Rankų lenkimas

Balandžio 8 d. Radviliškyje vyko 21-asis Lietuvos nacionalinis rankų lenkimo čempionatas. Jame dalyvavo 185 sportininkai iš Šilutės, Skuodo, Gargždų, Vilniaus, Klaipėdos, Kuršėnų, Mažeikių, Klaipėdos, Šakių ir Kūlupėnų.

Sportininkai kovojo ne tik dėl asmeninių pergalių, bet gynė ir savo miesto vardą, siekdami komandinėje įskaitoje užimti kuo aukštesnę vietą. Gargždų miesto komandai atstovavo dešimt sportininkų. Iškovoti aštuoni medaliai.
Ant aukščiausių apdovanojimų pakylos laiptelių lipo Gargždų sporto mokyklos rankų lenkimo trenerė Inga Rimkuvienė. Sportininkė kovodama svorio kategorijoje iki 65 kilogramų abiem rankomis tapo čempione. Jos auklėtinė Gabija Genčaitė taip pat iškovojo, ir kaire, ir dešine rankomis (svorio kategorija iki 50 kg) čempionės vardą.
Du sidabro medalius laimėjo Auksė Viržintaitė (svorio kategorija iki 50 kg). Neda Račkutė kaire ranka (svorio kategorija iki 55 kg) iškovojo bronzą. Užimta trečiąja vieta kaire ranka džiaugėsi ir Marius Šeputis (svorio kategorija iki 65 kg). Gargždų komandai šauniai atstovavo ir kiti sportininkai, tai – Vaida Stonkutė, Rūta Jančauskaitė, Deimantas Petrikauskas, Martynas Damulis ir Kęstutis Želvys.
Komandinėje įskaitoje Gargždų rankų lenkimo komanda užėmė 6-ąją vietą. Pasibaigus Lietuvos jaunimo ir suaugusiųjų rankų lenkimo čempionatams komplektuojama šalies rankų lenkimo komandos rinktinė, kuri gegužės 13–20 dienomis atstovaus Lietuvai 27-ajame Europos rankų lenkimo čempionate, Lenkijoje.
Lietuvos rankų lenkimo rinktinei atstovauti pakviestos dvi gargždiškės – Gargždų sporto mokyklos auklėtinė, Lietuvos jaunimo ir suaugusiųjų rankų lenkimo čempionatų nugalėtoja (svorio kategorija iki 50 kg) Gabija Genčaitė ir jos trenerė, sportininkė, iškovojusi čempionės vardą Lietuvos nacionaliniame rankų lenkimo čempionate – Inga Rimkuvienė.
Sportininkai nuoširdžiai dėkoja Gargždų sporto mokyklos direktoriui Antanui Blinstrubui už transportą ir finansinę galimybę vykti į čempionatą.
Gargždų sporto mokyklos rankų lenkimo sportininkai gruodžio 17 dieną dalyvavo tarptautiniame turnyre „Vilnius – CUP 2016“.

Keistas sutapimas – mėnesio septyniolikta diena ir turnyre iškovota septyniolika medalių. Turnyre dalyvavo 63 dalyviai iš Lietuvos ir Latvijos. Buvo kovojama trijose amžiaus grupėse: jaunimo iki 21 m., senjorų ir veteranų.
Kaip visada didžiąją dalį komandos sudarė merginos. „Seni prisiminimai pralinksmina, esu girdėjusi, kad rankų lenkimo sportas – ne merginoms, tačiau Gargžduose yra atvirkščiai – didžioji dalis sportininkų pas mus kaip tik yra dailiosios lyties atstovės“, – mintimis dalinosi Gargždų sporto mokyklos rankų lenkimo trenerė I. Rimkuvienė.
Turnyras kaip visada prasidėjo nuo lengviausių svorio kategorijų. Kategorijoje iki 60 kg kaire ranka pirmąją vietą iškovojo Skaistė Jomontaitė, antrąją – Karolina Kuisytė, trečiąją – Gabija Genčaitė.
Dešine ranka merginos vietas pasiskirstė šiek tiek kitaip: pirmoji vieta – G. Genčaitė, antroji – S. Jomontaitė, trečioji – Neda Račkutė. Svorio kategorijoje virš 60 kg trečiąją vietą užėmė Edita Bendikaitė.
Vaikinų grupėje Justas Vasiliauskas (svorio kategorija iki 60 kg) kaire ranka tapo čempionu, o dešine užėmė antrąją vietą. Raimondas Stancikas kaire ranka užėmė trečiąją vietą (svorio kategorijoje iki 70 kg).
Keletas sportininkų dalyvavo ir suaugusiųjų grupėje: J. Vasiliauskas iškovojo aukso ir sidabro medalius, G. Genčaitė du sidabro, N. Račkutė – du bronzos medalius. Trenerė I. Rimkuvienė (svorio kategorija iki 60 kg) iškovojo du aukso medalius.
Komandai puikiai atstovavo, tik šįkart medalių neiškovojo Aistė Kėželytė, Rūta Jančauskaitė ir Deividas Lavrenjevas. Sportininkai dėkoja Gargždų sporto mokyklos direktoriui Antanui Blinstrubui už galimybę dalyvauti puikiame turnyre Vilniuje.
„Seniai tokiomis pilnomis rankomis dovanų jau buvome grįžę iš varžybų”, – džiaugėsi jaunieji sportininkai. Rankų lenkimo sportininkams tai paskutinės varžybos 2016-aisiais metais. Linkime pačių geriausių, dar sėkmingesnių, sportiškesnių ir pergalingų 2017–ųjų! Visus sveikiname su artėjančiomis šv. Kalėdomis ir Naujaisiais Metais.

Gruodžio 3 dieną Šakiuose vyko Tarptautinis rankų lenkimo turnyras.

Turnyre sportininkų iš kaimyninių šalių nesulaukta, tačiau Lietuvos rankų lenkimo komandų susirinko visai nemažai. Dalyvavo apie šimtą sportininkų iš Klaipėdos, Mažeikių, Kuršėnų, Kauno, Gargždų, Šilutės ir kitų miestų.
Kovojama buvo merginų ir vaikinų iki 21 m. ir suaugusiųjų grupėse.
Tarp jaunimo staigmeną pateikė Gabija Genčaitė, kuri, pati sverdama visu dešimt kilogramų mažiau, kovodama svorio kategorijoje iki 60 kg, įveikė savo komandos draugę Skaistę Jomontaitę. Gabija drąsiai kovoja ne savo svorio kategorijose, nes rimtai sportuoja ir ruošiasi 2017 metų Europos rankų lenkimo čempionatui.
Jaunimo grupėje (iki 60 kg dešine ranka) Gabija Genčaitė užėmė antrąją vietą, Skaistė – trečiąją. Kaire ranka svorio kategorijoje iki 60 kg Skaistė, dėdama visas pastangas ir pralošusi tik varžovei iš Mažeikių, užtikrintai kilo ant antros vietos pakylos laiptelio, o jos komandos draugė Karolina Kuisytė užėmė trečiąją vietą.
Svorio kategorijoje virš 60 kg ir kaire, ir dešine rankomis Edita Bendikaitė iškovojo sidabro medalius, Rūta Jančauskaitė užėmė trečiąją vietą (kaire ranka).
Justas Vasiliauskas, ne itin sėkmingai susiklosčius burtams, jaunimo grupėje neužėmė prizinės vietos, tačiau nenusiminė ir sudalyvavo dar ir suaugusiųjų grupėje iki 70 kg. Justas užėmė trečiąją vietą dešine ranka.
Gargždų sporto mokyklos trenerė Inga Rimkuvienė moterų grupėje tapo čempionė ir kaire, ir dešine rankomis. Absoliučioje moterų svorio kategorijoje užėmė antrąją vietą.
Aistė Kėželytė užėmė trečiąsias vietas kaire ir dešine rankomis.
Komandai atstovavo ir puikiai pasirodė ir kiti sportininkai: Vita Rimkutė, Augustas Civinskas, Kornelijus Burba ir Kęstutis Želvys.
Lietuvos jaunimo rankų lenkimo čempionate iškovota šešiolika medalių

Š. m. balandžio 9 d. Skuode vyko Lietuvos jaunimo rankų lenkimo čempionatas, kuriame dalyvavo 174 dalyviai iš 11 miestų – Vilniaus, Klaipėdos, Mažeikių, Radviliškio, Kuršėnų, Rietavo, Skuodo, Šilutės, Gargždų, Šakių ir Kulupėnų. Džiaugiamės, kad rankų lenkimo sporto šaka kiekvienais metais vis labiau populiarėja, ja susidomi daug naujų ir stiprių sportininkų. Gargždų miesto komandai atstovavo jungtinė Gargždų sporto mokyklos, Endriejavo ir Dituvos pagrindinių mokyklų sportininkai. Čempionate laimėti 2 aukso medaliai, 4 – sidabro ir 10 bronzos medalių.

Gabija Genčaitė (Gargždų SM) atkakliai kovojusi su savo varžovėmis ir užtikrintai finalinėse kovose nugalėjusi varžovę iš Mažeikių (svorio kat. 45 kg) kaire ir dešine rankomis užėmė I vietą. Sidabro medalius abiem rankomis iškovojo Erika Bieliauskaitė (Gargždų SM, svorio kat. 60 kg) ir Vita Rimkutė (Gargždų SM, svorio kat. 70 kg). Bronzos medaliais kaire ir dešine rankomis pasipuošė Gabija Melichauskaitė (Dituva, svorio kat. 55 kg), Rūta Jančauskaitė (Endriejavas, svorio kat. iki 70 kg), Edita Bendikaitė (Gargždų SM, svorio kat. +70 kg).

Svorio kat. iki 60 kg sportininkės pasidalino bronzos medaliais: Rūta Abramovičiūtė (Gargždų SM) III-iąją vietą užėmė dešine ranka, Skaistė Jomantaitė (Gargždų SM) bronzos medalį iškovojo kaire ranka.

Vaikinų grupėje geriausiai sekėsi Irmantui Šaltupiui (Endriejavas, svorio kat. iki 80 kg). Vaikinas iškovojo bronzos medalius dešine ir kaire rankomis. Visai nedaug trūko iki prizinės vietos ir labai neblogai sekėsi ir kitiems mūsų komandos sportininkams: Deimantei Reimontaitei, Karolinai Kuisytei, Karolinai Aukškelytei, Kornelijui Burbai, Justui Vasiliauskui, Raimondui Stancikui, Irmantui Ulskiui, Gabrieliui Norilui.

Kai kurie sportininkai pirmą kartą startavo tokio masto varžybose. Vykdami iš čempionato sportininkai diskutavo, šnekėjosi ir džiaugėsi, jog pasisėmė didžiulės patirties, įgavo pasitikėjimo savo jėgomis, patobulėjo, atrado daug naujų draugų, patyrė gražių įspūdžių, o svarbiausia  pasižadėjo sau dar atsakingiau ir stipriau dirbti sporto salėje ir kitais metais Lietuvos jaunimo rankų lenkimo čempionate parodyti dar aukštesnius rezultatus.

Kai kurie sportininkai dar šį mėnesį bandys savo jėgas Lietuvos nacionaliniame rankų lenkimo čempionate, kuris vyks balandžio 23 d. Gargžduose, kultūros centre.

Trenerė Inga Rimkuvienė džiaugiasi galimybe sudalyvauti čempionate ir vaikų pasiektais aukštais rezultatais. Už tai dėkinga Gargždų sporto mokyklai, už finansinę paramą – Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriui Sigitui Karbauskui. Tikime, jog kitais metais būsime dar STIPRESNI!

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena Endriejave paminėta lenkiant rankas

Kovo 10 d. rankų lenkimo sporto propaguotojai, sportininkai, svečiai ir visi kiti, besidomintys šiuo sportu, rinkosi į Endriejavo pagrindinę mokyklą. Ten vyko Klaipėdos rajono jaunimo rankų lenkimo atrankinės varžybos, skirtos Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Sportininkai kovojo dėl patekimo į Klaipėdos raj. jaunimo rankų lenkimo komandą, kuri balandžio 9 dieną atstovaus Klaipėdos rajonui Skuode vyksiančiame Lietuvos jaunimo rankų lenkimo čempionate.

Varžybų atidaryme dalyvavo garbingi svečiai. Gargždų sporto mokyklos direktorius Antanas Blinstrubas pasidžiaugė, kad mokykloje įsteigta papildoma sporto šaka – rankų lenkimas. Direktorius palinkėjo gražių ir gabingų kovų. Klaipėdos rajono tarybos narys Martynas Pocius pasidžiaugė, kad mokykloje organizuojami tokie sporto renginiai, skirti svarbioms Lietuvai datoms paminėti. Jis palinkėjo kovų be traumų. Taip pat sveikinimo žodžius tarė Endriejavo seniūnės padėjėjas P. Puidokas, Endriejavo pagr. mokyklos direktorė Vilma Ugintienė. Sveikinimo žodžius palydėjo visų sugiedotas Lietuvos himnas.

Rankų lenkimo varžybose dalyvavo 55 dalyviai, 27 vaikinai ir 28 merginos. Kovos vyko 8 merginų ir 9 vaikinų svorio kategorijose, kaire ir dešine rankomis. Nugalėtojais/-jomis savo svorio kategorijose tapo: Augustė Jankutė, Gabija Genčaitė, Karolina Kuisytė, Karolina Aukštelytė, Gabija Melichauskaitė, Rūta Abramovičiūtė, Vita Rimkutė, Evelina Simutytė, Edita Bendikaitė, Armandas Šotochinas, Kevinas Žadeikis, Lukas Jankauskas, Vidas Vainius, Justas Vasiliauskas, Antanas Butkus, Vilius Razma, Irmantas Ulskis, Simas Kvasys, Robertas Jančauskas. Absoliučioje svorio kategorijoje tarp merginų savo pranašumą įrodė Gargždų sporto mokykloje intensyviai sportuojanti Edita Bendikaitė. Tarp vaikinų kol kas nenugalimas taip pat Gargždų sporto mokyklos sportininkas – Simas Kvasys, jis jau ne pirmas varžybas apgina absoliutaus čempiono vardą. Komandines taures, įsteigtas Seimo nario Petro Gražulio, laimėjo šios mokyklos: I-ąją vietą užėmė Endriejavo pagrindinės mokyklos komanda, II-ąją – Gargždų sporto mokyklos sportininkai, III-iąją – Dituvos pagr. mokyklos komanda.

Rankų lenkimo trenerės ir puoselėtojos šios sporto šakos Klaipėdos rajone Ingos Rimkuvienės nuomone, varžybos praėjo labai sklandžiai ir smagiai. Už tai trenerė dėkinga savo padėjėjams, teisėjams, sekretoriams. Dėl įsteigtų dosnių prizų dėkinga rėmėjams: Gargždų sporto mokykai, Seimo nariui Petrui Gražuliui, Klaipėdos raj. tarybos nariui Martynui Pociui, Audriui Ilginiui.

Artimiausios rankų lenkimo varžybos: Lietuvos jaunimo (iki 18 m.) ir jaunimo (iki 21 m.) rankų lenkimo čempionatas (balandžio 9 d. Skuode), Lietuvos nacionalinis suaugusiųjų rankų lenkimo čempionatas (balandžio 23 d. Gargžduose). Linkime sportininkams gero pasiruošimo važyboms  ir aukštų rezultatų.

Rankų lenkikai Nepriklausomybės dieną paminėjo varžydamiesi

Vasario 16-ąją Gargždų sporto mokyklos rankų lenkimo mokiniai ir keletas suaugusiųjų dalyvavo tarptautiniame rankų lenkimo turnyre „Nepriklausomybės taurė 2016“ Klaipėdoje. Į turnyrą suvažiavo apie 60 sportininkų. Varžomasi buvo dviejose moterų svorio kategorijose. Iki 60 kg geriausiai sekėsi Virgai Mockutei, sportininkė tarp 9 dalyvių užėmė 4-ąją vietą. Gargždų sporto mokyklos jaunosioms rankų lenkikėms: Editai Bendikaitei, Deimantei Reimontaitei, Gabijai Genčaitei, Skaistei Jomantaitei tai buvo pirmosios rimtos varžybos. Nors merginoms prizinių vietų pasiekti nepavyko, tačiau iš varžybų pasisėmė patirties, kurios labai prireiks Lietuvos jaunimo rankų lenkimo čempionate, kuris įvyks jau greit – balandžio 9 dieną.

Svorio kategorijoje virš 60 kg nugalėtoja tapo Gargždų sporto mokyklos rankų lenkimo trenerė Inga Rimkuvienė. Pusfinalyje jos auklėtinė Vita Rimkutė susitiko su Kuršėnų sportininke. Po įtemptų kovų Vitai teko pripažinti varžovės pranašumą ir džiaugtis garbinga trečiąja vieta.

Vaikinų svorio kategorijoje iki 70 kg dalyvavo net trys Gargždų sporto mokyklos sportininkai. Vilius Razma pusfinalio kovoje laimėjęs prieš komandos draugą Martyną Damulį (III v.), pateko į finalą, kur susitiko su Klaipėdos miesto sportininku. Po stiprios ir gražios kovos visa komanda džiaugėsi ir  didžiavosi Viliaus užimta II-ąja vieta. Šioje kategorijoje taip pat dalyvavo Raimondas Stancikas, kol kas vaikinui tarp prizininkų patekti nepavyko, bet viskas dar ateityje.

Artimiausios rankų lenkimo varžybos kovo 10 d. Endriejavo pagr. mokykloje vyks Klaipėdos rajono jaunimo atrankinės rankų lenkimo varžybos, skirtos Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Šios varžybos padės išaiškinti stipriausius rankų lenkikus jaunimo tarpe, bus išsiaiškinat, kuris sportininkas turės teisę atstovauti Klaipėdos rajonui Lietuvos jaunimo ir suaugusiųjų rankų lenkimo čempionatuose.

Gargždų sporto mokyklos 45-mečio jubiliejų rankų lenkikai paminėjo gražiomis ir stipriomis kovomis

Šiais metais Gargždų sporto mokyklai sukanka gražus 45-mečio jubiliejus. Šia proga vyksta įvairūs renginiai – varžybos, skirtos paminėti šiai ypatingai datai. Vainikuojanti jubiliejų šventė vyks gruodžio 18 d. 16 val. Gargždų muzikos mokykloje.

Gargždų sporto mokyklai jau 45-eri, o rankų lenkimo sporto šakai Sporto mokykloje pirmieji metai.

Atidarymo metu rankų lenkimo sportininkams buvo palinkėta gražių, stiprių ir garbingų kovų, populiarinti rankų lenkimo sporto šaką Klaipėdos rajone ir sulaukti tokio solidaus ir gražaus jubiliejaus kaip sporto mokykla.

Varžybose rankas surėmė 25 dalyviai. Merginos ir vaikinai kovojo 4-iose skirtingose svorio kategorijose. Čempionėmis savo svorio kategorijose tapo Gabija Genčaitė (50 kg.), Rūta Abramovičiūtė (60 kg), Vita Rimkutė (70 kg), Greta Kleponytė (+70 kg). Vaikinų tarpe – Mindaugas Gečas (60 kg), Vilius Razma (70 kg), Simas Kvasys (80 kg), Antanas Metrikas (+80 kg). Absoliučioje svorio kategorijoje nugalėtojais tapo Vita Rimkutė ir Simas Kvasys. Apdovanojimų ceremonijoje sportininkai sulaukė ir Kalėdų Senelio – seimo nario Petro Gražulio. Artėjant didžiosioms metų šventėms labai smagu jaunimui išgirsti daug gražių, paskatinančių žodžių ir išvykti iš varžybų apdovanotiems ne tik prizininkams ir nugalėtojams, o ir visiems sirgaliams. Nuoširdų ačiū tarė pagrindinė varžybų organizatorė – Inga Rimkuvienė.