Laurynas Alekna Lietuvos šachmatų pirmenybėse

Laurynas Alekna Lietuvos šachmatų pirmenybėse

Vasario 17–23 dienomis Vilniuje vyko Lietuvos klasikinių šachmatų pirmenybių pusfinalis bei Lietuvos U20 pirmenybės. Jose dalyvavo ir Gargždų sporto mokyklos auklėtinis Laurynas Alekna. Nors mūsų ugdytinio reitingas šiose varžybose buvo vienas iš žemesnių, jis puikiai kovojo su pajėgiais varžovais ir po šešių ratų su 3,5 taško net buvo iškopęs į geriausiųjų penkioliktuką. Bet finiše burtai buvo negailestingi, metė labai stiprius varžovus, todėl teko pripažinti jų pranašumą ir tenkintis galutine 29 vieta. Lygiagrečiai vykusiose U20 pirmenybėse Laurynas iškovojo dešimtą vietą bei pasikėlė savo ELO reitingą per 26 balus.
Klasikiniai šachmatai reikalauja ne tik žinių, bet ir gero fizinio bei psichologinio pasirengimo, nes kai kurios partijos trunka po 4-5 valandas, kartais net ilgiau. Laurynas šį krūvį atlaikė puikiai – nors rezultatas tiktai vidutinis, jo sužaistų partijų kokybė buvo ganėtinai aukšta.

Komentarai

Skip to content