Lietuvos mokyklų žaidynėse

Lietuvos mokyklų žaidynėse

Vasario mėnesį toliau vyko Lietuvos mokyklų žaidynių kovos. Įvyko miesto mokyklų DSV estafečių, krepšinio 5×5, kaimo mokyklų stalo teniso, visų bendrojo ugdymo mokyklų štangos spaudimo ir šachmatų varžybos, taip pat kaimo mokyklų futbolo ir krepšinio 3×3 tarpzoninės bei finalinės, visų mokyklų štangos spaudimo tarpzoninės, miesto mokyklų DSV estafečių ir stalo teniso zoninės varžybos.

Rajono varžybose vasario mėnesį aktyviausios buvo Gargždų miesto mokyklos, Dovilų ir Judrėnų Stepono Dariaus pagrindinės mokyklos, Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazija bei Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazija. Jos sudarė visų vykusių varžybų (o jų buvo net septynios) dalyvių pagrindą ir dauguma dalijosi prizines vietas. DSV estafečių varžybas tarp 2003 metų gimimo ir jaunesnių moksleivių laimėjo Gargždų „Minijos“ progimnazija, tarp 2005 metų gimimo ir jaunesnių – Gargždų „Kranto“ pagrindinė mokykla. Štangos spaudimo ir šachmatų varžybose nepralenkiami buvo Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos moksleiviai, o kaimo mokyklų stalo teniso varžybose tiek tarp merginų, tiek tarp vaikinų triumfavo Dovilų pagrindinės mokyklos sportininkai. Daug emocijų buvo tiek merginų, tiek vaikinų krepšinio 5×5 varžybose. Tarp merginų nugalėjo Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazija, o tarp vaikinų – Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazija. Visos rajoninių varžybų nugalėtojos iškovojo teisę atstovauti rajonui respublikinėse varžybose: krepšinio ir DSV estafečių – zoninėse, stalo teniso ir štangos spaudimo – tarpzoninėse, o šachmatų – iš karto finalinėse varžybose.

Vasario 5 dieną pas mus, Gargžduose, vykusiose kaimo mokyklų merginų futbolo tarpzoninėse varžybose Dovilų pagrindinės mokyklos moksleivės iškovojo pirmąją vietą ir po metų pertraukos pateko tarp keturių geriausių mokyklų Lietuvoje. Vasario 26 dieną laukė sunki kelionė į Alytų, kur be mūsiškių ir šeimininkių – Alovės pagrindinės mokyklos futbolininkių atvyko ir kitos labai pajėgios komandos, tai iš Jonavos rajono Ruklos Jono Stanislausko ir Ukmergės rajono Vidiškių pagrindinių mokyklų. Doviliškės atidavė visas jėgas, kad užliptų ant nugalėtojų pakylos. Deja, pritrūko sėkmės. Galutinėje įskaitoje jos liko ketvirtos, pelnydamos savo mokyklai didmeistrišką taškų kiekį – net 102,5!

Dar viena džiugi žinia po savaitės atskriejo iš Plungės. Čia vykusiose kaimo mokyklų krepšinio 3×3 vaikinų tarpzoninėse varžybose puikiai kovojo Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos krepšininkai, tapdami nugalėtojais ir patekdami į Lietuvos geriausiųjų ketvertuką. Finalinės varžybos numatomos kovo mėnesio pirmą savaitgalį Rokiškyje.  Apie tai vėliau informuosime.

Vasario 7 dieną Mažeikiuose vyko bendrojo ugdymo mokyklų stalo teniso zoninės varžybos. Jose dalyvavusios Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos merginos, nors ir gerai kovojo, tačiau tarp šešių zonos komandų liko ketvirtos ir nepateko į tolimesnį etapą. Savo mokyklos komandinę taupyklę „Kranto“ stalo tenisininkės papildė 44,5 taško.

Vasario 13 dieną Palangoje vykusiose DSV estafečių zoninėse varžybose Gargždų „Minijos“ progimnazijos 2003 metų gimimo ir jaunesni moksleiviai prasiskynė kelią į tolimesnį etapą, kuris vasario 27 dieną vyko Šilalėje. Čia mūsiškiai liko treti ir iškrito iš tolimesnės kovos dėl medalių. Nepaisant to, mokyklai pelnyti 79 taškai. O štai Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos 2005 metų gimimo ir jaunesni moksleiviai zoninėse varžybose liko ketvirti, pelnė mokyklai 45,5 taško ir iš tolimesnių varžybų iškrito dar pradiniame etape.

Vasario 26 dieną Palangoje vyko bendrojo ugdymo mokyklų krepšinio 5×5 vaikinų zoninės varžybos. Čia mūsų rajonui atstovavo Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos komanda, kuri buvo pasirengusi kovoti dėl patekimo į kitą etapą. Deja, nedidele persvara (7 taškais) pralaimėtas pusfinalio mačas šilutiškiams sužlugdė visas viltis. Kovoje dėl trečios vietos buvo pasiekta pergalė prieš palangiškius. Tačiau tai menka paguoda, į tarpzonines varžybas mes nepatekome.

Vasario 27 dieną Šilalės rajone vykusiose kaimo vietovių mokyklų stalo teniso tarpzoninėse varžybose puikiai kovojo Dovilų pagrindinės mokyklos moksleiviai. Jeigu merginos nebuvo pagrindinės pretendentės iškovoti pirmąją vietą ir patekti į finalinį etapą (galutinai jos liko trečios), tai vaikinai kovėsi įnirtingai, tarp penkių komandų tik lemiamoje kovoje rezultatu 2:3 pralaimėdami tituluotiems aikštės šeimininkams – Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijos stalo tenisininkams. Stalo tenisininkai Dovilų pagrindinės mokyklos taupyklę iš karto papildė net 153 taškais ( merginos – 73,5 tšk. ir vaikinai –  79,5 tšk.).

Vasario mėnesį dar vyko tarpzoninės štangos spaudimo ir finalinės šachmatų varžybos. Tačiau mūsiškiai čia nesudalyvavo, neatnešdami brangių taškų ne tik savo mokykloms, bet ir rajonui.

Pasibaigus vasario mėnesio kovoms, miesto mokyklų bei rajono gimnazijų tarpe pirmauja Gargždų „Minijos“ progimnazijos moksleiviai, savo taupyklėje turintys 370 taškų. Antroje vietoje Gargždų „Kranto“ pagrindinė mokykla, surinkusi 364,5 taško. Treti Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos sportininkai (345 taško). Jie lenkia ketvirtoje vietoje esančius Priekulės I. Simonaitytės gimnazijos moksleivius (203 taškai). Tiesa, veiviržėniškiai turi rezerve dar vaikinų krepšinio 3×3 finalines varžybas, kur (jei tik nuvyks ir sudalyvaus) gaus apie 100-120 respublikinių taškų. Tad jie po vasario mėnesio kovų sąlyginai gali laikyti save lyderiais. Penkta Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazija (164 taškai).

Kaimo vietovių mokyklų tarpe savo pirmaujančias pozicijas dar labiau įtvirtino Dovilų pagrindinės mokyklos moksleiviai – 607,5 taško. Doviliškiai triuškinančia persvara lenkia visus kitus savo varžovus. Antroje vietoje esantys Judrėnų Stepono Dariaus pagrindinės mokyklos moksleiviai turi surinkę 173,5 taško, trečioje vietoje – Pašlūžmio mokyklos-daugiafunkcio centro moksleiviai 141 tašką. Po jų vietomis dalijasi Plikių Ievos Labutytės pagrindinės mokyklos – 138 taškai, Vėžaičių pagrindinės mokyklos moksleiviai – 126 taškai. Šešti – Endriejavo pagrindinės mokyklos sportininkai – 122 taškai. Toliau rikiuojasi Šiūparių pagr. mokykla (77 taškai), Ketvergių pagr. mokykla (64 taškai), Kretingalės pagr. mokykla (43 taškai), Lapių pagr. mokykla (35 taškai) ir kitos mokyklos, turinčios po keliolika taškų arba visai jų dar neturinčios.

Pradinių klasių lenktyniavimo įskaitoje per vasario mėnesį nedaug kas pasikeitė. Čia lyderiais ir toliau lieka Gargždų „Minijos“ progimnazijos moksleiviai – 127 taškai. Į antrąją vietą persikėlė Gargždų „Kranto“ pagrindinė mokykla – 93,5 taško. Treti vėžaitiškiai – 69 taškai. Ketvirti – Priekulės I. Simonaitytės gimnazijos moksleiviai – 64 taškai.

Kovo mėnesį Lietuvos mokyklų žaidynės bus tęsiamos. Vyks kaimo vietovių mokyklų „Drąsūs-stiprūs-vikrūs“ estafečių varžybos tiek pradinių, tiek 5-6 klasių moksleiviams, taip pat vyks miesto mokyklų merginų ir vaikinų tinklinio varžybos, visoms mokykloms – smiginio varžybos. Į kovą įsijungs šaškių žaidimo atstovai. Jiems bus dvejos varžybos, tai kaimo vietovių mokyklų ir visų mokyklų pradinių klasių. Taip pat bus nemažai respublikinių zoninių, tarpzoninių varžybų. Apie visa tai nuolat informuosime.

Komentarai

Skip to content