Lietuvos mokyklų žaidynėse

Hisilicon K3

Lietuvos mokyklų žaidynėse

Kovo mėnesį toliau vyko Lietuvos mokyklų žaidynės. Įvyko kaimo vietovių mokyklų DSV estafečių, šaškių, miesto mokyklų tinklinio, visų bendrojo ugdymo mokyklų smiginio ir pradinių klasių šaškių varžybos, taip pat buvo suorganizuotos kaimo mokyklų DSV estafečių zoninės ir krepšinio 3×3 finalinės, miesto bendrojo ugdymo mokyklų tinklinio zoninės, visų mokyklų smiginio finalinės varžybos.

Kovo 3 dieną Priekulės I. Simonaitytės gimnazijos sporto salėje visą dieną kovojo rajono bendrojo ugdymo mokyklų smiginio varžybos. Jose dalyvavo rekordinis skaičius komandų – net po 12 vaikinų ir merginų komandų. Tiek merginų, tiek vaikinų tarpe nugalėjo aikštės šeimininkai priekuliškiai. Jeigu vaikinams ši pergalė buvo iškovota nesunkiai, tai merginos vargais negalais pasiekė finalą, kur pralaimėdamos dituviškėms, tik penkto lego pabaigoje pelnė pergalę.

Kovo 8 dieną Gargždų „Minijos“ progimnazijos salėje vyko kaimo vietovių mokyklų DSV estafečių varžybos. Tarp 2003 metų gimimo ir jaunesnių moksleivių nugalėjo Endriejavo pagrindinės mokyklos moksleiviai, aplenkdami Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos ir Vėžaičių pagrindinės mokyklos estafetininkus. Atkakli kova buvo tarp 2005 metų gimimo bei jaunesnių moksleivių. Dėl pirmos vietos susikovė dvi lygiavertės komandos – Dovilų pagrindinės mokyklos bei Gargždų „Minijos“ progimnazijos. Iki paskutinės rungties abi komandos buvo laimėjusios po 4 estafetes. Todėl viską lėmė paskutinė – greičio estafetė, kur minijiečiai per vieną sekundę su trupučiu buvo greitesni už savo varžovus, aplenkdami juos ir bendroje įskaitoje. Nors pirmąją vietą ir laimėjo Gargždų „Minijos“ progimnazijos sportininkai, į zonines varžybas teisę vykti iškovojo Dovilų pagrindinės mokyklos moksleiviai, mat pagal nuostatus tai buvo kaimo vietovių mokyklų varžybos.

Kovo 9 ir 16 dienomis Gargždų sporto centro salėje kovėsi bendrojo ugdymo mokyklų tinklinio komandos. Tarp merginų nepralenkiamos buvo Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos sportininkės, o tarp vaikinų – Judrėnų Stepono Dariaus pagrindinės mokyklos moksleiviai.

Kovo 17 ir 31 dienomis šachmatų-šaškių klubo patalpose kovėsi šaškininkai. Kaimo vietovių mokyklų nugalėtojais tapo Dovilų pagrindinės mokyklos, o tarp pradinių klasių – Slengių mokyklos-daugiafunkcio centro mažieji šaškininkai.

O dabar apie tai, kaip sekėsi mūsų rajono komandoms kovoti respublikinėse varžybose bei turnyrinę padėtį pasibaigus kovo mėnesio kovoms.

Apie kovo 4 dieną Rokiškyje triumfavusius Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos krepšininkus spėjome informuoti dar neatvėsus džiaugsmo akimirkoms. Ne ką mažiau puikių emocijų teko patirti mūsiškiams kovo 19 dieną Šiaulių DARTS klubo patalpose vykusiose finalinėse smiginio varžybose. Čia mūsų rajonui atstovavo Priekulės I. Simonaitytės gimnazijos vaikinų ir merginų komandos. Į finalines varžybas susirinko po 30 komandų iš visos Lietuvos. Jeigu vaikinams sunkiau sekėsi susitvarkyti su startiniu jauduliu (jie galutinėje įskaitoje dalijosi 17-24 vietas – 46 įskaitiniai taškai), tai merginos skynė pergales vieną po kitos, patekdamos net į finalinį ketvertuką. Čia jos nors ir liko medalių papėdėje, bet nusipelnė daug pagyros žodžių. Mat į savo mokyklos taupyklę iš karto įnešė net 105 taškus, o tai yra kol kas antras geriausias šių metų rezultatas iš visų sporto šakų rajone. Šias merginas reikia atskirai paminėti – tai Akvilė Polenskytė ir Ieva Jocytė. Jas varžyboms paruošė mokytojas Antanas Rimkus.

Kovo 10 dieną Rietave vykusiose kaimo vietovių mokyklų DSV estafečių zoninėse varžybose tiek 2003 metų gimimo Endriejavo pagrindinės mokyklos moksleiviams, tiek 2005 metų gimimo Dovilų pagrindinės mokyklos moksleiviams nepavyko patekti į kitą etapą, jie pogrupiuose liko antri, savo mokyklų taupykles papildydami po 43 taškus ir iš tolimesnių varžybų iškrisdami.

Panašus likimas ištiko ir Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos merginų bei Judrėnų Stepono Dariaus pagrindinės mokyklos vaikinų tinklinio komandas kovo 18 dieną Palangoje. Abi komandos zoninėse varžybose liko penktose vietose, iš tolimesnių kovų iškrito, tačiau kiek papildė savo mokyklų taupykles: „Vaivorykštė“ – 43 taškais, Judrėnai – 41,5 taško.

Pasibaigus kovo mėnesio kovoms, miesto mokyklų bei rajono gimnazijų tarpe pirmauja Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos moksleiviai, savo sąskaitoje turintys 582,5 taško. Antroje vietoje Priekulės I. Simonaitytės gimnazijos sportininkai, surinkę 449 taškus. Treti Gargždų „Minijos“ progimnazijos moksleiviai (415 taškų). Jie lenkia ketvirtoje vietoje esančią Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos komandą (364,5 taško) ir penktoje vietoje esančią Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos komandą (305,5 taško). Apie atkaklią kovą byloja ir tai, kad lyderių trejetas keičiasi kiekvieną mėnesį. Kas nugalės, sunku prognozuoti.

Tarp kaimo vietovių mokyklų lyderis, o gal net jau ir šių mokslo metų nugalėtojas aiškus. Savo pirmaujančias pozicijas dar labiau įtvirtino Dovilų pagrindinės mokyklos moksleiviai – 673,5 taško. Doviliškiai jau po pirmų keturių mėnesių varžybų kitas savo varžoves praktiškai paliko kovoti tiktai dėl antros vietos. O čia konkurencija didžiulė, ir kas bus kiti du prizininkai, sunku pasakyti. Mat į šias vietas pretenduoja mažiausiai šešios, o gal net daugiau mokyklų. Antroje vietoje kol kas esantys Judrėnų Stepono Dariaus pagrindinės mokyklos moksleiviai turi surinkę 238 taškus,  trečioje vietoje – Endriejavo pagrindinės mokyklos moksleiviai 220 taškų. Po jų vietomis dalijasi Pašlūžmio mokyklos-daugiafunkcio centro – 173,5 taško, Vėžaičių pagrindinės mokyklos – 148 taškai, Plikių Ievos Labutytės pagrindinės mokyklos moksleiviai – 138 taškai. Toliau rikiuojasi Šiūparių pagrindinė mokykla (105 taškai), Kretingalės pagrindinė mokykla (84 taškai) ir t. t…. Suvedus tarpinius rezultatus, tarp visų Lietuvos kaimo vietovių pagrindinių mokyklų Dovilai kol kas yra antri ir realu, kad šiais mokslo metais juos mes vėl pamatysime ant nugalėtojų pakylos.

Pradinių klasių lenktyniavimo įskaitoje rajone per kovo mėnesį turnyrinė padėtis šiek tiek  pasikeitė. Čia lyderiais ir toliau išlieka Gargždų „Minijos“ progimnazijos moksleiviai – 174 taškai. Į antrąją vietą pakilo Dovilų pagrindinė mokykla – 131 taškas. Treti Gargždų „Kranto“ pagrindinė mokykla – 93,5 taško. Ketvirti šiūpariškiai – 78 taškai, penkti vėžaitiškiai – 69 taškai, šešti – Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos moksleiviai – 64 taškai, septinti Endriejavo pagrindinės mokyklos mažieji sportininkai – 63 taškai, aštunti Slengių mokyklos-daugiafunkcio centro moksleiviai – 46 taškai. Tiesa, slengiškiai šioje vietoje yra tiktai laikinai, nes jie iškovojo teisę balandžio 8 dieną dalyvauti šaškių finalinėse varžybose, tad savo taupyklę galės papildyti iškart apie 60, o gal net daugiau taškų. Visiškai realu, kad jie laikinai gali parsikelti net į trečiąją vietą.

Balandžio mėnesį Lietuvos mokyklų žaidynės bus tęsiamos. Vyks miesto bendrojo ugdymo  mokykloms – šaškių, visoms mokykloms (tiek miesto, tiek kaimo vietovių) virvės traukimo varžybos. Kovos visų mokyklų pradinių klasių šachmatų atstovai. Jau aiški ir baigiamoji mokyklų žaidynių Klaipėdos rajone programa. Gegužės pradžioje į kovą įsijungs lengvaatlečiai. Vyks pradinių klasių trikovės, visų mokyklų keturkovės, kroso estafečių, kaimo ir miesto mokyklų įvairių rungčių varžybos. Taip pat bus ir nemažai respublikinių zoninių, tarpzoninių bei finalinių varžybų. Apie visa tai nuolat informuosime.

Komentarai

Skip to content