IŠ LIETUVOS PIRMENYBIŲ SUGRĮŽUS

IŠ LIETUVOS PIRMENYBIŲ SUGRĮŽUS

Spalio 19–20 dienomis Kaune vyko B14 ir M14 Lietuvos komandinės šachmatų pirmenybės. Tarp 14 berniukų komandų buvo ir Klaipėdos r. VJSM jaunieji šachmatininkai. Mūsiškiai visą turnyrą kovojo pagirtinai. Jie iškovojo 4 pergales, patyrė tris pralaimėjimus ir galutinėje įskaitoje iškovojo aukštą penktąją vietą.
Didžiausias krūvis teko prie pirmųjų dviejų lentų žaidusiems Antanui Žvinkliui bei Mantui Pilipuičiui, nes čia susirinko aukščiausius reitingus turintys Lietuvos jaunieji šachmatininkai. Jeigu komandos kapitonas A.Žvinklys surinko 3 taškus, tai M. Pilipuičio indėlis truputėlį kuklesnis – 2 taškai. Antanas pirmąkart įvykdė tarptautinio reitingo normą.
Pagrindiniai mūsų komandos pergalių kalviai buvo prie trečios lentos žaidęs Rokas Liutvinas bei prie penktos – Danielius Raudys. Jie komandai pelnė po 4,5 taško iš 7 galimų. Rokas, beje, taip pat įvykdė tarptautinio reitingo normą. Prie ketvirtos lentos žaidė Lietuvos pirmenybių debiutantas Mantas Kerpė. Nors jo indėlis į komandos taupyklę kiek ir kuklesnis (2 taškai), tačiau žaidimas paliko neblogą įspūdį.
Na o Lietuvos čempionais tapo Šiaulių komanda, aplenkusi Kauno bei Marijampolės miestų rinktines. Mus nežymiai dar aplenkė Panevėžio komanda. Taigi yra kuo pasidžiaugti, nes mus aplenkė tik didieji Lietuvos šachmatų centrai. Ir tai ne visi.

Komentarai

Skip to content