Gargždiškiai – Lietuvos stalo tenisininkų elite

Gargždiškiai – Lietuvos stalo tenisininkų elite

Po sunkaus varžybų maratono, nelengvų kovų paaiškėjo pajėgiausi Lietuvos stalo tenisininkai jaunučiai. Pirmosios varžybos įvyko gegužės 21–22, kur po atrankinių varžybų Mažeikiuose į Lietuvos čempionato finalinį etapą 2003 m. gim. ir jaunesnių berniukų ir mergaičių tarpe pateko M. Mikalauskytė ir V. Šunokas. Finale mūsiškiams buvo itin sudėtingos sąlygos, kadangi kautis reikėjo su kur kas vyresniais sportininkais, mat M. Mikalauskytė yra 2005 m. gim., o V. Šunokas 2006 m. gim. Nepaisant to, rezultatai nenuvylė. V. Šunokas po debiuto tokio rango varžybose liko 28 iš 36, o M. Mikalauskytė pateko į superfinalą ir jame liko 8.

Gegužės 25 d. Mažeikiuose tie patys gargždiškiai, praėję dar vieną atranką ir sutriuškinę konkurentus atrankinėse varžybose, nesunkiai prasiskynė kelią į Lietuvos 2005 m. gim. ir jaunesnių stalo teniso čempionato finalą. Birželio 4–5 dienomis Gargždų SM auklėtiniai demonstravo stalo teniso aukštąjį pilotažą. V. Šunokas ir M. Mikalauskytė po primos dienos varžybų užsitikrino vietas superfinale, t. y. abu pateko į pirmąjį finalą, už nugaros palikdami po 28 pajėgiausių Lietuvos sporto mokyklų, sporto klubų auklėtinius. Atroji varžybų diena pareikalavo daug pastangų, kadangi žaisti teko po trumpo poilsio laiko. V. Šunokas užėmė aukštą 8 vietą Lietuvos mastu tarp metais vyresnių už save sportininkų.

Mikalauskytė superfinale nukovė pajėgiausią Panevėžio SM auklėtinę L. Grigorikaitę (3:0), stipriausią Alytaus sporto mokyklos auklėtinę K. Ivanauskaitę (3:1), pajėgiausias Šiaulių SM auklėtines S. Jovaišaitę (3:0) ir G. Dovidaitytę (3:0). Pritrūkus jėgų po itin ilgų ir sudėtingų kovų dėl Lietuvos čempionato prizininkės ar net čempionės titulo gargždiškė pralaimėjo pajėgiausiai to amžiaus vilnietei G. Abramavičiūtei (2:3), kaunietei K. Stankevičiūtei (0:3) bei Joniškio atstovei S. Rimkevičiūtei (0:3) (gargždiškė prieš 2 savaites tą pačią vilnietę ir joniškietę buvo nukovusi rezultatu 3:1 ir 3:2). Galutinėje įskaitoje, suskaičiavus visus varžybų taškus, M. Mikalauskytė liko 4 Lietuvos mastu.

Abiejų ugdytinių: tiek V. Šunoko, tiek M. Mikalauskytės (mokytojas F. Žemgulys) rezultatai kol kas yra aukščiausias pasiekimas po Gargždų SM buvusios auklėtinės A. Gecevičiūtės laimėjimų, kuri ne kartą buvo tapusi šalies prizininke.

Komentarai

Skip to content