Gargždams 760 – vaikų šachmatų turnyras

Birželio 1 dieną Gargždų „Minijos“ progimnazijos salėje vyko vaikų šachmatų turnyras, skirtas Gargždų miesto 760-osioms metinėms bei Vaikų gynimo dienai pažymėti. Į jas atvyko jaunieji šachmatininkai iš Klaipėdos, Plungės, Telšių, Kretingos, Tauragės ir mūsų rajono.
Po iškilmingo atidarymo, kur dalyviams sėkmės linkėjo Klaipėdos rajono savivaldybės kultūros, švietimo ir sporto komiteto pirmininkas Albinas Klizas bei Gargždų „Minijos“ progimnazijos direktorius Antans Jacikas, prasidėjo varžybos.
Buvo kovojama dviejuose turnyruose pagal amžių grupes: mažiausiųjų berniukų ir mergaičių iki 10 metų ir vyresniųjų iki 14 metų. Nugalėtojai išaiškinti keturiose amžiaus grupėse. Buvo žaidžiamos greitųjų šachmatų partijos, kiekvienam žaidėjui skiriant po 10 minučių visai partijai. Mažesniųjų turnyre kovojo 46, o vyresniųjų 35 dalyviai.
BM8-BM10 turnyro nugalėtoju tapo Dmitrijus Jablokovas (Klaipėda) – 8,5 taško iš 9 galimų. O kitais prizininkais tapo Paulius Meškėnas (Plungė) – 8 taškai ir Kamilė Vaičekauskaitė (Plungė) – 7 taškai. Iš mūsų rajono atstovų čia geriausiai pasirodė Žygimantas Staponas (5,5 taško, 9 vieta), Tautvydas Azlauskas (5,5 taško, 15 vieta), Martyna Jucytė (5 taškai, 19 vieta). Pagirtinai kovojo Justė Dovainytė, Jorė Balčiūnaitė, Ugnius Adomaitis ir Kernius Balčiūnas.
BM12-BM14 turnyro nugalėtoja tapo Ema Pociutė (Plungė) – 8 taškai iš 9 galimų. Antra taip pat plungietė Rugilė Meškėnaitė (7,5 taško), o trečias Aleksandras Inčiūra (Klaipėda) – 7 taškai. Vietinių nuostabai, puikiai pasirodęs Danielius Raudys iškovojo aukštą ketvirtą vietą (6,5 taško). Po jo iš mūsiškių liko Mantas Pilipuitis (5,5 taško, 9 vieta), Antanas Žvinklys (5,5 taško, 10 vieta), Rokas Liutvinas (5 taškai, 14 vieta), Titas Jonauskis (4,5 taško, 18 vieta), Vytautas Poškus (4,5 taško, 20 vieta), Artūras Poškus (4 taškai, 25 vieta), Mantas Kerpė (3 taškai, 32 vieta).
Nugalėtojų taurėmis buvo apdovanoti visų amžiaus grupių laimėtojai: M8 – Ieva Urbonaitė (Kretinga), B8 – P. Meškėnas (Plungė), M10 – K. Vaičekauskaitė (Plungė), B10 – D. Jablokov (Klaipėda), M12 – Rosita Griciutė (Plungė), B12 – A. Inčiūra (Klaipėda), M14 – E. Pociutė (Plungė), B14 – Gediminas Škerba (Plungė).
Varžybų dalyviai skirstėsi pakiliai nusiteikę, dėkodami organizatoriams už puikią šventę. Ačiū visiems prisidėjusiems, o ypač „Minijos“ progimnazijos administracijai už įvairiapusę pagalbą pravedant renginį.

Komentarai

Skip to content