LIETUVOS MOKYKLŲ OLIMPINIO FESTIVALIO KOVOS

LIETUVOS MOKYKLŲ OLIMPINIO FESTIVALIO KOVOS

Toliau tęsiasi Lietuvos mokyklų Olimpinio festivalio kovos. Vasario mėnesį vyko futbolo finalinės, kaimo vietovių mokyklų tinklinio tarpzoninės, šachmatų, „Drąsūs-stiprūs-vikrūs“ rajono varžybos.
Ypatingai džiugios naujienos šį mėnesį skriejo iš futbolo aikštelių. Vasario 7-tą dieną Gargždų „Minijos“ progimnazijos vaikinų futbolo komanda finalinėse varžybose iškovojo trečiąją vietą. Jų sėkmę vasario 25 d. pakartojo Dovilų pagrindinės mokyklos futbolininkės. Na o džiugiausia vasario mėnesį buvo tai, kad Dovilų pagrindinės mokyklos futbolininkai, vadovaujami Arūno Šimkevičiaus ir Kazimiero Repšio, pirmąkart per Lietuvos moksleivių Olimpinių festivalių istoriją mūsų rajonui iškovojo pačią aukščiausiąją vietą. Aukso medaliai buvo įteikti šios mokyklos moksleiviams: Irmantui Milašiui, Aroldui Kazlauskui, Jonui Jurkui, Karoliui Tydekui, Dovydui Vaitkui, Justui Tydekui, Karoliui Pliuškiui, Mantui Varanavičiui ir komandos kapitonui Domui Petrauskui.
Vasario 11 d. Gargždų šachmatų klube kovojo rajono bendrojo ugdymo mokyklų šachmatų žaidimo atstovai. Komandoms galėjo atstovauti 1997 m. gimę ir jaunesni šachmatininkai. Po atkaklių kovų nugalėjo „Minijos“ progimnazijos pirmoji komanda (Mantas Pilipuitis, Danielius Raudys, Titas Jonauskis ir Martyna Jucytė).
Vasario 15 d. kaimo vietovių mokyklų tinklinio tarpzoninėse varžybose Judrėnų Stepono Dariaus pagrindinės mokyklos vaikinų ir merginų komandos, vadovaujamos mokytojo Andriaus Černeckio iškovojo trečiąsias vietas ir į finalus nepateko.
Vasario 25–27 dienomis „Minijos“ progimnazijos sporto salėje kovėsi kaimo vietovių mokyklų „Drąsūs-stiprūs- vikrūs“ atstovai. Tiek tarp 2001 metų ir jaunesnių, tiek tarp 2003 metų gimimo ir jaunesnių nepralenkiami buvo Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos sportininkai. Jie ir iškovojo teisę atstovauti mūsų rajonui respublikinėse varžybose
Įveikus apie du trečdalius 2013–2014 metų Lietuvos mokinių Olimpinio festivalio distancijos, tarp miesto mokyklų (gimnazijų, progimnazijų) ir rajono vidurinių mokyklų (gimnazijų) pirmauja Gargždų „Kranto“ pagrindinė mokykla, surinkusi 410 taškų. Toliau lyderių grupėje komandos rikiuojasi taip: 2. Priekulės I. Simonaitytės gimnazija – 376,5 taško; 3. Gargždų „Minijos“ progimnazija – 355,5 taško; 4. Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazija – 310,5 taško. Tarp kaimo pagrindinių mokyklų ir toliau ryškiai pirmauja Dovilų pagrindinės mokyklos atstovai – 796 taškai; antri – Judrėnų Stepono Dariaus pagrindinės mokyklos mokiniai – 453 taškai; treti – Vėžaičių pagrindinės mokyklos mokiniai – 183 taškai. Toliau rikiuojasi: Plikių I. Labutytės pagr. mokykla – 180; Pašlūžmio pagr. mokykla – 156 taškai ir kiti.
Kovo mėnesį rajone toliau vyks miesto mokyklų „Drąsūs-stiprūs-vikrūs“, tinklinio, pradinių klasių šaškių varžybos, įvairios zoninės, tarpzoninės ir finalinės respublikinės varžybos.
Paskelbus tarpinius rezultatus, tarp kaimo vietovių pagrindinių mokyklų ir progimnazijų Lietuvoje ženkliai pirmauja Dovilų pagrindinės mokyklos sportininkai. Judrėnų Stepono Dariaus pagrindinė mokykla čia penktoje vietoje. Tarp Lietuvos kaimo pagrindinių mokyklų ir progimnazijų Klaipėdos rajonas kol kas užima aukštą ketvirtą vietą. Gerėjantys rezultatai byloja apie vis didėjantį dėmesį sportui mūsų rajono mokyklose, o tai nuteikia optimistiškai.

Komentarai

Skip to content