BUM varžybos

2017-2018 LMŽ suvestine 2018-03-21 (1)

2017-2018 LMŽ suvestinės lentelės 20180321 (1)

2017-2018 LMŽ suvestine 2018-02-15 (2)

2017-2018 LMŽ suvestinės lentelės 20180215 (1)

2017-2018 LMŽ suvestine 2018-02-15 (1)

2017-2018 LMŽ suvestinės lentelės 20180215

Jonavos rajono Ruklos Jono Stanislausko mokyklos-daugiafunkcio centro, Vilniaus rajono Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazijos ir mūsų – Dovilų pagrindinės mokyklos.
Iki šio finalo mūsiškės triuškino visas varžoves tiesiogine žodžio prasme, zoninėse ir tarpzoninėse varžybose pasiekdamos šešias pergales bendru rezultatu net 24:0! Tad buvo tikimasi, kad ir finale mūsiškėms pavyks pakovoti dėl aukščiausių apdovanojimų. Nuojauta neapvylė. Doviliškės į finalą atvyko puikiai pasiruošusios, geros nuotaikos, tad beliko tiktai skinti pergales.
Tačiau finalas – ne iki šiol buvusios varžybos. Čia visos komandos susirinko tik nugalėti. Jau pirmasis mačas su Jonavos rajono komanda parodė, kad lengva nebus. Pergalė rezultatu 3:1, anot komandos vadovo Arūno Šimkevičiaus, „buvo išvargta“. „Gerai, kad lemiamu momentu merginos susikaupė ir pelnė taip reikalingus įvarčius“ – sakė Arūnas.
Lemiamas finalo momentas – antrasis mūsiškių mačas su Vilniaus rajono Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazijos komanda. Vilnietės tik prieš nepilną mėnesį triumfavo Lietuvos mokyklų žaidynėse tarp visų Lietuvos miestų mokyklų. Tiesa, tenai kovojo ir doviliškės, tačiau tada jos apmaudžiai liko už finalo ribos. Taigi šių komandų akistata turėjo įrodyti, kas šiuo metu pajėgiausi Lietuvoje. Mačo pradžioje iniciatyvą perėmė Vilniaus rajono merginos, pelnydamos įvartį ir pirmaudamos. Tačiau doviliškės parodė charakterį, pradžiai išlygino rezultatą, o vėliau pelnė ir du lemiamus įvarčius. Ypatingai gražus buvo antrasis įvartis, kurį galva pasiekė D. Norvaišaitė. Tad svarbi pergalė, tikrai garantavusi medalius.
Paskutiniame mače su arenos šeimininkėmis mums jau užteko lygiųjų. Bet sėkmės pakylėtos doviliškės nuo pat rungtynių pradžios kontroliavo situaciją ir pelnytai nugalėjo rezultatu 2:1. Abu įvarčius įmušė V. Žatkina. Nepaprastai kovinga visuose mačuose buvo komandos kapitonė Vitalija Žatkina, kuri per tris mačus iš viso pelnė net 4 įvarčius. Du įvarčius komandai pridėjo Simona Krakytė, po įvartį – Deimantė Jakaitytė ir Danielė Norvaišaitė.
Tai kol kas pats aukščiausias šių mokslo metų žaidynių pasiekimas Klaipėdos rajone ir vienas iš nedaugelio iš iki šiol buvusių per visą žaidynių istoriją. Dovilų futbolininkės analogiškų varžybų nugalėtojomis tapo pirmą kartą, tuo pakartodamos trejų metų senumo savo mokyklos vaikinų sėkmę. Tai didžiulis mažo miestelio iš atokaus Lietuvos pakraščio pasiekimas.
Būtina pažymėti, kas buvo šios pergalės kalviai. Nors finale dalyvavo tiktai 8 merginos, tačiau visame varžybų procese prie bendros pergalės prisidėjo 12 mokyklos atstovių: Vitalija Žatkina (kapitonė), Julija Skiotytė, Ineta Petrauskaitė, Deimantė Jakaitytė, Viktorija Tverijonaitė, Eligija Kareivaitė, Olivija Kažukauskaitė, Simona Krakytė, Danielė Norvaišaitė, Viltė Jurgaitytė, Deimantė Naujokaitė ir Greta Saročkaitė. Sąlygas dalyvauti varžybose sudarė mokyklos administracija, tačiau daugiausiai prie to prisidėjo kūno kultūros mokytojas Arūnas Šimkevičius. Žinoma, turėjo mokytojas ir puikių padėjėjų iš VšĮ „Gargždų futbolas“. Ši pergalė – tai bendras kryptingo darbo rajone rezultatas.

Sausio 24 dieną Klaipėdos rajono savivaldybės sporto centro šachmatų-šaškių patalpose įvyko Lietuvos mokyklų žaidynių Klaipėdos rajono bendrojo ugdymo mokyklų šachmatų varžybos. Į jas atvyko moksleiviai iš Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos, Gargždų „Minijos“ progimnazijos ir Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos.

Nors pagal žaidėjų turimus reitingus „Vaivorykštės“ moksleiviai šiek tiek lenkė kitų mokyklų šachmatininkus, jiems pranašumą prie lentos reikėjo įrodyti atskirai. Jie tą ir padarė, vienodais rezultatais 3:1 įveikdami „Miniją“ ir „Krantą“ bei tapdami varžybų nugalėtojais. Kovoje dėl antros ir trečios vietų „Krantas“ rezultatu 3:1 įveikė „Miniją“.
Prie pirmos lentos geriausiai pasirodė Laurynas Liutvinas („Vaivorykštė“), prie antros – Rokas Liutvinas („Vaivorykštė“), prie trečios – Danielius Raudys („Vaivorykštė“), prie ketvirtos – Jorė Balčiūnaitė („Krantas“).
Nugalėtojams atstovavo jau minėti L. Liutvinas, R. Liutvinas, D. Raudys ir Akvilė Daugintytė. Komandos vadovas – mokytojas Valentas Marcinkevičius.
Tuo pačiu metu vyko ir pradinių klasių (2006 metų gimimo ir jaunesnių) šachmatų varžybos. Čia taip pat susirinko trijų mokyklų komandos – Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos, Gargždų „Minijos“ progimnazijos ir Dovilų pagrindinės mokyklos.
Jeigu mažiau patyrusiems doviliškiams sunkiau buvo kovoti su krantiečiais ir minijiečiais, tai tarp pastarųjų komandų vyko tikras mūšis. Čia visi žaidėjai buvo verti vienas kito.
Prie pirmos lentos N. Kymantas įveikė K. Balčiūną, prie antros – D. Andrijauskas – E. Andriušį, prie trečios – P. Rusteika – A. Žiūrą, prie ketvirtos – G. Apanavičiūtė – K. Jonelytę. Tad lygu – 2:2.
Tačiau aukštesnės lentos pranašumą turėjo „Minija“. Beliko tik sausai įveikti Dovilus, ir užimti pirmą vietą. Deja, viena pralaimėta partija, ir triumfavo Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos mažieji šachmatininkai, mat jie sugebėjo doviliškius įveikti rezultatu 4:0.
Nugalėtojų komandoje žaidė Kernius Balčiūnas, Domas Andrijauskas, Arvydas Žiūra ir Gabija Apanavičiūtė. Komandos vadovas – mokytojas Giedrius Ratkus.
Prie lentų geriausiais buvo pripažinti: prie pirmos Nedas Kymantas („Minija“), prie antros – Domas Andrijauskas („Krantas“), prie trečios – Paulius Rusteika („Minija“), prie ketvirtos – Gabija Apanavičiūtė („Krantas“).
Nugalėtojai vasario 4 dieną atstovaus Klaipėdos rajonui finalinėse varžybose Druskininkuose.

Lietuvos mokyklų žaidynėse

Pasibaigė 2015–2016 m. m. Lietuvos mokyklų žaidynės. Rugsėjo 9 dieną Vilniuje, Prezidentūros kiemelyje vienu metu vyko 2015–2016 m. m. žaidynių uždarymo ir 2016–2017 m. m. žaidynių atidarymo ceremonijos. Į jas buvo pakviesti visų pasibaigusių žaidynių mokyklų-nugalėtojų bei prizininkių atstovai. Mūsų rajonui atstovauti teisę įgijo Dovilų pagrindinės mokyklos moksleiviai, kurie tarp visų Lietuvos kaimo vietovių pagrindinių mokyklų iškovojo trečiąją vietą. Į Lietuvos sostinę vyko mokyklos direktorius Arūnas Grimalis, kūno kultūros mokytojas Arūnas Šimkevičius ir aštuoni labiausiai žaidynėse nusipelnę moksleiviai. Taip buvo lemta, kad pagrindinės 2015–2016 m. m. žaidynių trečios vietos „kalvės“ buvo Dovilų pagrindinės mokyklos merginos. Joms ir patikėta teisė atstovauti mokyklai. Be komandos kapitonės Deimantės Jakaitytės, į Vilnių vyko Deimantė Naujokaitė, Viltė Jurgaitytė, Vitalija Žatkina, Danielė Norvaišaitė, Julija Skiotytė, Olivija Kažukauskaitė ir Simona Krakytė. Kartu su doviliškiais į renginį važiavo ir Klaipėdos rajono savivaldybės atstovas, atsakingas už žaidynių organizacinius klausimus rajone, Gargždų sporto mokyklos direktoriaus pavaduotojas Zigmas Bitinas.
„Lietuvos mokyklų žaidynės – tai didžiausias sporto renginys Lietuvoje. Jose dalyvauja daugiau negu 200 tūkst. mokinių iš 60 Lietuvos savivaldybių. Į žaidynių programą įtraukta net 24 sporto šakos, taip kiekvienas mokinys paskatinamas atrasti sau pačią tinkamiausią. Prie žaidynių prisijungė daugiau nei 1000 Lietuvos mokyklų, per sportą sudarydamos sąlygas mokiniams ugdyti save, susirasti naujų draugų, išmokti siekti užsibrėžtų tikslų ir kartu su bendraamžiais pasinerti į sporto teikiamus džiaugsmus“, – pradėdamas iškilmingą ceremoniją sakė renginio vedėjas žurnalistas Saulenis Pociūnas.
Mokyklas apdovanojo bei sveikinimo kalbas sakė Lietuvos mokyklų žaidynių globėja –Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė bei Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė, olimpinė čempionė Daina Gudzinevičiūtė.
Viso renginio metu tvyrojo olimpinė dvasia, mat šie metai – olimpiniai, ką tik pasibaigė olimpinės žaidynės Rio de Žaneire. Šiuo metu tenai tebevyksta parolimpinės žaidynės. Tad ir čia buvo atliekami kai kurie olimpiniai ritualai – buvo sakomos mokinių, mokytojų, teisėjų priesaikos, žaidynių pereinamoji lazdelė buvo perduota 2016–2017 m. m. baigiamojo renginio organizatoriams Alytaus rajono atstovams.
Po to Lietuvos moksleivių neformaliojo švietimo centre vyko antroji renginio dalis, kur Lietuvos kūno kultūros ir sporto departamento atsakingi pareigūnai mokykloms-prizininkėms išdalijo piniginius prizus sporto inventoriui įsigyti. Doviliškiams atiteko 400 eurų čekis.
Apie Dovilų pagrindinės mokyklos sportinius pasiekimus galima kalbėti ilgai. Atrodo, sportas tenai visiems įaugęs į kraują. Keičiasi mokinių kartos, o rezultatai išlieka stabilūs. Doviliškiai per pastaruosius ketverius metus net tris kartus lipo ant nugalėtojų pakylos Lietuvos moksleivių olimpinio festivalio (nuo 2015 metų Lietuvos mokyklų žaidynių) kaimo vietovių progimnazijų, pagrindinių mokyklų tarpe. Ir tik 2015 metais apmaudžiai liko ketvirtoje vietoje. Tai didžiulis pasiekimas, žinant, kad nuolat susirenka kovoti apie 100 tokio tipo mokyklų. Tarp rajono mokyklų Dovilų pagrindinės mokyklos moksleiviai savo grupėje dominuoja jau eilę metų (pastaraisiais metais triuškinančiais skirtumais). Kur tokio fenomeno paslaptis? Tikriausiai žmonėse ir požiūryje į jų atliekamą darbą…
Suvedus pasibaigusių žaidynių rezultatus rajone, paaiškėjo, kad doviliškiai neturėjo ir čia sau lygių tarp kaimo vietovių pagrindinių mokyklų. Jie pagal galiojusią taškų skaičiavimo tvarką (kūno kultūros mokytojų ratelyje 2016 metų rugsėjo mėnesį patvirtintus nuostatus) surinko 772,5 taško ir daugiau negu dvigubai aplenkė antroje vietoje likusius Endriejavo pagrindinės mokyklos moksleivius. Endriejaviškių sąskaitoje 314 taškų. Trečioje vietoje Judrėnų Stepono Dariaus pagrindinė mokykla – 259 taškai. Kovoje dėl trečios vietos judrėniškiai tik paskutiniu momentu aplenkė juos įnirtingai persekiojusius Vėžaičių pagrindinės mokyklos moksleivius. Vėžaitiškiai surinko 242 taškus. Į geriausiųjų šešetuką dar pateko Plikių Ievos Labutytės pagrindinė mokykla (184 taškai) ir Pašlūžmio mokykla-daugiafunkcis centras (178,5 taško).
Tarp miesto vidurinių mokyklų, gimnazijų, progimnazijų ir kaimo vietovių gimnazijų geriausiai 2015–2016 m. m. žaidynių cikle pasirodė Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos moksleiviai. Jie surinko 855 taškus ir nugalėjo. Antrąją vietą su 676,5 taško iškovojo Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazija. Dėl trečios vietos iki pat paskutinės rungties vyko žūtbūtinė kova tarp visų Gargždų miesto mokyklų. Sezono eigoje čia pirmavo tai viena, tai kita mokykla. Ir tik prieš pat varžybų finišą į trečiąją vietą išsiveržė Gargždų „Minijos“ progimnazijos jaunieji sportininkai. Galutinėje įskaitoje jie surinko 567,5 taško. Tik keturiais taškais (563,5 taško) nuo jų atsiliko Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazija. 545,5 taško surinko Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos moksleiviai. Jie šįkart penkti.
Pirmą kartą vykusiose visų rajono bendrojo ugdymo mokyklų pradinių klasių varžybose nepralenkiami buvo Gargždų „Minijos“ progimnazijos pradinių klasių moksleiviai, vadovaujami mokytojų Rasos Marcinkevičienės ir Redos Liužinienės. Jų sąskaitoje 319,5 taško. Antri Dovilų pagrindinės mokyklos moksleiviai – 221 taškas. Treti Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos mažieji sportininkai – 176,5 taško. Nuo jų nedaug atsiliko Šiūparių pagrindinė mokykla (135 tšk.), Endriejavo pagrindinė mokykla (123,5 tšk.), Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazija (110 tšk.) ir visus nustebinusi Slengių mokykla-daugiafunkcis centras, su 90,5 taško likę septintoje vietoje tarp 19 rajono bendrojo ugdymo mokyklų.
Mokyklų-prizininkių ir jų atsakingų darbuotojų pagerbimo ceremonija numatyta metų pabaigoje per Gargždų sporto mokyklos ir rajono švietimo skyriaus vykdomą sporto vakarą. Apie tai vėliau visi bus informuoti.

Lietuvos mokyklų žaidynėse

Kovo mėnesį toliau vyko Lietuvos mokyklų žaidynės. Įvyko kaimo vietovių mokyklų DSV estafečių, šaškių, miesto mokyklų tinklinio, visų bendrojo ugdymo mokyklų smiginio ir pradinių klasių šaškių varžybos, taip pat buvo suorganizuotos kaimo mokyklų DSV estafečių zoninės ir krepšinio 3×3 finalinės, miesto bendrojo ugdymo mokyklų tinklinio zoninės, visų mokyklų smiginio finalinės varžybos.

Kovo 3 dieną Priekulės I. Simonaitytės gimnazijos sporto salėje visą dieną kovojo rajono bendrojo ugdymo mokyklų smiginio varžybos. Jose dalyvavo rekordinis skaičius komandų – net po 12 vaikinų ir merginų komandų. Tiek merginų, tiek vaikinų tarpe nugalėjo aikštės šeimininkai priekuliškiai. Jeigu vaikinams ši pergalė buvo iškovota nesunkiai, tai merginos vargais negalais pasiekė finalą, kur pralaimėdamos dituviškėms, tik penkto lego pabaigoje pelnė pergalę.

Kovo 8 dieną Gargždų „Minijos“ progimnazijos salėje vyko kaimo vietovių mokyklų DSV estafečių varžybos. Tarp 2003 metų gimimo ir jaunesnių moksleivių nugalėjo Endriejavo pagrindinės mokyklos moksleiviai, aplenkdami Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos ir Vėžaičių pagrindinės mokyklos estafetininkus. Atkakli kova buvo tarp 2005 metų gimimo bei jaunesnių moksleivių. Dėl pirmos vietos susikovė dvi lygiavertės komandos – Dovilų pagrindinės mokyklos bei Gargždų „Minijos“ progimnazijos. Iki paskutinės rungties abi komandos buvo laimėjusios po 4 estafetes. Todėl viską lėmė paskutinė – greičio estafetė, kur minijiečiai per vieną sekundę su trupučiu buvo greitesni už savo varžovus, aplenkdami juos ir bendroje įskaitoje. Nors pirmąją vietą ir laimėjo Gargždų „Minijos“ progimnazijos sportininkai, į zonines varžybas teisę vykti iškovojo Dovilų pagrindinės mokyklos moksleiviai, mat pagal nuostatus tai buvo kaimo vietovių mokyklų varžybos.

Kovo 9 ir 16 dienomis Gargždų sporto centro salėje kovėsi bendrojo ugdymo mokyklų tinklinio komandos. Tarp merginų nepralenkiamos buvo Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos sportininkės, o tarp vaikinų – Judrėnų Stepono Dariaus pagrindinės mokyklos moksleiviai.

Kovo 17 ir 31 dienomis šachmatų-šaškių klubo patalpose kovėsi šaškininkai. Kaimo vietovių mokyklų nugalėtojais tapo Dovilų pagrindinės mokyklos, o tarp pradinių klasių – Slengių mokyklos-daugiafunkcio centro mažieji šaškininkai.

O dabar apie tai, kaip sekėsi mūsų rajono komandoms kovoti respublikinėse varžybose bei turnyrinę padėtį pasibaigus kovo mėnesio kovoms.

Apie kovo 4 dieną Rokiškyje triumfavusius Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos krepšininkus spėjome informuoti dar neatvėsus džiaugsmo akimirkoms. Ne ką mažiau puikių emocijų teko patirti mūsiškiams kovo 19 dieną Šiaulių DARTS klubo patalpose vykusiose finalinėse smiginio varžybose. Čia mūsų rajonui atstovavo Priekulės I. Simonaitytės gimnazijos vaikinų ir merginų komandos. Į finalines varžybas susirinko po 30 komandų iš visos Lietuvos. Jeigu vaikinams sunkiau sekėsi susitvarkyti su startiniu jauduliu (jie galutinėje įskaitoje dalijosi 17-24 vietas – 46 įskaitiniai taškai), tai merginos skynė pergales vieną po kitos, patekdamos net į finalinį ketvertuką. Čia jos nors ir liko medalių papėdėje, bet nusipelnė daug pagyros žodžių. Mat į savo mokyklos taupyklę iš karto įnešė net 105 taškus, o tai yra kol kas antras geriausias šių metų rezultatas iš visų sporto šakų rajone. Šias merginas reikia atskirai paminėti – tai Akvilė Polenskytė ir Ieva Jocytė. Jas varžyboms paruošė mokytojas Antanas Rimkus.

Kovo 10 dieną Rietave vykusiose kaimo vietovių mokyklų DSV estafečių zoninėse varžybose tiek 2003 metų gimimo Endriejavo pagrindinės mokyklos moksleiviams, tiek 2005 metų gimimo Dovilų pagrindinės mokyklos moksleiviams nepavyko patekti į kitą etapą, jie pogrupiuose liko antri, savo mokyklų taupykles papildydami po 43 taškus ir iš tolimesnių varžybų iškrisdami.

Panašus likimas ištiko ir Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos merginų bei Judrėnų Stepono Dariaus pagrindinės mokyklos vaikinų tinklinio komandas kovo 18 dieną Palangoje. Abi komandos zoninėse varžybose liko penktose vietose, iš tolimesnių kovų iškrito, tačiau kiek papildė savo mokyklų taupykles: „Vaivorykštė“ – 43 taškais, Judrėnai – 41,5 taško.

Pasibaigus kovo mėnesio kovoms, miesto mokyklų bei rajono gimnazijų tarpe pirmauja Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos moksleiviai, savo sąskaitoje turintys 582,5 taško. Antroje vietoje Priekulės I. Simonaitytės gimnazijos sportininkai, surinkę 449 taškus. Treti Gargždų „Minijos“ progimnazijos moksleiviai (415 taškų). Jie lenkia ketvirtoje vietoje esančią Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos komandą (364,5 taško) ir penktoje vietoje esančią Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos komandą (305,5 taško). Apie atkaklią kovą byloja ir tai, kad lyderių trejetas keičiasi kiekvieną mėnesį. Kas nugalės, sunku prognozuoti.

Tarp kaimo vietovių mokyklų lyderis, o gal net jau ir šių mokslo metų nugalėtojas aiškus. Savo pirmaujančias pozicijas dar labiau įtvirtino Dovilų pagrindinės mokyklos moksleiviai – 673,5 taško. Doviliškiai jau po pirmų keturių mėnesių varžybų kitas savo varžoves praktiškai paliko kovoti tiktai dėl antros vietos. O čia konkurencija didžiulė, ir kas bus kiti du prizininkai, sunku pasakyti. Mat į šias vietas pretenduoja mažiausiai šešios, o gal net daugiau mokyklų. Antroje vietoje kol kas esantys Judrėnų Stepono Dariaus pagrindinės mokyklos moksleiviai turi surinkę 238 taškus,  trečioje vietoje – Endriejavo pagrindinės mokyklos moksleiviai 220 taškų. Po jų vietomis dalijasi Pašlūžmio mokyklos-daugiafunkcio centro – 173,5 taško, Vėžaičių pagrindinės mokyklos – 148 taškai, Plikių Ievos Labutytės pagrindinės mokyklos moksleiviai – 138 taškai. Toliau rikiuojasi Šiūparių pagrindinė mokykla (105 taškai), Kretingalės pagrindinė mokykla (84 taškai) ir t. t…. Suvedus tarpinius rezultatus, tarp visų Lietuvos kaimo vietovių pagrindinių mokyklų Dovilai kol kas yra antri ir realu, kad šiais mokslo metais juos mes vėl pamatysime ant nugalėtojų pakylos.

Pradinių klasių lenktyniavimo įskaitoje rajone per kovo mėnesį turnyrinė padėtis šiek tiek  pasikeitė. Čia lyderiais ir toliau išlieka Gargždų „Minijos“ progimnazijos moksleiviai – 174 taškai. Į antrąją vietą pakilo Dovilų pagrindinė mokykla – 131 taškas. Treti Gargždų „Kranto“ pagrindinė mokykla – 93,5 taško. Ketvirti šiūpariškiai – 78 taškai, penkti vėžaitiškiai – 69 taškai, šešti – Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos moksleiviai – 64 taškai, septinti Endriejavo pagrindinės mokyklos mažieji sportininkai – 63 taškai, aštunti Slengių mokyklos-daugiafunkcio centro moksleiviai – 46 taškai. Tiesa, slengiškiai šioje vietoje yra tiktai laikinai, nes jie iškovojo teisę balandžio 8 dieną dalyvauti šaškių finalinėse varžybose, tad savo taupyklę galės papildyti iškart apie 60, o gal net daugiau taškų. Visiškai realu, kad jie laikinai gali parsikelti net į trečiąją vietą.

Balandžio mėnesį Lietuvos mokyklų žaidynės bus tęsiamos. Vyks miesto bendrojo ugdymo  mokykloms – šaškių, visoms mokykloms (tiek miesto, tiek kaimo vietovių) virvės traukimo varžybos. Kovos visų mokyklų pradinių klasių šachmatų atstovai. Jau aiški ir baigiamoji mokyklų žaidynių Klaipėdos rajone programa. Gegužės pradžioje į kovą įsijungs lengvaatlečiai. Vyks pradinių klasių trikovės, visų mokyklų keturkovės, kroso estafečių, kaimo ir miesto mokyklų įvairių rungčių varžybos. Taip pat bus ir nemažai respublikinių zoninių, tarpzoninių bei finalinių varžybų. Apie visa tai nuolat informuosime.

Lietuvos mokyklų žaidynių kaimo vietovių mokyklų šaškių finalinėse varžybose – Dovilų pagrindinės mokyklos bronzos medaliai!

Šeštadienį, balandžio 2 dieną, Jonavos Jeronimo Ralio gimnazijoje vyko Lietuvos mokyklų žaidynių kaimo vietovių mokyklų šaškių finalinės varžybos. Tarpusavyje varžėsi 20 komandų iš visos Lietuvos. Tarp jų buvo ir Klaipėdos rajono atstovai – moksleiviai iš Dovilų pagrindinės mokyklos.

Buvo žaidžiama 9 ratais šveicariška sistema, susitinkant komandai prieš komandą, kiekvienam žaidėjui skiriant po 10 minučių visai partijai. Doviliškiai per tris pirmuosius mačus pasiekė tris pergales ir tapo varžybų lyderiais. Po to sekė lengvas slystelėjimas varžybų viduryje – pralaimėjimas rezultatu 1,5:2,5 Kairių pagrindinės mokyklos šaškininkams bei lygiosios 2:2 su Krakių M. Katkaus gimnazija. Kaip vėliau paaiškėjo, tai buvo lemiami pagrindinių pretendentų į prizines vietas mūšiai. Po to doviliškiai vėl pasiekė tris iš eilės pergales bei vėl tapo lyderiais. Prieš paskutinį ratą jie net kontroliavo pirmos vietos likimą ir mače su Batakių vidurinės mokyklos šaškininkais jiems užteko pergalės rezultatu 3:1. Deja, lygiosios  2:2, ir … trečioji vieta.

Pirmąją vietą surinkę 24,5 taško, laimėjo ir geltonais Lietuvos mokyklų žaidynių marškinėliais pasipuošė Kėdainių r. Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijos komanda. Tašku atsiliko ir antrąją vietą pelnė bei užsivilko žalius marškinėlius Šiaulių r. Kairių pagrindinės mokyklos komandos šaškininkai. Doviliškiai nors ir surinko lygiai taškų su kairiškiais, bet jie pralaimėjo tarpusavio mačą (beje, vienintelį per visą turnyrą). Tad jie laimėjo trečiąją vietą ir jiems atiteko raudoni marškinėliai bei bronzos medaliai. Dovilų pagrindinės mokyklos komandą sudarė Justas Tydekas, Kęstutis Staponas, Karolis Pliuškys ir Deimantė Jakaitytė. Jų komandos vadovas mokytojas Arūnas Šimkevičius.

Komandos nariai prie lentų visi sutartinai rinko taškus, bet pagrindiniais pergalių kalviais vis tik buvo prie pirmos lentos žaidęs Karolis Pliuškys bei merginų lentoje žaidusi Deimantė Jakaitytė. Jie komandai ir pelnė daugiausiai taškų.

Nepaisant nepalankios varžybų baigties, tai labai puikus Dovilų pagrindinės mokyklos pasiekimas. Beje, tai antras geriausias rajono mokyklų rezultatas (po Veiviržėnų krepšininkų) ir antras rajono medalių komplektas per 2015–2016 mokslo metų Lietuvos mokyklų žaidynes apskritai. Už tai doviliškiai turėtų savo mokyklos taupyklę papildyti apie 110-115 taškų ir dar labiau įsitvirtinti antroje vietoje bei priartėti prie lyderių lenktyniavime tarp visų Lietuvos kaimo vietovių pagrindinių mokyklų.

Lietuvos mokyklų žaidynėse Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos krepšininkų triumfas

Ne taip dažnai mūsų rajono moksleiviai tampa Lietuvos mokyklų žaidynių nugalėtojais, tuo labiau – populiarių komandinių sporto šakų. Jau vien patekimas į finalinį varžybų etapą, pakeliui įveikiant zonines ir tarpzonines varžybas, daug ką reiškia.

Visą tą sunkų kelią šių metų sausio-vasario mėnesiais įveikė Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos krepšininkai, kovoję dėl pajėgiausios Lietuvos mokyklų žaidynių krepšinio 3×3 komandos vardo tarp kaimo vietovių mokyklų.

Kovo 4 dienos ankstų rytą pakilę ir įveikę kelią per visą Lietuvą nuo Veiviržėnų iki Rokiškio, mūsų vaikinai iš karto išbėgo į aikštę kovoti su Kauno rajono Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos krepšininkais. Gerai, kad užteko nusiteikimo ir koncentracijos: nelengvoje kovoje krepšinio sostinės atstovus pavyko palaužti rezultatu 11:5. Po sunkaus starto kiek atsikvėpę, mūsiškiai antram mačui su Rokiškio rajono Juodupės gimnazijos krepšininkais išbėgo jau geriau nusiteikę ir kiek atsigavę po startinio jaudulio. Antras varžovas buvo įveiktas ne ką lengviau, rezultatu 9:7. Mus sunkiausiais momentais gelbėjo varžybinė patirtis, ūgis ir „ilgesnis atsarginių žaidėjų suolelis“ – visi keturi žaidėjai buvo lygiaverčiai, galintys vienas kitą pakeisti.

Finaliniame mūšyje su Vilniaus rajono Pagirių gimnazijos krepšininkais į aikštę išbėgo abi pralaimėjimų nepatyrusios komandos. Mūšis dėl aukso buvo labai atkaklus. Komandos kovojo taškas į tašką. Vis tik rungtynių pabaigoje mūsiškiai įgijo nedidelį pranašumą ir jį išsaugojo iki finalinės sirenos. Galutinis rezultatas – 14:11 veiviržėniškių naudai. Jie tapo čempionais.

Antri liko Vilniaus rajono atstovai, o kovoje dėl trečios vietos aikštės šeimininkai sugebėjo palaužti kauniečius, vietinių džiaugsmui, iškovodami trečiąją vietą.

Vienu metu vyko ir analogiškos merginų krepšinio varžybos. Deja, savo atstovių mes čia neturėjome. Mūsų krepšininkės (taip pat Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos moksleivės) iškrito iš kovos dar vasario mėnesio pradžioje vykusiose zoninėse varžybose. Tačiau Žemaitijos regionui čia atstovavo Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos merginos, kurios trijų komandų medalių dalybose pagal blogesnius papildomus rodiklius liko trečios.

Paįvairinant šventę, dar vyko vaikinams tritaškių metimo varžybos, o merginoms – baudų metimo varžybos. Tarp tritaškininkų dominavo veiviržėniškis – Arvydas Toliušis, įmetęs 14 tritaškių. Naudingiausiu viso turnyro žaidėju buvo pripažintas Dominykas Greivys.

Po to vyko apdovanojimų ceremonija, kur be kitų atsakingų Rokiškio rajono savivaldybės ir Lietuvos mokyklų neformalaus švietimo centro atstovų dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo narys Vytautas Saulis.

Visiems buvo smagu, ypač Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos krepšininkams: komandos kapitonui Kristupui Pozingiui, Arvydui Toliušiui, Jokūbui Greviui, Dominykui Greiviui, ir komandos vadovams Ingai Januševičienei bei Edmundui Norvilui. Juk įdėtas triūsas nenuėjo veltui.

Lietuvos mokyklų žaidynėse

Vasario mėnesį toliau vyko Lietuvos mokyklų žaidynių kovos. Įvyko miesto mokyklų DSV estafečių, krepšinio 5×5, kaimo mokyklų stalo teniso, visų bendrojo ugdymo mokyklų štangos spaudimo ir šachmatų varžybos, taip pat kaimo mokyklų futbolo ir krepšinio 3×3 tarpzoninės bei finalinės, visų mokyklų štangos spaudimo tarpzoninės, miesto mokyklų DSV estafečių ir stalo teniso zoninės varžybos.

Rajono varžybose vasario mėnesį aktyviausios buvo Gargždų miesto mokyklos, Dovilų ir Judrėnų Stepono Dariaus pagrindinės mokyklos, Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazija bei Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazija. Jos sudarė visų vykusių varžybų (o jų buvo net septynios) dalyvių pagrindą ir dauguma dalijosi prizines vietas. DSV estafečių varžybas tarp 2003 metų gimimo ir jaunesnių moksleivių laimėjo Gargždų „Minijos“ progimnazija, tarp 2005 metų gimimo ir jaunesnių – Gargždų „Kranto“ pagrindinė mokykla. Štangos spaudimo ir šachmatų varžybose nepralenkiami buvo Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos moksleiviai, o kaimo mokyklų stalo teniso varžybose tiek tarp merginų, tiek tarp vaikinų triumfavo Dovilų pagrindinės mokyklos sportininkai. Daug emocijų buvo tiek merginų, tiek vaikinų krepšinio 5×5 varžybose. Tarp merginų nugalėjo Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazija, o tarp vaikinų – Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazija. Visos rajoninių varžybų nugalėtojos iškovojo teisę atstovauti rajonui respublikinėse varžybose: krepšinio ir DSV estafečių – zoninėse, stalo teniso ir štangos spaudimo – tarpzoninėse, o šachmatų – iš karto finalinėse varžybose.

Vasario 5 dieną pas mus, Gargžduose, vykusiose kaimo mokyklų merginų futbolo tarpzoninėse varžybose Dovilų pagrindinės mokyklos moksleivės iškovojo pirmąją vietą ir po metų pertraukos pateko tarp keturių geriausių mokyklų Lietuvoje. Vasario 26 dieną laukė sunki kelionė į Alytų, kur be mūsiškių ir šeimininkių – Alovės pagrindinės mokyklos futbolininkių atvyko ir kitos labai pajėgios komandos, tai iš Jonavos rajono Ruklos Jono Stanislausko ir Ukmergės rajono Vidiškių pagrindinių mokyklų. Doviliškės atidavė visas jėgas, kad užliptų ant nugalėtojų pakylos. Deja, pritrūko sėkmės. Galutinėje įskaitoje jos liko ketvirtos, pelnydamos savo mokyklai didmeistrišką taškų kiekį – net 102,5!

Dar viena džiugi žinia po savaitės atskriejo iš Plungės. Čia vykusiose kaimo mokyklų krepšinio 3×3 vaikinų tarpzoninėse varžybose puikiai kovojo Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos krepšininkai, tapdami nugalėtojais ir patekdami į Lietuvos geriausiųjų ketvertuką. Finalinės varžybos numatomos kovo mėnesio pirmą savaitgalį Rokiškyje.  Apie tai vėliau informuosime.

Vasario 7 dieną Mažeikiuose vyko bendrojo ugdymo mokyklų stalo teniso zoninės varžybos. Jose dalyvavusios Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos merginos, nors ir gerai kovojo, tačiau tarp šešių zonos komandų liko ketvirtos ir nepateko į tolimesnį etapą. Savo mokyklos komandinę taupyklę „Kranto“ stalo tenisininkės papildė 44,5 taško.

Vasario 13 dieną Palangoje vykusiose DSV estafečių zoninėse varžybose Gargždų „Minijos“ progimnazijos 2003 metų gimimo ir jaunesni moksleiviai prasiskynė kelią į tolimesnį etapą, kuris vasario 27 dieną vyko Šilalėje. Čia mūsiškiai liko treti ir iškrito iš tolimesnės kovos dėl medalių. Nepaisant to, mokyklai pelnyti 79 taškai. O štai Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos 2005 metų gimimo ir jaunesni moksleiviai zoninėse varžybose liko ketvirti, pelnė mokyklai 45,5 taško ir iš tolimesnių varžybų iškrito dar pradiniame etape.

Vasario 26 dieną Palangoje vyko bendrojo ugdymo mokyklų krepšinio 5×5 vaikinų zoninės varžybos. Čia mūsų rajonui atstovavo Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos komanda, kuri buvo pasirengusi kovoti dėl patekimo į kitą etapą. Deja, nedidele persvara (7 taškais) pralaimėtas pusfinalio mačas šilutiškiams sužlugdė visas viltis. Kovoje dėl trečios vietos buvo pasiekta pergalė prieš palangiškius. Tačiau tai menka paguoda, į tarpzonines varžybas mes nepatekome.

Vasario 27 dieną Šilalės rajone vykusiose kaimo vietovių mokyklų stalo teniso tarpzoninėse varžybose puikiai kovojo Dovilų pagrindinės mokyklos moksleiviai. Jeigu merginos nebuvo pagrindinės pretendentės iškovoti pirmąją vietą ir patekti į finalinį etapą (galutinai jos liko trečios), tai vaikinai kovėsi įnirtingai, tarp penkių komandų tik lemiamoje kovoje rezultatu 2:3 pralaimėdami tituluotiems aikštės šeimininkams – Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijos stalo tenisininkams. Stalo tenisininkai Dovilų pagrindinės mokyklos taupyklę iš karto papildė net 153 taškais ( merginos – 73,5 tšk. ir vaikinai –  79,5 tšk.).

Vasario mėnesį dar vyko tarpzoninės štangos spaudimo ir finalinės šachmatų varžybos. Tačiau mūsiškiai čia nesudalyvavo, neatnešdami brangių taškų ne tik savo mokykloms, bet ir rajonui.

Pasibaigus vasario mėnesio kovoms, miesto mokyklų bei rajono gimnazijų tarpe pirmauja Gargždų „Minijos“ progimnazijos moksleiviai, savo taupyklėje turintys 370 taškų. Antroje vietoje Gargždų „Kranto“ pagrindinė mokykla, surinkusi 364,5 taško. Treti Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos sportininkai (345 taško). Jie lenkia ketvirtoje vietoje esančius Priekulės I. Simonaitytės gimnazijos moksleivius (203 taškai). Tiesa, veiviržėniškiai turi rezerve dar vaikinų krepšinio 3×3 finalines varžybas, kur (jei tik nuvyks ir sudalyvaus) gaus apie 100-120 respublikinių taškų. Tad jie po vasario mėnesio kovų sąlyginai gali laikyti save lyderiais. Penkta Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazija (164 taškai).

Kaimo vietovių mokyklų tarpe savo pirmaujančias pozicijas dar labiau įtvirtino Dovilų pagrindinės mokyklos moksleiviai – 607,5 taško. Doviliškiai triuškinančia persvara lenkia visus kitus savo varžovus. Antroje vietoje esantys Judrėnų Stepono Dariaus pagrindinės mokyklos moksleiviai turi surinkę 173,5 taško, trečioje vietoje – Pašlūžmio mokyklos-daugiafunkcio centro moksleiviai 141 tašką. Po jų vietomis dalijasi Plikių Ievos Labutytės pagrindinės mokyklos – 138 taškai, Vėžaičių pagrindinės mokyklos moksleiviai – 126 taškai. Šešti – Endriejavo pagrindinės mokyklos sportininkai – 122 taškai. Toliau rikiuojasi Šiūparių pagr. mokykla (77 taškai), Ketvergių pagr. mokykla (64 taškai), Kretingalės pagr. mokykla (43 taškai), Lapių pagr. mokykla (35 taškai) ir kitos mokyklos, turinčios po keliolika taškų arba visai jų dar neturinčios.

Pradinių klasių lenktyniavimo įskaitoje per vasario mėnesį nedaug kas pasikeitė. Čia lyderiais ir toliau lieka Gargždų „Minijos“ progimnazijos moksleiviai – 127 taškai. Į antrąją vietą persikėlė Gargždų „Kranto“ pagrindinė mokykla – 93,5 taško. Treti vėžaitiškiai – 69 taškai. Ketvirti – Priekulės I. Simonaitytės gimnazijos moksleiviai – 64 taškai.

Kovo mėnesį Lietuvos mokyklų žaidynės bus tęsiamos. Vyks kaimo vietovių mokyklų „Drąsūs-stiprūs-vikrūs“ estafečių varžybos tiek pradinių, tiek 5-6 klasių moksleiviams, taip pat vyks miesto mokyklų merginų ir vaikinų tinklinio varžybos, visoms mokykloms – smiginio varžybos. Į kovą įsijungs šaškių žaidimo atstovai. Jiems bus dvejos varžybos, tai kaimo vietovių mokyklų ir visų mokyklų pradinių klasių. Taip pat bus nemažai respublikinių zoninių, tarpzoninių varžybų. Apie visa tai nuolat informuosime.

Lietuvos mokyklų žaidynėse

Po žiemos atostogų buvo pratęstos Lietuvos mokyklų žaidynių kovos. Įvyko kaimo mokyklų tinklinio, krepšinio 3×3, svarsčių kilnojimo, miesto mokyklų stalo teniso varžybos, vyko kaimo mokyklų futbolo, krepšinio 3×3, tinklinio, kvadrato ir svarsčių kilnojimo zoninės varžybos.

Sausio 13 dieną Judrėnų Stepono Dariaus pagrindinės mokyklos sporto salėje kovojo kaimo vietovių mokyklų tinklinio atstovai. Tiek tarp vaikinų, tiek tarp merginų nepralenkiami buvo aikštelės šeimininkai – judrėniškiai. Jau kitą dieną Kvėdarnoje jiems teko kovoti zoninėse varžybose. Toks suspaustas varžybų tvarkaraštis buvo nepalankus mūsiškiams, tad nepavyko rimčiau pasipriešinti kitoms komandoms. Tiek merginos, tiek vaikinai liko ketvirtose vietose, nepatekdami į tarpzonines varžybas. Nepaisant to, jie savo mokyklai pelnė atitinkamai 40 ir 39,5 taško.

Kitą dieną geros naujienos atskriejo iš Gargžduose vykusių kaimo mokyklų merginų futbolo 5×5 zoninių varžybų. Čia puikiai kovojo Dovilų pagrindinės mokyklos moksleivės, įveikdamos visas varžoves ir patekdamos į tarpzonines varžybas.

Sausio 14 dieną Sporto centro salėje vykusiose kaimo vietovių mokyklų merginų krepšinio 3×3 varžybose pirmavo Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos krepšininkės, aplenkdamos Šiūparių pagrindinės mokyklos ir Pašlūžmio mokyklos-daugiafunkcio centro sportininkes.

Sausio 16 dieną 94,5 taško į Dovilų pagrindinės mokyklos taupyklę įnešė 2003 metų gimimo ir jaunesnių moksleivių kvadrato atstovai. Vaikinai Šilalės rajone vykusiose zoninėse varžybose iškovojo antrąją vietą (49 taškai), o merginos – atitinkamai ketvirtąją vietą (45,5 taško).

Sausio 19 dieną į Sporto centro salę rinkosi penkios kaimo vietovių mokyklų vaikinų krepšinio 3×3 komandos. Vėl nepralenkiami buvo Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos krepšininkai. Jiems rimtai pasipriešino antri likę Kretingalės pagrindinės mokyklos moksleiviai. Trečioji vieta atiteko Šiūparių pagrindinės mokyklos krepšininkams.

Sausio 20 dieną Gargždų sporto mokyklos sunkumų kilnojimo salėje rinkosi rajono kaimo vietovių mokyklų svarstininkai išsiaiškinti pajėgiausius. Atvyko dalyviai iš keturių mokyklų. Tačiau pagrindinė kova buvo tarp nuolatinių pastarųjų metų varžovų – moksleivių iš Veiviržėnų ir Dovilų. Sunkesnėse svorio kategorijose dominavę veiviržėniškiai šįkart nugalėjo įtikinamai, antri doviliškiai. Trečioje vietoje Plikių Ievos Labutytės pagrindinės mokyklos svarstininkai.

Sausio 23 dieną Kretingoje puikiai kovojo Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos krepšininkai. Jie zoninėse varžybose iškovojo pirmąją vietą ir pateko į tarpzonines varžybas. Tenai pat analogiškose varžybose kovojusios Veiviržėnų krepšininkės liko trečios ir iš tolimesnių varžybų iškrito.

Sausio 27 dieną Gargždų sporto centro salėje išsiaiškinti pajėgiausius susirinko rajono bendrojo ugdymo mokyklų stalo tenisininkai. Kovoti panoro 5 merginų ir net 7 vaikinų komandos. Tarp merginų nepralenkiamos buvo Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos stalo tenisininkės, įveikusios visas varžoves aiškia persvara. Tiesa, jų komanda buvo nepilnos sudėties, bet ir to pakako, kad nugalėtų įtikinamai. Tarp vaikinų pajėgiausi buvo Dovilų pagrindinės mokyklos moksleiviai.

Sausio 29 dieną Gargžduose vykusiose kaimo vietovių mokyklų vaikinų futbolo 5×5 zoninėse varžybose nepasisekė Dovilų pagrindinės mokyklos moksleiviams. Jie po atkaklių kovų nusileido pagrindiniams savo varžovams iš kaimyninių rajonų, liko treti ir buvo eliminuoti iš tolimesnių varžybų. Kaip sakoma, nepadėjo net ir namų sienos.

Sausio mėnesį dar vyko tiek miesto, tiek kaimo mokyklų tarpzoninės svarsčių kilnojimo varžybos. Tačiau mūsiškiai čia nesudalyvavo, neatnešdami brangių taškų ne tik savo mokykloms, bet ir rajonui.

Pasibaigus sausio mėnesio kovoms, miesto mokyklų bei rajono gimnazijų tarpe pirmauja Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos moksleiviai, surinkę 252 taškus. Plius jie dar turi rezerve iškovotą teisę dalyvauti stalo teniso merginų zoninėse varžybose, kur gali gauti apie 40-45 taškus arba patekti į tolimesnį etapą ir gauti dar daugiau taškų. Antra – Gargždų „Minijos“ progimnazija, surinkusi 244 taškus. Jie lenkia trečioje vietoje esančius Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos sportininkus (189 taškai). Tiesa, veiviržėniškiai turi rezerve dar vaikinų krepšinio tarpzonines varžybas ir dar nėra gavę respublikinių taškų už merginų krepšinio zonines varžybas. Tad jie santykinai dar gali aplenkti savo artimiausius varžovus. Priekulės I. Simonaitytės gimnazijos sportininkai šiai dienai ketvirti – 113 taškų, Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos – penkti (44 taškai).

Tarp kaimo vietovių mokyklų savo pirmaujančias pozicijas po truputėlį įtvirtina nuolatiniai pastarųjų metų rajono kaimo mokyklų sporto žaidynių lyderiai – Dovilų pagrindinės mokyklos moksleiviai – 237,5 taško, plius iškovota teisė dalyvauti futbolo merginų tarpzoninėse varžybose ir be to dar bus apie 40-45 taškai už futbolo vaikinų zonines varžybas. Tad jų komandos taupyklė bus ženkliai papildyta. Doviliškiai lenkia antroje vietoje esančius Judrėnų Stepono Dariaus  pagrindinės mokyklos moksleivius (129,5 taško) bei trečioje vietoje esančius Vėžaičių pagrindinės mokyklos moksleivius (126 taškai). Po jų 4-5 vietomis dalijasi Plikių Ievos Labutytės pagrindinės mokyklos ir Pašlūžmio mokyklos-daugiafunkcio centro moksleiviai. Jų sąskaitose po 98 taškus. Šešti – Endriejavo pagrindinės mokyklos sportininkai – 82 taškai. Toliau rikiuojasi Šiūparių pagrindinė mokykla (77 taškai), Ketvergių pagrindinė mokykla (64 taškai), Kretingalės pagrindinė mokykla (43 taškai) ir kitos mokyklos, turinčios po keliolika taškų arba visai jų dar neturinčios.

Pradinių klasių lenktyniavimo įskaitoje per sausio mėnesį niekas nepasikeitė. Mat neįvyko nė vienerių varžybų. Čia lyderiai išlieka Gargždų „Minijos“ progimnazijos moksleiviai – 104 taškai. Antri – vėžaitiškiai – 69 taškai. Treti – Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos moksleiviai – 43 taškai.

Vasario mėnesį Lietuvos mokyklų žaidynės bus tęsiamos. Vyks rajono kaimo vietovių mokyklų stalo teniso varžybos, miesto mokyklų „Drąsūs-stiprūs-vikrūs“ estafečių varžybos tiek pradinių, tiek 5-6 klasių moksleiviams, taip pat vyks miesto mokyklų krepšinio, šachmatų varžybos, visoms mokykloms – štangos spaudimo varžybos. Taip pat bus nemažai respublikinių zoninių, tarpzoninių varžybų. Apie visa tai informuosime vėliau.

Lietuvos mokyklų žaidynėse

Po žiemos atostogų buvo pratęstos Lietuvos mokyklų žaidynių kovos. Įvyko kaimo mokyklų tinklinio, krepšinio 3×3, svarsčių kilnojimo, miesto mokyklų stalo teniso varžybos, vyko kaimo mokyklų futbolo, krepšinio 3×3, tinklinio, kvadrato ir svarsčių kilnojimo zoninės varžybos.

Sausio 13 dieną Judrėnų Stepono Dariaus pagrindinės mokyklos sporto salėje kovojo kaimo vietovių mokyklų tinklinio atstovai. Tiek tarp vaikinų, tiek tarp merginų nepralenkiami buvo aikštelės šeimininkai – judrėniškiai. Jau kitą dieną Kvėdarnoje jiems teko kovoti zoninėse varžybose. Toks suspaustas varžybų tvarkaraštis buvo nepalankus mūsiškiams, tad nepavyko rimčiau pasipriešinti kitoms komandoms. Tiek merginos, tiek vaikinai liko ketvirtose vietose, nepatekdami į tarpzonines varžybas. Nepaisant to, jie savo mokyklai pelnė atitinkamai 40 ir 39,5 taško.

Kitą dieną geros naujienos atskriejo iš Gargžduose vykusių kaimo mokyklų merginų futbolo 5×5 zoninių varžybų. Čia puikiai kovojo Dovilų pagrindinės mokyklos moksleivės, įveikdamos visas varžoves ir patekdamos į tarpzonines varžybas.

Sausio 14 dieną Sporto centro salėje vykusiose kaimo vietovių mokyklų merginų krepšinio 3×3 varžybose pirmavo Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos krepšininkės, aplenkdamos Šiūparių pagrindinės mokyklos ir Pašlūžmio mokyklos-daugiafunkcio centro sportininkes.

Sausio 16 dieną 94,5 taško į Dovilų pagrindinės mokyklos taupyklę įnešė 2003 metų gimimo ir jaunesnių moksleivių kvadrato atstovai. Vaikinai Šilalės rajone vykusiose zoninėse varžybose iškovojo antrąją vietą (49 taškai), o merginos – atitinkamai ketvirtąją vietą (45,5 taško).

Sausio 19 dieną į Sporto centro salę rinkosi penkios kaimo vietovių mokyklų vaikinų krepšinio 3×3 komandos. Vėl nepralenkiami buvo Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos krepšininkai. Jiems rimtai pasipriešino antri likę Kretingalės pagrindinės mokyklos moksleiviai. Trečioji vieta atiteko Šiūparių pagrindinės mokyklos krepšininkams.

Sausio 20 dieną Gargždų sporto mokyklos sunkumų kilnojimo salėje rinkosi rajono kaimo vietovių mokyklų svarstininkai išsiaiškinti pajėgiausius. Atvyko dalyviai iš keturių mokyklų. Tačiau pagrindinė kova buvo tarp nuolatinių pastarųjų metų varžovų – moksleivių iš Veiviržėnų ir Dovilų. Sunkesnėse svorio kategorijose dominavę veiviržėniškiai šįkart nugalėjo įtikinamai, antri doviliškiai. Trečioje vietoje Plikių Ievos Labutytės pagrindinės mokyklos svarstininkai.

Sausio 23 dieną Kretingoje puikiai kovojo Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos krepšininkai. Jie zoninėse varžybose iškovojo pirmąją vietą ir pateko į tarpzonines varžybas. Tenai pat analogiškose varžybose kovojusios Veiviržėnų krepšininkės liko trečios ir iš tolimesnių varžybų iškrito.

Sausio 27 dieną Gargždų sporto centro salėje išsiaiškinti pajėgiausius susirinko rajono bendrojo ugdymo mokyklų stalo tenisininkai. Kovoti panoro 5 merginų ir net 7 vaikinų komandos. Tarp merginų nepralenkiamos buvo Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos stalo tenisininkės, įveikusios visas varžoves aiškia persvara. Tiesa, jų komanda buvo nepilnos sudėties, bet ir to pakako, kad nugalėtų įtikinamai. Tarp vaikinų pajėgiausi buvo Dovilų pagrindinės mokyklos moksleiviai.

Sausio 29 dieną Gargžduose vykusiose kaimo vietovių mokyklų vaikinų futbolo 5×5 zoninėse varžybose nepasisekė Dovilų pagrindinės mokyklos moksleiviams. Jie po atkaklių kovų nusileido pagrindiniams savo varžovams iš kaimyninių rajonų, liko treti ir buvo eliminuoti iš tolimesnių varžybų. Kaip sakoma, nepadėjo net ir namų sienos.

Sausio mėnesį dar vyko tiek miesto, tiek kaimo mokyklų tarpzoninės svarsčių kilnojimo varžybos. Tačiau mūsiškiai čia nesudalyvavo, neatnešdami brangių taškų ne tik savo mokykloms, bet ir rajonui.

Pasibaigus sausio mėnesio kovoms, miesto mokyklų bei rajono gimnazijų tarpe pirmauja Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos moksleiviai, surinkę 252 taškus. Plius jie dar turi rezerve iškovotą teisę dalyvauti stalo teniso merginų zoninėse varžybose, kur gali gauti apie 40-45 taškus arba patekti į tolimesnį etapą ir gauti dar daugiau taškų. Antra – Gargždų „Minijos“ progimnazija, surinkusi 244 taškus. Jie lenkia trečioje vietoje esančius Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos sportininkus (189 taškai). Tiesa, veiviržėniškiai turi rezerve dar vaikinų krepšinio tarpzonines varžybas ir dar nėra gavę respublikinių taškų už merginų krepšinio zonines varžybas. Tad jie santykinai dar gali aplenkti savo artimiausius varžovus. Priekulės I. Simonaitytės gimnazijos sportininkai šiai dienai ketvirti – 113 taškų, Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos – penkti (44 taškai).

Tarp kaimo vietovių mokyklų savo pirmaujančias pozicijas po truputėlį įtvirtina nuolatiniai pastarųjų metų rajono kaimo mokyklų sporto žaidynių lyderiai – Dovilų pagrindinės mokyklos moksleiviai – 237,5 taško, plius iškovota teisė dalyvauti futbolo merginų tarpzoninėse varžybose ir be to dar bus apie 40-45 taškai už futbolo vaikinų zonines varžybas. Tad jų komandos taupyklė bus ženkliai papildyta. Doviliškiai lenkia antroje vietoje esančius Judrėnų Stepono Dariaus  pagrindinės mokyklos moksleivius (129,5 taško) bei trečioje vietoje esančius Vėžaičių pagrindinės mokyklos moksleivius (126 taškai). Po jų 4-5 vietomis dalijasi Plikių Ievos Labutytės pagrindinės mokyklos ir Pašlūžmio mokyklos-daugiafunkcio centro moksleiviai. Jų sąskaitose po 98 taškus. Šešti – Endriejavo pagrindinės mokyklos sportininkai – 82 taškai. Toliau rikiuojasi Šiūparių pagrindinė mokykla (77 taškai), Ketvergių pagrindinė mokykla (64 taškai), Kretingalės pagrindinė mokykla (43 taškai) ir kitos mokyklos, turinčios po keliolika taškų arba visai jų dar neturinčios.

Pradinių klasių lenktyniavimo įskaitoje per sausio mėnesį niekas nepasikeitė. Mat neįvyko nė vienerių varžybų. Čia lyderiai išlieka Gargždų „Minijos“ progimnazijos moksleiviai – 104 taškai. Antri – vėžaitiškiai – 69 taškai. Treti – Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos moksleiviai – 43 taškai.

Vasario mėnesį Lietuvos mokyklų žaidynės bus tęsiamos. Vyks rajono kaimo vietovių mokyklų stalo teniso varžybos, miesto mokyklų „Drąsūs-stiprūs-vikrūs“ estafečių varžybos tiek pradinių, tiek 5-6 klasių moksleiviams, taip pat vyks miesto mokyklų krepšinio, šachmatų varžybos, visoms mokykloms – štangos spaudimo varžybos. Taip pat bus nemažai respublikinių zoninių, tarpzoninių varžybų. Apie visa tai informuosime vėliau.

Lietuvos mokyklų žaidynėse

Praeitų metų lapkričio-gruodžio mėnesiais vyko Lietuvos mokyklų žaidynių atrankinės kovos tarp Klaipėdos rajono mokyklų. Įvyko tiek miesto, tiek kaimo mokyklų kvadrato, futbolo varžybos, jėgas išbandė miesto mokyklų svarsčių kilnojimo sporto šakos atstovai, vyko visų paminėtų šakų zoninės varžybos.

Apie rajonines varžybas nuolat informuodavome portalo „Mano Gargždai“ puslapiuose, iliustruodami nuotraukomis (galima rasti archyvinėje medžiagoje, skiltyje „sportas“). Dabar informacija apie tai, kaip mūsų rajono mokykloms sekėsi kovoti respublikinėse varžybose ir apie turnyrinę jų padėtį įvykus pirmosioms kovoms.

Pirmieji respublikines varžybas pradėjo miesto mokyklų 2003 metų gimimo ir jaunesnių moksleivių (tiek berniukų, tiek mergaičių) kvadrato atstovai. Lapkričio 28 dieną Klaipėdoje vykusiose varžybose „Minijos“ progimnazijos mergaitės ir „Kranto“ pagrindinės mokyklos berniukai liko trečiose vietose ir nepateko į tarpzonines varžybas. Nepaisant to, jie savo mokykloms pelnė atitinkamai 55,5 ir 55 taškus. (Aiškumo dėlei, taškai respublikinėse varžybose skiriami priklausomai nuo etapo. Pvz., zoninėse varžybose už pirmą vietą duodama 30 taškų, už antrą – 29, trečią – 28, ketvirtą ir visas paskesnes vietas – po 27 taškus, plius papildomai po pusę taško nuo visų toje sporto šakoje Lietuvoje dalyvavusių komandų skaičiaus. Tarpzoninėse varžybose už pirmą vietą duodama 70 taškų, antrą – 66, trečią – 62, ketvirtą – 58, ir taip toliau kas keturiais taškais mažėjant iki 11 vietos – 30 taškų, po to už visas likusias vietas po 29 taškus, plius po pusę taško nuo dalyvavusių komandų skaičiaus analogiškai kaip ir zoninėse varžybose. Didžiausi taškai yra duodami finalinėse varžybose. Čia už pirmą vietą skiriama 120 taškų, antrą – 110, trečią – 100, ketvirtą – 90, penktą – 86, šeštą – 82, toliau mažėjant kas keturiais taškais iki 19 vietos – 30 taškų, už 20-tą ir paskesnes vietas skiriama po 29 taškus, plius analogiškai po pusę taško nuo dalyvavusių komandų skaičiaus).

Gruodžio 4 dieną Klaipėdoje vykusiose merginų futbolo 5×5 zoninėse varžybose puikiai kovojo Gargždų „Minijos“ progimnazijos moksleivės (mokytojas Mindaugas Jonelys), tik po atkaklios kovos į pirmąją vietą išleidusios varžybų šeimininkes klaipėdietes. Nepaisant pralaimėjimo, mokyklai buvo pelnyti 47 taškai.

Kitą dieną 54 taškus į „Minijos“ progimnazijos taupyklę įnešė 2005 metų gimimo ir jaunesnių moksleivių kvadrato atstovai, vadovaujami mokytojų Rasos Marcinkevičienės ir Redos Liužinienės. Jie zoninėse varžybose Klaipėdoje taip pat po atkaklios kovos liko antri.

Gruodžio 11 dieną Klaipėdoje vykusiose vaikinų futbolo 5×5 zoninėse varžybose kovojo Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos moksleiviai (mokytojas Giedrius Ratkus). Jie liko trečioje vietoje, mokyklai pelnydami 53,5 taško.

Gruodžio 12 dieną Šilalės rajone vyko kaimo vietovių mokyklų 2005 metų gimimo ir jaunesnių moksleivių kvadrato zoninės varžybos. Mūsų rajonui atstovavo Vėžaičių pagrindinės mokyklos moksleiviai, vadovaujami mokytojų Irenos Rubavičienės ir Birutės Ruigienės. Buvo iškovota trečioji vieta ir 46 taškai į mokyklos taupyklę.

Pasibaigus lapkričio-gruodžio mėnesio kovoms, miesto mokyklų bei rajono gimnazijų tarpe rajone pirmauja Gargždų „Minijos“ progimnazija, surinkusi 219 taškų. Antri Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos moksleiviai, surinkę 204 taškus. Jie lenkia trečioje vietoje esančius Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos sportininkus (91 taškas). Priekulės I. Simonaitytės gimnazijos sportininkai kol kas ketvirti – 68 taškai, Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazija penkta (44 taškai).

Kaimo vietovių mokyklų tarpe, kaip įprasta pastaraisiais metais, vėl į priekį veržiasi Dovilų pagrindinės mokyklos moksleiviai – 120 taškų, plius iškovota teisė dalyvauti ketveriose zoninėse varžybose, kur komandos taupyklė bus papildyta mažiausiai pusantro šimto taškų. Jie lenkia antroje vietoje esančius Vėžaičių pagrindinės mokyklos moksleivius (106 taškai) bei trečioje vietoje – Endriejavo pagrindinės mokyklos moksleivius (82 taškai). Po jų rikiuojasi visa grupė mokyklų, savo sąskaitose turinčių po 10-30 taškų.

Pagal rajono kūno kultūros darbuotojų metodinio ratelio visuotinio susirinkimo nutarimą nuo šių metų sezono vedama atskira pradinių klasių lenktyniavimo įskaita tarp visų rajono bendrojo ugdymo mokyklų. Čia jau įvyko dvi rungtys (kaimo ir miesto mokyklų kvadrato varžybos). Į lyderius išsiveržė Gargždų „Minijos“ progimnazijos pradinukai – 104 taškai. Antri vėžaitiškiai – 69 taškai. Treti – Priekulės I. Simonaitytės gimnazijos moksleiviai – 43 taškai. Nuo jų nedaug atsilieka Endriejavo pagr. m-kla (41 taškas), Šiūparių pagr. m-kla (38 taškai). Toliau taškus jau yra iškovoję: Gargždų „Kranto“ pagr. m-kla – 23 taškai, Dovilų pagr. m-kla – 22, Judrėnų Stepono Dariaus pagr. m-kla – 19, Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazija – 17, Ketvergių pagr. m-kla – 16.

Sausio mėnesį Lietuvos mokyklų žaidynės bus tęsiamos. Vyks kaimo vietovių mokyklų krepšinio 3×3, tinklinio ir svarsčių kilnojimo varžybos, miesto mokyklų stalo teniso varžybos, taip pat nemažai respublikinių zoninių varžybų. Apie visa tai nuolat informuosime.

Aštuonių daugiausiai dalyvių pritraukusių vasaros sporto šakų varžybų finalinis etapas vėl kaip ir pernai bus ypatingas. Jis vyks gegužės 27–28 dienomis, per masiškiausią Lietuvos sporto šventę – Olimpinę dieną. Šiemet ši šventė vyks Šiauliuose. Mokiniai rungsis geriausiose Lietuvos sporto bazėse, stebint gausybei žiūrovų. Jie varžysis krepšinio, futbolo, „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ estafečių, kvadrato, lengvosios atletikos, stalo teniso ir kalnų dviračių kroso varžybose. Visų moksleivių didelis noras dalyvauti šiose varžybose. Tai tarsi mažosios Olimpinės žaidynės. Bet tam reikia nueiti nelengvą kelią – minėtose šakose įveikti ne tik zoninių, bet ir tarpzoninių varžybų etapus. O tai pavyksta tik patiems stipriausiems ir atkakliausiems.

Įpusėjo Lietuvos mokyklų Olimpinio festivalio varžybos

Visą sausio mėnesį vyko Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų Olimpinio festivalio varžybos. Kovojo tiek miesto, tiek kaimo mokyklų stalo teniso, tinklinio, kaimo vietovių mokyklų svarsčių kilnojimo, „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ atstovai, miesto mokyklų krepšininkai, vyko įvairių sporto šakų zoninės, tarpzoninės ir finalinės varžybos.

Sausio 6–7 dienomis BĮ Sporto centro salėje vyko Lietuvos moksleivių olimpinio festivalio Klaipėdos rajono bendrojo ugdymo mokyklų tinklinio varžybos. Sausio 6 d. kovojo vaikinai, sausio 7 d. – merginos. Į vaikinų varžybas susirinko 4 komandos: Judrėnų Stepono Dariaus p. m., Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos, Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos ir Gargždų „Minijos“ progimnazijos tinklininkai. Nugalėję visus varžovus, pirmąją vietą nesunkiai iškovojo Judrėnų komanda. Antri vaivorykštiečiai, treti priekuliškiai. Sausio 7 dieną į kovą stojo net 5 merginų komandos. Be tų pačių išvakarėse kovojusių mokyklų, atvyko dar Plikių Ievos Labutytės pagrindinės mokyklos tinklininkės. Tai ypatingai sustiprino turnyrą. Varžybų burtai buvo negailestingi, ir jau pirmame mače turėjo susikauti pagrindiniai pretendentai į pirmąją vietą – Plikių ir Judrėnų pagrindinės mokyklos. Po ilgos ir sunkios kovos nugalėjo plikiškės, tuo parodydamos, kad jos atvyko su rimtais ketinimais nugalėti. Negana to, po dviejų mačų vėl susikovė dvi pretendentės į aukštas vietas – Plikių I. Labutytės p. m. ir Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos tinklininkės. Jau rodėsi, kad nugalės vaivorykštietės, bet trečiojo seto pabaigoje pergalė joms išslydo iš rankų. Tai dar labiau atvėrė kelią Plikių merginoms iškovoti pirmąją vietą. Artėjant varžyboms į pabaigą, kada atrodė visos prizinės vietos jau aiškios, tarsi antrąjį kvėpavimą įgavusios, į paskutinį mūšį pakilo Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos tinklininkės. Jos ne tik po dramatiškos kovos nugalėjo „Vaivorykštės“ gimnazijos merginas, bet ir paskutiniame mače „kibo“ į Plikių atstoves. Deja, jėgų paskutiniam mačui pristigo, ir nugalėtojomis tapo Plikių Ievos Labutytės p. m. tinklininkės. Antros – Judrėnų Stepono Dariaus pagrindinės mokyklos, trečios – Priekulės I. Simonaitytės gimnazijos atstovės. Sausio 10-tą dieną vykusiose zoninėse varžybose Plikių merginoms nepavyko patekti į kitą etapą – jos liko ketvirtos. O štai Judrėnų vaikinai iškovojo antrąją vietą ir balandžio mėnesį kovos tarpzoninėse varžybose.

Sausio 10-tą dieną vyko zoninės kaimo vietovių mokyklų kvadrato varžybos. Tiek Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos vaikinai, tiek Dovilų pagrindinės mokyklos merginos liko ketvirtose vietose ir iš tolimesnių varžybų iškrito.

Sausio 8 ir 13 dienomis „Minijos“ progimnazijos sporto salėje vyko kaimo vietovių mokyklų „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ varžybos. Tarp 2004 metų gimimo ir jaunesnių moksleivių pareiškė norą susikauti tik dvi rajono mokyklų komandos – iš Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos ir Vėžaičių pagrindinės mokyklos. Pajėgesni šį kartą buvo Vėžaičių DSV atstovai. Sausio 17 d. jie kovojo zoninėse varžybose ir  liko trečioje vietoje, taip iš tolimesnių varžybų iškrisdami. Tarp 2002 metų gimimo ir jaunesnių moksleivių norą kovoti pareiškė jau trys komandos – be vėžaitiškių ir veiviržėniškių dar prisijungė Endriejavo vidurinės mokyklos moksleiviai. Tiesa, jie ir liko trečioje vietoje, palikdami dėl nugalėtojo titulo susikauti senus varžovus iš Veiviržėnų ir Vėžaičių. Deja, atkaklios kovos šįkart nebuvo. Nugalėjo puikiai mokytojos Reginos Paulauskaitės parengta  Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos komanda. Tiesa, po to vykusiose zoninėse varžybose veiviržėniškiams nepavyko prasimušti į kitą etapą – jie liko antri, kai tuo tarpu į tarpzonines varžybas pateko tik pogrupio nugalėtojai.

Sausio 14 dieną Sporto centro salėje įvyko Klaipėdos rajono bendrojo ugdymo mokyklų stalo teniso varžybos. Į jas atvyko moksleiviai iš Judrėnų Stepono Dariaus pagrindinės mokyklos, Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos, „Minijos“ progimnazijos, Dovilų pagrindinės mokyklos ir Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos. Mergaičių grupėje tarp keturių komandų nepralenkiamos buvo Gargždų „Kranto“ p. m. stalo tenisininkės (Marija ir Augustė Mikalauskytės bei Solveiga Danielkutė). Jos įveikė visas varžoves sausais rezultatais ir pelnytai iškovojo pirmąją vietą. Antros judrėniškės, o trečios – doviliškės. Tarp vaikinų pirmavo Judrėnų Stepono Dariaus p. m. moksleiviai (Rokas Rapalavičius, Kristijonas Ruškys, Aivaras Poška), vadovaujami kūno kultūros mokytojo Andriaus Černeckio. Tiesa, susirungti dėl pirmos vietos jiems teko su principingai kovojusiais doviliškiais. Bet patirtis nugalėjo. Judrėniškiai pirmi, o varžybose dalyvavusios dvi Dovilų pagrindinės mokyklos komandos iškovojo antrą ir trečią vietas. Sausio 25-tą dieną vykusiose zoninėse varžybose abi mūsų rajono komandos liko trečiose vietose ir iš tolimesnių kovų iškrito.

Sausio 15 dieną Gargždų sporto mokyklos sunkumų kilnojimo salėje vyko kaimo vietovių mokyklų svarsčių kilnojimo varžybos. Išbandyti jėgas ryžosi 18 svarstininkų iš Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos ir Dovilų pagrindinės mokyklos. Vaikinai kovojo septyniose svorio kategorijose, merginos – vienoje. Komandinę dviejų senų varžovų dvikovą po atkaklios kovos rezultatu 127:123 laimėjo Dovilų pagrindinės mokyklos svarstininkai. Jiems ir atiteko galimybė sausio 24-tą dieną atstovauti rajonui respublikinėse varžybose. Tai buvo tarpzoninų varžybų etapas. Doviliškiai čia nors ir puikiai kovojo, bet liko penkti, t. y. už finalinio etapo borto.

Džiugi žinia mus pasiekė sausio 17 dieną, kada zoninėse kaimo vietovių mokyklų futbolo varžybose kovojusios Dovilų pagrindinės mokyklos merginos, nors ir be traumuotos savo lyderės, sugebėjo iškovoti antrąją vietą bei patekti į tarpzonines varžybas.

Sausio 20 dieną miesto sporto salėje dėl pajėgiausios rajono mokyklų merginų krepšinio komandos vardo susikovė Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos ir Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos sportininkės. Pajėgesnės buvo vaivorykštietės, nesunkiai laimėdamos mačą ir iškovodamos teisę atstovauti rajoną zoninėse varžybose.

Sausio 21 dieną Judrėnų Stepono Dariaus pagrindinės mokyklos sporto salėje rinkosi kaimo vietovių mokyklų stalo teniso komandos išsiaiškinti pajėgiausius. Prie stalų susikovė 6 vaikinų ir 3 merginų komandos. Kiekvieną komandą sudarė po tris dalyvius plius vieną atsarginį žaidėją. Tarp vaikinų nepralenkiami buvo aikštės šeimininkai Judrėnų Stepono Dariaus pagrindinės mokyklos pirmosios komandos stalo tenisininkai. Antra Dovilų pagrindinės mokyklos pirmoji komanda, trečia – Dovilų pagrindinės mokyklos antroji komanda. Ketvirti liko Pašlūžmio mokyklos-daugiafunkcio centro, penkti – Agluonėnų pagrindinės mokyklos, šešti – šeimininkų antrosios komandos stalo tenisininkai. Ypač atkakliai kovėsi visos trys merginų komandos. Du mačai iš trijų baigėsi rezultatais 3:2, vienas – 3:1. Kai kurios pavienės dvikovos taip pat baigėsi rezultatais 3:2. Galop paaiškėjo, kad nugalėtojomis tapo Dovilų pagrindinės mokyklos merginos, aplenkdamos savo pagrindines varžoves iš Judrėnų. Trečios – Pašlūžmio mokyklos-daugiafunkcio centro stalo tenisininkės.

Penkios vaikinų krepšinio komandos sausio 22 dieną pareiškė norą kovoti dėl pajėgiausios rajono moksleivių komandos vardo. Tai Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazija, Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazija, Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazija, Gargždų „Kranto“ pagrindinė mokykla ir Pašlūžmio mokykla-daugiafunkcis centras. Iš pradžių vyko atrankos varžybos, kur buvo kovojama dėl patekimo į geriausiųjų ketvertuką, po to keturios komandos prizines vietas išsiaiškino vieno rato sistema. Po atrankos varžybų su penktąja vieta susitaikė Pašlūžmio moksleiviai. Geriausiųjų ketvertuke jau po dviejų turų tapo aišku, kad dėl trečios vietos susikaus Priekulės ir „Kranto“ krepšininkai, o dėl pirmos – „Vaivorykštės“ ir Veiviržėnų. Kova dėl trečios vietos vyko iki paskutinės rungtynių sekundės, kur pergalę po labai įtemptos ir lygios kovos rezultatu 25:23 išplėšė Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos moksleiviai. Rungtynės dėl pirmos vietos apylygiai vyko tik puse pirmojo kėlinio. Po to po truputėlį ėmė aiškėti Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos krepšininkų (mokytojas Virginijus Čekanauskas) pranašumas, kurie ir nugalėjo savo varžovus iš Veiviržėnų didele persvara.

Sausio 28 dieną Judrėnų Stepono Dariaus pagrindinės mokyklos sporto salėje vyko kaimo vietovių mokyklų tinklinio varžybos. Į jas susirinko 5 vaikinų ir 2 merginų komandos. Iš pradžių nugalėtojus išaiškino merginos. Susikovė dvi pastarųjų metų pajėgiausios rajono moksleivių komandos – Judrėnų Stepono Dariaus ir Plikių Ievos Labutytės pagrindinių mokyklų tinklininkės. Nugalėtojoms išaiškinti buvo žaidžiami trys setai, nes po dviejų setų buvo lygu. Trečiame savo pranašumą įrodė Judrėnų merginos, tapdamos nugalėtojomis. Visos penkios vaikinų komandos susikovė tarpusavyje vieno rato sistema. Nesunkiai įveikę visus varžovus, nugalėtojais tapo aikštelės šeimininkai – Judrėnų tinklininkai. Kova dėl kitų vietų vyko labai atkakli. Galiausiai išaiškėjo antros vietos laimėtojai. Jais tapo Plikių Ievos Labutytės pagrindinės mokyklos moksleiviai. O trečios vietos laimėtojų likimas paaiškėjo tiktai sužaidus paskutiniame mače paskutinį setą. Drevernos pagrindinės mokyklos tinklininkai po labai atkaklios kovos įveikė Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos sportininkus, taip užsitikrindami paskutinę prizinę vietą. Ketvirti veiviržėniškiai, o penkti ketvergiškiai.

Sausio 30-tą dieną paskelbus Lietuvos mokyklų Olimpinio festivalio tarpinius rezultatus, tarp 40 kaimo vietovių bendrojo ugdymo mokyklų, jau pelniusių įskaitinius taškus, aukštoje penktoje vietoje yra Dovilų pagrindinės mokyklos moksleiviai. Vėžaičių pagrindinė mokykla kol kas užima 25 vietą. O tarp 42 kaimiškųjų rajonų, turinčių įskaitinius taškus, mūsų rajonas taip pat penktas. Miesto mokyklų 2-oje grupėje tarp 24 rajonų Klaipėdos rajonas šeštoje vietoje. O toje pačioje grupėje tarp 132-jų jau taškus iškovojusių mokyklų aukštoje 8-toje vietoje Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos sportininkai. Neblogai kovoja ir Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos moksleiviai. Jie toje pačioje grupėje dvidešimti. Gargždų „Minijos“ progimnazija 42-oje vietoje. Tarp 63 kaimo vietovių ginmazijų, vidurinių mokyklų Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazija užima 27-tą vietą.

Pasibaigus sausio mėnesio kovoms, miesto mokyklų bei rajono gimnazijų, tarp vidurinių mokyklų rajone pirmauja Priekulės I. Simonaitytės gimnazijos sportininkai – 407,5 taško. Antra Gargždų „Minijos“ progimnazija, surinkusi 281 tašką. Ji nežymiai lenkia trečioje vietoje esančius Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos moksleivius (277 taškai). Veiviržėnų gimnazijos sportininkai (276 taškai) kol kas ketvirti.

Tarp kaimo vietovių mokyklų, kaip įprasta pastaraisiais metais, vėl didele persvara pirmauja Dovilų pagrindinės mokyklos moksleiviai – 494,5 taško. Jie ženkliai lenkia antroje vietoje esančius Judrėnų Stepono Dariaus pagrindinės mokyklos moksleivius (227 taškai), bei trečioje vietoje – Vėžaičių pagrindinės mokyklos moksleivius (225 taškai). Po jų rikiuojasi Pašlūžmio mokykla-daugiafunkcis centras (105 tšk.), Plikių Ievos Labutytės p. m. (89,5 tšk.), Ketvergių p. m. (84 tšk.), Agluonėnų p. m. (60 tšk.) ir t. t.

Vasario mėnesį Olimpinio festivalio varžybos bus tęsiamos. Vyks kaimo vietovių krepšinio 3×3, šachmatų 5-12 klasių moksleivių, štangos spaudimo, miesto mokyklų DSV varžybos, vyks nemažai respublikinių varžybų. Taigi visa kova dar priešaky.

Lietuvos mokyklų Olimpinio festivalio varžybose

Baigėsi 2014–2015 mokslo metų Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų Olimpinio festivalio pirmoji dalis. Lapkričio-gruodžio mėnesiais kovojo tiek miesto, tiek kaimo mokyklų kvadrato ir futbolo 5×5 atstovai, taip pat miesto mokyklų svarstininkai. Iš viso surengta 11 skirtingų varžybų. Jau įvyko ir šių varžybų pirmieji respublikiniai etapai – zoninės (tarpzoninės) varžybos.

Lapkričio 20, 25 ir gruodžio 2 dienomis BĮ „Sporto centras“ sporto salėje kovėsi miesto bendrojo ugdymo mokyklų kvadrato žaidimo atstovai. Kadangi miesto mokyklų varžybos yra atviros ir leidžiama atstovauti visų rajono mokyklų moksleiviams, tuo pasinaudojo Dovilų pagrindinės mokyklos kvadratininkai, nugalėdami visose trejose varžybose, tiek tarp 2004, tiek tarp 2002 metų gimimo ir jaunesnių berniukų bei mergaičių. Negana to, 2004 metų gimimo ir jaunesnių moksleivių doviliškių komanda lapkričio 29 dieną vykusiose zoninėse varžybose nugalėjo visas miestų komandas, iškovodama pirmąją vietą. Tačiau likimas jiems buvo negailestingas, pralaimėjusieji nusprendė nuodugniau patikrinti doviliškių dokumentus, o ne visi komandos nariai tą dieną turėjo su savimi pasiėmę moksleivių pažymėjimus. Varžybų organizatoriai pagal nuostatus nugalėtojus „nustūmė“ į trečiąją vietą. Dėl per didelio krūvio 2002 metų gimimo ir jaunesnių tiek berniukų, tiek mergaičių Dovilų pagrindinės mokyklos kvadrato komandos dalyvavimą zoninėse varžybose perleido antrąsias vietas rajone užėmusioms komandoms: berniukų – Gargždų „Minijos“ progimnazijos, mergaičių – Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos moksleiviams. Abi mūsų rajono komandos gruodžio 6 dieną dalyvavo zoninėse varžybose ir liko trečiose vietose, iš tolimesnių varžybų iškrisdamos.

Lapkričio 26–27 d. rajono policijos komisariato sporto salėje rungėsi miesto bendrojo ugdymo mokyklų 2001 metų gimimo ir jaunesnių berniukų bei 2000 metų gimimo ir jaunesnių mergaičių salės futbolo komandos. Berniukų grupėje nugalėjo „Kranto“, mergaičių – „Minijos“ progimnazijos moksleiviai. Gruodžio 5–6 dienomis Klaipėdoje vykusiose zoninėse varžybose „Kranto“ berniukai buvo ketvirti, o „Minijos“ mergaitės (mokytojas Mindaugas Jonelys) pasidalijo pirmą-antrą vietas ir pateko į tolimesnes varžybas. Kitų metų vasario 20–22 dienomis jų lauka tarpzoninės varžybos.

Analogiškose kaimo vietovių mokyklų futbolo varžybose gruodžio 9–10 dienomis nugalėjo Dovilų pagrindinės mokyklos moksleiviai (tiek berniukai, tiek mergaitės). Nors jiems bandė priešintis Vėžaičių, Ketvergių ir Agluonėnų pagrindinių mokyklų futbolininkai, pajėgesni vis tik buvo praeitų metų Lietuvos mokyklų Olimpinio festivalio nugalėtojai. 2015 metų sausio 16–18 dienomis mūsų rajone vyksiančiose zoninėse varžybose doviliškiai bandys pakartoti praeitų metų pasiekimus.

Gruodžio 4 dieną Dovilų pagrindinės mokyklos sporto salėje ir gruodžio 16–17 dienomis Vėžaičių pagrindinės mokyklos sporto salėje atkakliai kovėsi rajono kaimo mokyklų kvadrato žaidimo atstovai. Aktyviausi čia buvo Dovilų pagr. mokyklos (mokytojas Arūnas Šimkevičius), Vėžaičių pagr. mokyklos (mokytoja Birutė Ruigienė), Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos (mokytoja Regina Paulauskaitė) ir Endriejavo vidurinės mokyklos (mokytojas Stasys Vyšniauskas) moksleiviai. Nugalėtojais tapo: 2004 metų gimimo ir jaunesnių bei 2002 metų gimimo ir jaunesnių mergaičių grupėse – Dovilų pagrindinė mokykla, 2002 metų gimimo ir jaunesnių berniukų – Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos komanda. Ypač atkaklios buvo pastarosios varžybos, kur nugalėtojams nežymiai nusileido Dovilų ir Judrėnų Stepono Dariaus pagrindinių mokyklų moksleiviai. Gruodžio 13 dieną vykusiose zoninėse kvadrato varžybose 2004 metų gimimo ir jaunesnių moksleivių Dovilų komanda liko trečioje vietoje. Vyresniųjų zoninės varžybos numatytos 2015 metų sausio 10 dieną.

Gruodžio 3 dieną Gargždų sporto mokyklos sunkumų kilnojimo salėje vyko rajono bendrojo ugdymo mokyklų svarsčių kilnojimo varžybos. Jėgas išbandyti nusprendė Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos, Dovilų pagrindinės mokyklos ir Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos svarstininkai. Vyko atkaklios kovos visose svorio kategorijose. Komandinėje įskaitoje nugalėtojai išsidėstė aukščiau pateikta tvarka. Gruodžio 13 dieną priekuliškiai dalyvavo tarpzoninėse varžybose, iškovodami aukštą penktąją vietą. Tačiau, kad patektų į finalines varžybas, to nepakako.

Baigėsi Lietuvos moksleivių Olimpinio festivalio 2014-ųjų metų varžybinis ciklas. Jau išaiškėjo 2014–2015 mokslo metų lyderiai. Miesto gimnazijų, progimnazijų, vidurinių mokyklų tarpe pirmauja Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazija, turinti 277 taškus. Gargždų „Minijos“ progimnazija antroje vietoje – 220,5 taško. Treti Gargždų „Kranto“ pagrindinė mokykla – 162,5 taško. Kaimo vietovių pagrindinių mokyklų tarpe į lyderius išsiveržė Dovilų pagrindinė mokykla, savo taupyklėje turinti jau 247 taškus. Antri Vėžaičių pagrindinė mokykla – 134 taškai, treti Ketvergių pagrindinė mokykla – 64 taškai.

Sausio mėnesį varžybos bus tęsiamos. Numatyta net trylika skirtingų varžybų. Bus kovojama tinklinio aikštelėse ir prie teniso stalų tiek tarp miesto, tiek tarp kaimo mokyklų, jėgas išbandys kaimo mokyklų „Drąsūs-stiprūs-vikrūs“ atstovai, kovos kaimo mokyklų svarstininkai, miesto mokyklų krepšinio 5×5 atstovai. Taigi visa kova dar priešaky.

Lietuvos mokyklų Olimpinio festivalio varžybose

Visą kovo mėnesį vyko Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų Olimpinio festivalio varžybos. Toliau kovojo tinklinio, „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“, šaškių atstovai.
Kovo 4–6 dienomis „Minijos“ progimnazijos sporto salėje vyko bendrojo ugdymo mokyklų „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ varžybos. Tiek tarp 2003 metų gimimo, tiek tarp 2001 metų gimimo ir jaunesnių dalyvių pajėgiausi šį kartą buvo Gargždų „Minijos“ progimnazijos DSV atstovai. Kovo 15 d. jie kovojo zoninėse varžybose. 2001 m. gim. bei jaunesnių amžiaus grupėje buvo iškovota pirmoji vieta bei patekta į tarpzonines varžybas. Kovo 29 d. tarpzoninėse varžybose minijiečiai liko treti.
Kovo 12–13 dienomis į Gargždų miesto sporto salę rinkosi miesto bendrojo ugdymo mokyklų Olimpinio festivalio tinklinio varžybų dalyviai. Dalyvavo keturios merginų ir trys vaikinų komandos. Tarp merginų nugalėjo Plikių Ievos Labutytės pagrindinės mokyklos tinklininkės, o tarp vaikinų sėkmė lydėjo Judrėnų Stepono Dariaus pagrindinės mokyklos tinklininkus. Kovo 23 d. vykusiose zoninėse varžybose judrėniškiai liko treti, o plikiškės ketvirtos. Taigi iš tolimesnių varžybų abi komandos iškrito.
Kovo 18 d. rajono sporto centro šahmatų-šaškių patalpose vyko bendrojo ugdymo mokyklų pradinių klasių šaškių varžybos. Tarp penkių komandų pajėgiausi buvo Dovilų pagrindinės mokyklos pirmosios komandos šaškininkai. Jie nežymiai aplenkė Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos ir Dovilų antrosios komandos šaškininkus.

LIETUVOS MOKYKLŲ OLIMPINIO FESTIVALIO KOVOS

Toliau tęsiasi Lietuvos mokyklų Olimpinio festivalio kovos. Vasario mėnesį vyko futbolo finalinės, kaimo vietovių mokyklų tinklinio tarpzoninės, šachmatų, „Drąsūs-stiprūs-vikrūs“ rajono varžybos.
Ypatingai džiugios naujienos šį mėnesį skriejo iš futbolo aikštelių. Vasario 7-tą dieną Gargždų „Minijos“ progimnazijos vaikinų futbolo komanda finalinėse varžybose iškovojo trečiąją vietą. Jų sėkmę vasario 25 d. pakartojo Dovilų pagrindinės mokyklos futbolininkės. Na o džiugiausia vasario mėnesį buvo tai, kad Dovilų pagrindinės mokyklos futbolininkai, vadovaujami Arūno Šimkevičiaus ir Kazimiero Repšio, pirmąkart per Lietuvos moksleivių Olimpinių festivalių istoriją mūsų rajonui iškovojo pačią aukščiausiąją vietą. Aukso medaliai buvo įteikti šios mokyklos moksleiviams: Irmantui Milašiui, Aroldui Kazlauskui, Jonui Jurkui, Karoliui Tydekui, Dovydui Vaitkui, Justui Tydekui, Karoliui Pliuškiui, Mantui Varanavičiui ir komandos kapitonui Domui Petrauskui.
Vasario 11 d. Gargždų šachmatų klube kovojo rajono bendrojo ugdymo mokyklų šachmatų žaidimo atstovai. Komandoms galėjo atstovauti 1997 m. gimę ir jaunesni šachmatininkai. Po atkaklių kovų nugalėjo „Minijos“ progimnazijos pirmoji komanda (Mantas Pilipuitis, Danielius Raudys, Titas Jonauskis ir Martyna Jucytė).
Vasario 15 d. kaimo vietovių mokyklų tinklinio tarpzoninėse varžybose Judrėnų Stepono Dariaus pagrindinės mokyklos vaikinų ir merginų komandos, vadovaujamos mokytojo Andriaus Černeckio iškovojo trečiąsias vietas ir į finalus nepateko.
Vasario 25–27 dienomis „Minijos“ progimnazijos sporto salėje kovėsi kaimo vietovių mokyklų „Drąsūs-stiprūs- vikrūs“ atstovai. Tiek tarp 2001 metų ir jaunesnių, tiek tarp 2003 metų gimimo ir jaunesnių nepralenkiami buvo Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos sportininkai. Jie ir iškovojo teisę atstovauti mūsų rajonui respublikinėse varžybose
Įveikus apie du trečdalius 2013–2014 metų Lietuvos mokinių Olimpinio festivalio distancijos, tarp miesto mokyklų (gimnazijų, progimnazijų) ir rajono vidurinių mokyklų (gimnazijų) pirmauja Gargždų „Kranto“ pagrindinė mokykla, surinkusi 410 taškų. Toliau lyderių grupėje komandos rikiuojasi taip: 2. Priekulės I. Simonaitytės gimnazija – 376,5 taško; 3. Gargždų „Minijos“ progimnazija – 355,5 taško; 4. Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazija – 310,5 taško. Tarp kaimo pagrindinių mokyklų ir toliau ryškiai pirmauja Dovilų pagrindinės mokyklos atstovai – 796 taškai; antri – Judrėnų Stepono Dariaus pagrindinės mokyklos mokiniai – 453 taškai; treti – Vėžaičių pagrindinės mokyklos mokiniai – 183 taškai. Toliau rikiuojasi: Plikių I. Labutytės pagr. mokykla – 180; Pašlūžmio pagr. mokykla – 156 taškai ir kiti.
Kovo mėnesį rajone toliau vyks miesto mokyklų „Drąsūs-stiprūs-vikrūs“, tinklinio, pradinių klasių šaškių varžybos, įvairios zoninės, tarpzoninės ir finalinės respublikinės varžybos.
Paskelbus tarpinius rezultatus, tarp kaimo vietovių pagrindinių mokyklų ir progimnazijų Lietuvoje ženkliai pirmauja Dovilų pagrindinės mokyklos sportininkai. Judrėnų Stepono Dariaus pagrindinė mokykla čia penktoje vietoje. Tarp Lietuvos kaimo pagrindinių mokyklų ir progimnazijų Klaipėdos rajonas kol kas užima aukštą ketvirtą vietą. Gerėjantys rezultatai byloja apie vis didėjantį dėmesį sportui mūsų rajono mokyklose, o tai nuteikia optimistiškai.

LIETUVOS MOKYKLŲ OLIMPINIO FESTIVALIO KOVOS

Toliau tęsiasi Lietuvos mokyklų Olimpinio festivalio kovos. Sausio mėnuo ypatingai pasižymėjo varžybų gausa. Vyko futbolo, tinklinio, krepšinio, stalo teniso, svarsčių kilnojimo įvairaus lygio varžybos.
Kovas tęsė tiek miesto, tiek kaimo vietovių mokyklų futbolo 5×5 atstovai. Džiugios žinios skriejo iš sporto salių, kur pergales vieną po kitos tarpzoninėse varžybose skynė Gargždų „Minijos“ progimnazijos vaikinų, Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos merginų, zoninėse varžybose – Dovilų pagrindinės mokyklos tiek vaikinų, tiek merginų komandos. Visos jos iškovojo teisę dalyvauti toliau – doviliškiai tarpzoninėse, o minijiečiai ir krantietės – finalinėse varžybose. Sausio 25 dieną Ukmergėje jau įvyko merginų finalinės varžybos, kur Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos komanda (mokytojas Giedrius Ratkus) iškovojo aukštą ketvirtąją vietą. Vasario 7 dieną Vilniuje susirinks keturios pajėgiausios vaikinų komandos, kur laukiama Gargždų „Minijos“ progimnazijos vaikinų aukštos vietos. Slapta tikimasi ir gero Dovilų pagrindinės mokyklos futbolininkų pasirodymo tolimesnėse kovose.
Sausio 8 dieną Judrėnų Stepono Dariaus pagrindinės mokyklos sporto salėje vyko kaimo vietovių mokyklų tinklinio varžybos. Čia nepralenkiami buvo varžybų šeimininkai, nugalėję ir vaikinų, ir merginų tarpe. Kovoje dėl pirmos vietos Judrėnų vaikinai įveikė Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos ir Plikių I. Labutytės pagrindinės mokyklos tinklininkus, o merginos – po atkaklios kovos nugalėjo varžoves iš Plikių I. Labutytės pagrindinės mokyklos. Sausio 11 dieną Kvėdarnoje vykusiose zoninėse varžybose abi Judrėnų Stepono Dariaus pagrindinės mokyklos tinklininkų komandos (mokytojas Andrius Černeckis) iškovojo antrąsias vietas ir pagal nuostatus pateko į tarpzonines varžybas. Taigi jų dar laukia tolimesnė kova vasario mėnesį.
Sausio 14 dieną Gargždų miesto sporto salėje kovojo kaimo vietovių mokyklų krepšinio 3×3 atstovai. Tarp 5 vaikinų komandų pajėgiausi buvo Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos krepšininkai, antri – Pašlūžmio mokyklos-daugiafunkcio centro, treti – Plikių I. Labutytės pagrindinės mokyklos moksleiviai. Tarp merginų norą dalyvauti varžybose pareiškė tik dvi komandos – Pašlūžmio ir Plikių bendrojo ugdymo mokyklų. Pajėgesnės šį kartą buvo Pašlūžmio merginos.
Sausio 15 dieną Gargždų miesto sporto salėje prie žaliųjų stalų susirinko rajono bendrojo ugdymo mokyklų stalo teniso atstovai. Tarp 7 vaikinų komandų iš pradžių pogrupiuose buvo išaiškintos keturios pajėgiausios. Jomis tapo Judrėnų-1, Judrėnų-2, Pašlūžmio mokyklos-daugiafunkcio centro ir Gargždų „Minijos-2“ komandos. Tarp jų olimpine sistema buvo išaiškinti nugalėtojai. Prizininkai išsirikiavo aukščiau paminėta tvarka. Na o merginų tarpe susikovė 4 komandos. Čia nepralenkiamos taip pat buvo Judrėnų Stepono Dariaus pagrindinės mokyklos stalo tenisininkės.
Sausio 16 ir 21 dienomis Gargždų miesto sporto salėje susikovė rajono mokyklų didžiojo krepšinio (5×5) atstovai. 4 merginų komandos olimpine sistema išsiaiškino nugalėtojus. Pajėgiausios buvo Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos krepšininkės, finale įveikusios Pašlūžmio mokyklos – daugiafunkcio centro atstoves. Trečios – Priekulės I. Simonaitytės gimnazijos merginos, įveikusios Vėžaičių pagrindinės mokyklos komandą. Į analogiškas vaikinų varžybas susirinko šešios komandos. Buvo kovojama dviem pogrupiais, kur nugalėtojai susitiko dėl 1-2 vietų, o užėmę antrąsias vietas – dėl trečios vietos. Kovoje dėl trečios vietos krantiečiai palaužė priekuliškius. Na o didžiąjame finale – minijiečiai po atkaklios kovos įveikė „Vaivorykštės“ gimnazijos krepšininkus.
Sausio 22 dieną Gargždų sporto mokyklos sunkumų kilnojimo salėje rinkosi patys stipriausi rajono kaimo vietovių moksleiviai, kad išsiaiškintų įvairių svorio kategorijų svarsčių kilnojimo nugalėtojus. Nurimus varžybų aistroms, paaiškėjo, kad stipriausiųjų titulas atiteko Dovilų pagrindinės mokyklos svarstininkams. Antra – Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazija, Plikių I. Labutytės pagrindinės mokyklos atstovams atiteko trečioji vieta.
Įveikus apie pusę 2013–2014 metų Lietuvos moksleivių Olimpinio festivalio distancijos, tarp rajono miesto mokyklų (gimnazijų, progimnazijų) ir rajono vidurinių mokyklų (gimnazijų) pirmauja Gargždų „Kranto“ pagrindinė mokykla, surinkusi 387 taškus. Toliau lyderių grupėje komandos rikiuojasi taip: 2. Priekulės I. Simonaitytės gimnazija – 354,5 taško; 3. Gargždų „Minijos“ progimnazija – 300,5 taško. Tarp kaimo pagrindinių mokyklų pirmauja Dovilų pagrindinės mokyklos atstovai – 421 taškas. Nuo jų kiek atsilieka Judrėnų Stepono Dariaus mokyklos moksleiviai – 272 taškai. Treti – Plikių I. Labutytės pagr. mokyklos moksleiviai – 158 taškai. Toliau rikiuojasi Pašlūžmio pagr. mokykla – 140, Vėžaičių pagr. mokykla – 137 taškai, Agluonėnų pagr. mokykla – 61,5 taško.
Vasario mėnesį rajone vyks šachmatų, kaimo vietovių bendrojo ugdymo mokyklų „Drąsūs-stiprūs-vikrūs“ varžybos, įvairios zoninės, tarpzoninės ir finalinės respublikinės varžybos.

STARTAVO 2013–2014 MOKSLO METŲ LIETUVOS MOKSLEIVIŲ OLIMPINIS FESTIVALIS

Lapkričio 21 dieną rajono bendrojo ugdymo mokyklų pradinių klasių kvadrato varžybomis startavo IX Lietuvos moksleivių Olimpinis festivalis. Iki gruodžio 10 dienos vyko net šešios kvadrato varžybos – 3 miesto, 3 kaimo mokyklų. Kaip ir praeitame sezone, siekiant populiarinti rajono kaimo mokyklų sportą, joms leista dalyvauti ir miesto mokyklų varžybose. Tuo pasinaudojo pačios aktyviausios Dovilų ir Vėžaičių pagrindinės mokyklos, kurios dalyvavo visose šešiose varžybose. Doviliškiai net 5 kartus nugalėjo, pralaimėdami „Kranto“ pagrindinei mokyklai. Gruodžio 7–8 dienomis jau įvykusiose miesto mokyklų kvadrato zoninėse varžybose mūsiškiai iškovojo antrąsias-trečiąsias vietas ir iš tolimesnių varžybų iškrito.
Sėkmingiau klostėsi miesto mokyklų futbolo 5×5 varžybų rajono nugalėtojams – „Minijos“ progimnazijos vaikinams ir „Kranto“ pagrindinės mokyklos merginoms. Jie gruodžio 7 dieną vykusiose zoninėse varžybose iškovojo pirmąsias vietas ir sausio viduryje kovos dėl patekimo į Lietuvos finalines varžybas. Jei „Minijos“ vaikinai sieks pakartoti pernykščią sėkmę (iškovoti ne žemesnę kaip antrąją vietą Lietuvoje), tai „Kranto“ merginoms vien patekimas į tarpzonines varžybas – jau pasiekimas. Linkime mūsiškiams sėkmės.
Be jau minėtų varžybų, gruodžio mėnesį dar įvyko rajono kaimo vietovių futbolo 5×5 varžybos ir miesto mokyklų svarsčių kilnojimo varžybos. Futbole dominavo Dovilų pagrindinės mokyklos atstovai, o svarsčių kilnojime – Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos stipruoliai. Sausio mėnesį jie išbandys jėgas zoninėse varžybose.
Mokyklų sportininkų laukia ypatingai sunkus sausio mėnuo. Vyks kaimo vietovių tinklinio, krepšinio 3×3, svarsčių kilnojimo, stalo teniso varžybos, miesto mokyklų krepšinio 5×5, stalo teniso varžybos. O kur dar dalyvavimas zoninėse ir tarpzoninėse kitų sporto šakų varžybose.
Jau išaiškėjo 2013–2014 mokslo metų Olimpinio festivalio lyderiai tarp rajono mokyklų. Tarp miesto mokyklų ir rajono vidurinių mokyklų, gimnazijų pirmauja Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos sportininkai – 261 taškas. Nuo jų truputėlį atsilieka Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazija – 240,5 taško. Treti kol kas Gargždų „Minijos“ progimnazijos moksleiviai – 186,5 taško. Tarp kaimo vietovių pagrindinių mokyklų Dovilų pagrindinės mokyklos moksleiviai ženkliai pirmauja – 259 taškai. Antri – Vėžaičių pagrindinės mokyklos sportininkai – 137 taškai, treti – Judrėnų Stepono Dariaus pagrindinės mokyklos atstovai – 64 taškai. Varžybos dar tik įsibėgėja, taigi daug dar kas gali keistis.

Baigėsi 2012–2013 mokslo metų Lietuvos mokyklų Olimpinio
festivalio varžybos

Visą gegužės mėnesį toliau vyko bendrojo ugdymo mokyklų Olimpinio festivalio varžybos. Dėl įskaitinių taškų rajone kovojo lengvosios atletikos (tiek keturkovės, tiek įvairių rungčių), turizmo atstovai, o virvės traukimo, šaškių, lengvosios atletikos keturkovės, kroso estafečių ir įvairių rungčių atstovai kovėsi respublikinėse varžybose.
Gegužės 7 dieną VJSM stadione vyko rajono mokyklų keturkovės varžybos. Dėl pajėgiausiųjų titulo kovojo 6 merginų ir 7 vaikinų komandos. Tarp merginų nugalėjo Dovilų pagrindinės mokyklos atstovės, antros – „Minijos“ progimnazijos, o trečios – Priekulės I. Simonaitytės gimnazijos moksleivės. Asmeninėje įskaitoje pajėgiausia buvo Gabrielė Zvankauskaitė iš „Minijos“ progimnazijos. Tarp vaikinų nepralenkiami buvo minijiečiai, aplenkdami Veiviržėnų ir Priekulės I. Simonaitytės gimnazijos keturkovininkus. Asmeninėje įskaitoje didele persvara prieš kitus varžovus nugalėjo veiviržėniškis Laurynas Toleikis. O keturkovės zoninėse varžybose rajonui atstovavę „Minijos“ progimnazijos lengvaatlečiai iš tolimesnių varžybų iškrito (merginos liko antros, vaikinai treti, kada tik nugalėtojai galėjo dalyvauti toliau). Nudžiugino tik mūsiškė G. Zvankauskaitė, surinkusi net 274 taško ir asmeninėje įskaitoje iškovojusi aukštą trečiąją vietą.
Gegužės 14 dieną VJSM stadione vyko rajono bendrojo ugdymo mokyklų lengvosios atletikos rungčių varžybos. Į jas susirinko gausus būrys moksleivių net iš dešimties rajono ugdymo įstaigų. Atkakli kova virė kiekviename stadijono kampelyje.Vienur bėgo, kitur metė, šoko, stūmė. Galop, nurimus aistroms ir suvedus rezultatus, paaiškėjo, kad pajėgiausi tarp gimnazijų buvo Veiviržėnų gimnazijos sportininkai, po atkaklios kovos aplenkę Gargždų „Vaivorykštės“ ir Priekulės I. Simonaitytės gimnazijos moksleivius. Tarp pagrindinių mokyklų ir progimnazijų pranašesni už kitus buvo „Minijos“ progimnazijos sportininkai. Antri doviliškiai, treti Plikių I.Labutytės pagrindinės mokyklos atstovai. Po to vykusiose respublikinėse lengvosios atletikos varžybose Šiauliuose tarp kaimo vietovių mokyklų Dovilų vaikinai liko 21-oje vietoje, o merginos iškovojo aukštą dešimtąją vietą, tarp miestų mokyklų ir gimnazijų Veiviržėnų merginos liko 23-čioje, o vaikinai 25-toje vietose.
Gegužės mėnesio pradžioje Veiviržėnų gimnazijos lengvaatlečiai dar dalyvavo Lietuvos finalinėse kroso estafečių varžybose Kėdainiuose (iškovota aukšta vienuolikta vieta tarp 27 komandų).
Olimpinio festivalio finiše dar vyko finalinės virvės traukimo ir šaškių varžybos. Jose aktyvūs buvo ir mūsų rajono sportininkai, ypač moksleiviai iš Priekulės I. Simonaitytės gimnazijos, taip pat iš Dovilų ir Drevernos pagrindinių mokyklų. Gegužės 17 d. Meškuičiuose Priekulės virvės traukikai liko 17-toje vietoje, o Dovilų stipruoliai dalijosi 9-16 vietas. Tą pačią dieną Kuršėnuose kovojo pradinių klasių šaškių atstovai, kur Drevernos šaškininkai iškovojo 22-trą vietą. Gegužės 26-ąją dieną Marijampolėje Priekulės I. Simonaitytės gimnazijos šaškininkai pakilo dar aukščiau, net į dvyliktą vietą.
Na o rajono sportinių kovų ciklas buvo baigtas gegužės 29-30 dienomis Karklėje turizmo varžybomis.Čia nugalėtojais tapo Priekulės I. Simonaitytės gimnazijos jaunieji turistai. Po jų liko Pašlūžmio ir „Kranto“ pagrindinių mokyklų moksleiviai.
Paskelbus Lietuvos mokyklų Olimpinio festivalio galutinius rezultatus, tarp 71 klasifikuotos kaimo vietovių bendrojo ugdymo pagrindinės mokyklos ir progimnazijos aukštą trečiąją vietą iškovojo Dovilų pagrindinės mokyklos moksleiviai. Jie bus pagerbti rugsėjo mėnesį per Olimpinio festivalio nugalėtojų apdovanojimų ceremoniją. Toje pačioje grupėje Judrėnų Stepono Dariaus pagrindinė mokykla užėmė 29-tą vietą. Tarp 45 rajonų, turinčių kaimo mokyklų įskaitinius taškus, mūsų rajonas liko devynioliktoje vietoje. Ganėtinai aukštą (dvyliktą) vietą tarp 161 miesto bendrojo ugdymo pagrindinės mokyklos ir progimnazijos iškovojo Gargždų „Minijos“ progimnazija. Tarp 93 Lietuvos kaimo vietovių gimnazijų (vidurinių mokyklų) Veiviržėnų gimnazija liko 35-toje vietoje.
Pasibaigus 2012–2013 mokslo metų kovoms, tarp miesto ir vidurinių mokyklų bei gimnazijų Gargždų „Minijos“ progimnazija surinko 934 taškus ir tapo šios grupės sportiškiausia ugdymo įstaiga rajone. Ji nedidele taškų persvara aplenkė Veiviržėnų gimnazijos sportininkus (892,5 taško). Treti Priekulės I. Simonaitytės gimnazija – 758,5 taško, ketvirti Gargždų „Kranto“ pagrindinė mokykla – 664 tšk., penkti „Vaivorykštės gimnazija – 224 tšk., šešti Endriejavo vidurinės mokyklos moksleiviai – 10 taškų. Kaimo vietovių tarpe aiškia persvara nugalėjo Dovilų pagrindinės mokyklos moksleiviai, surinkę didmeistrišką 1156 taškų sumą. Jie ženkliai aplenkė tik varžybų finiše į antrąją vietą pakilusius Drevernos pagrindinės mokyklos moksleivius (585 tšk.). Treti Vėžaičių pagrindinės mokyklos moksleiviai (558,5 taško). Judrėnų Stepono Dariaus pagrindinė mokykla su 419 taško liko ketvirtoje vietoje. Po jų mokyklos rikiuojasi taip: 5. Pašlūžmio p. m. (315 tšk.), 6. Plikių I. Labutytės p. m. (247,5 tšk.), 7. Lapių p. m.(173,5 tšk.), 8. Agluonėnų p. m. (162 tšk.), 9. Kretingalės p. m. (159 tšk.), 10. Šiūparių p. m. (156,5 tšk.), 11. Dituvos p. m. (97,5 tšk.), 12. Priekulės SUS (57 tšk.), 13. Ketvergių p. m. (51 taškas).
Sportiškiausios mokyklos bus apdovanotos metų gale per ataskaitinį sporto mokyklos susirinkimą, kuriame bus aptartos aktualijos bei pagerbti metų geriausieji.