išsiveržė Gargždų „Minijos“ progimnazijos jaunieji sportininkai. Galutinėje įskaitoje jie surinko 567,5 taško. Tik keturiais taškais (563,5 taško) nuo jų atsiliko Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazija. 545,5 taško surinko Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos moksleiviai. Jie šįkart penkti.
Pirmą kartą vykusiose visų rajono bendrojo ugdymo mokyklų pradinių klasių varžybose nepralenkiami buvo Gargždų „Minijos“ progimnazijos pradinių klasių moksleiviai, vadovaujami mokytojų Rasos Marcinkevičienės ir Redos Liužinienės. Jų sąskaitoje 319,5 taško. Antri Dovilų pagrindinės mokyklos moksleiviai – 221 taškas. Treti Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos mažieji sportininkai – 176,5 taško. Nuo jų nedaug atsiliko Šiūparių pagrindinė mokykla (135 tšk.), Endriejavo pagrindinė mokykla (123,5 tšk.), Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazija (110 tšk.) ir visus nustebinusi Slengių mokykla-daugiafunkcis centras, su 90,5 taško likę septintoje vietoje tarp 19 rajono bendrojo ugdymo mokyklų.
Mokyklų-prizininkių ir jų atsakingų darbuotojų pagerbimo ceremonija numatyta metų pabaigoje per Gargždų sporto mokyklos ir rajono švietimo skyriaus vykdomą sporto vakarą. Apie tai vėliau visi bus informuoti.

Komentarai

Skip to content