Įpusėjo Lietuvos mokyklų Olimpinio festivalio varžybos

Įpusėjo Lietuvos mokyklų Olimpinio festivalio varžybos

Visą sausio mėnesį vyko Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų Olimpinio festivalio varžybos. Kovojo tiek miesto, tiek kaimo mokyklų stalo teniso, tinklinio, kaimo vietovių mokyklų svarsčių kilnojimo, „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ atstovai, miesto mokyklų krepšininkai, vyko įvairių sporto šakų zoninės, tarpzoninės ir finalinės varžybos.

Sausio 6–7 dienomis BĮ Sporto centro salėje vyko Lietuvos moksleivių olimpinio festivalio Klaipėdos rajono bendrojo ugdymo mokyklų tinklinio varžybos. Sausio 6 d. kovojo vaikinai, sausio 7 d. – merginos. Į vaikinų varžybas susirinko 4 komandos: Judrėnų Stepono Dariaus p. m., Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos, Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos ir Gargždų „Minijos“ progimnazijos tinklininkai. Nugalėję visus varžovus, pirmąją vietą nesunkiai iškovojo Judrėnų komanda. Antri vaivorykštiečiai, treti priekuliškiai. Sausio 7 dieną į kovą stojo net 5 merginų komandos. Be tų pačių išvakarėse kovojusių mokyklų, atvyko dar Plikių Ievos Labutytės pagrindinės mokyklos tinklininkės. Tai ypatingai sustiprino turnyrą. Varžybų burtai buvo negailestingi, ir jau pirmame mače turėjo susikauti pagrindiniai pretendentai į pirmąją vietą – Plikių ir Judrėnų pagrindinės mokyklos. Po ilgos ir sunkios kovos nugalėjo plikiškės, tuo parodydamos, kad jos atvyko su rimtais ketinimais nugalėti. Negana to, po dviejų mačų vėl susikovė dvi pretendentės į aukštas vietas – Plikių I. Labutytės p. m. ir Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos tinklininkės. Jau rodėsi, kad nugalės vaivorykštietės, bet trečiojo seto pabaigoje pergalė joms išslydo iš rankų. Tai dar labiau atvėrė kelią Plikių merginoms iškovoti pirmąją vietą. Artėjant varžyboms į pabaigą, kada atrodė visos prizinės vietos jau aiškios, tarsi antrąjį kvėpavimą įgavusios, į paskutinį mūšį pakilo Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos tinklininkės. Jos ne tik po dramatiškos kovos nugalėjo „Vaivorykštės“ gimnazijos merginas, bet ir paskutiniame mače „kibo“ į Plikių atstoves. Deja, jėgų paskutiniam mačui pristigo, ir nugalėtojomis tapo Plikių Ievos Labutytės p. m. tinklininkės. Antros – Judrėnų Stepono Dariaus pagrindinės mokyklos, trečios – Priekulės I. Simonaitytės gimnazijos atstovės. Sausio 10-tą dieną vykusiose zoninėse varžybose Plikių merginoms nepavyko patekti į kitą etapą – jos liko ketvirtos. O štai Judrėnų vaikinai iškovojo antrąją vietą ir balandžio mėnesį kovos tarpzoninėse varžybose.

Sausio 10-tą dieną vyko zoninės kaimo vietovių mokyklų kvadrato varžybos. Tiek Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos vaikinai, tiek Dovilų pagrindinės mokyklos merginos liko ketvirtose vietose ir iš tolimesnių varžybų iškrito.

Sausio 8 ir 13 dienomis „Minijos“ progimnazijos sporto salėje vyko kaimo vietovių mokyklų „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ varžybos. Tarp 2004 metų gimimo ir jaunesnių moksleivių pareiškė norą susikauti tik dvi rajono mokyklų komandos – iš Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos ir Vėžaičių pagrindinės mokyklos. Pajėgesni šį kartą buvo Vėžaičių DSV atstovai. Sausio 17 d. jie kovojo zoninėse varžybose ir  liko trečioje vietoje, taip iš tolimesnių varžybų iškrisdami. Tarp 2002 metų gimimo ir jaunesnių moksleivių norą kovoti pareiškė jau trys komandos – be vėžaitiškių ir veiviržėniškių dar prisijungė Endriejavo vidurinės mokyklos moksleiviai. Tiesa, jie ir liko trečioje vietoje, palikdami dėl nugalėtojo titulo susikauti senus varžovus iš Veiviržėnų ir Vėžaičių. Deja, atkaklios kovos šįkart nebuvo. Nugalėjo puikiai mokytojos Reginos Paulauskaitės parengta  Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos komanda. Tiesa, po to vykusiose zoninėse varžybose veiviržėniškiams nepavyko prasimušti į kitą etapą – jie liko antri, kai tuo tarpu į tarpzonines varžybas pateko tik pogrupio nugalėtojai.

Sausio 14 dieną Sporto centro salėje įvyko Klaipėdos rajono bendrojo ugdymo mokyklų stalo teniso varžybos. Į jas atvyko moksleiviai iš Judrėnų Stepono Dariaus pagrindinės mokyklos, Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos, „Minijos“ progimnazijos, Dovilų pagrindinės mokyklos ir Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos. Mergaičių grupėje tarp keturių komandų nepralenkiamos buvo Gargždų „Kranto“ p. m. stalo tenisininkės (Marija ir Augustė Mikalauskytės bei Solveiga Danielkutė). Jos įveikė visas varžoves sausais rezultatais ir pelnytai iškovojo pirmąją vietą. Antros judrėniškės, o trečios – doviliškės. Tarp vaikinų pirmavo Judrėnų Stepono Dariaus p. m. moksleiviai (Rokas Rapalavičius, Kristijonas Ruškys, Aivaras Poška), vadovaujami kūno kultūros mokytojo Andriaus Černeckio. Tiesa, susirungti dėl pirmos vietos jiems teko su principingai kovojusiais doviliškiais. Bet patirtis nugalėjo. Judrėniškiai pirmi, o varžybose dalyvavusios dvi Dovilų pagrindinės mokyklos komandos iškovojo antrą ir trečią vietas. Sausio 25-tą dieną vykusiose zoninėse varžybose abi mūsų rajono komandos liko trečiose vietose ir iš tolimesnių kovų iškrito.

Sausio 15 dieną Gargždų sporto mokyklos sunkumų kilnojimo salėje vyko kaimo vietovių mokyklų svarsčių kilnojimo varžybos. Išbandyti jėgas ryžosi 18 svarstininkų iš Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos ir Dovilų pagrindinės mokyklos. Vaikinai kovojo septyniose svorio kategorijose, merginos – vienoje. Komandinę dviejų senų varžovų dvikovą po atkaklios kovos rezultatu 127:123 laimėjo Dovilų pagrindinės mokyklos svarstininkai. Jiems ir atiteko galimybė sausio 24-tą dieną atstovauti rajonui respublikinėse varžybose. Tai buvo tarpzoninų varžybų etapas. Doviliškiai čia nors ir puikiai kovojo, bet liko penkti, t. y. už finalinio etapo borto.

Džiugi žinia mus pasiekė sausio 17 dieną, kada zoninėse kaimo vietovių mokyklų futbolo varžybose kovojusios Dovilų pagrindinės mokyklos merginos, nors ir be traumuotos savo lyderės, sugebėjo iškovoti antrąją vietą bei patekti į tarpzonines varžybas.

Sausio 20 dieną miesto sporto salėje dėl pajėgiausios rajono mokyklų merginų krepšinio komandos vardo susikovė Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos ir Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos sportininkės. Pajėgesnės buvo vaivorykštietės, nesunkiai laimėdamos mačą ir iškovodamos teisę atstovauti rajoną zoninėse varžybose.

Sausio 21 dieną Judrėnų Stepono Dariaus pagrindinės mokyklos sporto salėje rinkosi kaimo vietovių mokyklų stalo teniso komandos išsiaiškinti pajėgiausius. Prie stalų susikovė 6 vaikinų ir 3 merginų komandos. Kiekvieną komandą sudarė po tris dalyvius plius vieną atsarginį žaidėją. Tarp vaikinų nepralenkiami buvo aikštės šeimininkai Judrėnų Stepono Dariaus pagrindinės mokyklos pirmosios komandos stalo tenisininkai. Antra Dovilų pagrindinės mokyklos pirmoji komanda, trečia – Dovilų pagrindinės mokyklos antroji komanda. Ketvirti liko Pašlūžmio mokyklos-daugiafunkcio centro, penkti – Agluonėnų pagrindinės mokyklos, šešti – šeimininkų antrosios komandos stalo tenisininkai. Ypač atkakliai kovėsi visos trys merginų komandos. Du mačai iš trijų baigėsi rezultatais 3:2, vienas – 3:1. Kai kurios pavienės dvikovos taip pat baigėsi rezultatais 3:2. Galop paaiškėjo, kad nugalėtojomis tapo Dovilų pagrindinės mokyklos merginos, aplenkdamos savo pagrindines varžoves iš Judrėnų. Trečios – Pašlūžmio mokyklos-daugiafunkcio centro stalo tenisininkės.

Penkios vaikinų krepšinio komandos sausio 22 dieną pareiškė norą kovoti dėl pajėgiausios rajono moksleivių komandos vardo. Tai Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazija, Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazija, Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazija, Gargždų „Kranto“ pagrindinė mokykla ir Pašlūžmio mokykla-daugiafunkcis centras. Iš pradžių vyko atrankos varžybos, kur buvo kovojama dėl patekimo į geriausiųjų ketvertuką, po to keturios komandos prizines vietas išsiaiškino vieno rato sistema. Po atrankos varžybų su penktąja vieta susitaikė Pašlūžmio moksleiviai. Geriausiųjų ketvertuke jau po dviejų turų tapo aišku, kad dėl trečios vietos susikaus Priekulės ir „Kranto“ krepšininkai, o dėl pirmos – „Vaivorykštės“ ir Veiviržėnų. Kova dėl trečios vietos vyko iki paskutinės rungtynių sekundės, kur pergalę po labai įtemptos ir lygios kovos rezultatu 25:23 išplėšė Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos moksleiviai. Rungtynės dėl pirmos vietos apylygiai vyko tik puse pirmojo kėlinio. Po to po truputėlį ėmė aiškėti Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos krepšininkų (mokytojas Virginijus Čekanauskas) pranašumas, kurie ir nugalėjo savo varžovus iš Veiviržėnų didele persvara.

Sausio 28 dieną Judrėnų Stepono Dariaus pagrindinės mokyklos sporto salėje vyko kaimo vietovių mokyklų tinklinio varžybos. Į jas susirinko 5 vaikinų ir 2 merginų komandos. Iš pradžių nugalėtojus išaiškino merginos. Susikovė dvi pastarųjų metų pajėgiausios rajono moksleivių komandos – Judrėnų Stepono Dariaus ir Plikių Ievos Labutytės pagrindinių mokyklų tinklininkės. Nugalėtojoms išaiškinti buvo žaidžiami trys setai, nes po dviejų setų buvo lygu. Trečiame savo pranašumą įrodė Judrėnų merginos, tapdamos nugalėtojomis. Visos penkios vaikinų komandos susikovė tarpusavyje vieno rato sistema. Nesunkiai įveikę visus varžovus, nugalėtojais tapo aikštelės šeimininkai – Judrėnų tinklininkai. Kova dėl kitų vietų vyko labai atkakli. Galiausiai išaiškėjo antros vietos laimėtojai. Jais tapo Plikių Ievos Labutytės pagrindinės mokyklos moksleiviai. O trečios vietos laimėtojų likimas paaiškėjo tiktai sužaidus paskutiniame mače paskutinį setą. Drevernos pagrindinės mokyklos tinklininkai po labai atkaklios kovos įveikė Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos sportininkus, taip užsitikrindami paskutinę prizinę vietą. Ketvirti veiviržėniškiai, o penkti ketvergiškiai.

Sausio 30-tą dieną paskelbus Lietuvos mokyklų Olimpinio festivalio tarpinius rezultatus, tarp 40 kaimo vietovių bendrojo ugdymo mokyklų, jau pelniusių įskaitinius taškus, aukštoje penktoje vietoje yra Dovilų pagrindinės mokyklos moksleiviai. Vėžaičių pagrindinė mokykla kol kas užima 25 vietą. O tarp 42 kaimiškųjų rajonų, turinčių įskaitinius taškus, mūsų rajonas taip pat penktas. Miesto mokyklų 2-oje grupėje tarp 24 rajonų Klaipėdos rajonas šeštoje vietoje. O toje pačioje grupėje tarp 132-jų jau taškus iškovojusių mokyklų aukštoje 8-toje vietoje Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos sportininkai. Neblogai kovoja ir Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos moksleiviai. Jie toje pačioje grupėje dvidešimti. Gargždų „Minijos“ progimnazija 42-oje vietoje. Tarp 63 kaimo vietovių ginmazijų, vidurinių mokyklų Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazija užima 27-tą vietą.

Pasibaigus sausio mėnesio kovoms, miesto mokyklų bei rajono gimnazijų, tarp vidurinių mokyklų rajone pirmauja Priekulės I. Simonaitytės gimnazijos sportininkai – 407,5 taško. Antra Gargždų „Minijos“ progimnazija, surinkusi 281 tašką. Ji nežymiai lenkia trečioje vietoje esančius Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos moksleivius (277 taškai). Veiviržėnų gimnazijos sportininkai (276 taškai) kol kas ketvirti.

Tarp kaimo vietovių mokyklų, kaip įprasta pastaraisiais metais, vėl didele persvara pirmauja Dovilų pagrindinės mokyklos moksleiviai – 494,5 taško. Jie ženkliai lenkia antroje vietoje esančius Judrėnų Stepono Dariaus pagrindinės mokyklos moksleivius (227 taškai), bei trečioje vietoje – Vėžaičių pagrindinės mokyklos moksleivius (225 taškai). Po jų rikiuojasi Pašlūžmio mokykla-daugiafunkcis centras (105 tšk.), Plikių Ievos Labutytės p. m. (89,5 tšk.), Ketvergių p. m. (84 tšk.), Agluonėnų p. m. (60 tšk.) ir t. t.

Vasario mėnesį Olimpinio festivalio varžybos bus tęsiamos. Vyks kaimo vietovių krepšinio 3×3, šachmatų 5-12 klasių moksleivių, štangos spaudimo, miesto mokyklų DSV varžybos, vyks nemažai respublikinių varžybų. Taigi visa kova dar priešaky.

Lietuvos mokyklų Olimpinio festivalio varžybose

Baigėsi 2014–2015 mokslo metų Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų Olimpinio festivalio pirmoji dalis. Lapkričio-gruodžio mėnesiais kovojo tiek miesto, tiek kaimo mokyklų kvadrato ir futbolo 5×5 atstovai, taip pat miesto mokyklų svarstininkai. Iš viso surengta 11 skirtingų varžybų. Jau įvyko ir šių varžybų pirmieji respublikiniai etapai – zoninės (tarpzoninės) varžybos.

Lapkričio 20, 25 ir gruodžio 2 dienomis BĮ „Sporto centras“ sporto salėje kovėsi miesto bendrojo ugdymo mokyklų kvadrato žaidimo atstovai. Kadangi miesto mokyklų varžybos yra atviros ir leidžiama atstovauti visų rajono mokyklų moksleiviams, tuo pasinaudojo Dovilų pagrindinės mokyklos kvadratininkai, nugalėdami visose trejose varžybose, tiek tarp 2004, tiek tarp 2002 metų gimimo ir jaunesnių berniukų bei mergaičių. Negana to, 2004 metų gimimo ir jaunesnių moksleivių doviliškių komanda lapkričio 29 dieną vykusiose zoninėse varžybose nugalėjo visas miestų komandas, iškovodama pirmąją vietą. Tačiau likimas jiems buvo negailestingas, pralaimėjusieji nusprendė nuodugniau patikrinti doviliškių dokumentus, o ne visi komandos nariai tą dieną turėjo su savimi pasiėmę moksleivių pažymėjimus. Varžybų organizatoriai pagal nuostatus nugalėtojus „nustūmė“ į trečiąją vietą. Dėl per didelio krūvio 2002 metų gimimo ir jaunesnių tiek berniukų, tiek mergaičių Dovilų pagrindinės mokyklos kvadrato komandos dalyvavimą zoninėse varžybose perleido antrąsias vietas rajone užėmusioms komandoms: berniukų – Gargždų „Minijos“ progimnazijos, mergaičių – Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos moksleiviams. Abi mūsų rajono komandos gruodžio 6 dieną dalyvavo zoninėse varžybose ir liko trečiose vietose, iš tolimesnių varžybų iškrisdamos.

Lapkričio 26–27 d. rajono policijos komisariato sporto salėje rungėsi miesto bendrojo ugdymo mokyklų 2001 metų gimimo ir jaunesnių berniukų bei 2000 metų gimimo ir jaunesnių mergaičių salės futbolo komandos. Berniukų grupėje nugalėjo „Kranto“, mergaičių – „Minijos“ progimnazijos moksleiviai. Gruodžio 5–6 dienomis Klaipėdoje vykusiose zoninėse varžybose „Kranto“ berniukai buvo ketvirti, o „Minijos“ mergaitės (mokytojas Mindaugas Jonelys) pasidalijo pirmą-antrą vietas ir pateko į tolimesnes varžybas. Kitų metų vasario 20–22 dienomis jų lauka tarpzoninės varžybos.

Analogiškose kaimo vietovių mokyklų futbolo varžybose gruodžio 9–10 dienomis nugalėjo Dovilų pagrindinės mokyklos moksleiviai (tiek berniukai, tiek mergaitės). Nors jiems bandė priešintis Vėžaičių, Ketvergių ir Agluonėnų pagrindinių mokyklų futbolininkai, pajėgesni vis tik buvo praeitų metų Lietuvos mokyklų Olimpinio festivalio nugalėtojai. 2015 metų sausio 16–18 dienomis mūsų rajone vyksiančiose zoninėse varžybose doviliškiai bandys pakartoti praeitų metų pasiekimus.

Gruodžio 4 dieną Dovilų pagrindinės mokyklos sporto salėje ir gruodžio 16–17 dienomis Vėžaičių pagrindinės mokyklos sporto salėje atkakliai kovėsi rajono kaimo mokyklų kvadrato žaidimo atstovai. Aktyviausi čia buvo Dovilų pagr. mokyklos (mokytojas Arūnas Šimkevičius), Vėžaičių pagr. mokyklos (mokytoja Birutė Ruigienė), Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos (mokytoja Regina Paulauskaitė) ir Endriejavo vidurinės mokyklos (mokytojas Stasys Vyšniauskas) moksleiviai. Nugalėtojais tapo: 2004 metų gimimo ir jaunesnių bei 2002 metų gimimo ir jaunesnių mergaičių grupėse – Dovilų pagrindinė mokykla, 2002 metų gimimo ir jaunesnių berniukų – Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos komanda. Ypač atkaklios buvo pastarosios varžybos, kur nugalėtojams nežymiai nusileido Dovilų ir Judrėnų Stepono Dariaus pagrindinių mokyklų moksleiviai. Gruodžio 13 dieną vykusiose zoninėse kvadrato varžybose 2004 metų gimimo ir jaunesnių moksleivių Dovilų komanda liko trečioje vietoje. Vyresniųjų zoninės varžybos numatytos 2015 metų sausio 10 dieną.

Gruodžio 3 dieną Gargždų sporto mokyklos sunkumų kilnojimo salėje vyko rajono bendrojo ugdymo mokyklų svarsčių kilnojimo varžybos. Jėgas išbandyti nusprendė Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos, Dovilų pagrindinės mokyklos ir Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos svarstininkai. Vyko atkaklios kovos visose svorio kategorijose. Komandinėje įskaitoje nugalėtojai išsidėstė aukščiau pateikta tvarka. Gruodžio 13 dieną priekuliškiai dalyvavo tarpzoninėse varžybose, iškovodami aukštą penktąją vietą. Tačiau, kad patektų į finalines varžybas, to nepakako.

Baigėsi Lietuvos moksleivių Olimpinio festivalio 2014-ųjų metų varžybinis ciklas. Jau išaiškėjo 2014–2015 mokslo metų lyderiai. Miesto gimnazijų, progimnazijų, vidurinių mokyklų tarpe pirmauja Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazija, turinti 277 taškus. Gargždų „Minijos“ progimnazija antroje vietoje – 220,5 taško. Treti Gargždų „Kranto“ pagrindinė mokykla – 162,5 taško. Kaimo vietovių pagrindinių mokyklų tarpe į lyderius išsiveržė Dovilų pagrindinė mokykla, savo taupyklėje turinti jau 247 taškus. Antri Vėžaičių pagrindinė mokykla – 134 taškai, treti Ketvergių pagrindinė mokykla – 64 taškai.

Sausio mėnesį varžybos bus tęsiamos. Numatyta net trylika skirtingų varžybų. Bus kovojama tinklinio aikštelėse ir prie teniso stalų tiek tarp miesto, tiek tarp kaimo mokyklų, jėgas išbandys kaimo mokyklų „Drąsūs-stiprūs-vikrūs“ atstovai, kovos kaimo mokyklų svarstininkai, miesto mokyklų krepšinio 5×5 atstovai. Taigi visa kova dar priešaky.

Lietuvos mokyklų Olimpinio festivalio varžybose

Visą kovo mėnesį vyko Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų Olimpinio festivalio varžybos. Toliau kovojo tinklinio, „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“, šaškių atstovai.
Kovo 4–6 dienomis „Minijos“ progimnazijos sporto salėje vyko bendrojo ugdymo mokyklų „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ varžybos. Tiek tarp 2003 metų gimimo, tiek tarp 2001 metų gimimo ir jaunesnių dalyvių pajėgiausi šį kartą buvo Gargždų „Minijos“ progimnazijos DSV atstovai. Kovo 15 d. jie kovojo zoninėse varžybose. 2001 m. gim. bei jaunesnių amžiaus grupėje buvo iškovota pirmoji vieta bei patekta į tarpzonines varžybas. Kovo 29 d. tarpzoninėse varžybose minijiečiai liko treti.
Kovo 12–13 dienomis į Gargždų miesto sporto salę rinkosi miesto bendrojo ugdymo mokyklų Olimpinio festivalio tinklinio varžybų dalyviai. Dalyvavo keturios merginų ir trys vaikinų komandos. Tarp merginų nugalėjo Plikių Ievos Labutytės pagrindinės mokyklos tinklininkės, o tarp vaikinų sėkmė lydėjo Judrėnų Stepono Dariaus pagrindinės mokyklos tinklininkus. Kovo 23 d. vykusiose zoninėse varžybose judrėniškiai liko treti, o plikiškės ketvirtos. Taigi iš tolimesnių varžybų abi komandos iškrito.
Kovo 18 d. rajono sporto centro šahmatų-šaškių patalpose vyko bendrojo ugdymo mokyklų pradinių klasių šaškių varžybos. Tarp penkių komandų pajėgiausi buvo Dovilų pagrindinės mokyklos pirmosios komandos šaškininkai. Jie nežymiai aplenkė Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos ir Dovilų antrosios komandos šaškininkus.

Komentarai

Skip to content