LIETUVOS MOKYKLŲ OLIMPINIO FESTIVALIO KOVOS

LIETUVOS MOKYKLŲ OLIMPINIO FESTIVALIO KOVOS

Toliau tęsiasi Lietuvos mokyklų Olimpinio festivalio kovos. Sausio mėnuo ypatingai pasižymėjo varžybų gausa. Vyko futbolo, tinklinio, krepšinio, stalo teniso, svarsčių kilnojimo įvairaus lygio varžybos.
Kovas tęsė tiek miesto, tiek kaimo vietovių mokyklų futbolo 5×5 atstovai. Džiugios žinios skriejo iš sporto salių, kur pergales vieną po kitos tarpzoninėse varžybose skynė Gargždų „Minijos“ progimnazijos vaikinų, Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos merginų, zoninėse varžybose – Dovilų pagrindinės mokyklos tiek vaikinų, tiek merginų komandos. Visos jos iškovojo teisę dalyvauti toliau – doviliškiai tarpzoninėse, o minijiečiai ir krantietės – finalinėse varžybose. Sausio 25 dieną Ukmergėje jau įvyko merginų finalinės varžybos, kur Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos komanda (mokytojas Giedrius Ratkus) iškovojo aukštą ketvirtąją vietą. Vasario 7 dieną Vilniuje susirinks keturios pajėgiausios vaikinų komandos, kur laukiama Gargždų „Minijos“ progimnazijos vaikinų aukštos vietos. Slapta tikimasi ir gero Dovilų pagrindinės mokyklos futbolininkų pasirodymo tolimesnėse kovose.
Sausio 8 dieną Judrėnų Stepono Dariaus pagrindinės mokyklos sporto salėje vyko kaimo vietovių mokyklų tinklinio varžybos. Čia nepralenkiami buvo varžybų šeimininkai, nugalėję ir vaikinų, ir merginų tarpe. Kovoje dėl pirmos vietos Judrėnų vaikinai įveikė Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos ir Plikių I. Labutytės pagrindinės mokyklos tinklininkus, o merginos – po atkaklios kovos nugalėjo varžoves iš Plikių I. Labutytės pagrindinės mokyklos. Sausio 11 dieną Kvėdarnoje vykusiose zoninėse varžybose abi Judrėnų Stepono Dariaus pagrindinės mokyklos tinklininkų komandos (mokytojas Andrius Černeckis) iškovojo antrąsias vietas ir pagal nuostatus pateko į tarpzonines varžybas. Taigi jų dar laukia tolimesnė kova vasario mėnesį.
Sausio 14 dieną Gargždų miesto sporto salėje kovojo kaimo vietovių mokyklų krepšinio 3×3 atstovai. Tarp 5 vaikinų komandų pajėgiausi buvo Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos krepšininkai, antri – Pašlūžmio mokyklos-daugiafunkcio centro, treti – Plikių I. Labutytės pagrindinės mokyklos moksleiviai. Tarp merginų norą dalyvauti varžybose pareiškė tik dvi komandos – Pašlūžmio ir Plikių bendrojo ugdymo mokyklų. Pajėgesnės šį kartą buvo Pašlūžmio merginos.
Sausio 15 dieną Gargždų miesto sporto salėje prie žaliųjų stalų susirinko rajono bendrojo ugdymo mokyklų stalo teniso atstovai. Tarp 7 vaikinų komandų iš pradžių pogrupiuose buvo išaiškintos keturios pajėgiausios. Jomis tapo Judrėnų-1, Judrėnų-2, Pašlūžmio mokyklos-daugiafunkcio centro ir Gargždų „Minijos-2“ komandos. Tarp jų olimpine sistema buvo išaiškinti nugalėtojai. Prizininkai išsirikiavo aukščiau paminėta tvarka. Na o merginų tarpe susikovė 4 komandos. Čia nepralenkiamos taip pat buvo Judrėnų Stepono Dariaus pagrindinės mokyklos stalo tenisininkės.
Sausio 16 ir 21 dienomis Gargždų miesto sporto salėje susikovė rajono mokyklų didžiojo krepšinio (5×5) atstovai. 4 merginų komandos olimpine sistema išsiaiškino nugalėtojus. Pajėgiausios buvo Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos krepšininkės, finale įveikusios Pašlūžmio mokyklos – daugiafunkcio centro atstoves. Trečios – Priekulės I. Simonaitytės gimnazijos merginos, įveikusios Vėžaičių pagrindinės mokyklos komandą. Į analogiškas vaikinų varžybas susirinko šešios komandos. Buvo kovojama dviem pogrupiais, kur nugalėtojai susitiko dėl 1-2 vietų, o užėmę antrąsias vietas – dėl trečios vietos. Kovoje dėl trečios vietos krantiečiai palaužė priekuliškius. Na o didžiąjame finale – minijiečiai po atkaklios kovos įveikė „Vaivorykštės“ gimnazijos krepšininkus.
Sausio 22 dieną Gargždų sporto mokyklos sunkumų kilnojimo salėje rinkosi patys stipriausi rajono kaimo vietovių moksleiviai, kad išsiaiškintų įvairių svorio kategorijų svarsčių kilnojimo nugalėtojus. Nurimus varžybų aistroms, paaiškėjo, kad stipriausiųjų titulas atiteko Dovilų pagrindinės mokyklos svarstininkams. Antra – Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazija, Plikių I. Labutytės pagrindinės mokyklos atstovams atiteko trečioji vieta.
Įveikus apie pusę 2013–2014 metų Lietuvos moksleivių Olimpinio festivalio distancijos, tarp rajono miesto mokyklų (gimnazijų, progimnazijų) ir rajono vidurinių mokyklų (gimnazijų) pirmauja Gargždų „Kranto“ pagrindinė mokykla, surinkusi 387 taškus. Toliau lyderių grupėje komandos rikiuojasi taip: 2. Priekulės I. Simonaitytės gimnazija – 354,5 taško; 3. Gargždų „Minijos“ progimnazija – 300,5 taško. Tarp kaimo pagrindinių mokyklų pirmauja Dovilų pagrindinės mokyklos atstovai – 421 taškas. Nuo jų kiek atsilieka Judrėnų Stepono Dariaus mokyklos moksleiviai – 272 taškai. Treti – Plikių I. Labutytės pagr. mokyklos moksleiviai – 158 taškai. Toliau rikiuojasi Pašlūžmio pagr. mokykla – 140, Vėžaičių pagr. mokykla – 137 taškai, Agluonėnų pagr. mokykla – 61,5 taško.
Vasario mėnesį rajone vyks šachmatų, kaimo vietovių bendrojo ugdymo mokyklų „Drąsūs-stiprūs-vikrūs“ varžybos, įvairios zoninės, tarpzoninės ir finalinės respublikinės varžybos.

Komentarai

Skip to content