Jaunieji šachmatininkai dalyvavo tarptautiniame turnyre Druskininkuose

Sausio 3–5 dienomis Druskininkuose vyko tarptautinis šachmatų kongresas. Jame be kitų renginių organizuotos ir šachmatų varžybos, kuriose tarp 238 šachmatininkų iš 6 šalių dalyvavo 9 Gargždų sporto mokyklos ugdytiniai.

Sausio 3 d. vyko „Žaibo“ turnyras. Tarp 149 dalyvių geriausiai iš gargždiškių pasirodė Žygimantas Staponas (40-toje vietoje, 5,5 taško, Rtg.+9), Dovydas Spevak (68-toje vietoje, 4,5 taško, Rtg.+11) ir Domas Andrijauskas (69-toje vietoje, 4,5 taško, Rtg. +11). Kitų pasirodymas buvo kuklesnis.

Sausio 4–5 dienomis vykusiuose greitųjų šachmatų turnyruose puikiai kovojo visi devyni gargždiškiai. Ypatingai dėmesį traukė B12 turnyras, kur Danielius Antužis, Domas Andrijauskas ir Arvydas Žiūra koja kojon žengė lyderių grupėje. Ir tik paskutiniai turai nustatė tikrąsias jų vietas. Danielius buvo antras (7 taškai iš 9 galimų, Rtg +22 balai), Domas – trečias (6,5 taško, Rtg + 22 balai), o Arvydas po nesėkmingo finišo atsidūrė dvyliktoje vietoje (5 taškai, Rtg + 29 balai).

B14 turnyre lyderių grupėje šmėžavo ir Dovydas Spevak. Tačiau turnyro viduryje bei pačioje pabaigoje jis patyrė po vieną pralaimėjimą ir galutinėje įskaitoje buvo aštuntas. Toje pat grupėje kovojęs Dominykas Lavrentjevas – aštuonioliktoje vietoje (4 taškai, Rtg +4 balai).

B10 turnyre kovojo dar du gargždiškiai: Dominykas Kušlikis bei Matas Valaika. Jie pirmą kartą atvyko į tokio lygio varžybas, tad nelengva buvo susikaupti. Nepaisant to, abu mažieji dalyviai rinko taškus ir buvo turnyrinės lentelės viduryje. Dominykas su 5 taškais iš 9 galimų tarp B10 buvo penkioliktas, o Matas Valaika su 4,5 taško – aštuonioliktas.

Suaugusiųjų turnyre (daugiau kaip 14 metų amžiaus) teko kovoti Domantui Antužiui ir Žygimantui Staponui. Tame turnyre susirinko daug pajėgių šachmatininkų. Gargždiškiai pasirodė pagal galimybes. Žygimantas su 3,5 taško iš 9 galimų buvo 50-toje, o Domantas su 3 taškais – 59-toje vietoje.

Šis turnyras buvo tarsi jėgų patikrinimas prieš vasario mėnesį įvyksiantį BM10–BM18 klasikinių šachmatų Lietuvos čempionatą.

Komentarai

Skip to content