Navigacija

Prisijungę Vartotojai

· Prisijungę Svečiai: 1

· Prisijungę Nariai: 0

· Iš Viso Narių: 39
· Naujausias Narys: wallacerabb

Prisijungti

Vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai Slaptažodį?
Prašyk Naujo!.

Sveiki

SPORTAS SVEIKATA

Šachmatų ir šaškių varžybos

 

ŠACHMATŲ IR ŠAŠKIŲ MOKYKLINĖS VARŽYBOS

 

Pagal Klaipėdos r. VJSM ir rajono bendrojo ugdymo mokyklų bendradarbiavimo planą buvo pravestos rajono mokyklų komandinės šachmatų ir šaškių varžybos.

Aktyvesni šį kartą buvo šaškių žaidimo atstovai. Čia prie lentų susėdo aštuonios komandos iš Gargždų, Vėžaičių, Priekulės, Drevernos. Komandas sudarė trys berniukai ir viena mergaitė. Partijai sužaisti buvo skirta po 10 minučių kiekvienam žaidėjui. Nuo pat varžybų pradžios į lyderius išsiveržė Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos komanda, vedama savo kapitono Martyno Baltrukonio, ir galop nugalėjo, surinkusi 13 komandinių taškų iš 14 galimų. Be Martyno, pelniusio 7 taškus iš tiek pat galimų, komandoje dar žaidė Tomas Klimas (6,5 tšk.), Paulius Karalius (3,5 tšk.) ir Odeta Einikytė (3 tšk.). Dėl antros-trečios vietų atkakliai kovojo Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos pirmosios ir Drevernos pagrindinės mokyklos pirmosios komandų atstovai. Čia nugalėtojo neišaiškino nei tarpusavio mačas, nei surinktų taškų skaičius (abi komandos surinko po 11 komandinių taškų ir tarpusavyje sužaidė rezultatu 2:2). Taigi teko pasitelkti varžybų nuostatuose numatytus papildomus rodiklius. Šįkart jie nežymiai palankesni buvo „Vaivorykštės“ gimnazijos šaškininkams. Jos garbę gynė Mantas Pilipuitis, Danielius Raudys, Marius Maksvytis ir Gintarė Miliūtė. Treti dreverniškiai (Povilas Juškevičius, Armantas Jurgelevičius, Mantas Stončius ir Edita Šličkutė). Specialūs prizai geriausiems prie atskirų lentų atiteko M. Baltrukoniui, T. Klimui, A. Bakučiui („Vaivorykštės“ 2 komanda), E. Šličkutei. Geras Pamario krašto šaškininkų pasirodymas – didelis čia dirbančio fizinio lavinimo mokytojo Antano Rimkaus nuopelnas. Jaučiasi, kad tiek Priekulėje, tiek Drevernoje šiai sporto šakai skiriamas didelis dėmesys.

Į analogiškas šachmatų varžybas susirinko vien tik gargždiškiai – iš viso 6 komandos. Aktyviausi buvo „Vaivorykštės“ gimnazijos atstovai. Iš šios gimnazijos dalyvavo net trys komandos (vadovas Valentas Marcinkevičius). Nugalėjo „Vaivorykštė-1“ komanda (P. Gelžinis, S. Lučinskas, M. Maksvytis ir G. Miliūtė). Jie surinko 10 komandinių taškų iš tiek pat galimų, o prie lentų 17,5 20 galimų. Nugalėtojams kiek rimčiau pasipriešino tik „Kranto“ vidurinės mokyklos šachmatininkai (Laurynas Alekna, Antanas Žvinklys, Vytautas Poškus ir Jorė Balčiūnaitė) – 8 komandiniai taškai, 13 prie lentų. Kovoje dėl trečios vietos „Vaivorykštė-2“ komanda (M. Pilipuitis, D. Raudys, A. Bakutis ir A. Čėsnaitė) nežymiai sugebėjo aplenkti „Minijos-1“ komandą. Geriausi prie atskirų lentų buvo: L. Alekna ir P. Gelžinis – po 4,5 iš 5; S. Lučinskas – 4 tšk; M. Maksvytis – 5 tšk; J. Balčiūnaitė – 4,5 tšk. Abejoms varžyboms vadovavo Sporto mokyklos šachmatų entuziastas – vyr. treneris Zigmas Bitinas.

krepšinis

 

Jaunųjų krepšininkų startai

 

Sėkmingai šalies Moksleivių krepšinio lygos (MKL) varžybose žaidžia Klaipėdos r. vaikų ir jaunių sporto mokyklos 1999 m. gimimo krepšininkai. Pernai startavę „Pirmojo iššūkio“ čempionate trenerio Virginijaus Čekanausko auklėtiniai per sezoną sužaidė net 49 varžybas. Pirmo etapo varžybose mūsų krepšininkai varžovams nepaliko jokių vilčių. Per 18 sezono varžybų iškovota 18 pergalių. Įveiktos Palangos, Kretingos, Plungės, Mažeikių, Akmenės, Šilutės, Tauragės ir kt. komandos. Vėliau dėl teisės žaisti šalies moksleivių pirmenybių antrame divizione teko kovoti su Kauno ABC komanda. Įveikę varžovų ekipą, svečiuose 62 : 60 ir namie 73 : 45 mūsų sportininkai ne tik pateko į antrą divizioną, bet ir tęsė kovą dėl patekimo į stipriausiųjų – pirmąjį divizioną. Deja, varžovai – Kauno „Tornado-Viči“ krepšininkai buvo pajėgesni.

Šiais metais II diviziono čempionate žaidė Kauno „Perkūnas“, Kėdainių, Tauragės „Bremena“, Vilniaus Š. Marčiulionio KA, Anykščių, Panevėžio, Šiaulių „Saulė“ ir Gargždų SM komandos. Po pirmo etapo permainingų kovų, surinkęlygiai taškų su Šiaulių komanda, gargždiškiai liko penkti. Įdomu pažymėti, kad su visais varžovais mūsiškiai sužaidė lygiosiomis. Iškovojo po pergalę ir patyrė pralaimėjimą (žaidžiama buvo išvykoje ir namuose). Antrame etape atkrintamosiose varžybose mūsiškiams teko Šaulių „Saulė“ krepšininkai. Įspūdingą pergalę 109 : 69 iškovoję svečiuose ir 78 : 75 įveikę varžovus namuose trenerio V. Čekanausko auklėtiniai pateko į finalinį čempionato ketvertą tęsti kovą dėl medalių.

Finalinės varžybos vyko Kauno „Aisčių“ sporto komplekse. Be mūsiškių ir šeimininkų „Aisčių“, į jas dar pateko Panevėžio ir Tauragės komandos. Nuostatai lėmė, kad pusfinaliuose žais Panevėžys – Gargždai ir Kaunas – Tauragė. Nors iš pradžių mūsiškiai ir atsilikinėjo nuo varžovų, vėliau juos pasivijo. Po trijų kėlinių panevėžiečių pranašumas buvo tik 1 tašku – 48 : 47. Dvikovos intriga virė iki paskutiniųjų sekundžių. Visgi sėkmė šį kartą šypsojosi varžovams, nugalėjusiems rezultatu 68 : 62. Kitame pusfinalyje kauniečiai įveikė Tauragė komandą, su kuria mums teko žaisti dėl III vietos. Sėkmingai pradėję varžybas, mūsiškiai pirmavo po I kėlinio 20 : 16, po II – 45 : 30, po trečio – 63 : 57. Deja, po ketvirto švieslentė rodė lygiąsias – 78 : 78. Per pratęsimą pajėgesni buvo savo lyderio, įspūdingų fizinių duomenų (ūgis 190 cm), V. Marcinkaus vedami (pelnė 61 tašką) tauragiškiai, nugalėję 90 : 84. Finalinę kovą rezultatu 65 : 55 laimėjo Kauno „Aisčiai“, įveikę Panevėžio komandą

Bendrojo ugdymo mokyklų varžybos

   

Klaipėdos rajono bendrojo ugdymo mokyklų ir kaimo vietovių mokyklų 2012 m. Mokinių olimpinio festivalio varžybų rezultatai

 

Šiuo metu Klaipėdos r. vaikų ir jaunių sporto mokykloje kultivuojama 12 sporto šakų. Kaip 13-oji galėtų būti atskirų sporto šakų varžybų organizavimas bendrojo ugdymo mokykloms (miesto ir kaimo atskirai) pagal Lietuvos mokinių olimpinio festivalio nuostatus. Šio festivalio organizatoriai – Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Kūno kultūros ir sporto departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Lietuvos tautinis olimpinis komitetas. Lietuvos mokinių olimpinį festivalį globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Praėjusiais metais Sporto mokykla pirmą kartą turėjo galimybę apdovanoti Mokinių olimpinio festivalio sportiškiausias bendrojo ugdymo mokyklas: Veiviržėnų gimn., Priekulės I. Simonaitytės gimnaziją, „Minijos“ vid. mokyklą (tarp Klaipėdos rajono gimnazijų ir vidurinių mokyklų), Drevernos pagr. mokyklą, Dovilų pagr. mokyklą, Pašlūžmio pagr. mokyklą (tarp pagrindinų mokyklų). Tikimės, kad sportiškiausių mokyklų pagerbimas ir apdovanojimas taps tradicija, kaip ir dešimtuko apdovanojimas.

Per tris mėnesius (sausio–kovo mėn.) atskirų sporto šakų (tinklinio, salės futbolo, stalo teniso, svarsčių kilnojimo, tinklinio, klasikinio smiginio, krepšinio 3x3, šachmatų, „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“) pravesta 16 varžybų: 9 varžybos suorganizuotos bendrojo ugdymo mokykloms, 7 – kaimo vietovių mokykloms. Daugiausia varžybų vykdyta kovo mėnesį – net aštuonios (plg., sausio mėn. 4 varžybos, vasario mėn. 4 varžybos). Šiuo metu pirmaujančios mokyklos: „Vaivorykštės“ gimn., Veiviržėnų gimn., Priekulės I. Simonaitytės gimn., „Kranto“ vid. m-kla (tarp Klaipėdos rajono gimnazijų ir vidurinių mokyklų), Drevernos pagr. m-kla, Dovilų pagr. m-kla (tarp pagrindinių mokyklų).

Liko dar keletas varžybų, kurias planuojama suorganizuoti per du ateinančius mėnesius, t. y.: šaškės, virvės traukimo, lengvosios atletikos (kroso ir keturkovės) bei turizmo varžybos. Apie jas informuosime vėliau.

 

KLAIPĖDOS R. BLM IR KAIMO VIETOVIŲ MOKYKLŲ 2012 M. MOF REZULTATŲ SUVESTINĖ

 

KAIMO VIETOVIŲ MOKYKLŲ MOF TINKLINIO VARŽYBOS JUDRĖNUOSE 01.11

MERGINOS

I VIETA PLIKIŲ IEVOS LABUTYTĖS PAGRINDINĖ MOKYKLA

II VIETA JUDRĖNŲ STEPONO DARIAUS PAGRINDINĖ MOKYKLA

III VIETA VEIVIRŽĖNŲ GIMNAZIJA

VAIKINAI

I VIETA JUDRĖNŲ STEPONO DARIAUS PAGRINDINĖ MOKYKLA

II VIETA DREVERNOS PAGRINDINĖ MOKYKLA

III VIETA VEIVIRŽĖNŲ GIMNAZIJA

 

KAIMO VIETOVIŲ MOKYKLŲ MOF SALĖS FUTBOLO VARŽYBOS GARGŽDUOSE 01.12 M-13 V

MERGINOS

I VIETA VĖŽAIČIŲ PAGRINDINĖ MOKYKLA

II VIETA DOVILŲ PAGRINDINĖ MOKYKLA

VAIKINAI

I VIETA DOVILŲ PAGRINDINĖ MOKYKLA

II VIETA ENDRIEJAVO VIDURINĖ MOKYKLA

III VIETA VĖŽAIČIŲ PAGRINDINĖ MOKYKLA

 

BLM MOF STALO TENISO VARŽYBOS GARGŽDUOSE 01.24

MERGINOS

I VIETA „KRANTO“ VIDURINĖ MOKYKLA

II VIETA VEIVIRŽĖNŲ GIMNAZIJA

III VIETA JUDRĖNŲ STEPONO DARIAUS PAGRINDINĖ MOKYKLA

VAIKINAI

I VIETA JUDRĖNŲ STEPONO DARIAUS PAGRINDINĖ MOKYKLA

II VIETA DREVERNOS PAGRINDINĖ MOKYKLA

III VIETA PRIEKULĖS IEVOS SIMONAITYTĖS GIMNAZIJA

 

BLM MOF SVARSČIŲ KILNOJIMO VARŽYBOS GARGŽDUOSE 02.09

I VIETA VEIVIRŽĖNŲ GIMNAZIJA

II VIETA DOVILŲ PAGRINDINĖ MOKYKLA

III VIETA PRIEKULĖS IEVOS SIMONAITYTĖS GIMNAZIJA

 

KAIMO VIETOVIŲ MOKYKLŲ MOF SVARSČIŲ KILNOJIMO VARŽYBOS GARGŽDUOSE 02.09

I VIETA VEIVIRŽĖNŲ GIMNAZIJA

II VIETA DOVILŲ PAGRINDINĖ MOKYKLA

III VIETA DREVERNOS PAGRINDINĖ MOKYKLA

 

BLM MOF TINKLINIO VARŽYBOS GARGŽDUOSE 02.14

MERGINOS

I VIETA PLIKIŲ IEVOS LABUTYTĖS PAGRINDINĖ MOKYKLA

II VIETA PRIEKULĖS IEVOS SIMONAITYTĖS GIMNAZIJA

III VIETA „VAIVORYKŠTĖS“ GIMNAZIJA

VAIKINAI

I VIETA JUDRĖNŲ STEPONO DARIAUS PAGRINDINĖ MOKYKLA

II VIETA VEIVIRŽĖNŲ GIMNAZIJA

III VIETA DREVERNOS PAGRINDINĖ MOKYKLA

 

BLM MOF KLASIKINIO SMIGINIO VARŽYBOS GARGŽDUOSE 03.13

MERGINOS

I VIETA DREVERNOS PAGRINDINĖ MOKYKLA

II VIETA DOVILŲ PAGRINDINĖ MOKYKLA -2

III VIETA DOVILŲ PAGRINDINĖ MOKYKLA -1

VAIKINAI

I VIETA „KRANTO“ VIDURINĖ MOKYKLA

II VIETA PRIEKULĖS IEVOS SIMONAITYTĖS GIMNAZIJA

III VIETA DREVERNOS PAGRINDINĖ MOKYKLA

 

BLM MOF KREPŠINIO VARŽYBOS GARGŽDUOSE 03.14 M–15 V

MERGINOS

I VIETA „VAIVORYKŠTĖS“ GIMNAZIJA

II VIETA „KRANTO“ VIDURINĖ MOKYKLA

III VIETA PRIEKULĖS IEVOS SIMONAITYTĖS GIMNAZIJA

VAIKINAI

I VIETA „VAIVORYKŠTĖS“ GIMNAZIJA

II VIETA PRIEKULĖS IEVOS SIMONAITYTĖS GIMNAZIJA

III VIETA DREVERNOS PAGRINDINĖ MOKYKLA

 

KAIMO VIETOVIŲ MOKYKLŲ MOF KREPŠINIO 3X3 VARŽYBOS GARGŽDUOSE 03.20

MERGINOS

I VIETA DREVERNOS PAGRINDINĖ MOKYKLA

II VIETA DOVILŲ PAGRINDINĖ MOKYKLA

III VIETA PLIKIŲ IEVOS LABUTYTĖS PAGRINDINĖ MOKYKLA

VAIKINAI

I VIETA KRETINGALĖS PAGRINDINĖ MOKYKLA

II VIETA VEIVIRŽĖNŲ GIMNAZIJA

III VIETA DREVERNOS PAGRINDINĖ MOKYKLA

 

 

BLM MOF ŠACHMATŲ VARŽYBOS GARGŽDUOSE 02.15

I VIETA „VAIVORYKŠTĖS“ GIMNAZIJA I KOMANDA

II VIETA „KRANTO“ VIDURINĖ MOKYKLA

III VIETA „VAIVORYKŠTĖS“ GIMNAZIJA II KOMANDA

 

 

BLM MOF „DRĄSŪS, STIPRŪS, VIKRŪS“ VARŽYBOS GARGŽDUOSE 03.06

 

5–6 KLASĖS

I VIETA „MINIJOS“ VIDURINĖ MOKYKLA

II VIETA „KRANTO“ VIDURINĖ MOKYKLA

 

4 IR ŽEMESNĖS KLASĖS

I VIETA „VAIVORYKŠTĖS“ GIMNAZIJA

II VIETA „MINIJOS“ VIDURINĖ MOKYKLA

III VIETA „KRANTO“ VIDURINĖ MOKYKLA

 

KAIMO VIETOVIŲ MOKYKLŲ MOF 4 IR ŽEMESNIŲ KLASIŲ MOKSLEIVIŲ „DRĄSŪS, STIPRŪS, VIKRŪS“ VARŽYBOS GARGŽDUOSE 03.19

 

I VIETA VEIVIRŽĖNŲ GIMNAZIJA

II VIETA VĖŽAIČIŲ PAGRINDINĖ MOKYKLA

 

KAIMO VIETOVIŲ MOKYKLŲ MOF 5–6 KLASIŲ MOKSLEIVIŲ „DRĄSŪS, STIPRŪS, VIKRŪS“ VARŽYBOS GARGŽDUOSE 03.21

 

I VIETA VEIVIRŽĖNŲ GIMNAZIJA

II VIETA VĖŽAIČIŲ PAGRINDINĖ MOKYKLA

III VIETA ENDRIEJAVO VIDURINĖ MOKYKLA

 

 

šachmatų varžybos

 

JAUNIEJI ŠACHMATININKAI LIETUVOS PIRMENYBĖSE

 

Kovo 14–18 dienomis Panevėžyje vyko B14 (1998–1999 m. gim.), B16 (1996–1997 m. gim.) ir B18 amžiaus grupių (1994–1995 m. gim.) klasikinių šachmatų Lietuvos pirmenybės. Jose dalyvavo 5 mūsų rajono VJSM auklėtiniai. Geriausiai iš mūsiškių pasirodė B16 grupėje žaidęs Gargždų „Kranto“ vidurinės mokyklos aštuntokas Laurynas Alekna. Jis su 4 taškais iš 8 galimų liko 12-toje vietoje tarp 25 dalyvių. Panašiai klostėsi ir Pauliaus Gelžinio žaidimas – B18 grupėje (3,5 taško iš 7 galimų). Jis iškovojo 9-tą vietą tarp 16 dalyvių. Kiti mūsiškiai (Simonas Lučinskas, Marius Maksvytis ir Laurynas Liutvinas) savo amžių grupėse nors ir surinko po 3 taškus, tačiau dėl žemesnių koeficientų liko turnyrinių lentelių antroje pusėje. Reikia pažymėti, kad L. Alekna pagaliau įvykdė FIDE tarptautinio reitingo normatyvą, o P. Gelžinis, M. Maksvytis ir L. Liutvinas sužaidė po 4 reitingines partijas.

Balandžio 2–6 dienomis Taujėnų dvare (Ukmergės r.) vyko analogiškos BM8 (2004 m. gim. ir jaunesni), BM10 (2002–2003 m. gim.) ir BM12 (2000–2001 m. gim.) amžiaus grupių pirmenybės. Jose dalyvavo net dešimt mūsų rajono sporto mokyklos jaunųjų šachmatininkų: Antanas Žvinklys (B12), Rokas Liutvinas (B12), Danielius Raudys (B12), Titas Jonauskis (B12), Mantas Pilipuitis (B10), Liepa Mickutė (M8), Jorė Balčiūnaitė (M8), Žygimantas Staponas (B8), Eimantas Sabutis (B8) ir Kernius Balčiūnas (B8).

Daug skirtingų emocijų ir pergyvenimų teko patirti stebint mažųjų vaikų žaidimą. Šie kovėsi nepaisydami autoritetų , dažnai nukrypdami nuo teorinių tęsinių , savarankiškai interpretuodami. Todėl jų partijos buvo labai painios , neprognozuojamos. Nors ir skyrėsi vaikų amžius , varžybinė patirtis bei pasirengimas , tačiau noru nugalėti degė visi.

Galutinėje įskaitoje geriausiai iš mūsiškių Taujėnuose pasirodė Gargždų „Kranto“ vidurinės mokyklos pirmokas Eimantas Sabutis. Jis surinko 4 taškus iš 8 galimų ir iškovojo 13 vietą tarp 26 pajėgiausių B8 grupės Lietuvos šachmatininkų. Gerą rezultatą parodė ir M8 amžiaus grupėje kovojusios mūsų mergaitės. Liepa Mickutė su 3,5 taško iš 7 galimų iškovojo 8 vietą tarp 15 dalyvių, o Jorė Balčiūnaitė su 3 taškais tik dėl blogesnio koeficiento liko dvylikta. B12 grupėje aukščiausią vietą iš mūsiškių iškovojo Rokas Liutvinas (4 taškai iš 8 galimų, 28 vieta tarp 49 šachmatininkų). A. Žvinklys šioje grupėje liko 34-tas (3,5 taško), D. Raudys 44-tas (2,5 taško), T. Jonauskis 46-tas (2 taškai). B10 grupėje kovojęs M. Pilipuitis surinko 4 taškus (25 vieta tarp 43 dalyvių).

Reikia pažymėti ir pačio jauniausio visų Lietuvos pirmenybių dalyvio keturmečio Kerniaus Balčiūno žaidimą. Jis daugumoje partijų kaip lygus su lygiais kovojo su beveik trim metais už save vyresniais. Nors laimėjimų jam šįkart nepavyko pasiekti, tačiau šis nenusiminė – jo didžiosios pergalės dar priešaky.

Pagrindinės sezono varžybos pasibaigė. Tačiau aktyvusis jų periodas tęsiasi. Gegužės mėnesį pajėgiausiųjų jaunųjų šachmatininkų laukia Lietuvos greitųjų šachmatų ir „Žaibo“ pirmenybės, o birželį – Baltijos taurė. Greitos partijos pas mus labai mėgstamos, taigi čia tikimės geresnių rezultatų.

Stalo tenisas

 

VJSM AUKLĖTINĖ TARP PAJĖGIAUSIŲ LIETUVOJE

 

 

Š. m. kovo 21 dieną Vilniaus, Kaunos, Panevėžio, Šiaulių ir Klaipėdos miestuose vyko moksleivių (gim. 1999 m.) stalo teniso asmeninių pirmenybių zoninės varžybos. Varžybose savo jėgas išbandė 120 Lietuvos stalo tenisininkių (kiekvienoje zonoje po 24 žaidėjas). Mūsų rajonui Klaipėdos zonoje, kurioje žaidė pajėgiausios Klaipėdos, Mažeikių, Kretingos, Šilutės, Telšių, Šilalės rajonų stalo tenisininkės, atstovavo trenerio F. Žemgulio treniruojamos VJSM auklėtinės: Lina Lūžaitė ir Augustė Mikalauskytė. Kovos vyko sportininkes suskirstant į 4 pogrupius po 6 žaidėjas. A. Mikalauskytė pritrūkusi šiek tiek sėkmės setais (2:3) pralaimėjo vienai iš varžybų favoričių šilutiškei Drasidai Bagdonaitei. Pogrupyje patyrusi tris pergales ir du pralaimėjimus, ji liko 3 ir į pagrindinį finalą nepateko. Lina Lūžaitė sėkmingai pradėjusi kovas pogrupyje su 4 laimėjimais ir 1 pralaimėjimu iškopė į varžybų finalinį etapą. Čia tarp 8 pajėgiausių sportininkių virė kovos dėl galimybės žaisti moksleivių (gim. 1999 m.) asmeninių pirmenybių finale, į kurį patenka 6 pajėgiausios zonos žaidėjos. Po sunkių kovų VJSM auklėtinė Lina Lūžaitė, nukovusi pajėgiausias Mažeikių, Telšių, Šilutės atstoves, pateko į moksleivių asmeninių pirmenybių finalą, kuriame 2012 metų balandžio 4–5 dienomis 30 pajėgiausių visos Lietuvos stalo tenisininkių kovos dėl Lietuvos čempionės titulo moksleivių (gim. 1999 m.) tarpe.

dziudo turnyras

 

Tarptautiniame dziudo turnyre – du medaliai

 

Š. m. kovo 1–4 dienomis Alytuje vyko tarptautinis dziudo jaunių turnyras. Jame dalyvavo sportininkai iš Anglijos, Slovėnijos, Slovakijos, Rusijos, Lenkijos, Rumunijos, Moldovos, Baltarusijos, Latvijos, Estijos ir mūsų šalies sportininkai iš visų miestų. Gerai šiame turnyre pasirodė ir mūsų Klaipėdos r. vaikų ir jaunių sporto mokyklos dziudistai. Svorio kategorijoje iki 81 kilogramo Rokas Garbačauskas pirmoje kovoje įveikė vilnietį. Antroje kovoje Rokas nugalėjo vietos sirgalių palaikomą alytiškį Roką Vitkauską. Dėl išėjimo į finalą Rokas susikovė su estu Matias Kuusik. Estas pakeliui iki pusfinalio buvo įveikęs pajėgius kovotojus iš Latvijos ir Kauno. Pusfinalyje Rokas prieš estą kovojo be klaidų, iškovojo gražią pergalę ir pateko į finalą. Finale jo laukė varžovas iš Latvijos, kuris iki finalo užkirto kelią pajėgiems kovotojams iš Lenkijos, Rusijos, Estijos. Taigi finale kova buvo įtempta ir sunki. Deja, atletiškas latvis pasinaudojo Roko klaida ir pravedė veiksmą pačioje kovos pabaigoje. Rokas nebesuspėjo atsikovoti praleisto veiksmo, todėl iškovotas sidabro medalis ir įvykdyta Nacionalinė kategorija.

Antrąją dieną kovojo jaunučių amžiaus sportininkai. Gerai pasirodė Mindaugas Šmaižys svorio kategorijoje +73 kilogramų. Sverdamas tik 78 kilogramus jis kovojo su galiūnais, kurių svoris siekia per 100 kilogramų, bet Mindaugas kovėsi drąsiai ir iškovojo trečiąją vietą bei bronzos medalį.

dziudo čempionatas

 

Vytas Budginas – dziudo jaunimo čempionato prizininkas

 

Panevėžyje dvi dienas (vasario 25–26 d.) vyko dziudo jaunimo iki 20 metų čempionatas. Jame dalyvavo ir mūsų rajono komanda. Geriausiai pasirodė Klaipėdos r. vaikų ir jaunių sporto mokyklos dziudo ugdytinis sunkiasvoris Vytas Budginas, treniruojamas Jono Tilviko. Svorio kategorijoje +100 kilogramų mūsų atletas pirmoje kovoje susikovė su būsimu šių varžybų čempionu Augustinu Seniausku iš Alytaus. Šioje kovoje Vytas turėjo pripažinti Lietuvos rinktinės nario pranašumą. Visas kitas kovas Vytas kovėsi pagirtinai drąsiai ir savo priešininkams nepaliko jokių vilčių. Taigi iškovotas bronzos medalis ir trečioji vieta Lietuvos jaunimo čempionate.

dziudo turnyras

 

Iš tarptautinio dziudo turnyro – su medaliu

 

Š. m. sausio 28 d. Šiauliuose vyko tarptautinis jaunių dziudo turnyras, kuriame dalyvavo Vilniaus, Kauno raj., Panevėžio, Šiaulių, Klaipėdos, Jurbarko, Šilutės, Kėdainių, Pasvalio, Biržų, Ukmergės, Klaipėdos raj, o taip pat svečiai iš Latvijos ir Rusijos. Deja, svorio kategorijos buvo nestandartinės, ir mūsų Klaipėdos r. vaikų ir jaunių sporto mokyklos ugdytiniai, Rokas Garbačauskas ir Mindaugas Šmaižys, treniruojami Jono Tilviko, kovojo su sunkiasvoriais, kadangi nuo 73 kg jau buvo sunki svorio kategorija. Iki pusfinalio Rokas įveikė visus varžovus, nors teko kovoti ir per 100 kg sveriančiu priešininku. Jį mūsų sportininkas įveikė grynu ,,ipon” metimu. Pusfinalyje Rokas susigrūmė su šilutiškiu, kuris svėrė keliolika kilogramų daugiau už jį. Ir čia Rokas turėjo pripažinti šilutiškio persvarą.

Dėl trečios vietos Rokas susikovė su kitu mūsų rajono dziudistu Mindaugu Šmaižiu. Mindaugas keliais metais už varžovą jaunesnis, bet kovėsi drąsiai, tačiau į pusfinalį prasibrauti iš kito pogrupio jam nepavyko. O kovoje dėl trečios vietos turėjo pripažinti Roko pranašumą. Taigi Rokas pasipuošė bronzos medaliu, o Mindaugas Šmaižys liko penktas.

Svorio kategorijoje iki 32 kg jaunučių grupėje kovojo ir Mindaugo brolis Giedrius. Jam gerai sekėsi tik pirmosios kovos. Vėliau pralaimėjo Latvijos sportininkui ir į pusfinalį nepateko. Paguodos kovose Giedrius vėl parodė ryžtą ir pateko kovoti dėl trečios vietos. Deja, neįvertino savo varžovo ir pralaimėjo, taigi teko tenkintis penkta vieta.

sambo pirmenybės

 

Rokas Garbačauskas – Lietuvos jaunių sambo čempionas

 

Š. m. sausio 28 d. Šiauliuose vyko Lietuvos jaunių sambo pirmenybės. Jose puikiai pasirodė Rokas Garbačauskas. Svorio kategorijoje iki 75 kg jis buvo nenugalimas. Iki finalo Rokas visus varžovus įveikė aiškia persvara. Finale Rokas susigrūmė su pastoviu savo varžovu ukmergiškiu Klaudijumi Aukštuoliu, kuriam yra nusileidęs ne kartą. Tačiau šį kartą Rokas įtemptoje kovoje įrodė, kad šiuo metu jis yra pajėgesnis. Jis padarė keletą efektingų veiksmų, o gale kovos padarė ir skausmingą veiksmą. Prieš savaitę šie atletai jau buvo susikovę. Tada Rokas taip pat įveikė savo varžovą. Šios varžybos taip pat buvo ir atranka į Europos jaunių pirmenybes, kurios vyks balandžio mėn. Bukarešte (Rumunijoje). Taigi Rokas iškovojo teisę dalyvauti Europos pirmenybėse. Gerai šiose varžybose startavo ir Aurelijus Kampas. Svorio kategorijoje iki 81 kg Aurelijus kovojo drąsiai (nors varžybinė patirtis maža) ir iškovojo trečiąją vietą.

krepšinis

 

Starte – trys pergalės

 

Šių metų sausio mėnesį prasidėjo vaikų berniukų (gim. 2000 m. ir jaun.) krepšinio čempionato „Pirmojo iššūkio“ varžybos. Šiose varžybose dalyvauja 65 komandos, kurios suskirstytos į 8 pogrupius. Keturios geriausios pogrupių komandos pateks į antrąjį etapą.

G pogrupyje kovas pradėjo Klaipėdos r. sporto mokyklos auklėtiniai (treneris Petras Mickus). Pirmosios varžybos sužaistos Telšiuose, kur po atkaklios kovos gagždiškiai nugalėjo rezultatu 56 : 51. Vėliau dar buvo iškovotos dvi pergalės: namuose prieš Skuodą rezultatu 90 : 14 ir Šilalėje rezultatu 83 : 35. Rezultatyviai tose varžybose žaidė Jonas Milašius, Justas Liebus, Dovydas Jurkus; gerai jiems talkino Laimonas Ubartas, Rolandas Pocius, Bartas Lukauskas, Ugnius Kondrotas, Edgaras Riauka ir kt.

Po trijų pergalių mūsų jaunieji krepšininkai savo grupėje pirmauja. Kitos varžybos su Plungės komanda numatomos vasario 5 d. 11.00 val. Gargždų miesto sporto centro salėje.

 

Lengvoji atletika

 

2012 m. Lietuvos jaunučių lengvosios atletikos žiemos pirmenybės

 

2012 m. sausio 20–21 dienomis Panevėžyje vyko Lietuvos jaunučių lengvosios atletikos žiemos pirmenybės. Geriausiai sekėsi dviem Klaipėdos r. vaikų ir jaunių sporto mokyklos ugdytinėms: Kamilei Žiliūtei (Vėžaičių pagr. m-kla, trenerė B. Ruigienė), kuri tapo vicečempione – iššokusi 1 m 55 cm, Eglei Morenaitei (Priekulės I. Simonaitytės gimn., trenerė L. Bloškienė), iškovojusiai 3-iąją vietą – 1000 m. bėgimo rungtį įveikė per 3 min 30 sek.

Mūsų rajonas iškovojo 7-ąją vietą iš 37 rajonų tik todėl, kad komandoje buvo perspektyvūs sporto mokyklos lengvaatlečiai: Austėja Lekavičiūtė, Violeta Kuldaitė (Priekulės I. Simonaitytės gimn., trenerė L. Bloškienė), Edvardas Gelžinis, Ugnė Ostapenkaitė, Ignas Liekis, Tomas Mikalauskas (Gargždai, trenerė R. Simoneit).

Užkrauta per 0.06 sekundes
254,679 unikalūs lankytojai