Šachmatai ir šaškės

Jaunieji rajono šachmatininkai vyko į turnyrą Kaune

Kovo 16–18 dienomis Kaune, viešbučio „Best Baltic“ konferencijų salėje, vyko Lietuvos BM08 (gimę 2010 m. ir jaunesni) šachmatų pirmenybės. Į jas atvyko 40 berniukų ir 17 mergaičių iš įvairių Lietuvos šachmatų mokyklų.
Klaipėdos rajonui atstovavo Gargždų sporto mokyklos šachmatų grupės ugdytiniai kvietiniškiai Nojus Semenauskas ir Matas Valaika. Abu mokyklos auklėtiniai pirmą kartą dalyvavo tokio lygio varžybose, todėl pradžioje kiek jaudinosi. Tačiau vėliau priprato prie varžybų ritmo ir atkakliai kovojo su jiems paskirtais varžovais.
N. Semenauskas surinko 3 taškus iš 8 galimų ir liko 28-toje vietoje. M. Valaikos sąskaitoje – 2,5 taško, ir galutinė 33-čioji vieta.
Nepaisant pralaimėjimų, viskas buvo naudinga. Su treneriu nuodugniai buvo peržiūrimos žaistos partijos, aiškinamasi kas buvo ne taip, kaip galima sužaisti geriau. Galop, padaryta išvada, kad kitąmet bus geriau. Nes būsime labiau patyrę ir mažiau bijosime varžovų.
Dėkojame Nojaus ir Mato tėveliams, lydėjusiems vaikus ir padėjusiems spręsti visus klausimus.

Tradicinėse vaikų šachmatų varžybose, skirtose Tarptautinei vaikų gynimo dienai ir „Gargždams – 764“ pažymėti kovojo 75 vaikai iš Klaipėdos, Plungės, Telšių, Kretingos, Jurbarko, Tauragės ir Gargždų.

Gegužės 28 dieną Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos salėje jau vienuoliktą kartą vyko tradicinės šachmatų varžybos, šįkart skirtos „Gargždams – 764“ ir Tarptautinei vaikų gynimo dienai pažymėti. Į jas atvyko 75 šachmatininkai iš aplinkinių rajonų bei Klaipėdos miesto.
Po trumpos atidarymo ceremonijos, kur dalyvius pasveikino rajono savivaldybės tarybos kultūros ir sporto komiteto pirmininkės pavaduotojas Albinas Klizas, prasidėjo įnirtingi mūšiai. Vyko du atskiri turnyrai pagal amžiaus grupes: BM6-BM10 ir BM12-BM14. Turnyruose buvo žaidžiami devyni ratai šveicariška sistema, skiriant po 8 minutes, plius 5 sekundes prie kiekvieno ėjimo žaidėjams visai partijai.
Atkakli kova tarp varžybų dalyvių vyko viso žaidimo metu. Vyresniųjų turnyre, kur kovojo 24 šachmatininkai, sau lygių neturėjo Ignas Mačiuitis iš Plungės. Jis nugalėjo absoliučiu rezultatu 9 taškai iš 9 galimų. Tik tašku nuo jo atsiliko kitas plungietis Edvinas Kurmis. Trečioje vietoje Erikas Pranskaitis iš Jurbarko – 6,5 taško.
Mažesniųjų turnyre (kovojo 51 šachmatininkas) dėl prizinių vietų vyko kiek atkaklesnė kova. Iki paskutinių akimirkų buvo neaišku, kas nugalės – Skomantas Juškaitis (Jurbarkas), Domas Andrijauskas (Gargždai) ar Ugnius Žalimas (Plungė). Galiausiai pirmieji du surinko po 7,5 taško bei dalijosi pirmą-antrą vietas. Papildomi rodikliai buvo palankesni jurbarkiečiui, tad mūsiškis D. Andrijauskas liko antras. Trečioji vieta atiteko plungiečiui U. Žalimui (7 taškai).
Pagal varžybų rezultatus buvo išaiškinti ir apdovanoti skirtingų amžiaus grupių žaidėjai tiek mergaičių, tiek berniukų tarpe. Tarp mergaičių nugalėtojomis tapo: M8 – Guoda Milušauskaitė (Tauragė) – 4 taškai; M10 – Uljana Legenzova (Klaipėda) – 7 taškai; M12 – Vakarė Šimelytė (Tauragė) – 5 taškai; M14 – Gabija Meškauskaitė (Plungė) – 5 taškai. Tarp berniukų nugalėjo: B6 – Matvej Pidlužnyj (Klaipėda) – 4 taškai; B8 – Jokūbas Bazaras (Klaipėda) – 6 taškai; B10 – Skomantas Juškaitis (Jurbarkas) – 7,5 taško; B12 – Armandas Alimovas (Tauragė) – 5,5 taško; B14 – Ignas Mačiuitis (Plungė) – 9 taškai.
Be Domo Andrijausko, iš gargždiškių gerai pasirodė Paulius Rusteika – B10 grupėje penktas (6 taškai), Jorė Balčiūnaitė – M12 grupėje antra (4 taškai), Kernius Balčiūnas – B10 grupėje septintas (6 taškai), Danielius Antužis – B10 grupėje aštuntas (5,5 taško), Gustas Apanavičius – B8 grupėje ketvirtas (4 taškai), Gabija Apanavičiūtė – M12 grupėje ketvirta (4 taškai), Domantas Antužis – B14 grupėje šeštas (4,5 taško), Žygimantas Staponas – B12 grupėje šeštas (4,5 taško), Nedas Kymantas – B12 grupėje aštuntas (4,5 taško).
Ypač atkakli kova vyko B10 grupėje, kur susirinko net 26 dalyviai. Todėl mūsiškių Beno Čėsnos, Edvino Andriušio ir Arvydo Žiūros iškovotos keturiolikta, šešiolikta ir septyniolikta vietos taip pat garbingos (visi surinko po 5 taškus).
Gerai kovojo ir Gargždų sporto mokyklos ugdytiniai Jonas Stanevičius bei Povilas Mendelis. Jie nors ir neiškovojo aukštų vietų, tačiau pasisėmė patirties.
Visų varžybų metu tvyrojo gera nuotaika. Buvo paruoštas saldus stalas (kokia vaikų šventė be saldumynų!). Vaišėmis pasirūpino UAB „Ažiūra“ (Arvydas ir Diana Žiūros). Jiems didelis ačiū. Taip pat reikia padėkoti ir kitiems prisidėjusiems – Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos administracijai, šachmatų klubui „Mintis“, Gargždų sporto mokyklai, Gargždų sporto mokyklos šachmatų grupės ugdytinių tėveliams už visokeriopą pagalbą bei informacijos skleidėjams už renginio puikų pristatymą visuomenei.

LIETUVOS JAUNIŲ-JAUNUČIŲ ŠACHMATŲ PIRMENYBĖSE

Balandžio 5–10 dienomis Kaune vyko BM10-BM18 klasikinių šachmatų Lietuvos pirmenybės. Jose dalyvavo net trylika Gargždų sporto mokyklos ugdytinių: Domas Andrijauskas, Edvinas Andriušis, Paulius Rusteika, Kernius Balčiūnas, Danielius Antužis, Arvydas Žiūra (visi B10), Žygimantas Staponas, Nedas Kymantas (abu B12), Domantas Antužis (B14), Danielius Raudys (B16), Mantas Kerpė, Rokas Liutvinas (abu B18) ir Jorė Balčiūnaitė (M12).
Pats gausiausias turnyras buvo B10. Čia iš visos Lietuvos susirinko net 77 dalyviai. Konkurencija buvo didžiulė. Tad mūsų berniukams teko gerai paplušėti, siekiant aukštesnių vietų. Visi kovojo gerai, tačiau geriausiai pasirodė Domas Andrijauskas, surinkęs 6 taškus iš 9 galimų, iškovojo tryliktą vietą. Ilgai koja kojon su juo žengė ir Kernius Balčiūnas. Tačiau varžybų finiše patirti du pralaimėjimai „nustūmė“ Kernių į 42 vietą. Jo sąskaitoje 4 taškai. Už jį aukščiau šioje grupėje liko Paulius Rusteika (5 taškai, 34 vieta). Jei Domas, Kernius ir Paulius jau turėjo analogiškų varžybų patirties, tai Arvydas Žiūra ir Danielius Antužis pirmąkart dalyvavo klasikinių šachmatų pirmenybėse. Nepaisant to, jie nebuvo visiški varžybų autsaideriai. Arvydas surinko 3,5 taško (60-ta vieta), o Danielius 2,5 taško (70-ta vieta). Toje pačioje grupėje dar kovojęs Edvinas Andriušis su 3,5 taško liko 61-oje vietoje.
B12 grupėje buvo du mūsų atstovai – Žygimantas Staponas ir Nedas Kymantas. Abu mūsiškiai žaidė permainingai: turėdami ir geresnių, ir blogesnių partijų. Galutinėje įskaitoje Žygimantas su 3,5 taško iš 8 galimų tarp 41 dalyvio liko 28-toje vietoje, Nedas su 3 taškais – 35-toje vietoje.
Nelengva buvo kovoti mūsiškiui Domantui Antužiui su labiau patyrusiais Lietuvos šachmatininkais B14 amžiaus grupėje. Tarp 30 dalyvių net 26 turėjo tarptautinius FIDE reitingus. Tik pernai šachmatų žaidimu rimtai susidomėjusiam Domantui šios pirmenybės buvo didžiulis iššūkis. Tad ir surinkti du taškai jam buvo didelis pasiekimas. Galutinėje įskaitoje Domantas neliko paskutinis (29 vieta).
Puikios naujienos kasdien sklido iš salės, kur kovojo B16 amžiaus vaikinai. Čia tarp 17 dalyvių sąlyginai buvo du mūsų mokyklos ugdytiniai. Tai Danielius Raudys bei Mantas Pilipuitis (pastarasis nuo praeitų metų rugsėjo mėnesio gyvenantis ir lankantis šachmatus Vilniuje pas kitą trenerį). Nuo pat varžybų starto Mantas išsiveržė į lyderių gretas ir atrodė, kad tikrai dalyvaus medalių dalybose. Tačiau lemiamą partiją jis pralaimėjo (4 taškai iš 7 galimų) ir liko ketvirtas. Tik keturioliktu reitingu B16 grupės dalyvių sąraše buvo Danielius Raudys. Tačiau vargo su juo turėjo visi septyni varžovai. Danielius iškovojo 2 pergales, pasiekė 4 lygiąsias (iš jų 3 partijos buvo geresnėse padėtyse), ir tik kartą pralaimėjo, surinko 4 taškus iš 7 galimų bei iškovojo aukštą septintą vietą. Ypatingai reikia pažymėti, kad D. Raudžio visų septynių varžovų reitingai buvo aukštesni už jo nuo 100 iki 500 punktų. Toks puikus pasirodymas Danieliui suteikė galimybę pasikelti savo reitingą net per 92 punktus. Tai buvo šių metų pirmenybių visų amžiaus grupių rekordas.
Tarp B18 turėjome du Gargždų sporto mokyklos auklėtinius – Roką Liutviną ir Mantą Kerpę. Čia iš viso kovojo 10 šachmatininkų, ir žaidė jie ratų sistema (visi su visais). Mūsiškių reitingai šioje grupėje buvo vieni iš paskutiniųjų, tad prognozuoti aukštas vietas jiems buvo nelogiška. Nepaisant to, abu mūsiškiai privertė varžovus prie lentos gerai paplušėti. Galutinėje įskaitoje Mantas surinko 3 taškus (7 vieta), Rokas – 2,5 taško (9 vieta).
Tarp vaikinų mūsų gausioje delegacijoje buvo ir viena mergina. M12 grupėje kovojo Jorė Balčiūnaitė. Keturiolikos dalyvių sąraše Jorė tik blogesnio koeficiento dėka liko dvylikta (3 taškai iš 7 galimų).
Kaune vaikai ne tik žaidė šachmatais, bet ir susipažino su miestu, aplankė Tado Ivanausko muziejų, kai kurie pabuvojo zoologijos sode. Viskas jiems buvo vertinga.
Dėkojame Domo, Edvino, Danieliaus, Domanto, Pauliaus ir Arvydo tėveliams, išvykoje lydėjusiems vaikus ir padėjusiems spręsti visus kylančius klausimus.

Gruodžio 17 dieną Gargžduose buvo surengtos tradicinės kalėdinės vaikų šachmatų varžybos. Be Gargždų sporto mokyklos ugdytinių jose dalyvavo svečiai iš Tauragės vaikų ir jaunių sporto mokyklos, taip pat iš Klaipėdos moksleivių saviraiškos centro.

Buvo vykdomi du atskiri turnyrai: BM6–BM8 ir BM10–BM12 su pajėgiausių išaiškinimu keturiose amžiaus grupėse tiek tarp berniukų, tiek tarp mergaičių. Atkaklios kovos vyko abejuose turnyruose. Jaunesniųjų grupėje nugalėjo tauragiškė Eva Juknevičiūtė, surinkusi 7 taškus iš tiek pat galimų. Ji net dviem taškais aplenkė artimiausius savo persekiotojus – gargždiškius Domą Andrijauską ir Paulių Rusteiką bei Paulių Ivanovą iš Tauragės. Vyresniųjų turnyre nugalėjo svečias iš Tauragės Mykolas Grytė (6 taškai iš 7 galimų). Pustaškiu nuo jo atsiliko Deimantas Jonikas (Tauragė), tašku – Žygimantas Staponas (Gargždai) ir Vakaris Lukošiūnas (Klaipėda).
Atskirose amžiaus grupėse nugalėjo: M6 – Alina Serbinova (Klaipėda), B6 – Paulius Ivanovas (Tauragė), M8 – Eva Juknevičiūtė (Tauragė), B8 – Domas Andrijauskas (Gargždai), M10 – Vakarė Šimelytė (Tauragė), B10 – Mykolas Grytė (Tauragė), M12 – Jorė Balčiūnaitė (Gargždai), B12 – Žygimantas Staponas (Gargždai).

Gargždų sporto mokyklos administracija kartu su šachmatų klubu „Mintis“ paruošė vaikams dovanėlių, o saldumynais parėmė UAB „Aibė“. Ugdytinių tėveliai dėkojo organizatoriams ir rėmėjams už puikią kalėdinę šventę.

Jaunieji šachmatininkai dalyvavo tarptautiniame turnyre

Gruodžio 4 dieną Šiaulių sporto arenoje vyko tarptautinis vaikų iki 12 metų šachmatų turnyras „Meškiukas Rudnosiukas“. Į jį susirinko 270 jaunųjų šachmatininkų iš įvairių Lietuvos kampelių, taip pat iš Latvijos sostinės Rygos ir Kuldigos miesto. Buvo varžomasi skirtinguose septyniuose turnyruose, iš kurių penkiuose buvo ir mūsų atstovai.
Tarp 93 B08 grupės dalyvių (2008-2009 metų gimimo berniukų) kovojo septyni Gargždų sporto mokyklos jaunieji šachmatininkai – Domas Andrijauskas, Paulius Rusteika, Arvydas Žiūra, Ąžuolas Rezeckis, Danielius Antužis, Edvinas Andriušis ir Gustas Apanavičius. Geriausiai pasirodęs D. Andrijauskas surinko 4,5 taško iš 6 galimų ir iškovojo aukštą – vienuoliktąją – vietą. P. Rusteika su 4 taškais išliko garbingoje 26-oje vietoje, A. Žiūra su tiek pat taškų – 29-oje vietoje. Neblogai pasirodė ir kiti šios grupės dalyviai. Ą. Rezeckis – 46-as (3 taškai), D. Antužis – 51-as (3 taškai), E. Andriušis – 52-as (3 taškai), G. Apanavičius – 75-as (2 taškai).
B10 grupėje (2006-2007 metų gimimo berniukų) tarp 64 dalyvių kovojo keturi mūsiškiai: Nedas Kymantas, Kernius Balčiūnas, Benas Čėsna ir Povilas Mendelis. Geriausiai pasirodė N. Kymantas (4,5 taško, 9 vieta). K. Balčiūnas liko 31-oje vietoje (3 taškai), B. Čėsna – 48-oje vietoje (2 taškai), P. Mendelis – 59-oje vietoje (1 taškas).
B12 grupėje (2004-2005 metų gimimo berniukų) kovojęs mūsiškis Žygimantas Staponas galutinėje įskaitoje buvo 20-as tarp 28 dalyvių. Jo sąskaitoje – 2,5 taško.
M10 (2006-2007 metų gimimo mergaičių) grupėje žaidė Jogailė Paliulytė ir Gabija Apanavičiūtė. Jos abi surinko po 2 taškus ir užėmė kaimynines 20-ą ir 21-ą vietas tarp 23 šios grupės dalyvių.
Puikiai M12 grupėje (2004-2005 gimimo mergaičių) kovojusi Jorė Balčiūnaitė tarp 12 šios grupės mergaičių dėl aukšto koeficiento iškovojo garbingą ketvirtąją vietą (3 taškai iš 6 galimų).
Visi vaikai stengėsi, kovojo pagal galimybes. Permainingos nuotaikos vyravo po kiekvienos partijos. Pasisekė tik pajėgiausiems, nors laimėti norėjo visi.

Lietuvos vaikų šachmatų pirmenybėse

Balandžio 15–17 dienomis Šiauliuose vyko BM08 (2008 m. gimimo ir jaunesnių vaikų) klasikinių šachmatų Lietuvos pirmenybės. Jose dalyvavo trys Gargždų sporto mokyklos ugdytiniai: Domas Andrijauskas, Edvinas Andriušis ir Paulius Rusteika.

„Daug skirtingų emocijų teko patirti stebint mažųjų vaikų žaidimą. Šie kovėsi dažnai nukrypdami nuo teorinių tęsinių, savarankiškai interpretuodami. Todėl jų partijos iš vienos pusės buvo labai painios, neprognozuojamos, o iš kitos –  įdomios ir vertingos patirties kaupimo prasme. Savaime suprantama, tai buvo mažųjų šachmatininkų pačios pirmos atsakingos varžybos, ir jiems viskas atleistina“ – po varžybų sakė treneris Zigmas Bitinas.

Mūsiškiai tarp 52 dalyvių lyg susitarę išsidalijo vietas šiek tiek aukščiau turnyrinės lentelės vidurio. Domas iškovojo 22-trą vietą (5 taškai iš 9 galimų), Paulius – 23-čią (taip pat 5 taškai), Edvinas – 26-tą (4,5 taško). Tai geri rezultatai ir iškovotos puikios pozicijos. Visi vaikai išankstinį planą įvykdė pilnai.

Panašiai pasirodė ir dar vienas mūsų rajono atstovas Sebastianas Stankus iš Radailių. Jis surinko 4,5 taško ir galutinėje įskaitoje buvo 25-toje vietoje.

Šiauliuose vaikai ne tik žaidė šachmatais, bet ir susipažino su miestu, aplankė Dviračių muziejų, pabuvojo Kryžių kalne. Viskas jiems buvo vertinga.

Dėkojame Domo, Edvino ir Pauliaus tėveliams, išvykoje lydėjusiems savo vaikus ir padėjusiems spręsti visus kylančius klausimus.

 

Lietuvos jaunučių-jaunių klasikinių šachmatų pirmenybėse

Šių metų kovo 18–23 dienomis Vilniuje vykusiose Lietuvos jaunučių-jaunių klasikinių šachmatų pirmenybėse kovojo dešimt Gargždų sporto mokyklos auklėtinių. Pačių vyriausiųjų grupei (B18 arba 1998–1999 metų gimimo) atstovavo Laurynas Liutvinas. Laurynui tai buvo paskutinės moksleiviško amžiaus tokio formato pirmenybės, todėl norėjosi pasirodyti kuo geriau. Tačiau nelemti burtai jau pirmuose dviejuose turuose jį suvedė su pajėgiausiais čempionato šachmatininkais. Po atkaklių kovų teko pripažinti varžovų pranašumą ir atsidurti tarp autsaiderių. Nors po to likusiose keturiose partijose Laurynas ir surinko 2,5 taško, tačiau to nepakako, norint užimti aukštesnę nei devintąją vietą tarp vienuolikos dalyvių.

B16 arba 2000–2001 metų gimimo grupėje tarp 20 dalyvių buvo 3 mūsų mokyklos auklėtiniai: Rokas Liutvinas, Mantas Kerpė ir Danielius Raudys. Mūsų vaikinai šioje grupėje kovojo gerai, ieškant geriausių sprendimų daugiausiai laiko praleisdavo prie lentų. Jie nors nebuvo tarp lyderių, bet nebuvo ir paskutiniai. Galutiniai jų rezultatai: M. Kerpė (3,5 taško iš 7 galimų, 10 vieta), R. Liutvinas (3,5 taško, 13 vieta), D. Raudys (3 taškai, 16 vieta). Šioje amžiaus grupėje buvo tokia aštri konkurencija, kad turnyrinės lentelės viduryje nuo ketvirtos iki septynioliktos vietos dalyvius skyrė vos vienas taškas. Iš mūsiškių čia tik D. Raudžiui pavyko pakelti savo reitingą per 20 balų.

Du mūsų mokyklos atstovai buvo tarp 40-ties B14 arba 2002–2003 metų gimimo šachmatininkų. Tai Jokūbas Strauka ir Mantas Pilipuitis. Abu jie kovojo pagirtinai, sužaisdami gerų bei įsimintinų partijų. Puikiai čempionate kovojęs Mantas Pilipuitis prieš paskutinį turą turėjo teorinių galimybių dalyvauti medalių dalybose. Tačiau pralaimėta paskutinė partija ne tik sužlugdė viltis, bet ir numetė jį į 13 vietą. Mantas surinko 4,5 taško iš 8 galimų ir savo reitingą pakėlė net per 80 balų. Dar pirmenybių pradžioje iš Jokūbo Straukos nebuvo tikėtasi aukštos vietos, jo buvo prašoma tiktai garbingai sužaisti. Ir Jokūbas nepavedė. Jis visose partijose kaip lygus su lygiais kovojo su labiau patyrusiais Lietuvos šachmatininkais, negana to sugebėjo 2 partijas laimėti, 3 sužaisti lygiomis, galutinai surinkti 3,5 taško (27 vieta) bei susirinkti net 7 partijas tarptautiniam reitingui gauti. Aiškumo dėlei, tokių partijų dviejų metų laikotarpyje reikia surinkti devynias. Tada pagal FIDE metodiką išskaičiuojamas ir suteikiamas pradinis reitingas.

B12 amžiaus grupėje (2004–2005 metų gimimo) kovojo vienintelis mūsų mokyklos dalyvis – Žygimantas Staponas. Jis surinko 3,5 taško iš 8 galimų ir tarp 42 dalyvių liko 29-toje vietoje. Iš Žygimanto galima buvo tikėtis daugiau, bet pavedė jo jaunatviškas noras kuo greičiau įveikti varžovus. Žaidžiant greituosius šachmatus arba „Žaibą“, tokia taktika būtų pasiteisinusi. Tačiau klasikinėse partijose yra kitaip, dažniausiai nugali tas, kuris kuo ilgiau ir kruopščiau ieško geriausių sprendimų.

M12 grupėje žaidė taip pat vienintelė mūsų mokyklos atstovė. Tai Jorė Balčiūnaitė. Jai nelengva buvo kovoti su pajėgiomis Lietuvos šachmatininkėmis. Nepaisant to, Jorė surinko 3 taškus iš 7 galimų (dėl prastesnio koeficiento galutinė 15 vieta tarp 18 dalyvių).

Pačių mažiausiųjų grupėje (B10 arba 2006–2007 metų gimimo) susirinko pats gausiausias dalyvių skaičius – net 59. Tarp jų buvo ir du mūsiškiai – Kernius Balčiūnas bei Nedas Kymantas. Reikia pažymėti, kad Kerniui tai buvo jau penktasis Lietuvos čempionatas iš eilės, nors jam gegužės pabaigoje sukaks tik devyneri metai. Pirmame ture Kernius pralaimėjo vienam iš pretendentų į prizinę vietą, po to sekė keturios pergalės iš eilės, ir mes lyderių gretose. Deja, lemiamu momentu buvo pralaimėtos dvi svarbios partijos, kurios galutinai sužlugdė viltis kovoti dėl nugalėtojų pakylos. Nors paskutiniame ture Kernius ir pasiekė pergalę, galutinėje įskaitoje su 5 taškais iš 8 galimų jis iškovojo garbingą dvyliktą vietą. Tai geriausias pasiekimas tarp visų dešimties mūsų dalyvių. Kitas mūsiškis Nedas Kymantas toje pat grupėje surinko 3 taškus ir liko 49-toje vietoje.

„Visų mūsų mokyklos ugdytinių pasirodymą vertinu teigiamai. Surinkome pusę visų galimų taškų, nors pagal startines pozicijas buvome kiek žemiau vidurio. Dauguma mūsiškių įvykdė jiems keltas užduotis. Dėkoju Kerniaus ir Jorės, Žygimanto bei Nedo tėveliams, kurie lydėjo mūsų gausią delegaciją pirmenybių metu bei padėjo spręsti neatidėliotinus klausimus“, – sakė delegacijos vadovas – treneris Zigmas Bitinas.

Druskininkų šachmatų kongresas – 2016 m.

Sausio 5–10 dienomis Druskininkų mokymo centre „Dainava“ vyko tarptautinis šachmatų kongresas „Druskininkai – 2016“. Treneriams paskaitas skaitė ir patirtimi dalijosi patyręs šachmatų treneris Viačeslavas Stiažkinas (Sankt Peterburgas) bei tarptautinis šachmatų didmeistris Eduardas Rozentalis (Vilnius) Paskaitos tema buvo kūno kultūros ir sporto psichologija. Mokiniams buvo organizuota tarptautinė šachmatų treniruočių stovykla, po to visiems šachmatų mėgėjams vyko įvairios varžybos.

Kongrese dalyvavo Gargždų sporto mokyklos šachmatų treneris Zigmas Bitinas kartu su 4 savo ugdytiniais. Be įgytų vertingų žinių, mūsiškiai puikiai pasirodė organizuotose varžybose.

„Žaibo“ turnyre tarp 79 dalyvių, tarp kurių buvo keletas sporto meistrų, Mantas Pilipuitis sugebėjo surinkti 6 taškus iš 9 galimų ir iškovoti aukštą 13-tą vietą. Tarp B14 amžiaus dalyvių jis buvo antras. Gerai pasirodė ir Rokas Liutvinas (5 taškai, bendra 27-ta vieta, trečias tarp B16). Laurynas Liutvinas buvo 28-toje, o Mantas Kerpė 35-toje vietose. Abu taip pat surinko po 5 taškus.

Puikiai BM14 greitųjų šachmatų turnyre kovojo Mantas Pilipuitis. Jis surinko 6,5 taško iš 9 galimų ir tarp 37 dalyvių iškovojo aukštą trečiąją vietą.

Neblogai mūsiškiai kovojo ir bendrame suaugusių bei moksleivių greitųjų šachmatų turnyre. Geriausiai pasirodęs Laurynas Liutvinas (5 taškai iš 9 galimų) tarp 50 dalyvių iškovojo 19-tą vietą, o tarp B18 dalyvių buvo trečias.

Išvyka į Druskininkus buvo vertinga pažintine prasme. Gauta naujų žinių šachmatų tema, įsigyta naujų draugų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Rusijos, Latvijos, Lenkijos, Baltarusijos.

Šachmatų turnyras, skirtas Gargždų sporto mokyklos 45-mečiui pažymėti

Gruodžio 19-tą dieną Gargždų sporto centro šachmatų-šaškių klubo patalpose vyko vaikų šachmatų turnyras, skirtas Gargždų sporto mokyklos 45-mečiui pažymėti. Į jį atvyko svečiai iš Tauragės sporto mokyklos, taip pat dalyvavo ir mūsų sporto mokyklos ugdytiniai. Beje, analogiški šių dviejų mokyklų ugdytinių susitikimai vyksta po keletą kartų per mokslo metus, ir būtinai kasmet prieš didžiąsias metų šventes – Kalėdas.

Vienu metu vyko du skirtingi turnyrai: BM6–BM8 ir BM10–BM12. Buvo žaidžiama septyniais ratai, kiekvienam varžybų dalyviui skiriant po 10 minučių visai partijai.

Jeigu mažųjų turnyre labiau dominavo tauragiečiai, tai didžiųjų – tarp abiejų mokyklų vyko apylygė kova. BM6–BM8 turnyrą laimėjo šešiametis tauragietis Paulius Ivanovas. Jis surinko 6 taškus iš 7 galimų. Tiek pat taškų buvo ir jo vyresniojo brolio Domo sąskaitoje. Jis antras. O štai į trečiąją vietą su penkiais taškais varžybų pabaigoje pakilo Neimantas Viliušis (Tauragė). BM10–BM12 pusę turnyro pirmavo gargždiškis Žygimantas Staponas. Tačiau varžybų pabaigoje jis iššvaistė turėtą pranašumą ir į priekį išleido du svečius iš Tauragės, pats su 4,5 taško likdamas trečioje vietoje. Šioje grupėje nugalėjo Armandas Alijevas (6 taškai). Antra liko Ieva Grikšaitė (5 taškai).

Atskirų grupių nugalėtojų taurės atiteko: M6 – Laurai Grikšaitei (Tauragė), M8 – Eglei Grikšaitei (Tauragė), M10 – Ievai Grikšaitei (Tauragė), M12 – Martynai Jucytei (Gargždai), B6 – Pauliui Ivanovui (Tauragė), B8 – Domui Ivanovui (Tauragė), B10 – Armandui Alijevui (Tauragė), B12 – Povilui Jankauskui (Gargždai).

Tarp gargždiškių visi kovojo pagirtinai, bet papildomai paminėti reikia po 4 taškus surinkusius: Sebastianą Stankų (B6), Kernių Balčiūną (B8), Paulių Rusteiką (B8), Žygimantą Ratkų (B8), Nedą Kymantą (B10), Jorę Balčiūnaitę (M10), 3,5 taško iškovojusį Domą Andrijauską (B8), po 3 taškus pelniusius Edviną Andriušį (B8), Justą Petrusevičių (B8), Beną Čėsną (B8), po 2,5 – Ernestą Smilginį (B12) ir Liepą Gricuk (M8), 2 taškus – Girių Čepauską (B6), 1 tašką – Aistę Majauskytę (M10).

Visi varžybų dalyviai gavo po atminimo dovanėlę, buvo pavaišinti vaisiais ir saldumynais, kuriuos vaikams dovanojo Gargždų miesto bendruomenės pirmininkas Ovidijus Jankauskas. Ačiū jam ir kitiems prisidėjusiems.

 

Lietuvos jaunių komandinėse šachmatų pirmenybėse

Šių metų lapkričio 21 dieną Šiauliuose vyko Lietuvos jaunių iki 18 metų komandinės šachmatų pirmenybės. Jose dalyvavo ir Gargždų sporto mokyklos šachmatininkai.

Buvo pasiektos trys pergalės ir patirti keturi pralaimėjimai. Prie lentų surinkta 19 taškų iš 35 galimų. Tai mūsiškiams garantavo aštuntą vietą tarp 12 komandų.

„Pralaimėjimai buvo patirti minimaliai, atkakliose kovose. Tad didelio apmaudo nebuvo, tuo labiau, kad pralaimėta stipresnėms komandoms“, – sakė treneris Zigmas Bitinas.

Komandos kapitonas Laurynas Alekna prie pirmos lentos pelnė 3,5 taško iš 7 galimų. Laurynas Liutvinas kovojo antroje lentoje ir komandai pridėjo dar tiek pat. Kiti trys komandos nariai – Mantas Kerpė, Rokas Liutvinas ir Danielius Raudys – lyg susitarę atitinkamai prie trečios-penktos lentų pelnė po 4 taškus.

Šios pirmenybės buvo Lauryno Aleknos tarsi atsisveikinimo su oficialiomis Lietuvos moksleivių pirmenybėmis varžybos. Sužaidęs paskutinę partiją, jis simbolinį „kapitono raištelį“ perdavė ilgamečiam savo komandos draugui Laurynui Liutvinui. Po naujų metų L. Alekna pereis į suaugusiųjų kategoriją ir moksleivių varžybose nebegalės dalyvauti. Reikia pažymėti, kad per aštuonerius metus Laurynas Alekna dalyvavo visose įvairaus amžiaus Lietuvos moksleivių pirmenybėse, tiek klasikinių šachmatų, tiek greitųjų šachmatų, tiek „Žaibo“, pradedant B10 ir baigiant B18. Nors medalių iškovota nebuvo, į geriausiųjų dešimtukus jis pateko ne kartą. Be to, Laurynas atstovavo Lietuvai 2011 metų Europos greitųjų šachmatų ir „Žaibo“ pirmenybėse, kur kovojo pagirtinai. L. Alekna buvo daugkartinis Klaipėdos rajono VJSM (vėliau Gargždų sporto mokyklos) šachmatų įvairių pirmenybių nugalėtojas, todėl neatsitikinai į mokyklos geriausiųjų sportininkų dešimtuką buvo renkamas net keturis kartus. Aukščiausias Lauryno pasiekimas tarp visų rajono šachmatininkų – 2013 metų rajono klasikinių šachmatų pirmenybių sidabro medalis.

 

Žaidžia jaunieji šachmatininkai

Lapkričio 14–15 dienomis Kaune vyko BM14 (2001 m. gimimo ir jaunesnių vaikų) komandinės greitųjų šachmatų pirmenybės. B14 grupėje šiose pirmenybėse dalyvavo ir Gargždų sporto mokyklos jaunieji šachmatininkai. Komandą sudarė: Mantas Pilipuitis (kapitonas), Danielius Raudys, Titas Jonauskis, Jokūbas Strauka ir Žygimantas Staponas.

Daug skirtingų emocijų (daugiau teigiamų) teko patirti stebint žaidimą. Vaikai kovėsi pagirtinai, kartais įveikinėdami pajėgesnius, aukšesnį reitingą turinčius žaidėjus. Nors ir buvo viena kita nusivylimo akimirka, galutinis rezultatas, aštunta vieta tarp dvidešimties komandų, vertinamas teigiamai.

Pagrindiniai pergalių kalviai buvo du „Minijos“ progimnazijos 8 d klasės moksleiviai Mantas Pilipuitis ir Danielius Raudys. Abu jie į komandos taupyklę įnešė net 10,5 taško iš 19 visų surinktų. Mantas prie pirmos lentos pelnė 5,5 taško iš 7 galimų, tarp šimto dalyvių parodė aštuntą rezultatą, o prie pirmos lentos buvo trečias tarp 20 dalyvių. Jis savo reitingą šiose pirmenybėse pakėlė per 32 punktus. Dar daugiau, net 47 punktais, reitingą pakėlė Danielius Raudys, žaisdamas prie antros lentos ir su dauguma žaidėjų, turinčių aukštesnius reitingus pelnydamas 5 taškus.

Kiti komandos nariai taip pat rinko taškus, nors kiek mažesnius. Bet to pakako septyniuose mačuose iškovoti 3 komandines pergales ir vienąkart sužaisti lygiomis. Titas Jonauskis prie trečios lentos pelnė 3 taškus, Jokūbas Strauka prie ketvirtos – 2,5, o pats jauniausias komandos narys dešimtmetis Žygimantas Staponas prie penktos lentos pridėjo komandai dar 3 taškus.

Lietuvos vaikų šachmatų pirmenybėse

Šių metų spalio 17-tą dieną Šiauliuose vyko Lietuvos vaikų iki 11 metų komandinės šachmatų pirmenybės. Jose dalyvavo ir Gargždų sporto mokyklos jaunieji šachmatininkai. Nors tarp 14 komandų mūsiškiai buvo registruoti paskutiniu reitingu ir pagal amžių buvo bemaž patys jauniausi tarp visų dalyvių, jie kovojo pagirtinai ir galutinėje įskaitoje sugebėjo iškovoti dešimtą vietą. Buvo pasiektos dvi pergalės, du mačai sužaisti lygiomis ir trys pralaimėti. Prie lentų buvo surinkta 16 taškų iš 35 galimų.

Komandos kapitonas dešimtmetis Žygimantas Staponas prie pirmos lentos pelnė 3 taškus iš 7 galimų. Aštuonmetis Kernius Balčiūnas kovojo antroje lentoje ir komandai pelnė 2,5 taško. Tik metais už Kernių vyresnis Nedas Kymantas trečioje lentoje pelnė 3,5 taško. Vyriausias komandos narys Povilas Jankauskas ketvirtoje lentoje surinko 4 taškus, o prie paskutinės lentos kovojęs vėžaitiškis Ugnius Adomaitis į komandos taupyklę pridėjo dar 3 taškus.

Prie pirmos lentos dauguma dalyvių buvo su FIDE reitingais, tad Ž. Staponui buvo puiki galimybė pagaliau įsivykdyti normą greitųjų šachmatų FIDE reitingui gauti. Žygimantas tuo pasinaudojo. Jis iki šiol turėjęs 6 reitinginius balus, lygiai tiek pat surinko šiose pirmenybėse. Koks bus jo greitųjų šachmatų reitingas, sužinosime lapkričio pradžioje, kai patvirtins FIDE. Džiugu, kad ir Povilas Jankauskas surinko pradinius 4 FIDE reitingo balus. Kitiems mūsų dalyviams šiuo klausimu nepasisekė.

Mokytojas Z. Bitinas gyrė vaikų kovingumą ir džiaugėsi jų geru pasirodymu pirmenybėse.

Tradicinėse vaikų šachmatų varžybose, skirtose Tarptautinei vaikų gynimo dienai ir „Gargždams – 762“ kovojo beveik šimtas vaikų iš Klaipėdos, Plungės, Telšių, Kretingos, Jurbarko, Tauragės ir Gargždų sporto mokyklų.

Gegužės 31 dieną Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos salėje jau devintą kartą vyko tradicinės šachmatų varžybos, šįkart skirtos „Gargždams – 762“ ir Tarptautinei vaikų gynimo dienai pažymėti. Į jas atvyko rekordinis skaičius dalyvių, net 99 šachmatininkai iš aplinkinių rajonų sporto mokyklų.

Po trumpos atidarymo ceremonijos, kur dalyvius pasveikino rajono savivaldybės administracijos švietimo skyriaus vedėjas Algirdas Petravičius, prasidėjo įnirtingi mūšiai. Buvo žaidžiami du atskiri turnyrai pagal amžiaus grupes: BM6–BM10 ir BM12–BM14. Turnyruose buvo žaidžiami devyni ratai šveicariška sistema, skiriant po 10 minučių kiekvienam žaidėjui visai partijai. Atkakli kova tarp varžybų dalyvių vyko viso žaidimo metu. Vyresniųjų turnyre, kur kovojo 32 šachmatininkai, tik paskutiniame rate į pirmąją vietą išsiveržė Dmitrijus Jablokovas iš Klaipėdos, geresnio koeficiento dėka aplenkdamas Igną Mačiuitį iš Plungės. Abu jie surinko po 8 taškus iš 9 galimų. Trečioje vietoje Mantas Pilipuitis iš Gargždų – 7,5 taško. Mažesniųjų turnyre (kovojo 67 šachmatininkai) jau nuo pirmųjų ratų į priekį išsiveržė Paulius Meškėnas iš Plungės. Jis vieną po kito rinko taškus ir turnyro pabaigoje nugalėjo su absoliučiu rezultatu – 9 iš 9. Antroje vietoje Mantas Vaitkus iš Klaipėdos – 7,5 taško, trečioje taip pat klaipėdiškis Michailas Kožakinas – 7 taškai.

Pagal varžybų rezultatus buvo išaiškinti ir apdovanoti skirtingų amžiaus grupių vaikai tiek mergaičių, tiek berniukų tarpe. Tarp mergaičių nugalėtojomis tapo: M6 – Luknė Lengvinaitė (Kretinga) – 4 taškai; M8 – Liu Jiarui Viktorija (Klaipėda) – 6 taškai; M10 – Ieva Urbonaitė (Kretinga) – 7 taškai; M12 – Ieva Sabaliauskytė (Plungė) – 5 taškai; M14 – Rosita Griciūtė (Plungė) – 5,5 taško. Tarp berniukų nugalėjo: B6 – Paulius Ivanovas (Tauragė) – 5,5 taško; B8 – Haroldas Vainauskas (Klaipėda) – 6,5 taško; B10 – Paulius Meškėnas (Plungė) – 9 taškai; B12 – Dmitrijus Jablokovas (Klaipėda) – 8 taškai; B14 – Mantas Pilipuitis (Gargždai) – 7,5 taško.

Be M. Pilipuičio iš gargždiškių gerai pasirodė Kernius Balčiūnas – B8 grupėje trečias (6 taškai), Jorė Balčiūnaitė – M10 grupėje trečia (6 taškai), Tautvydas Azlauskas – B12 grupėje penktas (5,5 taško), Benas Čėsna – B8 grupėje septintas (5 taškai), Sebastianas Stankus – B6 grupėje antras (4 taškai), Martyna Jucytė – M12 grupėje ketvirta (3 taškai). Gerai kovojo ir kiti Gargždų sporto mokyklos auklėtiniai: Ernestas Smilginis, Gvidas Bočkus, Eimantas Daukšas, Paulius Rusteika, Edvinas Andriušis, Aistė Majauskytė, Domas Andrijauskas, Domantas Antužis, Kristupas Šerlinskis, Žygimantas Ratkus, Danielius Antužis. Nors jie ir neiškovojo aukštų vietų, tačiau patirties pasisėmė.

Lietuvos vaikų-jaunučių klasikinių šachmatų pirmenybėse

Šių metų balandžio 11–15dienomis Vilniuje vykusiose Lietuvos vaikų-jaunučių klasikinių šachmatų pirmenybėse kovojo septyni Gargždų sporto mokyklos auklėtiniai.

Pačiai vyriausiajai grupei (B12 ir M12 arba 2003–2004 metų gimimo) atstovavo Tautvydas Azlauskas, Ernestas Smilginis ir Martyna Jucytė (visi Gargždų „Minijos“ progimnazijos penktokai). Visi trys stengėsi, kovojo, tačiau ne viskas, kas sumanyta, pavykdavo. Galiausiai Tautvydas aštuoniose partijose surinko 3 taškus ir tarp 40 dalyvių liko 33 vietoje. Ernestui šios pirmenybės buvo pačios pirmos tokio tipo varžybos, tad atimtas iš vieno varžovo pustaškis – buvo jau pasiekimas. Martyna su 2,5 taško iš 7 galimų liko dvylikta tarp 15 savo amžiaus mergaičių.

B10 ir M10 arba 2005–2006 metų gimimo grupėje buvo 2 mūsų mokyklos auklėtiniai: Nedas Kymantas ir Jorė Balčiūnaitė. Abu jie kovojo gerai, nors nebuvo tarp lyderių, bet nebuvo ir paskutiniai. Galutiniai jų rezultatai: N. Kymantas (3,5 taško iš 8 galimų, 30 vieta tarp 47 dalyvių), J. Balčiūnaitė (3 taškai iš 7 galimų, 14 vieta tarp 17 dalyvių).

Du mūsų mokyklos atstovai buvo tarp B8 arba 2007 metų gimimo ir jaunesnių šachmatininkų: Kernius Balčiūnas ir Sebastianas Stankus. Daug vilčių buvo siejama su Kerniaus geru pasirodymu. Starte trys pergalės iš eilės, ir K. Balčiūnas yra tarp pirmenybių lyderių. Nedaug trūko iki ketvirtos pergalės iš eilės, deja, apmaudi klaida partijos pabaigoje… ir pralaimėjimas. Tai Kernių išmušė iš vėžių, ir po to sekė dar du pralaimėjimai, kurie galutinai sužlugdė viltis iškovoti bent vietą geriausiųjų dešimtuke. Galutinėje įskaitoje Kernius liko 19-tas tarp 38 dalyvių (4 taškai iš 8 galimų). Nedaug čempionate buvo tikėtasi iš pirmą kartą į Lietuvos pirmenybes atvykusio pačio jauniausio mūsų dalyvio šešiamečio Sebastiano Stankaus. Tačiau jis neapvylė, kovojo pagirtinai, surinko 2,5 taško ir mažiausiųjų grupėje liko 34-oje vietoje.

Vaikai ne tik žaidė, bet ir susipažino su Vilniaus miestu, jo įžymybėmis. Buvo naudinga visiems: ir patiems ugdytiniams, ir juos lydėjusiems tėveliams.

Lietuvos jaunių-jaunimo klasikinių šachmatų pirmenybėse

Šių metų kovo 30-balandžio 3 dienomis Panevėžyje vykusiose Lietuvos jaunių-jaunimo klasikinių šachmatų pirmenybėse kovojo septyni Gargždų sporto mokyklos auklėtiniai.

Pačiai vyriausiajai grupei (B18 arba 1997–1998 metų gimimo) atstovavo Laurynas Liutvinas. Visą čempionatą Laurynas kovojo pagirtinai, sumaniai išnaudojo savo įgytas žinias ir, galiausiai, septyniose partijose surinkęs 3,5 taško tarp 12 dalyvių iškovojo garbingą septintą vietą.Tarp visų šios grupės dalyvių Laurynas buvo vienas iš daugiausiai pasikėlusių savo tarptautinį reitingą (per 39 balus). Nuo šiol jo klasikinių šachmatų Rtg. – 1668.

B16 arba 1999–2000 metų gimimo grupėje tarp 14 dalyvių buvo 3 mūsų mokyklos auklėtiniai:Rokas Liutvinas, Mantas Kerpė ir Antanas Žvinklys. Mūsų vaikinai šioje grupėje buvo vieni jauniausių. Nepaisant to, visi jie kovojo gerai, nors nebuvo tarp lyderių, bet nebuvo ir paskutiniai. Galutiniai jų rezultatai: A. Žvinklys (3 taškai iš 7 galimų, 8 vieta), M. Kerpė (3 taškai, 9 vieta), R. Liutvinas (2 taškai, 11 vieta).

Trys mūsų mokyklos atstovai buvo tarp 52 B14 arba 2001–2002 metų gimimo šachmatininkų. Visi jie kovojo permainingai, sužaisdami ir geresnių, ir blogesnių partijų. Gerai startavo daug laiko pirmomis dienomis prie lentos praleisdavęs ir kruopščiai variantus skaičiavęs Danielius Raudys. Jis buvo pakilęs net iki geriausiųjų dešimtuko, bet, panašiai kaip ir pernai, pavedė blogai sužaista antroji čempionato pusė. Tad galutinėje įskaitoje su 3,5 taško iš 8 galimų jis liko 33-čioje vietoje. Mantas Pilipuitis atvirkščiai, pirmoje čempionato dalyje žaidė blankiai, darė skubotus ėjimus, kartais ne pačius tiksliausius, dėlto arba pralaimėdavo, arba beveik laimėtas partijas baigdavo lygiomis. Antroje varžybų dalyje Mantas atgijo, pradėjo rinkti taškus ir kilti turnyrinėje lentelėje aukštyn. Galutinėje įskaitoje jis iškovojo 21-ąją vietą (4,5 taško iš 8 galimų). Mažiausiai čempionate buvo tikėtasi iš pirmą kartą į Lietuvos pirmenybes atvykusio Jokūbo Straukos. Ir Jokūbas nepavedė. Jis ne tik surinko 3 taškus (43 vieta), bet ir pasisėmė varžybinės patirties ateities kovoms.

Net keturi mūsų mokyklos auklėtiniai (A. Žvinklys, R. Liutvinas, M. Pilipuitis ir D. Raudys) pirmą kartą įvykdė klasikinių šachmatų reikalavimus tarptautiniams reitingams gauti. Kokie jie bus, paaiškės, kai varžybų rezultatus patvirtins FIDE (tarptautinė šachmatų federacija).

Šachmatų varžybose Gargždų jaunieji šachmatininkai pasirodė puikiai

Gruodžio 6 dieną Ryškėnuose vyko Nemuno sporto draugijos remiamas šaškių-šachmatų festivalis „Ryškėnų Kalėdos – 2014“. Į renginį susirinko apie 150 šaškių-šachmatų mėgėjų iš 18 Lietuvos rajonų, miestų, miestelių. Buvo atskirai varžomasi tiek miestų, tiek rajonų, tiek mažesnių miestelių. Tarp 9 miestų šachmatų komandų puikiai kovojo Gargždų sporto mokyklos jaunieji šachmatininkai, vadovaujami trenerio Zigmo Bitino. Komandą sudarė Rokas Liutvinas, Antanas Žvinklys ir Mantas Kerpė. Jie pasiekė 4 komandines pergales, 3 mačus baigė lygiosiomis, kartą pralaimėjo savo vyresniesiems draugams iš Gargždų šachmatų klubo „Mintis“ ir galutinėje įskaitoje iškovojo aukštą trečiąją vietą. Komandos lyderio našta tą dieną teko Antanui Žvinkliui, kuris nė karto nepralaimėjo ir pelnė net 6,5 taško iš 8 galimų.

Gruodžio 7 dieną Šiaulių sporto arenoje vyko tarptautinis vaikų iki 10 metų šachmatų turnyras „Meškiukas Rudnosiukas“. Į jį susirinko 248 jaunieji šachmatininkai iš įvairių Lietuvos kampelių, taip pat iš Liepojos bei Kuldigos miestų. Buvo varžomasi skirtinguose penkiuose turnyruose. Tarp 28 pačių mažiausių (2008–2009 metų gimimo) tiek berniukų, tiek mergaičių kovojo du Gargždų sporto mokyklos auklėtiniai – Paulius Rusteika ir Sebastijanas Stankus. Paulius su 3,5 taško iškovojo garbingą 10-tą vietą, o Sebastijanas – su 3 taškais 12-tą vietą. M8 grupėje žaidusi Gabija Cemnolonskytė su 2 taškais tarp 28 mergaičių liko 22-oje vietoje. M10 grupėje žaidė Jorė Balčiūnaitė. Jos sąskaitoje 3 taškai (12 vieta tarp 20 šachmatininkių). Patys masiškiausi buvo B8 ir B10 turnyrai. Tarp aštuonmečių berniukų susirungti norą pareiškė net 90 šachmatininkų. Čia puikiai kovojo mūsų Sporto mokyklos atstovai: Kernius Balčiūnas, Nedas Kymantas ir Ąžuolas Birgiola. Tiesa, pastariesiems dviems nepavyko gerai finišuoti, todėl jie užėmė tokias vietas: Nedas 39-tąją (3 taškai), Ąžuolas – 56-tąją (3 taškai). O štai Kernius surinko 5 taškus iš 6 galimų ir pasidalijo 3-10 vietas. Deja, skaičiuojant papildomus rodiklius, Kerniui atiteko pati žemiausia vieta iš visų dalijamų. Nelabai sekėsi mūsų dešimtmečiams berniukams, nors jie ir stengėsi išnaudoti visas galimybes. Tarp 82 šios grupės atstovų visi mūsiškiai liko greta: Vytautas Kerpė – 58-toje, Žygimantas Staponas – 59-toje, Eimantas Sabutis – 62-oje vietose.

Lietuvos greitųjų šachmatų ir „Žaibo“ pirmenybėse

2014 m. lapkričio 28–30 dienomis Panevėžyje vyko atviros Lietuvos greitųjų šachmatų ir „Žaibo“ pirmenybės, taip pat analogiškos BM 20 Lietuvos pirmenybės. Jose dalyvavo ir 5 Gargždų sporto mokyklos auklėtiniai: Laurynas Liutvinas, Antanas Žvinklys, Mantas Kerpė, Rokas Liutvinas ir Mantas Pilipuitis (treneris Z. Bitinas).

Pirmąją dieną vyko „Žaibo“ pirmenybės. Čia norą dalyvauti pareiškė 95 įvairaus amžiaus ir lygio šachmatininkai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Latvijos, Rusijos, Baltarusijos. Mūsiškiai pagal pradinę reitingų lentelę buvo vieni iš autsaiderių, tačiau kovojo pagirtinai ir dauguma pagerino savo pradines pozicijas. L. Liutvinas surinko 5 taškus (63 vieta), A.Žvinklys – 4,5 taško (73 vieta, plius 20 reitingo balų), R. Liutvinas – 4 taškus (76 vieta, plius 52 balai), M.Kerpė – 3 taškus (93 vieta, plius 10 balų). Tačiau labiausiai visus nustebino puikiai žaidęs Gargždų „Minijos“ progimnazijos septintokas Mantas Pilipuitis. Jisai pateisino visus lūkesčius, surinkdamas net 6,5 taško, iškovodamas aukštą 28 vietą tarp visų šachmatininkų, o tarp 50 dalyvavusiųjų BM 20 (dvidešimtmečių ir jaunesnių tiek vaikinų, tiek merginų) iškovodamas aukštą 10 vietą bei pasikeldamas savo reitingą net per 69 balus.

Antrą – trečią varžybų dienomis vyko atviros Lietuvos greitųjų šachmatų (taip pat BM 20) pirmenybės. Jose susirinko dar didesnis skaičius šachmatininkų – 106, kurių reitingo vidurkis  buvo kiek didesnis nei per „Žaibo“ varžybas, taigi gargždiškiams buvo dar sunkiau kovoti dėl aukštesnių vietų. Galutinėje įskaitoje geriausiai iš mūsiškių pasirodė Mantas Kerpė. Jo sąskaitoje 5 taškai (67 vieta, plius 63 reitingo balai). Kitų rezultatai buvo tokie: R. Liutvino (4,5 taško, 84 vieta, plius 11 balų), M. Pilipuičio (4 taškai, 87 vieta, plius 34 balai), A. Žvinklio (4 taškai, 91 vieta, plius 28 balai), L. Liutvino (3 taškai, 97 vieta). Tarp 50 dvidešimtmečių ir jaunesnių dalyvių aukščiausią vietą iš mūsiškių iškovojęs Mantas Kerpė buvo 28-tas.

Lietuvos jaunių komandinėse pirmenybėse

Lapkričio 8–9 dienomis Biržų pilies arsenalo patalpose vyko Lietuvos jaunių komandinės šachmatų pirmenybės. Tarp 9 vaikinų komandų varžėsi ir Gargždų sporto mokyklos atstovai. Komandą sudarė šie trenerio Zigmo Bitino ugdytiniai: Laurynas Alekna, Marius Maksvytis, Laurynas Liutvinas, Antanas Žvinklys ir Mantas Kerpė.

Varžybų startas buvo daug žadantis – net 3 pergalės iš eilės ir lygiosios su pajėgia Panevėžio sporto mokyklos komanda. Sutartinai kovojo visi vaikinai, bet labiausiai išsiskyrė 4 pergales iš eilės pasiekęs tą dieną 16-tąjį gimtadienį šventęs Laurynas Liutvinas.

Tačiau po to sekė nesėkmių ruožas kovoje su elitinėmis Lietuvos šachmatų mokyklomis, tokiomis kaip Kauno, Šiaulių, Marijampolės. Galiausiai gargždiškiai iškovojo prestižinę penktąją vietą, pakartodami praeitų metų pasiekimą.

Biržų pilies patalpos buvo atviros ne tik varžybauti, bet ir gera proga susipažinti su Biržų miesto ir pilies istorija, ypatingai kovų su švedais laikotarpiu.

Vaikų šachmatų turnyras Jurbarke

Spalio 26 dieną Jurbarke vyko kelių sporto mokyklų vaikų šachmatų turnyras. Į jį buvo pakviesti ir Gargždų sporto mokyklos atstovai. Tarp 48 dalyvių įvairiose amžiaus grupėse jų  buvo 11.

Žaidžiant greituosius šachmatus (7 ratus po 15 min. dalyviams visai partijai), nepralenkiamas turnyre buvo mūsų rajono atstovas Danielius Raudys. Jis surinko 7 taškus iš tiek pat galimų ir nugalėjo tiek absoliučioje įskaitoje, tie tarp 2001–2003 m. gim. vaikinų. 2–4 vietas pasidalijo trys šachmatininkai: Milda Saunoriutė iš Klaipėdos, mūsiškis Jokūbas Strauka ir Edas Ogorodnikas iš Jurbarko. Surinkdami po 5,5 taško, tokia tvarka jie ir išsidalijo vietas. O Jokūbas dar papildomai  buvo antras tarp 2001–2003 m. gim. vaikinų.

Puikiai turnyre kovojo ir kiti mūsų mokyklos atstovai: Tautvydas Azlauskas (4,5 taško, 12 vieta), Žygimantas Staponas (4,5 taško, 13 vieta, tarp 2004–2005 m. gim. trečia vieta), Jorė Balčiūnaitė (4 taškai, 15 vieta, tarp mergaičių ketvirta vieta), Martyna Jucytė (4 taškai, 18 vieta, tarp mergaičių penkta), Ernestas Smilginis (4 taškai, 21 vieta), Kernius Balčiūnas (3 taškai, 32 vieta), Ąžuolas Birgiola (3 taškai, 33 vieta), Gvidas Bočkus (2,5 taško, 40 vieta), Vytautas Kerpė (2 taškai, 41 vieta).

Tokie turnyrai yra geras jėgų patikrinimas prieš pačius atsakingiausius metų startus, tokius, kaip įvairių lygių Lietuvos pirmenybės.

Lietuvos komandinėse B14 greitųjų šachmatų pirmenybėse

Spalio 11–12 dienomis Kaune vyko Lietuvos greitųjų šachmatų B14 komandinės pirmenybės. Tarp 16 pajėgiausiųjų kovojo ir Gargždų sporto mokyklos jaunieji šachmatininkai. Komandą sudarė šie trenerio Zigmo Bitino meistriškumo grupės ugdytiniai: Antanas Žvinklys (kapitonas), Rokas Liutvinas, Mantas Kerpė, Mantas Pilipuitis ir Danielius Raudys.

Varžybų starte rezultatu 5:0 buvo sutriuškinta Jonavos SC komanda ir sužaista lygiosiomis 2,5:2,5 su pajėgiais Marijampolės šachmatininkais. Po to pralaimėta su lygiaverčiais Panevėžio SC jaunaisiais šachmatininkais (2:3) ir pergalė prieš Vilkaviškio SM rezultatu 3,5:1,5.

Po pirmos varžybų dienos atsidūrus tarp lyderių, penktam turui burtai negailestingai mūsiškius suvedė su pretendentais į nugalėtojų titulą Kauno jaunalietuvių SM pirmąja komanda. Nors ir buvo priešintasi, bet pralaimėta rezultatu 1:4. Po to buvo iškovota pergalė 4:1 prieš Šiaulių trečiąją komandą, ir vėl atsirado galimybė paskutinio turo mače su Šiaulių SM „Dubysa“ pirmąja komanda pakovoti dėl prizinės vietos. Deja, tuo pasinaudota nebuvo. Mūsiškiai pralaimėjo 1:4 ir galutinėje įskaitoje nukrito net į devintą vietą.

Prie lentų Gargždų sporto mokyklos atstovai pasirodė taip: pirmoje lentoje Antanas Žvinklys surinko 3 taškus, antroje Rokas Liutvinas – 3,5 taško, trečioje Mantas Kerpė – 3 taškus, ketvirtoje Mantas Pilipuitis – 5,5 taško (pirma-antra vietos prie lentos), penktoje Danielius Raudys – 4 taškus.

 

Iš Lietuvos vaikų-jaunučių šachmatų pirmenybių sugrįžus

Šių metų balandžio 5–9 dienomis Druskininkuose vykusiose Lietuvos vaikų-jaunučių šachmatų pirmenybėse kovojo šeši Gargždų sporto mokyklos šachmatininkai (treneris Z. Bitinas). Pačių vyriausiųjų grupei (B12 arba 2002–2003 m. gim.) atstovavo Mantas Pilipuitis ir Tautvydas Azlauskas, B10 grupei (2004-2005 m. gim.) – Žygimantas Staponas, o B8 grupei (2006 m. gim. ir jaunesnių) – Kernius Balčiūnas. Pirmenybėse turėjome ir dvi mergaites: Martyną Jucytę (M12, arba 2002–2003 m. gim.) bei Jorę Balčiūnaitę (M10, arba 2004-2005 m. gim.).
Visi vaikai kovojo pagirtinai, daugiau ar mažiau surinkdami taškų. Tačiau įtakos turėjo amžiaus skirtumas ir analogiškų varžybų patirties stoka. Išskyrus M. Pilipuitį, visi mūsiškiai savo amžiaus grupėse buvo vieni iš jauniausių dalyvių. Taigi tikėtis iš jų aukštų rezultatų buvo sunkoka. Nepaisant to, turėjome ir džiugių akimirkų. B12 grupėje kovojęs M. Pilipuitis tarp 41 dalyvio surinko 5 taškus iš 8 galimų ir iškovojo aukštą vienuoliktą vietą. Toje pat grupėje žaidęs T. Azlauskas su 3 taškais liko trisdešimt penktas. Kiti mūsų šachmatininkai buvo turnyrinių lentelių viduryje arba antrose pusėse: B10 – Ž. Staponas tarp 43 dalyvių liko 28-toje vietoje (4 taškai iš 8 galimų), B8 – K. Balčiūnas tarp 22 dalyvių iškovojo 13-tą vietą (3,5 taško iš 7 galimų), M12 – M. Jucytė tarp 17 mergaičių 15-toje vietoje (2 taškai iš 7 galimų), J. Balčiūnaitė tarp 15 mergaičių nors ir iškovojo du taškus, dėl blogesnio koeficiento liko turnyrinės lentelės apačioje.

Lietuvos jaunių-jaunimo klasikinių šachmatų pirmenybės

Šių metų kovo 25–30 dienomis Panevėžyje vykusiose Lietuvos jaunių-jaunimo klasikinių šachmatų pirmenybėse kovojo devyni Gargždų sporto mokyklos šachmatininkai. Pačių vyriausiųjų grupei (B18 arba 1996–1997 metų gimimo) atstovavo Laurynas Alekna ir Marius Maksvytis. Jie abu kovojo pagirtinai, stengėsi išnaudoti visas įgytas žinias, tačiau sėkmė nuo jų nusisuko. Laurynas septyniose partijose surinko 3 taškus ir 14 dalyvių tarpe dėl blogesnio koeficiento liko dvyliktas, o Marius su 1,5 taško – tryliktas.
B16 arba 1998–1999 metų gimimo grupėje tarp 12 dalyvių buvo Laurynas Liutvinas ir Vytautas Poškus. Jeigu Vytautui tai buvo pirmosios oficialios respublikinės varžybos, tai Laurynas – tikras tokių varžybų vilkas. Iš jo daugiausiai ir buvo tikimasi. Nuo pat pirmojo turo pradėjęs rinkti taškus ir įsiveržęs į lyderių grupę, L. Liutvinas iki pat finišo realiai pretendavo patekti ant nugalėtojų pakylos. Bet dvi nesėkmės varžybų finiše numetė jį į aštuntąją vietą (3 taškai iš 7 galimų). V. Poškus su 2,5 taško liko vienuoliktas.
Net penki mūsų mokyklos atstovai buvo tarp 42 B14 arba 2000–2001 metų gimimo šachmatininkų. Visi jie kovojo permainingai, sužaisdami ir geresnių, ir blogesnių partijų. Deja, tarp lyderių ir čia mūsiškių nebuvo. Geriausiai pasirodęs Danielius Raudys ilgai balansavo ties geriausiųjų dešimtuko riba, bet pavedė nelemtas finišas. Taigi galutinėje įskaitoje su 4 taškais iš 9 galimų jis liko 24-toje vietoje. Kiti užėmė vietas turnyrinės lentelės apatinėje dalyje: Titas Jonauskis (4 taškai, 31 vieta), Rokas Liutvinas (3,5 taško, 33 vieta), Mantas Kerpė (3 taškai, 37 vieta), Antanas Žvinklys (3 taškai, 39 vieta).

Šachmatų varžybose „Šiaurės Lietuva-2014“ Mantas Pilipuitis iškovojo aukštas vietas

Vasario 28–kovo 2 dienomis Biržuose vykusiose šachmatų varžybose „Šiaurės Lietuva-2014“ puikiai pasirodė Gargždų sporto mokyklos auklėtinis Mantas Pilipuitis. Jis 2000–2003 metų gimimo (U12 ir U14) šachmatininkų tarpe surinko 7 taškus iš 9 galimų ir bendroje įskaitoje iškovojo trečiąją, o U12 tarpe – pirmąją vietas. Neblogai šiame turnyre kovėsi ir kiti keturi mūsų mokyklos atstovai: Rokas Liutvinas – 4,5 taško, 23 vieta; Titas Jonauskis – 4,5 taško, 25 vieta; Antanas Žvinklys – 4,5 taško, 30 vieta; Danielius Raudys – 3,5 taško, 37 vieta.
„Kelionė buvo naudinga pažintine prasme. Apsilankėme karstinių įgriuvų vietose, truputį susipažinome su Biržų krašto istorija“, – įspūdžiais dalijosi treneris Zigmas Bitinas.

Laurynas Alekna Lietuvos šachmatų pirmenybėse

Vasario 17–23 dienomis Vilniuje vyko Lietuvos klasikinių šachmatų pirmenybių pusfinalis bei Lietuvos U20 pirmenybės. Jose dalyvavo ir Gargždų sporto mokyklos auklėtinis Laurynas Alekna. Nors mūsų ugdytinio reitingas šiose varžybose buvo vienas iš žemesnių, jis puikiai kovojo su pajėgiais varžovais ir po šešių ratų su 3,5 taško net buvo iškopęs į geriausiųjų penkioliktuką. Bet finiše burtai buvo negailestingi, metė labai stiprius varžovus, todėl teko pripažinti jų pranašumą ir tenkintis galutine 29 vieta. Lygiagrečiai vykusiose U20 pirmenybėse Laurynas iškovojo dešimtą vietą bei pasikėlė savo ELO reitingą per 26 balus.
Klasikiniai šachmatai reikalauja ne tik žinių, bet ir gero fizinio bei psichologinio pasirengimo, nes kai kurios partijos trunka po 4-5 valandas, kartais net ilgiau. Laurynas šį krūvį atlaikė puikiai – nors rezultatas tiktai vidutinis, jo sužaistų partijų kokybė buvo ganėtinai aukšta.

„Meškiuko Rudnosiuko“ varžybose gerai kovojo Klaipėdos r. VJSM jaunieji šachmatininkai

233 jaunieji šachmatininkai iš visos Lietuvos bei Latvijos Kuldigos miesto gruodžio 8 dieną susirinko Šiauliuose į tarptautinį vaikų šachmatų turnyrą „Meškiukas Rudnosiukas – 2013“. Vyko penki atskiri turnyrai pagal skirtingas amžių grupes.
Pačių mažiausiųjų grupėje BM6 (2007 m. gim. ir jaunesni berniukai ir mergaitės) tarp 41 dalyvio buvo ir du mūsų rajono sporto mokyklos auklėtiniai: Kernius Balčiūnas bei Natanas Anužis. Kernius surinko 5 taškus iš 6 galimų ir iškovojo antrąją vietą, o Natanas, apmaudžiai pralaimėjęs paskutinę partiją, su 4 taškais liko septintas. Nepaisant to, tai labai aukšti mūsų mokyklos mažiausiųjų vaikų pasiekimai.
B8 grupėje (2005–2006 m. gim. berniukai) susirinko gausiausias būrys šachmatininkų – net 78. Mūsų mokyklai čia atstovavo Žygimantas Staponas, Ąžuolas Birgiola ir Domas Petrusevičius. Ypač pakiliai kovojo Žygimantas, kuris tik vienoje partijoje sužaidė lygiomis, o kitose pasiekė penkias pergales bei galutinėje įskaitoje iškovojo sidabro medalį. Ąžuolas ir Domas surinko po 3 taškus, turėjo vienodus turnyro koeficientus bei solidariai pasidalino 34-35 vietas. Abu jie kovojo pagirtinai, ypač Ąžuolas, kuris šioje amžiaus grupėje buvo pats jauniausias dalyvis.
M8 (2005–2006 m. gim. mergaitės) grupėje kovojusi Jorė Balčiūnaitė su 3 taškais tarp 22 bendraamžių liko 9 vietoje, o M10 (2003–2004 m. gim. mergaitės) grupėje – Martyna Jucytė šeštoje vietoje tarp 25 dalyvių. Abi mūsų mergaitės pakliuvo į apdovanotųjų meškiukais sąrašus (įvairaus dydžio meškiukus gavo po 10 kiekvienos grupės žaidėjų).
Tarp 67 vyriausiųjų berniukų B10 grupėje (2003–2004 m. gim.) buvo 4 mūsų mokyklos auklėtiniai. Geriausiai iš jų sekėsi Justui Kerpei (30 vieta, 3 taškai) ir Tautvydui Azlauskui (31 vieta, 3 taškai). Vytautas Kerpė liko 53-čioje vietoje (2 taškai), Gvidas Bočkus – 62-troje vietoje (1 taškas).
„Buvo visko – ir džiaugsmo, ir nusivylimo ašarų. Nieko nepadarysi – juk laimėti norėjo visi, o prizinių vietų kiekvienoj grupėj tik trys. Taigi kai kuriuos liko paguosti ir susitaikyti su mintimis, kad kitąmet seksis geriau. To ir linkiu visiems savo ugdytiniams“ – po varžybų sakė VJSM šachmatų treneris Zigmas Bitinas.

IŠ LIETUVOS PIRMENYBIŲ SUGRĮŽUS

Spalio 19–20 dienomis Kaune vyko B14 ir M14 Lietuvos komandinės šachmatų pirmenybės. Tarp 14 berniukų komandų buvo ir Klaipėdos r. VJSM jaunieji šachmatininkai. Mūsiškiai visą turnyrą kovojo pagirtinai. Jie iškovojo 4 pergales, patyrė tris pralaimėjimus ir galutinėje įskaitoje iškovojo aukštą penktąją vietą.
Didžiausias krūvis teko prie pirmųjų dviejų lentų žaidusiems Antanui Žvinkliui bei Mantui Pilipuičiui, nes čia susirinko aukščiausius reitingus turintys Lietuvos jaunieji šachmatininkai. Jeigu komandos kapitonas A.Žvinklys surinko 3 taškus, tai M. Pilipuičio indėlis truputėlį kuklesnis – 2 taškai. Antanas pirmąkart įvykdė tarptautinio reitingo normą.
Pagrindiniai mūsų komandos pergalių kalviai buvo prie trečios lentos žaidęs Rokas Liutvinas bei prie penktos – Danielius Raudys. Jie komandai pelnė po 4,5 taško iš 7 galimų. Rokas, beje, taip pat įvykdė tarptautinio reitingo normą. Prie ketvirtos lentos žaidė Lietuvos pirmenybių debiutantas Mantas Kerpė. Nors jo indėlis į komandos taupyklę kiek ir kuklesnis (2 taškai), tačiau žaidimas paliko neblogą įspūdį.
Na o Lietuvos čempionais tapo Šiaulių komanda, aplenkusi Kauno bei Marijampolės miestų rinktines. Mus nežymiai dar aplenkė Panevėžio komanda. Taigi yra kuo pasidžiaugti, nes mus aplenkė tik didieji Lietuvos šachmatų centrai. Ir tai ne visi.

VJSM šachmatininkai skina pergales įvairiose respublikinėse
varžybose

2013m. gegužės 10-11 dienomis Dubingiuose (Molėtų r.) vyko visų amžiaus grupių Lietuvos greitųjų šachmatų ir „Žaibo“ pirmenybės. Klaipėdos r. VJSM į šią tolimąją kelionę delegavo 12 pajėgiausių savo grupių atstovų.
Pirmąją dieną vyko BM10, BM14 ir BM18 amžių grupių Lietuvos „Žaibo“ pirmenybės. Pačių mažiausiųjų (BM10) grupėje (berniukai ir mergaitės, gimę 2003 metais ir jaunesni) mūsų sporto mokyklai atstovavo Žygimantas Staponas (2005 m. gim.). Tarp 50 šios grupės dalyvių Žygimantas iškovojo aukštą 20-ąją vietą. Jo rezultatas – 5 taškai iš 9 galimų. BM14 grupėje startavo 5 mūsų rajono atstovai: Rokas Liutvinas, Antanas Žvinklys, Mantas Pilipuitis, Titas Jonauskis ir Danielius Raudys. Šioje amžiaus grupėje kovėsi 48 dalyviai. Geriausiai iš mūsiškių čia pasirodė R. Liutvinas (4,5 taško, 25 vieta) ir M. Pilipuitis (4 taškai, 27 vieta). Kitiems trims sekėsi kiek sunkiau, taigi jie liko turnyrinės lentelės apatinėje dalyje. BM18 grupėje turėjome net 6 dalyvius: Lauryną Liutviną, Lauryną Alekną, Marių Maksvytį, Paulių Gelžinį, Simoną Lučinską ir Audrių Bakutį. Tarp 36 dalyvių iš mūsiškių geriausiai pasirodęs L. Alekna iškovojo 12 vietą (5 taškai).
Antrąją dieną vyko greitųjų šachmatų pirmenybės. Čia visi kovojo savo amžiaus grupėse ir dviejose iš jų (BM8 bei BM16) buvome visai arti medalių. Tiek B16 grupėje L. Alekna, pagal koeficientą dalijant 3-6 vietas, galutinai liko šeštas, tiek B8 grupėje Ž. Staponas analogiškai liko ketvirtas. Beje, ir tų dalybų pas Ž. Staponą būtų nebuvę, jei Žygimantas paskutinėje partijoje, kur prieš varžovą turėjo milžinišką persvarą, būtų jį nugalėjęs, o ne „užpatavęs“ ir tenkinęsis lygiosiomis. Iš kitų rezultatų dar reikia pažymėti M. Pilipuičio iškovotą aukštą dešimtą vietą BM12 grupėje. Neblogai kovojo ir kiti ugdytiniai, kurių užimtos vietos buvo apie turnyrinių lentelių vidurį arba šiek tiek žemiau. Malonu tai, kad tarp autsaiderių šį kartą mūsiškių nebuvo.
Birželio 8 dieną Klaipėdos r. VJSM šachmatininkai Tauragėje dalyvavo „Tauragės žinių“ komandinėse šachmatų varžybose, kur sugebėjo nurungti septynias pajėgias komandas iš įvairių Žemaitijos vietovių bei iškovoti gražuolę taurę. Pergalė buvo pasiekta nelengvai, prireikė skaičiuoti net papildomus rodiklius, kurie šį kartą mūsiškiams buvo palankūs. Ir prie lentų rezultatai buvo geri (L. Alekna – 5,5 iš 7 galimų, M. Maksvytis ir P. Gelžinis – po 4,5 taško), ir žaidimas buvo lygus bei užtikrintas. O tai džiugina.
Birželio 9 dieną dvylika mūsų mokyklos ugdytinių Klaipėdoje dalyvavo tarptautinėse šachmatų varžybose „Tas nuostabusis šachmatų pasaulis“. Iš mūsiškių geriausiai čia pasirodė BM12-BM14 grupėje kovojęs Antanas Žvinklys, tarp 41 dalyvio iškovojęs dešimtą vietą. Rokas Liutvinas toje pačioje grupėje septynioliktas. Tarp BM8-BM10 vėl kovingas buvo Ž. Staponas. Jis ilgai laikėsi lyderių grupėje, deja, blogai finišavo ir galop liko tryliktas tarp 47 dalyvių. BM16-BM18 tarpe Simonas Lučinskas devintoje vietoje (tarp 26 dalyvių), Marius Maksvytis vienuoliktas, Audrius Bakutis dvyliktas.
Birželio 17-22 dienomis septyni mūsų mokyklos ugdytiniai dar dalyvaus tarptautinėse „Baltijos taurės“ varžybose Palangoje ir po to išsvajotos atostogos.

Gargždams 760 – vaikų šachmatų turnyras

Birželio 1 dieną Gargždų „Minijos“ progimnazijos salėje vyko vaikų šachmatų turnyras, skirtas Gargždų miesto 760-osioms metinėms bei Vaikų gynimo dienai pažymėti. Į jas atvyko jaunieji šachmatininkai iš Klaipėdos, Plungės, Telšių, Kretingos, Tauragės ir mūsų rajono.
Po iškilmingo atidarymo, kur dalyviams sėkmės linkėjo Klaipėdos rajono savivaldybės kultūros, švietimo ir sporto komiteto pirmininkas Albinas Klizas bei Gargždų „Minijos“ progimnazijos direktorius Antans Jacikas, prasidėjo varžybos.
Buvo kovojama dviejuose turnyruose pagal amžių grupes: mažiausiųjų berniukų ir mergaičių iki 10 metų ir vyresniųjų iki 14 metų. Nugalėtojai išaiškinti keturiose amžiaus grupėse. Buvo žaidžiamos greitųjų šachmatų partijos, kiekvienam žaidėjui skiriant po 10 minučių visai partijai. Mažesniųjų turnyre kovojo 46, o vyresniųjų 35 dalyviai.
BM8-BM10 turnyro nugalėtoju tapo Dmitrijus Jablokovas (Klaipėda) – 8,5 taško iš 9 galimų. O kitais prizininkais tapo Paulius Meškėnas (Plungė) – 8 taškai ir Kamilė Vaičekauskaitė (Plungė) – 7 taškai. Iš mūsų rajono atstovų čia geriausiai pasirodė Žygimantas Staponas (5,5 taško, 9 vieta), Tautvydas Azlauskas (5,5 taško, 15 vieta), Martyna Jucytė (5 taškai, 19 vieta). Pagirtinai kovojo Justė Dovainytė, Jorė Balčiūnaitė, Ugnius Adomaitis ir Kernius Balčiūnas.
BM12-BM14 turnyro nugalėtoja tapo Ema Pociutė (Plungė) – 8 taškai iš 9 galimų. Antra taip pat plungietė Rugilė Meškėnaitė (7,5 taško), o trečias Aleksandras Inčiūra (Klaipėda) – 7 taškai. Vietinių nuostabai, puikiai pasirodęs Danielius Raudys iškovojo aukštą ketvirtą vietą (6,5 taško). Po jo iš mūsiškių liko Mantas Pilipuitis (5,5 taško, 9 vieta), Antanas Žvinklys (5,5 taško, 10 vieta), Rokas Liutvinas (5 taškai, 14 vieta), Titas Jonauskis (4,5 taško, 18 vieta), Vytautas Poškus (4,5 taško, 20 vieta), Artūras Poškus (4 taškai, 25 vieta), Mantas Kerpė (3 taškai, 32 vieta).
Nugalėtojų taurėmis buvo apdovanoti visų amžiaus grupių laimėtojai: M8 – Ieva Urbonaitė (Kretinga), B8 – P. Meškėnas (Plungė), M10 – K. Vaičekauskaitė (Plungė), B10 – D. Jablokov (Klaipėda), M12 – Rosita Griciutė (Plungė), B12 – A. Inčiūra (Klaipėda), M14 – E. Pociutė (Plungė), B14 – Gediminas Škerba (Plungė).
Varžybų dalyviai skirstėsi pakiliai nusiteikę, dėkodami organizatoriams už puikią šventę. Ačiū visiems prisidėjusiems, o ypač „Minijos“ progimnazijos administracijai už įvairiapusę pagalbą pravedant renginį.