Lietuvos jaunių komandinėse šachmatų pirmenybėse

Lietuvos jaunių komandinėse šachmatų pirmenybėse

Šių metų lapkričio 21 dieną Šiauliuose vyko Lietuvos jaunių iki 18 metų komandinės šachmatų pirmenybės. Jose dalyvavo ir Gargždų sporto mokyklos šachmatininkai.

Buvo pasiektos trys pergalės ir patirti keturi pralaimėjimai. Prie lentų surinkta 19 taškų iš 35 galimų. Tai mūsiškiams garantavo aštuntą vietą tarp 12 komandų.

„Pralaimėjimai buvo patirti minimaliai, atkakliose kovose. Tad didelio apmaudo nebuvo, tuo labiau, kad pralaimėta stipresnėms komandoms“, – sakė treneris Zigmas Bitinas.

Komandos kapitonas Laurynas Alekna prie pirmos lentos pelnė 3,5 taško iš 7 galimų. Laurynas Liutvinas kovojo antroje lentoje ir komandai pridėjo dar tiek pat. Kiti trys komandos nariai – Mantas Kerpė, Rokas Liutvinas ir Danielius Raudys – lyg susitarę atitinkamai prie trečios-penktos lentų pelnė po 4 taškus.

Šios pirmenybės buvo Lauryno Aleknos tarsi atsisveikinimo su oficialiomis Lietuvos moksleivių pirmenybėmis varžybos. Sužaidęs paskutinę partiją, jis simbolinį „kapitono raištelį“ perdavė ilgamečiam savo komandos draugui Laurynui Liutvinui. Po naujų metų L. Alekna pereis į suaugusiųjų kategoriją ir moksleivių varžybose nebegalės dalyvauti. Reikia pažymėti, kad per aštuonerius metus Laurynas Alekna dalyvavo visose įvairaus amžiaus Lietuvos moksleivių pirmenybėse, tiek klasikinių šachmatų, tiek greitųjų šachmatų, tiek „Žaibo“, pradedant B10 ir baigiant B18. Nors medalių iškovota nebuvo, į geriausiųjų dešimtukus jis pateko ne kartą. Be to, Laurynas atstovavo Lietuvai 2011 metų Europos greitųjų šachmatų ir „Žaibo“ pirmenybėse, kur kovojo pagirtinai. L. Alekna buvo daugkartinis Klaipėdos rajono VJSM (vėliau Gargždų sporto mokyklos) šachmatų įvairių pirmenybių nugalėtojas, todėl neatsitikinai į mokyklos geriausiųjų sportininkų dešimtuką buvo renkamas net keturis kartus. Aukščiausias Lauryno pasiekimas tarp visų rajono šachmatininkų – 2013 metų rajono klasikinių šachmatų pirmenybių sidabro medalis.

Komentarai

Skip to content