Lietuvos mokyklų žaidynėse

Lietuvos mokyklų žaidynėse

Praeitų metų lapkričio-gruodžio mėnesiais vyko Lietuvos mokyklų žaidynių atrankinės kovos tarp Klaipėdos rajono mokyklų. Įvyko tiek miesto, tiek kaimo mokyklų kvadrato, futbolo varžybos, jėgas išbandė miesto mokyklų svarsčių kilnojimo sporto šakos atstovai, vyko visų paminėtų šakų zoninės varžybos.

Apie rajonines varžybas nuolat informuodavome portalo „Mano Gargždai“ puslapiuose, iliustruodami nuotraukomis (galima rasti archyvinėje medžiagoje, skiltyje „sportas“). Dabar informacija apie tai, kaip mūsų rajono mokykloms sekėsi kovoti respublikinėse varžybose ir apie turnyrinę jų padėtį įvykus pirmosioms kovoms.

Pirmieji respublikines varžybas pradėjo miesto mokyklų 2003 metų gimimo ir jaunesnių moksleivių (tiek berniukų, tiek mergaičių) kvadrato atstovai. Lapkričio 28 dieną Klaipėdoje vykusiose varžybose „Minijos“ progimnazijos mergaitės ir „Kranto“ pagrindinės mokyklos berniukai liko trečiose vietose ir nepateko į tarpzonines varžybas. Nepaisant to, jie savo mokykloms pelnė atitinkamai 55,5 ir 55 taškus. (Aiškumo dėlei, taškai respublikinėse varžybose skiriami priklausomai nuo etapo. Pvz., zoninėse varžybose už pirmą vietą duodama 30 taškų, už antrą – 29, trečią – 28, ketvirtą ir visas paskesnes vietas – po 27 taškus, plius papildomai po pusę taško nuo visų toje sporto šakoje Lietuvoje dalyvavusių komandų skaičiaus. Tarpzoninėse varžybose už pirmą vietą duodama 70 taškų, antrą – 66, trečią – 62, ketvirtą – 58, ir taip toliau kas keturiais taškais mažėjant iki 11 vietos – 30 taškų, po to už visas likusias vietas po 29 taškus, plius po pusę taško nuo dalyvavusių komandų skaičiaus analogiškai kaip ir zoninėse varžybose. Didžiausi taškai yra duodami finalinėse varžybose. Čia už pirmą vietą skiriama 120 taškų, antrą – 110, trečią – 100, ketvirtą – 90, penktą – 86, šeštą – 82, toliau mažėjant kas keturiais taškais iki 19 vietos – 30 taškų, už 20-tą ir paskesnes vietas skiriama po 29 taškus, plius analogiškai po pusę taško nuo dalyvavusių komandų skaičiaus).

Gruodžio 4 dieną Klaipėdoje vykusiose merginų futbolo 5×5 zoninėse varžybose puikiai kovojo Gargždų „Minijos“ progimnazijos moksleivės (mokytojas Mindaugas Jonelys), tik po atkaklios kovos į pirmąją vietą išleidusios varžybų šeimininkes klaipėdietes. Nepaisant pralaimėjimo, mokyklai buvo pelnyti 47 taškai.

Kitą dieną 54 taškus į „Minijos“ progimnazijos taupyklę įnešė 2005 metų gimimo ir jaunesnių moksleivių kvadrato atstovai, vadovaujami mokytojų Rasos Marcinkevičienės ir Redos Liužinienės. Jie zoninėse varžybose Klaipėdoje taip pat po atkaklios kovos liko antri.

Gruodžio 11 dieną Klaipėdoje vykusiose vaikinų futbolo 5×5 zoninėse varžybose kovojo Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos moksleiviai (mokytojas Giedrius Ratkus). Jie liko trečioje vietoje, mokyklai pelnydami 53,5 taško.

Gruodžio 12 dieną Šilalės rajone vyko kaimo vietovių mokyklų 2005 metų gimimo ir jaunesnių moksleivių kvadrato zoninės varžybos. Mūsų rajonui atstovavo Vėžaičių pagrindinės mokyklos moksleiviai, vadovaujami mokytojų Irenos Rubavičienės ir Birutės Ruigienės. Buvo iškovota trečioji vieta ir 46 taškai į mokyklos taupyklę.

Pasibaigus lapkričio-gruodžio mėnesio kovoms, miesto mokyklų bei rajono gimnazijų tarpe rajone pirmauja Gargždų „Minijos“ progimnazija, surinkusi 219 taškų. Antri Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos moksleiviai, surinkę 204 taškus. Jie lenkia trečioje vietoje esančius Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos sportininkus (91 taškas). Priekulės I. Simonaitytės gimnazijos sportininkai kol kas ketvirti – 68 taškai, Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazija penkta (44 taškai).

Kaimo vietovių mokyklų tarpe, kaip įprasta pastaraisiais metais, vėl į priekį veržiasi Dovilų pagrindinės mokyklos moksleiviai – 120 taškų, plius iškovota teisė dalyvauti ketveriose zoninėse varžybose, kur komandos taupyklė bus papildyta mažiausiai pusantro šimto taškų. Jie lenkia antroje vietoje esančius Vėžaičių pagrindinės mokyklos moksleivius (106 taškai) bei trečioje vietoje – Endriejavo pagrindinės mokyklos moksleivius (82 taškai). Po jų rikiuojasi visa grupė mokyklų, savo sąskaitose turinčių po 10-30 taškų.

Pagal rajono kūno kultūros darbuotojų metodinio ratelio visuotinio susirinkimo nutarimą nuo šių metų sezono vedama atskira pradinių klasių lenktyniavimo įskaita tarp visų rajono bendrojo ugdymo mokyklų. Čia jau įvyko dvi rungtys (kaimo ir miesto mokyklų kvadrato varžybos). Į lyderius išsiveržė Gargždų „Minijos“ progimnazijos pradinukai – 104 taškai. Antri vėžaitiškiai – 69 taškai. Treti – Priekulės I. Simonaitytės gimnazijos moksleiviai – 43 taškai. Nuo jų nedaug atsilieka Endriejavo pagr. m-kla (41 taškas), Šiūparių pagr. m-kla (38 taškai). Toliau taškus jau yra iškovoję: Gargždų „Kranto“ pagr. m-kla – 23 taškai, Dovilų pagr. m-kla – 22, Judrėnų Stepono Dariaus pagr. m-kla – 19, Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazija – 17, Ketvergių pagr. m-kla – 16.

Sausio mėnesį Lietuvos mokyklų žaidynės bus tęsiamos. Vyks kaimo vietovių mokyklų krepšinio 3×3, tinklinio ir svarsčių kilnojimo varžybos, miesto mokyklų stalo teniso varžybos, taip pat nemažai respublikinių zoninių varžybų. Apie visa tai nuolat informuosime.

Aštuonių daugiausiai dalyvių pritraukusių vasaros sporto šakų varžybų finalinis etapas vėl kaip ir pernai bus ypatingas. Jis vyks gegužės 27–28 dienomis, per masiškiausią Lietuvos sporto šventę – Olimpinę dieną. Šiemet ši šventė vyks Šiauliuose. Mokiniai rungsis geriausiose Lietuvos sporto bazėse, stebint gausybei žiūrovų. Jie varžysis krepšinio, futbolo, „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ estafečių, kvadrato, lengvosios atletikos, stalo teniso ir kalnų dviračių kroso varžybose. Visų moksleivių didelis noras dalyvauti šiose varžybose. Tai tarsi mažosios Olimpinės žaidynės. Bet tam reikia nueiti nelengvą kelią – minėtose šakose įveikti ne tik zoninių, bet ir tarpzoninių varžybų etapus. O tai pavyksta tik patiems stipriausiems ir atkakliausiems.

Komentarai

Skip to content