Iš Lietuvos vaikų-jaunučių šachmatų pirmenybių sugrįžus

Iš Lietuvos vaikų-jaunučių šachmatų pirmenybių sugrįžus

Šių metų balandžio 5–9 dienomis Druskininkuose vykusiose Lietuvos vaikų-jaunučių šachmatų pirmenybėse kovojo šeši Gargždų sporto mokyklos šachmatininkai (treneris Z. Bitinas). Pačių vyriausiųjų grupei (B12 arba 2002–2003 m. gim.) atstovavo Mantas Pilipuitis ir Tautvydas Azlauskas, B10 grupei (2004-2005 m. gim.) – Žygimantas Staponas, o B8 grupei (2006 m. gim. ir jaunesnių) – Kernius Balčiūnas. Pirmenybėse turėjome ir dvi mergaites: Martyną Jucytę (M12, arba 2002–2003 m. gim.) bei Jorę Balčiūnaitę (M10, arba 2004-2005 m. gim.).
Visi vaikai kovojo pagirtinai, daugiau ar mažiau surinkdami taškų. Tačiau įtakos turėjo amžiaus skirtumas ir analogiškų varžybų patirties stoka. Išskyrus M. Pilipuitį, visi mūsiškiai savo amžiaus grupėse buvo vieni iš jauniausių dalyvių. Taigi tikėtis iš jų aukštų rezultatų buvo sunkoka. Nepaisant to, turėjome ir džiugių akimirkų. B12 grupėje kovojęs M. Pilipuitis tarp 41 dalyvio surinko 5 taškus iš 8 galimų ir iškovojo aukštą vienuoliktą vietą. Toje pat grupėje žaidęs T. Azlauskas su 3 taškais liko trisdešimt penktas. Kiti mūsų šachmatininkai buvo turnyrinių lentelių viduryje arba antrose pusėse: B10 – Ž. Staponas tarp 43 dalyvių liko 28-toje vietoje (4 taškai iš 8 galimų), B8 – K. Balčiūnas tarp 22 dalyvių iškovojo 13-tą vietą (3,5 taško iš 7 galimų), M12 – M. Jucytė tarp 17 mergaičių 15-toje vietoje (2 taškai iš 7 galimų), J. Balčiūnaitė tarp 15 mergaičių nors ir iškovojo du taškus, dėl blogesnio koeficiento liko turnyrinės lentelės apačioje.

Komentarai

Skip to content