BUM varžybos

Jonavos rajono Ruklos Jono Stanislausko mokyklos-daugiafunkcio centro, Vilniaus rajono Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazijos ir mūsų – Dovilų pagrindinės mokyklos.

Iki šio finalo mūsiškės triuškino visas varžoves tiesiogine žodžio prasme, zoninėse ir tarpzoninėse varžybose pasiekdamos šešias pergales bendru rezultatu net 24:0! Tad buvo tikimasi, kad ir finale mūsiškėms pavyks pakovoti dėl aukščiausių apdovanojimų. Nuojauta neapvylė. Doviliškės į finalą atvyko puikiai pasiruošusios, geros nuotaikos, tad beliko tiktai skinti pergales.
Tačiau finalas – ne iki šiol buvusios varžybos. Čia visos komandos susirinko tik nugalėti. Jau pirmasis mačas su Jonavos rajono komanda parodė, kad lengva nebus. Pergalė rezultatu 3:1, anot komandos vadovo Arūno Šimkevičiaus, „buvo išvargta“. „Gerai, kad lemiamu momentu merginos susikaupė ir pelnė taip reikalingus įvarčius“ – sakė Arūnas.

Lemiamas finalo momentas – antrasis mūsiškių mačas su Vilniaus rajono Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazijos komanda. Vilnietės tik prieš nepilną mėnesį triumfavo Lietuvos mokyklų žaidynėse tarp visų Lietuvos miestų mokyklų. Tiesa, tenai kovojo ir doviliškės, tačiau tada jos apmaudžiai liko už finalo ribos. Taigi šių komandų akistata turėjo įrodyti, kas šiuo metu pajėgiausi Lietuvoje. Mačo pradžioje iniciatyvą perėmė Vilniaus rajono merginos, pelnydamos įvartį ir pirmaudamos. Tačiau doviliškės parodė charakterį, pradžiai išlygino rezultatą, o vėliau pelnė ir du lemiamus įvarčius. Ypatingai gražus buvo antrasis įvartis, kurį galva pasiekė D. Norvaišaitė. Tad svarbi pergalė, tikrai garantavusi medalius.
Paskutiniame mače su arenos šeimininkėmis mums jau užteko lygiųjų. Bet sėkmės pakylėtos doviliškės nuo pat rungtynių pradžios kontroliavo situaciją ir pelnytai nugalėjo rezultatu 2:1. Abu įvarčius įmušė V. Žatkina. Nepaprastai kovinga visuose mačuose buvo komandos kapitonė Vitalija Žatkina, kuri per tris mačus iš viso pelnė net 4 įvarčius. Du įvarčius komandai pridėjo Simona Krakytė, po įvartį – Deimantė Jakaitytė ir Danielė Norvaišaitė.
Tai kol kas pats aukščiausias šių mokslo metų žaidynių pasiekimas Klaipėdos rajone ir vienas iš nedaugelio iš iki šiol buvusių per visą žaidynių istoriją. Dovilų futbolininkės analogiškų varžybų nugalėtojomis tapo pirmą kartą, tuo pakartodamos trejų metų senumo savo mokyklos vaikinų sėkmę. Tai didžiulis mažo miestelio iš atokaus Lietuvos pakraščio pasiekimas.

Būtina pažymėti, kas buvo šios pergalės kalviai. Nors finale dalyvavo tiktai 8 merginos, tačiau visame varžybų procese prie bendros pergalės prisidėjo 12 mokyklos atstovių: Vitalija Žatkina (kapitonė), Julija Skiotytė, Ineta Petrauskaitė, Deimantė Jakaitytė, Viktorija Tverijonaitė, Eligija Kareivaitė, Olivija Kažukauskaitė, Simona Krakytė, Danielė Norvaišaitė, Viltė Jurgaitytė, Deimantė Naujokaitė ir Greta Saročkaitė. Sąlygas dalyvauti varžybose sudarė mokyklos administracija, tačiau daugiausiai prie to prisidėjo kūno kultūros mokytojas Arūnas Šimkevičius. Žinoma, turėjo mokytojas ir puikių padėjėjų iš VšĮ „Gargždų futbolas“. Ši pergalė – tai bendras kryptingo darbo rajone rezultatas.

Komentarai

Skip to content