Dziudo ir sambo

Dziudistų medaliai iš Panevėžio

Panevėžyje vyko tarptautinis dziudo jaunių ir jaunučių turnyras. Į šį kasmetinį renginį susirinko jaunieji dziudistai iš visų Lietuvos miestų ir rajonų, taip pat svečiai iš Latvijos, Baltarusijos, Ukrainos. Klaipėdos rajonui atstovavo Gargždų sporto mokyklos auklėtiniai, treniruojami Jono Tilviko. Geriausiai iš mūsiškių kovojo sunkiasvoris Ignas Puškorius. Mūsų atletas iki finalo kovojo puikiai, įveikė visus savo priešininkus ir pateko į finalą. Tačiau lemiamoje kovoje Ignas padarė klaidą. Nors kovos pradžia su Alytaus kovotoju buvo gera, Ignas padarė efektingą veiksmą ir vedė kovoje dėl čempiono vardo. Tačiau vėliau pats praleido veiksmą ir pergalė atiteko jo varžovui. Tad Ignas pasipuošė sidabro medaliu. Trečiąją vietą iškovojo Justas Viskontas svorio kategorijoje iki 78 kilogramų ir Dominykas Poška svorio kategorija iki 46 kilogramų.

Mūsų jaunieji kovotojai Ignas Puškorius ir Justas Viskontas anksčiau buvo iškovoję Lietuvos sambo savo amžiaus grupėje čempionų vardus ir pateko į Lietuvos kadetų rinktinę, kuri vyko į Europos kadetų čempionatą Poreče (Kroatija). Abu mūsų kovotojai gruodžio 1–4 dienomis dalyvavo šiame Europos čempionate, bet pasiekti svarių pergalių jiems nepavyko – pritrūko patirties tokio lygio varžybose.

Lietuvos jaunių sambo žaidynėse – trys medaliai

2017 m. rugsėjo 23 d. Palangoje vyko Lietuvos jaunių sambo žaidynės, kuriose dalyvavo sportininkai iš visų Lietuvos miestų ir rajonų. Klaipėdos rajonui atstovavo Gargždų sporto mokyklos auklėtiniai, treniruojami Jono Tilviko. Gerai šiose varžybose atstovavo sunkiasvoris Ignas Puškorius. Iki pusfinalio mūsų kovotojas įveikė visus varžovus aiškia persvara. Deja, kovoje dėl išėjimo į finalą Ignas turėjo pripažinti labai pajėgaus varžovo iš Biržų pranašumą. Biržietis yra dviem metais vyresnis už Igną, be to, jis yra daugkartinis Lietuvos dziudo savo amžiaus grupių nugalėtojas. Tad Ignui teko kautis dėl trečios vietos. Ir čia Ignas pateisino dėtas viltis. Jis pasiekė gražią pergalę ir iškovojo bronzos medalį. Dabar laukia startai dziudo jaunių žaidynėse, o vėliau startas Europos sambo kadetų čempionate, kuris vyks Kroatijoje. Trečiąsias vietas taip pat iškovojo Viktoras Filipovas svorio kategorijoje iki 56 kilogramų ir Audra Norvilaitė svorio karegorijoje iki 56 kilogramų.

Lietuvos sambo pirmenybėse – du čempionai

Gegužės 5 d. Ukmergėje vyko Lietuvos moksleivių sambo pirmenybės. Šioje amžiaus grupėje jau vyksta atranka į Europos čempionatą. Taigi ir konkurencija buvo didžiulė. Visi siekia kelialapio į šį čempionatą. Klaipėdos rajonui atstovavo Gargždų sporto mokyklos auklėtiniai, treniruojami Jono Tilviko. Galima pasidžiaugti šių varžybų rezultatais, nes iškovoti du kelialapiai į Europos čempionatą, kuris vyks rudenį Kroatijoje. Prestižinėje sunkaus svorio kategorijoje puikiai pasirodė Ignas Puškorius. Jis įveikė visus varžovus ir iškovojo čempiono vardą. Labai gerai kovėsi ir Justas Viskontas svorio kategorijoje iki 84 kilogramų. Mūsų kovotojas, kaip ir Ignas, nedavė šansų savo priešininkams. Justas įveikė visus savo varžovus ir iškovojo pirmąją vietą. Tad abu mūsų čempionai pradeda pasiruošimą Europos čempionatui.

Iš dziudo turnyro su medaliais

Moksleivių dziudo turnyras Kauno rajono mero taurei laimėti vyko Lapėse. Čia susirinko 280 jaunųjų dziudistų iš visų Lietuvos miestų ir miestelių, taip pat ir svečiai iš Latvijos. Klaipėdos rajonui atstovavo Gargždų sporto mokyklos auklėtiniai, treniruojami mokytojo Jono Tilviko. Geriausiai pasirodė Andrius Deringis. Jis svorio kategorijoje iki 38 kilogramų pogrupyje įveikė visus varžovus ir pateko į finalą, kuriame Andrius, nusileidęs labai pajėgiam varžovui iš Ukmergės, iškovojo sidabro medalį. Antrąją vietą laimėjo ir Dominykas Lavrentjevas svorio kategorijoje iki 50 kilogramų. Lemiamoje kovoje dėl čempiono vardo jis padarė vienintelę klaidelę ir leido varžovui iš Vilniaus džiaugtis pergale. Svorio kategorijoje iki 46 kilogramų neblogai pasirodė Dominykas Poška. Pogrupyje jis iškovojo antrąją vietą ir dar galėjo patekti į finalą, bet lemiamoje kovoje turėjo pripažinti priešininko iš Kauno pranašumą. Tad mūsų kovotojas pasidabino bronzos medaliu.

Tarptautiniame sambo turnyre – sidabras

Vilniuje vyko X tarptautinis buvusio Lietuvos sambo federacijos prezidento memorialas. Jame dalyvavo sambo kovotojai iš 12 šalių. Sulaukėme labai pajėgių kovotojų iš Rusijos, Baltarusijos, Olandijos, Vokietijos, Izraelio, Slovėnijos, Ukrainos, Lenkijos, Latvijos, Estijos, Airijos ir nemažo būrio sambistų iš įvairių Lietuvos miestų. Puikiai šiose varžybose pasirodė Gargždų sporto mokyklos auklėtinis Ignas Puškorius. Sunkaus svorio kategorijoje mūsų atletas kovojo drąsiai ir ryžtingai. Pogrupyje Ignas vieną po kito nugalėjo visus varžovus ir iškopė į finalą. Ir tik finale mūsų kovotojas turėjo pripažinti priešininko pranašumą. Tad Ignas pasipuošė sidabro medaliu. Tokio lygio varžybos duoda daug patirties, kai per dieną reikia atkovoti po šešias kovas su įvairių šalių sportininkais. Žvelgiant į ateitį – tai geras pasiruošimo etapas būsimoms varžyboms. Ignas Lietuvos rinktinės narys, neseniai dalyvavęs pasaulio kadetų sambo čempionate Kipre, kur užėmė ,,tik“ septintą vietą. Bet šiemet tikimės analogiškose varžybose šį rezultatą pagerinti.

Ignas Puškorius – Žemaitijos zonos nugalėtojas

Šilutėje vyko dziudo jaunučių Žemaitijos zonos žaidynės. Tai buvo atranka į finalines žaidynes Kaune. Žemaitijos zonoje dalyvavo Šiaulių, Telšių, Skuodo, Plungės, Klaipėdos, Palangos, Kelmės, Šiaulių raj., Šilutės ir Klaipėdos raj. komandos. Šiose varžybose nenugalimas buvo Ignas Puškorius (treneris J. Tilvikas) svorio kategorijoje virš 81 kilogramo. Dabar Ignui reikia ruoštis finalinėms varžyboms bei pasaulio sambo kadetų čempionatui, kuris vyks gruodžio mėnesį Kipre. Varžybų prizininkų apdovanojimą vykdė Olimpinių Žaidynių Rio dziudo atstovė Santa Pakenytė. Nuotraukoje Ignas Puškorius su mūsų olimpiete.

Andrius Deringis – tarptautinio dziudo turnyro Vokietijoje nugalėtojas

Vasarą Vokietijos mieste Kylyje vyko tarptautinis dziudo jaunučių turnyras. Ten pat vyko ir miesto šventė ,,Kieler woche“. Ta proga visą savaitę buvo organizuojamos įvairių sporto šakų varžybos. Dziudo varžybose, be Vokietijos miestų komandų, dalyvavo jaunieji dziudistai iš Lenkijos, Rusijos ir kelios komandos iš Lietuvos miestų. Puikiai šiame turnyre kovojo gargždiškis Andrius Deringis. Mūsų jaunasis dziudistas svorio kategorijoje iki 35 kilogramų kovojo labai drąsiai, parodė tikro kovotojo savybes ir įveikė visus savo priešininkus. Finale Andrius taip pat kovojo ryžtingai ir nepaliko jokių vilčių Vokietijos atstovui. Tad iškovota pirmoji vieta ir čempiono taurė. Andrių Deringį varžyboms ruošė treneris Jonas Tilvikas.

Jaunųjų dziudistų medaliai

Skuode vyko atviros dziudo jaunių ir jaunučių pirmenybės. Jose dalyvavo jaunieji dziudistai iš visos Žemaitijos, taip pat labai pajėgūs Kėdainių kovotojai. Be to, labai didelę konkurenciją sudarė Latvijos dziudistai iš Liepojos, Ventspilio ir Saldus. Tarp gausaus kovotojų būrio ant garbės pjedestalo lipo ir Gargždų SM jaunieji atstovai. Puikiai kovėsi Andrius Deringis, svorio kategorijoje iki 35 kilogramų. Iki pusfinalio mūsų atstovas įveikė visus savo priešininkus. Pusfinalyje Andriui teko susikauti su liepojiečiu, Latvijos jaunučių rinktinės nariu. Tai buvo pati įdomiausia ir ilgiausiai trukusi varžybų kova. Per pagrindinį laiką nei vienas neįrodė savo pranašumo. Kovą teko pratęsti iki pirmo veiksmo. Ir per pratęsimą Andrius padarė klaidelę ir tuo pasinaudojo jo varžovas. Tad Andriaus priešininkas iškopė į finalą ir vėliau tapo čempionu, o Andrius kovojo dėl trečios vietos, įveikė savo priešininką ir pasipuošė bronzos medaliu. Trečią vietą iškovojo ir Rokas Šleinius svorio kategorijoje iki 30 kilogramų.

Keturi sambistų medaliai

Šiauliuose dvi dienas (balandžio 2–3 d.) karaliavo sambistai. Čia vyko Lietuvos sambo (vyrų, moterų ir kovinio) čempionatas, taip pat tarptautinis jaunių turnyras, kuriame dalyvavo svečiai iš Olandijos, Estijos bei Latvijos. Konkurencija buvo didelė, nes tai buvo ir atranka į Europos bei pasaulio čempionatus. Puikiai šiame čempionate pasirodė Gintaras Katkus, svorio kategorijoje iki 57 kilogramų jis įveikė visus varžovus ir iškovojo čempiono vardą. Nenugalimas jis buvo ir koviniame sambo. Neblogai pasirodė ir Gargždų sporto mokyklos auklėtiniai. Egidijus Skuodas (treneris Jonas Tilvikas) pirmą kartą dalyvavo tarp suaugusių ir iškovojo trečiąją vietą svorio kategorijoje iki 62 kilogramų. Ignas Puškorius tarptautiniame jaunių turnyre svorio kategorijoje virš 78 kilogramų buvo nenugalimas, visas kovas baigė anksčiau laiko, ir iškovojo čempiono vardą.

Andrius Deringis – dziudo turnyro nugalėtojas

Panevėžyje vyko atviros dziudo jaunučių pirmenybės. Jose dalyvavo beveik 200 sportininkų iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių. Konkurencija buvo labai didelė ir, norint iškovoti prizinę vietą, reikėjo įveikti ne vieną stiprų varžovą. Puikias kovotojo savybes pademonstravo mūsų rajono jaunasis dziudistas Andrius Deringis. Svorio kategorijoje iki 35 kilogramų jis, įveikdamas vieną po kito savo varžovus, išėjo į finalą. Finale, įtemptoje kovoje, Andrius įveikė savų sirgalių palaikomą vietos atstovą ir iškovojo čempiono vardą.

Jaunųjų dziudistų kovos Vokietijoje

Sausio paskutinėmis dienomis Vokietijos mieste Drochtersen vyko tarptautinis jaunių ir jaunučių dziudo turnyras. Jame dalyvavo apie penkis šimtus jaunųjų dziudistų ne tik iš visos Vokietijos, bet ir iš Anglijos, Austrijos, Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos, Azerbaidžano. Prie didelio būrio kovotojų prisijungė ir Gargždų sporto mokyklos dziudistai, kurie gana sėkmingai kovojo tokio lygio varžybose. Andrius Deringis svorio kategorijoje iki 36.5 kilogramų iškovojo trečiąją vietą.

Mūsų kovotojams buvo sunku prisitaikyti prie vokiškų taisyklių. Pas juos šiame amžiuje ne visi paėmimai ir veiksmai leidžiami, tai šiek tiek trikdė mūsų kovotojus. Už neleistiną paėmimą ar veiksmą kovotojai buvo baudžiami ir pranašumą įgydavo varžovas. Bet Andrius kovodavo iki galo, susikaupdavo ir įveikdavo savo varžovus. Tad iškovotas bronzos medalis.

Tokios taisyklės pakišo koją kitam mūsų kovotojui Domui Dragūnui. Pradžia leido tikėtis iš Domo medalio. Nors ir gaudamas įspėjimus už neleistinus paėmimus, Domas sugebėdavo įveikti varžovus. Bet lemiamose kovose jis turėjo pripažinti priešininko pergalę. Ir kovoje dėl trečios vietos Domas gavo įspėjimą už uždraustą paėmimą ir tik tai lėmė priešininko pergalę. Tad Domas liko ketvirtas.

Dziudo čempionate – bronza

Kėdainiuose dvi dienas (sausio 22–23 d.) vyko Lietuvos jaunių atviras dziudo čempionatas. Jame dalyvavo didelis būrys dziudistų iš Latvijos. Čempionatas buvo ypatingai stiprus. Šios amžiaus grupės Latvijos kovotojai labai stiprūs ir sudarė didelę konkurenciją kovoje dėl medalių. Kai kuriose svorio kategorijose ant garbės pakylos išsirikiavo vien tik Latvijos atstovai. Tad norint pasipuošti čempionato medaliu, reikėjo didelių pastangų. Ir tai pavyko tik vienam mūsų rajono kovotojui. Ignas Puškorius svorio kategorijoje virš 81 kilogramo iki pusfinalio pogrupyje įveikė visus varžovus, tačiau kovoje dėl išėjimo į finalą nusileido Biržų atstovui. Tad liko teisė kovoti tik dėl bronzos medalio. Ir kovoje dėl trečios vietos Ignas įveikė praeitų metų moksleivių pirmenybių nugalėtoją kėdainietį Aleinikovą ir pasipuošė bronzos medaliu.

Ignui Puškoriui – bronzos medalis

Vilniuje vyko IX memorialinis Pranciškaus Eigmino tarptautinis sambo jaunimo turnyras, kuriame dalyvavo sportininkai iš Olandijos, Airijos, Estijos, Latvijos, Baltarusijos, Rusijos, Lenkijos, Slovėnijos, Izraelio, taip pat jaunieji sambistai iš visų Lietuvos miestų. Šiame turnyre dalyvavo ir mūsų rajono komanda. Konkurencija buvo labai didelė. Tad dėl medalių reikėjo pademonstruoti kovotojo savybes. Iš mūsiškių tai padaryti geriausiai sekėsi Ignui Puškoriui (mokytojas Jonas Tilvikas) sunkioje svorio kategorijoje jaunių grupėje. Jis iškovojo trečiąją vietą ir pasipuošė bronzos medaliu.

Ignas Puškorius Ukmergėje pelnė sidabro medalį

Ukmergėje vyko Lietuvos sambo moksleivių pirmenybės, kuriose dalyvavo nemažas būrys sportininkų iš visų Lietuvos miestų ir miestelių. Dėl medalių vyko arši kova, visi norėjo užlipti ant garbės pakylos ir pasipuošti pirmenybių medaliu. Iš Klaipėdos rajono sportininkų (treneris Jonas Tilvikas) tai pavyko padaryti tik Ignui Puškoriui. Jis neseniai vykusiose analogiškose dziudo pirmenybėse iškovojo bronzos medalį, o šį kartą pakilo vienu laipteliu aukščiau, užėmęs antrąją vietą ir pasipuošęs sidabro medaliu.

Ignas Puškorius – Lietuvos moksleivių dziudo čempionato prizininkas

Šakiuose dvi dienas vyko Lietuvos moksleivių jaunių dziudo čempionatas. Šiame čempionate dalyvavo apie penkis šimtus jaunųjų dziudistų iš visų Lietuvos miestų ir miestelių. Konkurencija buvo labai didelė. Kad iškovotum medalį, reikėjo įveikti ne vieną galingą priešininką, parodyti stiprų charakterį, ištvermę. Visi norėjo užkopti ant garbės pakylos. Geriausiai Klaipėdos rajono komandai atstovavo Ignas Puškorius (mokytojas Jonas Tilvikas). Jis sunkioje  svorio kategorijoje virš 81 kilogramo iškovojo bronzos medalį. Ignas jau nuo mažens teikė vilčių, bet vis iki prizinių vietų respublikos čempionatuose pritrūkdavo kovinio ryžto ir ištvermės. Tad šį kartą visas šias savybes pademonstravo ir iškovojo trečiąją vietą. Kiti mūsų kovotojai kovojo silpniau ir prizinių vietų neiškovojo.

Egidijus Skuodas – ,,Nemuno“ draugijos prizininkas

Ukmergėje vyko ,,Nemuno“ draugijos dziudo pirmenybės, kuriose dalyvavo visų Lietuvos rajonų atstovai. Tad šiose varžybose dalyvavo gan gausus būrys jaunųjų dziudistų, tarp kurių buvo ir Gargždų sporto mokyklos atstovai. Iš mūsiškių geriausiai pasirodė Egidijus Skuodas (mokytojas Jonas Tilvikas) (svorio kategorija iki 55 kilogramų). Mūsų kovotojas jau pirmoje kovoje susikovė su būsimu šių varžybų nugalėtoju iš Panevėžio rajono. Ir, deja, nežymia persvara turėjo pripažinti priešininko pranašumą. Bet visas kitas kovas Egidijus kovojo pagirtinai ir iškovojo bronzos medalį.

Dziudo čempionate – bronzos medalis

Kaune vyko dziudo jaunimo čempionatas, kuriame dalyvavo apie du šimtai dalyvių iš visų šalies miestų ir rajonų, tarp kurių buvo ir Gargždų atstovai. Šiose varžybose galėjo dalyvauti ne žemesnio nei 2 KYU rango sportininkai, tai yra mėlynojo diržo savininkai. Todėl dalyvių skaičius buvo apribotas, bet nebuvo silpnesnių varžovų.

Po gana nemažos pertraukos varžybose dalyvavo ir Rokas Garbačauskas (mokytojas Jonas Tilvikas) (svorio kategorija iki 90 kilogramų). Metus laiko Rokas buvo priverstas daryti pertrauką, mat gydėsi traumas. Bet šios varžybos parodė, kad mūsų atletas neprarado įgūdžių ir palaikė fizinę formą. Deja, jau pirmoje kovoje Rokui teko susikauti su vienu iš lyderių kauniečiu Gyčiu Kasperavičiumi. Pralaimėjimas Rokui užkirto kelią į finalą. Bet dėl trečios vietos mūsų dziudistas turėjo galimybę kautis. Reikėjo nugalėti paeiliui tris priešininkus. Rokas tą ir padarė. Kiekvienoje kovoje jis rodė vis didesnį ryžtą, didėjo pasitikėjimas savo jėgomis, o kovoti ant tatamio po metų pertraukos – nelengvas dalykas. Tad iškovotas bronzos medalis.

 Sambo čempionate – bronzos medalis

Šiauliuose vyko Lietuvos sambo jaunių čempionatas. Jame dalyvavo komandos iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Ukmergės, Jurbarko, Rokiškio, Marijampolės, Trakų, Molėtų, Telšių, Kėdainių ir Gargždų. Geriausiai iš gargždiškių sukovojo Egidijus Skuodas (mokytojas Jonas Tilvikas). Jis svorio kategorijoje iki 52 kilogramų iškovojo trečiąją vietą ir pasipuošė bronzos medaliu.

Lietuvos moksleivių sambo pirmenybėse trys medaliai

Spalio 24 d. Šiauliuose vyko Lietuvos mokinių sambo pirmenybės. Tarp tokių komandų kaip Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių, Ukmergės, Jurbarko, Telšių, Rokiškio, Trakų dalyvavo ir Gargždų sporto mokyklos auklėtiniai (treneris J. Tilvikas). Šios varžybos parodė, kad ir mūsiškiai gali kovoti dėl aukščiausių apdovanojimų. Svorio kategorijoje iki 67 kilogramų nenugalimas buvo Vytautas Tilvikas. Jis ir iškovojo čempiono vardą. Trečiąsias vietas pelnė: Justas Viskontas (svorio kategorija iki 49 kilogramų) ir Ignas Puškorius (svorio kategorija iki 73 kilogramų).

Jaunųjų dziudistų medaliai

Rugsėjo 27 d. Skuode vyko atviros rajono dziudo vaikų pirmenybės, kuriose dalyvavo gausus burys jaunųjų dziudistų iš 11 Lietuvos miestų ir rajonų. Atvyko komandos iš Plungės, Šiaulių, Klaipėdos, Kėdainių, Šakių, Šilutės, Jonavos, Telšių, Kauno rajono, Gargždų ir Skuodo. Iš gargždiškių geriausiai pasirodė Domas Dragūnas (svorio kategorija iki 26 kilogramų), iškovojęs trečiąją vietą ir Nedas Bendikas (svorio kategorija iki 42 kilogramų),  pelnęs antrąją vietą Andrius Deringis pritrūko vieno žingsnio iki prizinės vietos ir iškovojo penktąją vietą (svorio kategorija iki 34 kilogramų). Šiuos dziudistus treniruoja J. Tilvikas.

Lietuvos pirmenybėse medaliai gargždiškiams                              

Jurbarke vyko Lietuvos vaikų sambo pirmenybės, kuriose dalyvavo 123 sportininkai iš Vilniaus, Šiaulių, Klaipėdos, Ukmergės, Telšių, Jurbarko, Kėdainių, Rokiškio, Marijampolės, Palangos, Trakų ir Gargždų. Iš Gargždų sporto mokyklos geriausiai kovojo Andrius Deringis, svorio kategorija iki 30 kilogramų. Mūsų ugdytinis dar neturi pakankamai patirties, bet kovojo drąsiai ir skynė pergales ant kilimo. Bet, deja, kelią į finalą pastojo priešininkas iš Ukmergės ir Andriui teko rungtis tik dėl trečios vietos. Andrius savo šanso nepraleido ir iškovojo bronzos medalį. Trečiąją vietą taip pat pelnė ir Rugilė Ežerskytė, svorio kategorijs iki 45 kilogramų. Šiek tiek iki prizinės vietos pritrūko Karoliui Raudoniui. Jam teko tenkintis penkta vieta, svorio kategorijs iki 28 kilogramų. Šiuos vaikus treniruoja Jonas Tilvikas.

Dziudistų prizai iš Šilutės

Šilutėje vyko atviros Šilutės rajono vaikų dziudo pirmenybės. Jose dalyvavo komandos iš Plungės, Skuodo, Telšių, Klaipėdos, Šilutės ir Gargždų. Jaunųjų dziudistų amžius buvo iki 10 metų. Puikiai šiose varžybose pasirodė Gargždų sporto mokyklos ugdytinis Domas Dragūnas, svorio kategorija iki 22 kilogramų. Jis įveikė varžovus iš Klaipėdos, Plungės, Šilutės, pasiekė 4 pergales ir iškovojo pirmąją vietą. Prizininku tapo ir Nojus Jocys, svorio kategorija iki 46 kilogramų. Jis iškovojo trečiąją vietą. Šiek tiek iki prizinių vietų pritrūko Andriui Deringiui ir Karoliui Raudoniui. Abu jie iškovojo penktąsias vietas. Šiuos vaikinus treniruoja ir varžyboms ruošia dziudo-sambo treneris Jonas Tilvikas.

Egidijui Skuodui – sidabro medalis

Šiauliuose vyko Lietuvos jaunių sambo čempionatas, kuriose dalyvavo komandos iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Klaipėdos, Jurbarko, Ukmergės, Telšių, Rokiškio, Lentvario, Molėtų, Utenos, Trakų, Palangos, Gargždų ir kitų miestų. Tai buvo ir atranka į Europos ir pasaulio jaunių čempionatus. Nugalėtojai iškart užsitikrina teisę dalyvauti šiuose čempionatuose. O prizininkai turi būti pasirengę pakeisti čempionus, jei jie negali dėl kažkokių priežaščių juose dalyvauti. Iš mūsiškių geriausiai sukovojo Egidijus Skuodas svorio kategorijoje iki 48 kilogramų (treneris Jonas Tilvikas). Egidijus tik nežymia persvara pralaimėjo čempionui. Taigi, įveikęs kitus priešininkus, jis pelnė sidabro medalį.

Medalis iš tarptautinio sambo turnyro

Vilniuje vyko tarptautinis pirmojo Lietuvos sambo federacijos prezidento Pranciškaus Eigmino memorialinis turnyras. Jame dalyvavo kovotojai iš Olandijos, Airijos, Baltarusijos, Lenkijos, Slovakijos, Austrijos, Latvijos, Estijos, Čekijos ir Lietuvos. Šiame turnyre Klaipėdos rajono VJSM atstovavo Rokas Garbačauskas (treneris Jonas Tilvikas). Svorio kategorijoje iki 82 kilogramų Rokas kovojo pagirtinai ir pogrupyje iškovojo visas pergales. Tik pusfinalinėje kovoje mūsų atstovas turėjo pripažinti Estijos atstovo pranašumą. Taigi į finalą pateko estas, kuris ir tapo čempionu, o Rokas pasipuošė bronzos medaliu.

Sambo moksleivių pirmenybėse – du medaliai

Šiauliuose vyko Lietuvos moksleivių sambo pirmenybės. Jose dalyvavo sportininkai iš Vilniaus, Šiaulių, Klaipėdos, Ukmergės, Jurbarko, Telšių, Rokiškio, Palangos, Trakų ir Klaipėdos rajono. Jau tapo tradicija, kad iš Lietuvos moksleivių pirmenybių mūsų komanda parsiveža medalių. Ne išimtis ir šios pirmenybės. Svorio kategorijoje iki 49 kilogramų dėl medalio kovojo Justas Viskontas (treneris Jonas Tilvikas). Deja, mūsų jaunajam kovotojui pritrūko šiek tiek patirties, kad iškoptų į finalą ir galėtų kautis dėl pirmos vietos. Taigi Justas toliau tęsė kovą dėl trečios vietos ir iškovojo bronzos medalį. Trečią vietą užėmė ir Gustas Staiva, svorio kategorija iki 67 kilogramų

Dziudo turnyre sidabro medalis

Jelgavoje (Latvijoje) vyko tarptautinis dziudo turnyras, kuriame dalyvavo per penkis šimtus sportininkų iš Latvijos, Baltarusijos ir Lietuvos. Šiame turnyre savo jėgas išbandė ir Klaipėdos r. vaikų ir jaunių sporto mokyklos astovas Rokas Garbačauskas (treneris Jonas Tilvikas). Rokas ilgą laiką gydėsi traumą ir nedalyvavo varžybose. Bet jau nuo rugsėjo mėnesio Rokas, pradėjęs treniruotis visa jėga, įgauna vis geresnę sportinę formą ir kiekvienose varžybose sudalyvauja vis geriau. Taigi ir šiame turnyre Rokas svorio kategorijoje iki 81 kilogramo iškovojo visas pergales iki finalo. Tačiau finale mūsų dziudistas padarė klaidą ir pralaimėjo kovą. Taigi iškovotas sidabro medalis.

Dziudistų startai prieš žaidynių finalus

Plungėje vyko Žemaitijos zonos dziudo jaunių žaidynės. Už žaidynių vykdymą Klaipėdos rajone atsakinga Klaipėdos r. vaikų ir jaunių sporto mokykla. Šiose varžybose dalyvavo komandos iš Šiaulių miesto, Šiaulių r., Telšių, Skuodo, Plungės, Kelmės, Šilutės, Nidos, Klaipėdos r. ir Klaipėdos miesto.
Klaipėdos rajono sportininkų startas buvo neblogas. Pirmąją vietą iškovojo Rokas Garbačauskas, svorio kategorija iki 81 kg. Nors Rokas apie puse metų gydėsi traumą, bet parodė, kad atgauna sportinę formą. Visus savo varžovus įveikė aiškia persvara. Trečiąją vietą iškovojo Egidijus Skuodas, svorio kategorija iki 46 kg. (abiejų sportininkų treneris metodininkas Jonas Tilvikas). Kiti sportininkai į prizininkus nepateko, bet visi iškovoję 1–5 vietas zoninėse varžybose, dalyvauja finalinėse Lietuvos jaunių žaidynėse.

Medaliai iš Ukmergės ir Kėdainių

2013 m. balandžio 19 d. Ukmergėje vyko Lietuvos jaunių moksleivių sambo pirmenybės, o balandžio 20 d. Kėdainiuose – tarptautinis vaikų dziudo turnyras, skirtas Lietuvos Respublikos nepriklausomybės atkūrimo metinėms paminėti. Jose dalyvavo 273 sportininkai. Abejose varžybose savo jėgas išbandė ir mūsų sporto mokyklos ugdytiniai. Ukmergėje Lietuvos moksleivių pirmenybėse geriausiai kovojo Egidijus Skuodas, svorio kategorija iki 42 kilogramų. Varžybų pradžia Egidijui buvo sėkminga ir jis, nugalėjęs visus varžovus, iškopė į pusfinalį. Bet pusfinalyje mūsų kovotojas turėjo pripažinti vilniečio pranašumą ir į finalą nepateko. Kovoje dėl trečios vietos Egidijus įrodė savo pranašumą ir iškovojo trečiąją vietą.
Kėdainiuose geriausiai kovojo Ignas Puškorius, svorio kategorijoje per 55 kilogramų. Iki pusfinalio mūsų dziudistas visus varžovus įveikė aiškia persvara. Tačiau pusfinalyje Ignas padarė lemiamą klaidą kovoje su kauniečiu. Beveik visą kovą Ignas pirmavo prieš savo varžovą ir tik kovos pabaigoje praleido veiksmą ir pergalę šventė Kauno atstovas, kuris ir tapo varžybų nugalėtoju. O Ignas kovoje dėl trečios vietos klaidų nebedarė, iškovojo pergalę ir pasipuošė bronzos medaliu.
Per žingsnį nuo medalių liko Justas Viskontas, svorio kategorijoje iki 50 kilogramų, ir Vytautas Tilvikas, svorio kategorijoje +55 kilogramai. Abu mūsų sportininkai gerai kovojo savo pogrupiuose, iškopė į pusfinalį, tačiau lemiamose kovose pritrūko patirties ir pralaimėjo kovas dėl išėjimo į finalą, o vėliau ir kovos dėl trečių vietų. Taigi abu sportininkai užėmė penktas vietas.

Iš Jurbarko su medaliais

Jurbarke vyko Lietuvos Respublikos sambo vaikų pirmenybės. Jose dalyvavo jaunieji sambistai iš Vilniaus, Šiaulių, Klaipėdos, Ukmergės, Marijampolės, Kėdainių, Trakų, Telšių, Lentvario, Jurbarko ir Klaipėdos rajono. Varžybos buvo puikiai organizuotos. Atidaryme dalyvavo ir miesto valdžios atstovai, programą parengė ir muzikantai, ir šokėjai. Po puikaus atidarymo prasidėjo jaunųjų sambistų kovos. Ir mūsų komandos atstovai nenusileido kitų miestų kovotojams. Gerai savo svorio kategorijoje pasirodė Justas Viskontas. Jis kovojo drąsiai, be jokio baimės jausmo ir, įveikęs savo varžovus, iškovojo pirmąją vietą. Šiek tiek nepasisekė mūsų sunkiasvoriui Ignui Puškoriui. Ignas ne naujokas ant kilimo, yra iškovojęs ne vieną medalį įvairiose varžybose. Bet, deja, per didelis pasitikėjimas pakišo koją. Iškopęs į pusfinalį, čia Ignas neįvertino savo varžovo iš Kėdainių ir teko pripažinti priešininko pranašumą. Taigi Ignas liko už finalo ribų ir liko galimybė pasipuošti bent bronzos medaliu. To šanso Ignas nepaleido. Trečiąją vietą savo svorio kategorijoje iškovojo ir Vytautas Tilvikas. Nors Vytautas dar neturi varžybinės patirties, bet kovojo drąsiai, ir ateityje mes dar tikimės iš jo pergalių.

Dziudistų apdovanojimai Šiauliuose

Šiauliuose vyko atviras miesto dziudo čempionatas ir jaunių bei jaunučių pirmenybės. Jose dalyvavo komandos iš Panevėžio, Biržų, Elektrėnų, Pasvalio, Vilniaus, Skuodo, Plungės, Telšių, Šilutės, Klaipėdos raj. ir svečiai iš Latvijos.
Suaugusių grupėje mūsų rajonui atstovavo Rokas Garbačauskas, svorio kategorija iki 81 kg. Nors Rokui dar tik 15 metų, bet jis gerai kovojo ir su suaugusiais. Jau pirmoje kovoje Rokas susitiko su būsimu varžybų nugalėtoju, Lietuvos jaunimo rinktinės nariu, šilutiškiu Roku Pauliku. Visą kovos laiką vyko lygi kova. Tačiau laikui baigiantis Rokas surizikavo ir praleido priešininko veiksmą. Šis pralaimėjimas Rokui užkirto kelią į finalą. Bet po to Rokas įveikė visus savo varžovus ir iškovojo trečiąją vietą.
Jaunių grupėje trečiąsias vietas iškovojo Egidijus Skuodas svorio kategorija iki 38 kilogramų ir Ignas Puškorius, svorio kategorija virš 73 kilogramų.

Iš Estijos – su medaliu

Estijos mieste Tartu vyko tarptautinis dziudo turnyras. Jame dalyvavo apie 1000 dalyvių iš Estijos, Latvijos, Suomijos, Rusijos, Baltarusijos, Lenkijos ir Lietuvos. Varžybos vyko ant devynių tatamių, keturiose amžiaus grupėse. Kai kuriose svorio kategorijose startavo daugiau nei penkiasdešimt dalyvių. Svorio kategorijoje iki 81 kilogramo dalyvavo ir mūsų rajono atstovas Rokas Garbačauskas. Nors išvakarėse Rokas patyrė nesunkią traumą, bet varžyboms susikaupė ir sustartavo gana sėkmingai. Įveikęs keturis priešininkus iš Suomijos, Latvijos ir Estijos, mūsų sportininkas pateko į pusfinalį. Dėl išėjimo į finalą Rokas kovojo su Estijos rinktinės nariu. Kovos pradžioje Rokas padarė klaidą ir tuo pasinaudojęs priešininkas gavo minimalų įvertinimą ,,juko“. Po šios esto atakos įniciatyvą perėmė Rokas, bet atlikti įvertinamo veiksmo jam nepavyko. Estas gerai gynėsi, o įspėjimo už pasyvią kovą jam nedavė. Taigi į finalą iškopė estas, o Rokas kovojo dėl trečios vietos ir įveikė daugkartinį Lietuvos jaunučių ir jaunių nugalėtoją – kaunietį Kęstutį Sakalauską. Taip iškovotas bronzos medalis.

Iš dziudo ir sambo varžybų su medaliais

Vienu metu Jelgavoje (Latvijoje) ir Šiauliuose vyko dziudo ir sambo varžybos. Šiauliuose buvo suorganizuotos Lietuvos moksleivių jaunučių sambo pirmenybės, kuriose dalyvavo ir mūsų rajono komanda. Geriausiai sekėsi Egidijui Skuodui, svorio kategorija iki 41 kilogramo. Iki pusfinalio Egidijus įveikė visus savo varžovus ir tik pusfinalyje nusileido būsimam šių varžybų čempionui iš Vilniaus. Taigi teko kovoti dėl trečios vietos ir šis šansas buvo išnaudotas – iškovotas bronzos medalis.
Jelgavoje vyko tarptautinis dziudo turnyras, kuriame taip pat dalyvavo mūsų rajono komanda. Turnyras suorganizuotas keliose amžiaus grupėse ant šešių tatamių. Geriausiai mūsų rajonui atstovavo Rokas Garbačauskas, svorio kategorija iki 81 kilogramo. Pastaruoju metu Rokas perėjo į sunkesnę svorio kategoriją ir jam reikia įprasti prie sunkesnių varžovų. Bet Rokas parodė, kad gali kovoti ir su tokiais varžovais. Jis iškopė į finalą ir tik finale nusileido Latvijos atstovui. Taigi iškovotas sidabro medalis.

Iš Ukmergės – kelialapis į Taliną

Š. m. gegužės 12 d. Ukmergėje vyko Lietuvos sambo kadetų (šešiolikmečių) pirmenybės. Tai buvo ir atranka į Europos kadetų čempionatą, kuris įvyks rugsėjo mėnesį Taline (Estijoje). Kiekvienas sportininkas svajoja patekti į rinktinę ir atstovauti savo šaliai Europos čempionate. Todėl kovos vyko įnirtingai už kiekvieną tašką. Mūsų rajono atstovai taip pat svajojo apie kelialapius į Europos čempionatą, ir tai pavyko Rokui Garbačauskui. Jis svorio kategorijoje iki 78 kilogramų iškovojo I-ąją vietą. Rokas šiais metais jau iškovojo teisę dalyvauti Europos ir pasaulio jaunių čempionatuose. Tai dabar dar iškovotas kelialapis į Taliną. Europos jaunių čempionate Rokas, finansiškai padedant ir Klaipėdos rajono savivaldybei, jau dalyvavo. Tai buvo pirmos tokio rango varžybos. Čia jis užėmė 7-ąją vietą. Tai dabar prasideda pasiruošimas čempionatui Taline, kur Rokas kovos su bendraamžiais. Be to, dar laukia spalio mėnesį pasaulio jaunių čempionatas Sofijoje (Bulgarijoje). Kitas mūsų kovotojas Mindaugas Šmaižys turėjo tenkintis sidabro medaliu svorio kategorijoje iki 84 kilogramų. Tad į pagrindinę rinktinę nepateko ir kovoti Europos čempionate galėtų tik tuo atveju, jeigu traumą patirtų pirmas rinktinės numeris.

Jonas Tilvikas
Klaipėdos r. VJSM sambo treneris metodininkas

Dziudo jaunučių žaidynių startas

Šiemet yra vykdomos Lietuvos jaunučių sporto žaidynės, kur už Klaipėdos rajono komandų dalyvavimą yra atsakinga Klaipėdos rajono vaikų ir jaunių sporto mokykla.
Š. m. gegužės 11 d. Plungėje startavo dziudo jaunučių zoninės žaidynės. Žemaitijos zonoje dalyvauja 12 komandų. Vyko įnirtinga kova dėl vietų į finalines žaidynes, kurios vyks birželio mėnesį Kaune. Iš Žemaitijos zonos į finalus patenka pirmą-penktą vietas iškovoję sportininkai. Taigi į Kauną ruošiasi aštuoni sportininkai. O geriausiai mūsų komandoje startavo Mindaugas Šmaižys. Jis svorio kategorijoje iki 81 kilogramo iškovojo pirmąją vietą ir turi gerus šansus finalinėse varžybose. Pirmąją vietą iškovojo ir Egidijus Skuodas svorio kategorijoje iki 38 kilogramų. Dar šeši sportininkai praėjo į penketukus ir ruošiasi finalinėm kovom.