Lietuvos mokyklų žaidynėse

Lietuvos mokyklų žaidynėse

Po žiemos atostogų buvo pratęstos Lietuvos mokyklų žaidynių kovos. Įvyko kaimo mokyklų tinklinio, krepšinio 3×3, svarsčių kilnojimo, miesto mokyklų stalo teniso varžybos, vyko kaimo mokyklų futbolo, krepšinio 3×3, tinklinio, kvadrato ir svarsčių kilnojimo zoninės varžybos.

Sausio 13 dieną Judrėnų Stepono Dariaus pagrindinės mokyklos sporto salėje kovojo kaimo vietovių mokyklų tinklinio atstovai. Tiek tarp vaikinų, tiek tarp merginų nepralenkiami buvo aikštelės šeimininkai – judrėniškiai. Jau kitą dieną Kvėdarnoje jiems teko kovoti zoninėse varžybose. Toks suspaustas varžybų tvarkaraštis buvo nepalankus mūsiškiams, tad nepavyko rimčiau pasipriešinti kitoms komandoms. Tiek merginos, tiek vaikinai liko ketvirtose vietose, nepatekdami į tarpzonines varžybas. Nepaisant to, jie savo mokyklai pelnė atitinkamai 40 ir 39,5 taško.

Kitą dieną geros naujienos atskriejo iš Gargžduose vykusių kaimo mokyklų merginų futbolo 5×5 zoninių varžybų. Čia puikiai kovojo Dovilų pagrindinės mokyklos moksleivės, įveikdamos visas varžoves ir patekdamos į tarpzonines varžybas.

Sausio 14 dieną Sporto centro salėje vykusiose kaimo vietovių mokyklų merginų krepšinio 3×3 varžybose pirmavo Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos krepšininkės, aplenkdamos Šiūparių pagrindinės mokyklos ir Pašlūžmio mokyklos-daugiafunkcio centro sportininkes.

Sausio 16 dieną 94,5 taško į Dovilų pagrindinės mokyklos taupyklę įnešė 2003 metų gimimo ir jaunesnių moksleivių kvadrato atstovai. Vaikinai Šilalės rajone vykusiose zoninėse varžybose iškovojo antrąją vietą (49 taškai), o merginos – atitinkamai ketvirtąją vietą (45,5 taško).

Sausio 19 dieną į Sporto centro salę rinkosi penkios kaimo vietovių mokyklų vaikinų krepšinio 3×3 komandos. Vėl nepralenkiami buvo Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos krepšininkai. Jiems rimtai pasipriešino antri likę Kretingalės pagrindinės mokyklos moksleiviai. Trečioji vieta atiteko Šiūparių pagrindinės mokyklos krepšininkams.

Sausio 20 dieną Gargždų sporto mokyklos sunkumų kilnojimo salėje rinkosi rajono kaimo vietovių mokyklų svarstininkai išsiaiškinti pajėgiausius. Atvyko dalyviai iš keturių mokyklų. Tačiau pagrindinė kova buvo tarp nuolatinių pastarųjų metų varžovų – moksleivių iš Veiviržėnų ir Dovilų. Sunkesnėse svorio kategorijose dominavę veiviržėniškiai šįkart nugalėjo įtikinamai, antri doviliškiai. Trečioje vietoje Plikių Ievos Labutytės pagrindinės mokyklos svarstininkai.

Sausio 23 dieną Kretingoje puikiai kovojo Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos krepšininkai. Jie zoninėse varžybose iškovojo pirmąją vietą ir pateko į tarpzonines varžybas. Tenai pat analogiškose varžybose kovojusios Veiviržėnų krepšininkės liko trečios ir iš tolimesnių varžybų iškrito.

Sausio 27 dieną Gargždų sporto centro salėje išsiaiškinti pajėgiausius susirinko rajono bendrojo ugdymo mokyklų stalo tenisininkai. Kovoti panoro 5 merginų ir net 7 vaikinų komandos. Tarp merginų nepralenkiamos buvo Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos stalo tenisininkės, įveikusios visas varžoves aiškia persvara. Tiesa, jų komanda buvo nepilnos sudėties, bet ir to pakako, kad nugalėtų įtikinamai. Tarp vaikinų pajėgiausi buvo Dovilų pagrindinės mokyklos moksleiviai.

Sausio 29 dieną Gargžduose vykusiose kaimo vietovių mokyklų vaikinų futbolo 5×5 zoninėse varžybose nepasisekė Dovilų pagrindinės mokyklos moksleiviams. Jie po atkaklių kovų nusileido pagrindiniams savo varžovams iš kaimyninių rajonų, liko treti ir buvo eliminuoti iš tolimesnių varžybų. Kaip sakoma, nepadėjo net ir namų sienos.

Sausio mėnesį dar vyko tiek miesto, tiek kaimo mokyklų tarpzoninės svarsčių kilnojimo varžybos. Tačiau mūsiškiai čia nesudalyvavo, neatnešdami brangių taškų ne tik savo mokykloms, bet ir rajonui.

Pasibaigus sausio mėnesio kovoms, miesto mokyklų bei rajono gimnazijų tarpe pirmauja Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos moksleiviai, surinkę 252 taškus. Plius jie dar turi rezerve iškovotą teisę dalyvauti stalo teniso merginų zoninėse varžybose, kur gali gauti apie 40-45 taškus arba patekti į tolimesnį etapą ir gauti dar daugiau taškų. Antra – Gargždų „Minijos“ progimnazija, surinkusi 244 taškus. Jie lenkia trečioje vietoje esančius Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos sportininkus (189 taškai). Tiesa, veiviržėniškiai turi rezerve dar vaikinų krepšinio tarpzonines varžybas ir dar nėra gavę respublikinių taškų už merginų krepšinio zonines varžybas. Tad jie santykinai dar gali aplenkti savo artimiausius varžovus. Priekulės I. Simonaitytės gimnazijos sportininkai šiai dienai ketvirti – 113 taškų, Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos – penkti (44 taškai).

Tarp kaimo vietovių mokyklų savo pirmaujančias pozicijas po truputėlį įtvirtina nuolatiniai pastarųjų metų rajono kaimo mokyklų sporto žaidynių lyderiai – Dovilų pagrindinės mokyklos moksleiviai – 237,5 taško, plius iškovota teisė dalyvauti futbolo merginų tarpzoninėse varžybose ir be to dar bus apie 40-45 taškai už futbolo vaikinų zonines varžybas. Tad jų komandos taupyklė bus ženkliai papildyta. Doviliškiai lenkia antroje vietoje esančius Judrėnų Stepono Dariaus  pagrindinės mokyklos moksleivius (129,5 taško) bei trečioje vietoje esančius Vėžaičių pagrindinės mokyklos moksleivius (126 taškai). Po jų 4-5 vietomis dalijasi Plikių Ievos Labutytės pagrindinės mokyklos ir Pašlūžmio mokyklos-daugiafunkcio centro moksleiviai. Jų sąskaitose po 98 taškus. Šešti – Endriejavo pagrindinės mokyklos sportininkai – 82 taškai. Toliau rikiuojasi Šiūparių pagrindinė mokykla (77 taškai), Ketvergių pagrindinė mokykla (64 taškai), Kretingalės pagrindinė mokykla (43 taškai) ir kitos mokyklos, turinčios po keliolika taškų arba visai jų dar neturinčios.

Pradinių klasių lenktyniavimo įskaitoje per sausio mėnesį niekas nepasikeitė. Mat neįvyko nė vienerių varžybų. Čia lyderiai išlieka Gargždų „Minijos“ progimnazijos moksleiviai – 104 taškai. Antri – vėžaitiškiai – 69 taškai. Treti – Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos moksleiviai – 43 taškai.

Vasario mėnesį Lietuvos mokyklų žaidynės bus tęsiamos. Vyks rajono kaimo vietovių mokyklų stalo teniso varžybos, miesto mokyklų „Drąsūs-stiprūs-vikrūs“ estafečių varžybos tiek pradinių, tiek 5-6 klasių moksleiviams, taip pat vyks miesto mokyklų krepšinio, šachmatų varžybos, visoms mokykloms – štangos spaudimo varžybos. Taip pat bus nemažai respublikinių zoninių, tarpzoninių varžybų. Apie visa tai informuosime vėliau.

Komentarai

Skip to content