LIETUVOS JAUNIŲ-JAUNUČIŲ ŠACHMATŲ PIRMENYBĖSE

LIETUVOS JAUNIŲ-JAUNUČIŲ ŠACHMATŲ PIRMENYBĖSE

Balandžio 5–10 dienomis Kaune vyko BM10-BM18 klasikinių šachmatų Lietuvos pirmenybės. Jose dalyvavo net trylika Gargždų sporto mokyklos ugdytinių: Domas Andrijauskas, Edvinas Andriušis, Paulius Rusteika, Kernius Balčiūnas, Danielius Antužis, Arvydas Žiūra (visi B10), Žygimantas Staponas, Nedas Kymantas (abu B12), Domantas Antužis (B14), Danielius Raudys (B16), Mantas Kerpė, Rokas Liutvinas (abu B18) ir Jorė Balčiūnaitė (M12).
Pats gausiausias turnyras buvo B10. Čia iš visos Lietuvos susirinko net 77 dalyviai. Konkurencija buvo didžiulė. Tad mūsų berniukams teko gerai paplušėti, siekiant aukštesnių vietų. Visi kovojo gerai, tačiau geriausiai pasirodė Domas Andrijauskas, surinkęs 6 taškus iš 9 galimų, iškovojo tryliktą vietą. Ilgai koja kojon su juo žengė ir Kernius Balčiūnas. Tačiau varžybų finiše patirti du pralaimėjimai „nustūmė“ Kernių į 42 vietą. Jo sąskaitoje 4 taškai. Už jį aukščiau šioje grupėje liko Paulius Rusteika (5 taškai, 34 vieta). Jei Domas, Kernius ir Paulius jau turėjo analogiškų varžybų patirties, tai Arvydas Žiūra ir Danielius Antužis pirmąkart dalyvavo klasikinių šachmatų pirmenybėse. Nepaisant to, jie nebuvo visiški varžybų autsaideriai. Arvydas surinko 3,5 taško (60-ta vieta), o Danielius 2,5 taško (70-ta vieta). Toje pačioje grupėje dar kovojęs Edvinas Andriušis su 3,5 taško liko 61-oje vietoje.
B12 grupėje buvo du mūsų atstovai – Žygimantas Staponas ir Nedas Kymantas. Abu mūsiškiai žaidė permainingai: turėdami ir geresnių, ir blogesnių partijų. Galutinėje įskaitoje Žygimantas su 3,5 taško iš 8 galimų tarp 41 dalyvio liko 28-toje vietoje, Nedas su 3 taškais – 35-toje vietoje.
Nelengva buvo kovoti mūsiškiui Domantui Antužiui su labiau patyrusiais Lietuvos šachmatininkais B14 amžiaus grupėje. Tarp 30 dalyvių net 26 turėjo tarptautinius FIDE reitingus. Tik pernai šachmatų žaidimu rimtai susidomėjusiam Domantui šios pirmenybės buvo didžiulis iššūkis. Tad ir surinkti du taškai jam buvo didelis pasiekimas. Galutinėje įskaitoje Domantas neliko paskutinis (29 vieta).
Puikios naujienos kasdien sklido iš salės, kur kovojo B16 amžiaus vaikinai. Čia tarp 17 dalyvių sąlyginai buvo du mūsų mokyklos ugdytiniai. Tai Danielius Raudys bei Mantas Pilipuitis (pastarasis nuo praeitų metų rugsėjo mėnesio gyvenantis ir lankantis šachmatus Vilniuje pas kitą trenerį). Nuo pat varžybų starto Mantas išsiveržė į lyderių gretas ir atrodė, kad tikrai dalyvaus medalių dalybose. Tačiau lemiamą partiją jis pralaimėjo (4 taškai iš 7 galimų) ir liko ketvirtas. Tik keturioliktu reitingu B16 grupės dalyvių sąraše buvo Danielius Raudys. Tačiau vargo su juo turėjo visi septyni varžovai. Danielius iškovojo 2 pergales, pasiekė 4 lygiąsias (iš jų 3 partijos buvo geresnėse padėtyse), ir tik kartą pralaimėjo, surinko 4 taškus iš 7 galimų bei iškovojo aukštą septintą vietą. Ypatingai reikia pažymėti, kad D. Raudžio visų septynių varžovų reitingai buvo aukštesni už jo nuo 100 iki 500 punktų. Toks puikus pasirodymas Danieliui suteikė galimybę pasikelti savo reitingą net per 92 punktus. Tai buvo šių metų pirmenybių visų amžiaus grupių rekordas.
Tarp B18 turėjome du Gargždų sporto mokyklos auklėtinius – Roką Liutviną ir Mantą Kerpę. Čia iš viso kovojo 10 šachmatininkų, ir žaidė jie ratų sistema (visi su visais). Mūsiškių reitingai šioje grupėje buvo vieni iš paskutiniųjų, tad prognozuoti aukštas vietas jiems buvo nelogiška. Nepaisant to, abu mūsiškiai privertė varžovus prie lentos gerai paplušėti. Galutinėje įskaitoje Mantas surinko 3 taškus (7 vieta), Rokas – 2,5 taško (9 vieta).
Tarp vaikinų mūsų gausioje delegacijoje buvo ir viena mergina. M12 grupėje kovojo Jorė Balčiūnaitė. Keturiolikos dalyvių sąraše Jorė tik blogesnio koeficiento dėka liko dvylikta (3 taškai iš 7 galimų).
Kaune vaikai ne tik žaidė šachmatais, bet ir susipažino su miestu, aplankė Tado Ivanausko muziejų, kai kurie pabuvojo zoologijos sode. Viskas jiems buvo vertinga.
Dėkojame Domo, Edvino, Danieliaus, Domanto, Pauliaus ir Arvydo tėveliams, išvykoje lydėjusiems vaikus ir padėjusiems spręsti visus kylančius klausimus.

Komentarai

Skip to content