„Gargždams – 762“ Tradicinėse vaikų šachmatų varžybos

Tradicinėse vaikų šachmatų varžybose, skirtose Tarptautinei vaikų gynimo dienai ir „Gargždams – 762“ kovojo beveik šimtas vaikų iš Klaipėdos, Plungės, Telšių, Kretingos, Jurbarko, Tauragės ir Gargždų sporto mokyklų.

Gegužės 31 dieną Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos salėje jau devintą kartą vyko tradicinės šachmatų varžybos, šįkart skirtos „Gargždams – 762“ ir Tarptautinei vaikų gynimo dienai pažymėti. Į jas atvyko rekordinis skaičius dalyvių, net 99 šachmatininkai iš aplinkinių rajonų sporto mokyklų.

Po trumpos atidarymo ceremonijos, kur dalyvius pasveikino rajono savivaldybės administracijos švietimo skyriaus vedėjas Algirdas Petravičius, prasidėjo įnirtingi mūšiai. Buvo žaidžiami du atskiri turnyrai pagal amžiaus grupes: BM6–BM10 ir BM12–BM14. Turnyruose buvo žaidžiami devyni ratai šveicariška sistema, skiriant po 10 minučių kiekvienam žaidėjui visai partijai. Atkakli kova tarp varžybų dalyvių vyko viso žaidimo metu. Vyresniųjų turnyre, kur kovojo 32 šachmatininkai, tik paskutiniame rate į pirmąją vietą išsiveržė Dmitrijus Jablokovas iš Klaipėdos, geresnio koeficiento dėka aplenkdamas Igną Mačiuitį iš Plungės. Abu jie surinko po 8 taškus iš 9 galimų. Trečioje vietoje Mantas Pilipuitis iš Gargždų – 7,5 taško. Mažesniųjų turnyre (kovojo 67 šachmatininkai) jau nuo pirmųjų ratų į priekį išsiveržė Paulius Meškėnas iš Plungės. Jis vieną po kito rinko taškus ir turnyro pabaigoje nugalėjo su absoliučiu rezultatu – 9 iš 9. Antroje vietoje Mantas Vaitkus iš Klaipėdos – 7,5 taško, trečioje taip pat klaipėdiškis Michailas Kožakinas – 7 taškai.

Pagal varžybų rezultatus buvo išaiškinti ir apdovanoti skirtingų amžiaus grupių vaikai tiek mergaičių, tiek berniukų tarpe. Tarp mergaičių nugalėtojomis tapo: M6 – Luknė Lengvinaitė (Kretinga) – 4 taškai; M8 – Liu Jiarui Viktorija (Klaipėda) – 6 taškai; M10 – Ieva Urbonaitė (Kretinga) – 7 taškai; M12 – Ieva Sabaliauskytė (Plungė) – 5 taškai; M14 – Rosita Griciūtė (Plungė) – 5,5 taško. Tarp berniukų nugalėjo: B6 – Paulius Ivanovas (Tauragė) – 5,5 taško; B8 – Haroldas Vainauskas (Klaipėda) – 6,5 taško; B10 – Paulius Meškėnas (Plungė) – 9 taškai; B12 – Dmitrijus Jablokovas (Klaipėda) – 8 taškai; B14 – Mantas Pilipuitis (Gargždai) – 7,5 taško.

Be M. Pilipuičio iš gargždiškių gerai pasirodė Kernius Balčiūnas – B8 grupėje trečias (6 taškai), Jorė Balčiūnaitė – M10 grupėje trečia (6 taškai), Tautvydas Azlauskas – B12 grupėje penktas (5,5 taško), Benas Čėsna – B8 grupėje septintas (5 taškai), Sebastianas Stankus – B6 grupėje antras (4 taškai), Martyna Jucytė – M12 grupėje ketvirta (3 taškai). Gerai kovojo ir kiti Gargždų sporto mokyklos auklėtiniai: Ernestas Smilginis, Gvidas Bočkus, Eimantas Daukšas, Paulius Rusteika, Edvinas Andriušis, Aistė Majauskytė, Domas Andrijauskas, Domantas Antužis, Kristupas Šerlinskis, Žygimantas Ratkus, Danielius Antužis. Nors jie ir neiškovojo aukštų vietų, tačiau patirties pasisėmė.

Komentarai

Skip to content